Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά. Σήμερα το πρωί μου εμφάνισε μια ενημέρωση 314,74 MB. Είμαι σε Nougat 7.0. Να την κάνω; Έχουμε εντυπώσεις;

 

εγω μολις την εκανα

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ εχετε ρε παιδια κ σας ηρθε; Εγω εχω την EUR κ ακομα τιποτα

 

Η EUR παίρνει πάντα τελευταία. Όλοι το ξέρουν αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω την συνομιλία που είχα πριν λίγο με το Live Chat της Samsung όσον αφορά την πορεία της αίτησης για την επέκταση της εγγύησης. Η αίτηση έγινε στις 5/10 και ενώ στους όρους αναγράφεται ότι η επιβεβαίωση πρέπει να γίνει από τη Samsung μέσα σε 7 εργάσιμες δεν έχω λάβει καμία ενημέρωση. Για να καταφέρω να μιλήσω με κάποιον έκανα 3 προσπάθειες (άντε συμπλήρωνε κάθε φορά mail και στοιχεία) και κάθε φορά με το που άρχιζε η συνομιλία γινόταν αποσύνδεση. Τελικά κατάφερα να μιλήσω αλλά προφανώς δεν βγήκε άκρη...

 

Τα κόκκινα είναι τα δικά μου...

 

DIMITRIOS / ΑΡΙΘΜΌΣ CHAT: 3136884

Καταρχάς θα ήθελα να μιλήσω με κάποιον γιατί είναι η 3η φορά που προσπαθώ από το πρωί με την συνομιλία να διακόπτεται διαρκώς.

11:47

Καλώς ήλθατε στην υπηρεσία εξυπηρέτησης της Samsung μέσω Live chat. Έχω διαβάσει το ζήτημα σας και θα σας εξυπηρετήσω σύντομα.

11:47

Kαλησπέρα σας.

13:48

Υπάρχει ενα τεχνικό ζήτημα στη πλατφόρμα του chat.

13:48

Και γίνονται αποσυνδέσεις.

13:48

Σας ζητάω συγνώμη γι' αυτό.

13:48

Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποια εξέλιξη με την αίτηση επέκτασης εγγύησης που έχω κάνει

13:49

Το μοντέλο μου είναι το Galaxy S8 Plus και ο αριθμός μου είναι 69********

13:49

Μίλησα τηλεφωνικώς με την εξυπηρέτηση την περασμένη Παρασκευή

13:49

Σας καταλαβαίνω.

13:50

Η αίτηση έγινε στις 5 Οκτωβρίου

13:50

Βλέπω την αίτηση σας.

13:50

Έχει γίνει καταγραφή του θέματος και δεν χρειάζεται να σας προβληματίζει κάτι.

13:50

Υποτίθεται ότι εντός 7 εργάσιμων θα έπρεπε να λάβω το δεύτερο mail

13:50

Προς το παρόν επειδή υπήρχαν κάποιες ανάλογες περιπτώσεις με τη δική σας, αναμένουμε να συμπληρωθούν τα περιστατικά και μόλις γίνει αυτό θα επικοινωνήσει αρμόδιος εκπρόσωπος μας μαζί σας.

13:51

Δηλαδή αυτό γίνεται σε ορισμένες περιπτώσεις και όχι γενικά?

13:52

Aπό τη στιγμή που έχετε ενημερώσει την υπηρεσία μας και έχει γίνει καταγραφή δεν χρειάζεται να σας προβληματίζει κάτι.

13:54

Από τη στιγμή που η διαδικασία δεν προχωράει σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα που έθεσε η ίδια η εταιρία είναι λογικό να προβληματίζομαι

13:56

Και από τη στιγμή που περνάει ο καιρός και δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση είναι λογικό να προβληματίζομαι ακόμα περισσότερο.

13:56

Η διαδικασία προχωράει κανονικά και δεν χρειάζεται να ανησυχείτε.

13:56

Ωραία. Υπάρχει τουλάχιστον κάποιος χρονικός ορίζοντας για το πότε θα υπάρξει η σχετική ενημέρωση?

13:57

Σε μια βδομάδα? Σε ένα μήνα?

13:57

Κατανοώ την αναμονή σας, ωστόσο θα επικοινωνήσει αρμόδιος εκπρόσωπος μαζί σας. Μέσα στην επόμενη εβδομάδα μπορεί και νωρίτερα.

13:59

Εντάξει. Ευχαριστώ.

14:01

Θα μπορούσα να σας βοηθήσω με κάποια άλλη πληροφορία παρακαλώ;

14:02

Όχι ευχαριστώ.

14:02

Οτιδήποτε άλλο χρειαστείτε παρακαλώ επικοινωνήστε ξανά μαζί μας.

14:02

Καλή σας ημέρα, ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την Samsung Electronics Hellas.

14:02

Link to comment
Share on other sites

Samsung's Galaxy S8 duo retain top spot in Consumer Reports' chart

 

https://www.gsmarena.com/samsungs_galaxy_s8_flagship_duo_ranked_best_by_consumer_reports-news-27766.php

 

Δεν το συζητάμε, κινητάρα έχουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και με δάχτυλα κάποιου άλλου. Αν δε δουλέψει μάλλον είναι πρόβλημα hardware.

 

Το είχα κατά νου και μολις μου το έγραψες το δ κάνα. Τελικά στη σύζυγο δουλεύει άψογα. Τι στο καλό? Παίζει κάποιο ρόλο ότι άρχισα κολυμβητήριο και το χλώριο ίσως αλλοιώνει το δακτυλικό αποτύπωμα???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το είχα κατά νου και μολις μου το έγραψες το δ κάνα. Τελικά στη σύζυγο δουλεύει άψογα. Τι στο καλό? Παίζει κάποιο ρόλο ότι άρχισα κολυμβητήριο και το χλώριο ίσως αλλοιώνει το δακτυλικό αποτύπωμα???

Μάλλον αυτό είναι, επίσης αμα είναι βρεγμένο δεν πιάνει.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα κατά νου και μολις μου το έγραψες το δ κάνα. Τελικά στη σύζυγο δουλεύει άψογα. Τι στο καλό? Παίζει κάποιο ρόλο ότι άρχισα κολυμβητήριο και το χλώριο ίσως αλλοιώνει το δακτυλικό αποτύπωμα???

 

ελπιζω να μην κολυμπας με το κινητο παραμασχαλα για να μετρας ποσες θερμιδες εκαψες.. :lol::lol::p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτό είναι, επίσης αμα είναι βρεγμένο δεν πιάνει.

 

Όχι, δεν είναι βρεγμένο. Άλλωστε δεν μου πιάνει το δαχτυλικο όλες τις ώρες και όλες τις μέρες......

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ελπιζω να μην κολυμπας με το κινητο παραμασχαλα για να μετρας ποσες θερμιδες εκαψες.. :lol::lol::p

 

Αν σου πω ότι μου στριφογυριζει αυτή η ιδέα μέρες τώρα??? :lol:

Όμως είμαι φοβιτσιαρης και δεν το βάζω.......:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Google pixel live wallpapers port (tested and confirmed ) https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=74142755&postcount=608

Βέβαια δεν έχει όλα τα features αλλά μπορούμε να πάρουμε μια ιδέα.arm 64 version και βάζουμε κ το app Google wallpapers από το playstore.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Google pixel live wallpapers port (tested and confirmed ) https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=74142755&postcount=608

Βέβαια δεν έχει όλα τα features αλλά μπορούμε να πάρουμε μια ιδέα.arm 64 version και βάζουμε κ το app Google wallpapers από το playstore.

Το εβαλα και εγω απο χτες απλα μου κάνει forced close κάποτε.

Εσένα σου δουλεύει καλά;

Link to comment
Share on other sites

Το είχα κατά νου και μολις μου το έγραψες το δ κάνα. Τελικά στη σύζυγο δουλεύει άψογα. Τι στο καλό? Παίζει κάποιο ρόλο ότι άρχισα κολυμβητήριο και το χλώριο ίσως αλλοιώνει το δακτυλικό αποτύπωμα???

 

Κατά 99% αυτό είναι. Μήπως έκαψες πουθενά τα δάχτυλά σου;

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Πριν μια εβδομάδα έκανα format και έχω τα απόλυτα βασικά. Adguard, Social apps, 3 Gmail, 4 Exchange mails και λίγες εφαρμογές όπως το Bubble UPnP, το Napster και το Tidal. Ανοιχτά τα πάντα και η ανάλυση στο max. Με το ζόρι 2:30 ώρες οθόνη και 12 ώρες αυτονομία. Δε μιλάω πολύ στο τηλέφωνο και ΟΚ έχω μια νορμάλ χρήση στο Internet. Θεωρώ πως παραπάει η όλη κατάσταση. Είμαι εντελώς απογοητευμένος με την αυτονομία. Λέγαμε πέρυσι για το Nexus 6P αλλά εδώ η κατάσταση έχει ξεφύγει. Κάθε μέρα παρακαλάω τη Google να φέρει το Pixel 2 XL. Να μη μιλήσω και για το Lag. Εν τω μεταξύ δε βλέπω τίποτα περίεργο στη μπαταρία. Λίγο το Adguard και αυτό είναι.
Link to comment
Share on other sites

Κατά 99% αυτό είναι. Μήπως έκαψες πουθενά τα δάχτυλά σου;

 

Όχι, τα δάχτυλα δεν έχουν υποστεί καμία αλλαγή, κάψιμο, κόψιμο κλπ. Δοκίμασα και τα υπόλοιπα δάχτυλα (όχι μόνο τον δείκτη) και πάλι τίποτα.

Αν αποφασίσω να γίνω κακοποιός θα βάζω τα χέρια στο χλώριο για να μη με βρίσκει η σήμανση, το csi κλπ.... :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι βρεγμένο. Άλλωστε δεν μου πιάνει το δαχτυλικο όλες τις ώρες και όλες τις μέρες......

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν σου πω ότι μου στριφογυριζει αυτή η ιδέα μέρες τώρα??? :lol:

Όμως είμαι φοβιτσιαρης και δεν το βάζω.......:)

 

εχω παρει s7 edge σε rafting οπου το ειχα μες τη βαρκα για να το πιανω και να βγαζω φωτο, με 10 ποντους νερο η βαρκα μονιμα μεσα για 2 ωρες..δεν επαθε τιποτα. ποτε δεν ξερεις ποτε θα κατσει η στραβη αλλα εγω νερο τα βαζω αν χρειαστει, οχι ομως αλμυρο ή υπερβολες ή να το αφησω να μουλιασει (πχ απο πισινα να μην το ξεπλυνω καλα μετα). Απο εποχης Ζ1 με χρηση στο νερο κανενα ποτε δε χαλασε (και δες ποσα εχω αλλαξει αδιαβροχα)

 

Πριν μια εβδομάδα έκανα format και έχω τα απόλυτα βασικά. Adguard, Social apps, 3 Gmail, 4 Exchange mails και λίγες εφαρμογές όπως το Bubble UPnP, το Napster και το Tidal. Ανοιχτά τα πάντα και η ανάλυση στο max. Με το ζόρι 2:30 ώρες οθόνη και 12 ώρες αυτονομία. Δε μιλάω πολύ στο τηλέφωνο και ΟΚ έχω μια νορμάλ χρήση στο Internet. Θεωρώ πως παραπάει η όλη κατάσταση. Είμαι εντελώς απογοητευμένος με την αυτονομία. Λέγαμε πέρυσι για το Nexus 6P αλλά εδώ η κατάσταση έχει ξεφύγει. Κάθε μέρα παρακαλάω τη Google να φέρει το Pixel 2 XL. Να μη μιλήσω και για το Lag. Εν τω μεταξύ δε βλέπω τίποτα περίεργο στη μπαταρία. Λίγο το Adguard και αυτό είναι.

 

προφανως κατι τρεχει με το δικο σου, και θεωρω οτι το adguard και διαφορα τετοια φταινε. Βγαζω 6 ωρες στις 2 μερες με 2 ωρες ομιλια και ολα ανοιχτα, ολα τα social πανω, κοινες συνομιλιες σε whatsapp Που βαρανε ολη μερα κτλ κτλ. και με φωτεινοτητα δυνατη, οχι για τυφλους.κατι δεν κανεις καλα ή κατι φταιει στη συσκευη σου

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...