Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα πείτε κάνα θέμα καλο με πληρωμή που να αξίζει για αγορά

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όντως πλέον υπάρχει δυνατότητα αγορά theme.

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πείτε κάνα θέμα καλο με πληρωμή που να αξίζει για αγορά

 

Εξαρτάται τι είδος θέλεις.

Για καθαρά και πολύ κομψά themes μπορείτε να ψάξετε τα θέματα του Sebastian Wolodkiewicz.

Από τους καλύτερους developers, γράφετε το όνομα στο search και θα βγάλει τα θέματα του.

Link to comment
Share on other sites

Έχει εξαφανιστεί το Samsung themes από το κινητό μου. Δοκίμασα να το εγκαταστήσω από το apk mirror και μου λέει πως οι συσχετισμενες εφαρμογές είναι μπλοκαρισμενες.
Link to comment
Share on other sites

Έχει εξαφανιστεί το Samsung themes από το κινητό μου. Δοκίμασα να το εγκαταστήσω από το apk mirror και μου λέει πως οι συσχετισμενες εφαρμογές είναι μπλοκαρισμενες.

 

Μήπως χρησιμοποιείς το package disabler ή κάτι παρόμοιο ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απολύτως. Πιο stock δε γίνεται.
μηπως το εχεις κανει καμια απενεργοποιηση και δεν φαινεται..πανε ρυθμισεις εφαρμογες δες αν φαινεται και αν οχι δες στις απενεργοποιημενες
Link to comment
Share on other sites

μηπως το εχεις κανει καμια απενεργοποιηση και δεν φαινεται..πανε ρυθμισεις εφαρμογες δες αν φαινεται και αν οχι δες στις απενεργοποιημενες

 

 

Δεν είναι. Και γενικά δεν έχω κάνει τίποτα τέτοιο. Τα έχω όλα χύμα. Γενικά δεν έχω πειράξει τίποτα στο κομμάτι της βελτιστοποίησης. Τα πάντα ενεργά και γι' αυτό μου κάνει εντύπωση. Στο μεταξύ δεν έχει βγει και η αναβάθμιση του Σεπτέμβρη ώστε να έκανα και ένα format.

 

Επίσης απεγκατέστησα και το Nova μην τυχών και έφταιγε που δεν είναι ο default launcher αλλά τα ίδια. Επίσης στο Galaxy store αν πάω στις κατηγορίες και πατήσω στο κάτω μέρος που έχει τα θέματα δεν αντιδρά καθόλου. Σαν να είναι μια απλή εικόνα και όχι link.

Edited by tiffany
Link to comment
Share on other sites

Το έβγαλα τελικά το πάνω mod.

Ωραίο,αλλά δεν μου άρεσε που εμφανίζετε μόνιμα από την μέση της οθόνης και κάτω.

Εγώ το θέλω από μέση και πάνω να εμφανίζεται.

 

Δοκίμασα και τα άλλα 3 τα ίδια και εκεί.

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk

 

Έμαθα να κάνω δικά μου aod μέσω apk editor στην free εκδοση. Σου εκανα την τίγρη να φαίνεται πάνω απο το ρολόι.... Επίσης έφτιαξα τη φωτεινότητα να μην μειώνεται τόσο όσο το προηγούμενο που είχε ο αλλος στο xda

 

https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=4284344&d=1506461637

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά νέος κάτοχος του θηρίου προερχόμενος από το μικρό s8 εντυπώσεις από αύριο

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά νέος κάτοχος του θηρίου προερχόμενος από το μικρό s8 εντυπώσεις από αύριο

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γειά σου Βαγγέλη καλώς ήρθες,

Πως τις αλλαζεις ετσι τις συσκευές ρε εσυ;

Νομίζω οτι με αυτό θα μείνεις καιρό για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε Μάριε φιλαράκι άστα να πάνε,Μόλις είχα και την πρώτη αποτυχημένη απόπειρα να τοποθετήσω γνήσια ζελατίνα Samsung εσύ Μάριε τι φοράς στην οθόνη

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε Μάριε φιλαράκι άστα να πάνε,Μόλις είχα και την πρώτη αποτυχημένη απόπειρα να τοποθετήσω γνήσια ζελατίνα Samsung εσύ Μάριε τι φοράς στην οθόνη

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα ειπα αρκετές φορές στο θέμα με τα αξεσουάρ.

Τίποτα δεν έβαλα πάνω ούτε σε αυτό ουτε στο 7 edge πέρυσι.

Ας κάνει 2 3 τριχιές δεν έγινε τίποτα, υγεία πάνω από όλα και το ευχαριστιεμαι στο 100%.

Ουτε πεταμενα λεφτά σε μεμβράνες ουτε και να μου σπαν τα νευρα για να μπουν σωστά.

Αν πας στο θέμα με τα αξεσουάρ υπάρχει στις τελευταίες σελίδες αναλυτικη απάντηση από τον kountoura για τις μεμβράνες με πολλές λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Έμαθα να κάνω δικά μου aod μέσω apk editor στην free εκδοση. Σου εκανα την τίγρη να φαίνεται πάνω απο το ρολόι.... Επίσης έφτιαξα τη φωτεινότητα να μην μειώνεται τόσο όσο το προηγούμενο που είχε ο αλλος στο xda

 

 

 

https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=4284344&d=1506461637

 

 

Super :up:

 

Τώρα για theme από τα paid έχει παρά πολλά σε υψηλό επίπεδο αλλά δεν βρήκα κάτι το WOW να πω να το αγοράσω με κλειστά μάτια.

 

7a9e4dde1791d3fa6361c7b59f982634.jpg

 

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι είδος θέλεις.

Για καθαρά και πολύ κομψά themes μπορείτε να ψάξετε τα θέματα του Sebastian Wolodkiewicz.

Από τους καλύτερους developers, γράφετε το όνομα στο search και θα βγάλει τα θέματα του.

 

Το Gold & Stormy Blue είναι πολύ καλό...

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανεις προβλημα με το blue light filter? Το βαζω με προγραμμα να ανοιγει στις 11 και να κλεινει στις 7 το πρωι η να ανοιγει στην δυση και να κλεινει στην ανατολη. Ανοιγει κανονικα αλλα μετα πολλες φορες δεν κλεινει..Εχω δοκιμασει να το κλεισω να το σεταρω απο την αρχη κλπ και παλι τα ιδια..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά νέος κάτοχος του θηρίου προερχόμενος από το μικρό s8 εντυπώσεις από αύριο

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εκανες ακριβως το ιδιο με μενα (το s8 το κρατησα 20 μερες ) και νομιζα οτι εγω ειμαι ο περιεργος :P

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανεις προβλημα με το blue light filter? Το βαζω με προγραμμα να ανοιγει στις 11 και να κλεινει στις 7 το πρωι η να ανοιγει στην δυση και να κλεινει στην ανατολη. Ανοιγει κανονικα αλλα μετα πολλες φορες δεν κλεινει..Εχω δοκιμασει να το κλεισω να το σεταρω απο την αρχη κλπ και παλι τα ιδια..

Ολα καλα εμένα το δουλευω καθημερινά κανένα πρόβλημα, σεταρε το ξανα αν είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εκανες ακριβως το ιδιο με μενα (το s8 το κρατησα 20 μερες ) και νομιζα οτι εγω ειμαι ο περιεργος :P

Είναι πιο ''ανετη'' η οθόνη αλλα και τα 500 mah κυρίως γέρνουν πολυ την ζυγαριά.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ φίλε, συμπτωματικά έχω τις ίδιες ώρες ρυθμισμένο και λειτουργεί ρολόι

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα εμένα το δουλευω καθημερινά κανένα πρόβλημα, σεταρε το ξανα αν είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι πιο ''ανετη'' η οθόνη αλλα και τα 500 mah κυρίως γέρνουν πολυ την ζυγαριά.

 

ακρβως ετσι

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Γράφω εδώ γιατί στο θέμα της μπαταρίας δεν ταιριάζει 100%

Τις τελευταίες μέρες είχα παρατηρήσει ότι το πρωί είχα ένα drain περίπου 10% μετα απο 7 8 ώρες αδράνεια.

Αυτό ήταν ΜΌΝΟ το βράδυ και όχι γενικότερα. Το google services κρατούσε την συσκευή 3 ώρες και ξύπνια.

 

Για κάποιο λόγο, είχε ενεργοποιηθεί το αυτόματο μπακαπ από google και samsung (προφανώς άλλαξε η ρύθμιση μαζί με τις υπόλοιπες άκυρες αλλαγές που έκανε η συσκευή μόνη της)**.

 

Έτσι λοιπόν, έβαζα το κινητό να φορτίσει και το άφηνα στο 100% πριν πέσω για ύπνο, αφού δεν υπήρχε λόγος να το αφήσω στην μπριζα όλη νύχτα.

Έτσι άρχιζε το backup η συσκευή κάθε βράδυ εφόσον ήταν στην φόρτιση και wifi.

Όταν όμως το έβγαζα και έπεφτα για ύπνο, αυτό συνέχιζε την διαδικασία και τραβούσε αυτό το ποσοστό της μπαταρίας.

Απενεργοποίησα τα αυτόματα backup πάλι και η συσκευή είναι όπως πριν.

 

 

** Αναφέρομαι στις ρυθμίσεις που άλλαξε μόνη της η συσκευή σε tw και ρυθμίσεις της συσκευής χωρίς κανένα λόγο, όπως είχα αναφέρει πριν κάποιες μέρες εδώ.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για package disabler πιο προγραμμα χρησιμοποιειτε που να δουλευει σωστα. Γιατι ως τωρα για τα θεματα τα απενεργοποιουσα απο τις ρυθμισεις προγραμματιστων αλλα μετα απο 1 το πολυ 2 μερες απο μονο του γυριζε στο stock θεμα. Υπαρχει περιπτωση να θελει κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

ακρβως ετσι

Φίλε η μανία της αλλαγής έπαιξε ρόλο το μικρό έχει το καλύτερο grip που έχω δει σε τηλέφωνο

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...