Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Exω ενα μικρο θεματακι με το συγχρονισμο...ενω περασα τις επαφες στο google δεν μου τις συγχρονιζει με το gmail...

Μηπως να φταιει το γεγονος οτι ειμαι ροοτ και s-off??

Συγκεκριμενα ενα εκανα το αρχειο vcf και εξαγωγη απο τη καρτα στο λογαριασμο google, ενω φαινονται οτι εχουν περασει οι επαφες στο λογαριασμο google Κανονικα, μολις πηγαινω στις ρυθμισεις να κανω συγχρονισμο επαφων με το λογαριασμο gmail δεν κανει τιποτα...

Μηπως φταιει το γεγονος οτι ειμαι ροοτ, και οτι εχω κανει s-off?Καμια ιδεα για το τι κανω ισως λαθος?

Δεν παίζει ρόλο αυτό που λες, κάτι άλλο φταίει. Κοίταξε να είναι επιλεγμένος και ο συγχρονισμός επαφών (στους λογαριασμούς) και κοίταξε επίσης στις επαφές να εμγανίζονται και οι επαφές google. Υπάρχουν επιλογές για όλα αυτά που αναφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο αυτό που λες, κάτι άλλο φταίει. Κοίταξε να είναι επιλεγμένος και ο συγχρονισμός επαφών (στους λογαριασμούς) και κοίταξε επίσης στις επαφές να εμγανίζονται και οι επαφές google. Υπάρχουν επιλογές για όλα αυτά που αναφέρω.

To προβλημα μου ειναι οτι πηγαινω στο λογαριασμοι και συγχρονισμος παταω συγχρονισμος ολων(εχω επιλεξει ολα τα εδαφια..) και παρόλα αυτα δεν μου εμφανιζει πανω στη μπαρα του κινητου τον χαρακτηριστικο κυκλο που κανει το συγχρονισμο. Αυτο ειδα και λεω οτι κατι λαθος θα πρεπει να κανω η κατι θα πρεπει να εχω απενεργοποιησει με το root kai to s-off...

Link to comment
Share on other sites

Δες κι αυτό.

 

Εκανα αυτο ακριβως που λενε οι οδηγιες...Για να γινω και πιο αναλυτικος,κλεινω και ανοιγω το κινητο,το λογικο δεν θα ηταν να μου ξεκινησει ολααααααα τα προγραμματα? Ε....δεν εμφανιζεται πουθενα το κουτακι (εννοω κυκλος) του συγχρονισμου...Πηγαινω Ρυθμισεις/Λογαριασμοι και Συγχρονισμος/ΣΥγχρονισμος Ολων....και δεν κανει τιποτα.... Γιατι????

 

edit: Τελικα το προβλημα λυθηκε με....recovery-reboot!!!!

Edited by bekatakis
Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι σε μένα τοτε μάλλον δεν διάβασες το προηγούμενο μήνυμα μου.

Φυσικα και αναφέρομαι σε αγορασμένη εφαρμογή και την δυνατότητα να περαστεί σε δεύτερο κινητο.

Δεν νομιζω πως τίθεται θεμα σπασίματος λογισμικού. :cool:

Η αλήθεια είναι ότι το είχα διαβάσει, αλλά τώρα που το ξαναδιάβασα κατάλαβα τι εννοούσες, οπότε και ζητώ συγγνώμη!

Συνεχίζουμε... :happy:

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Έχω εδώ και ένα μήνα περίπου το Optimus One...Πρόσφατα άρχισα να ασχολούμαι περισσότερο ψάχνοντας εφαρμογές widgets κ.τ.λ. Κατέβασα λοιπόν και τον Go Launcher είμαι πολύ ευχαριστημένος προς το παρών...Η απορία μου είναι να μπορώ να σβήσω τον default launcher (LG Home), και αν ναι θα με συμβουλεύατε να το κάνω ή όχι;Θέλω να πώ σε περίπτωση που αλλάξω γνώμη μπορώ να τον ξαναβρώ;

edit: Επίσης θα ήθελα να μάθω πως μπορώ να αλλάξω την lockscreen όπως έχω δει ότι έχουν κάνει κάποιο στο θέμα όπου ποστάρουμε homescreen/lockscreen..δεν είμαι root άν αυτό βοηθάει...

Edited by paris_89

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά καλησπέρα! Έχω εδώ και ένα μήνα περίπου το Optimus One...Πρόσφατα άρχισα να ασχολούμαι περισσότερο ψάχνοντας εφαρμογές widgets κ.τ.λ. Κατέβασα λοιπόν και τον Go Launcher είμαι πολύ ευχαριστημένος προς το παρών...Η απορία μου είναι να μπορώ να σβήσω τον default launcher (LG Home), και αν ναι θα με συμβουλεύατε να το κάνω ή όχι;Θέλω να πώ σε περίπτωση που αλλάξω γνώμη μπορώ να τον ξαναβρώ;

 

Αν είσαι root μπορείς να βάλεις το Titanium backup ή το AntTek App Manager και να σβήσεις τον launcher ή ότι άλλο δεν θέλεις. Ωστόσο αν υπάρχει περίπτωση να θέλεις να τον ξαναβάλεις καλύτερα να το κάνεις freeze (θα υπάρχει στη συσκευή σου αλλά θα είναι λες και δεν υπάρχει μέχρι να το κάνεις defrost).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω, ξερει κανεις πως περναω επαφες απο nokia κινητο;;;

ευχαριστω πολυ

Επαφες > Επιλογες > Μαρκαρισμα ολων > επιλογες > αποστολη ως επαγγελματικη καρτα > με bluetooth :lol:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

edit: Επίσης θα ήθελα να μάθω πως μπορώ να αλλάξω την lockscreen όπως έχω δει ότι έχουν κάνει κάποιο στο θέμα όπου ποστάρουμε homescreen/lockscreen..δεν είμαι root άν αυτό βοηθάει...

 

Με την εφαρμογή widgetlocker lockscreen μπορείς να αλλάξεις την lockscreen του κινητού.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,

Επειδη ετοιμαζω βιντεο με mini reviews απο paid apps -games τα οποια αξιζουν θα ηθελα την αποψη σας σε ενα δημοψηφισμα για τα τοπ 5 games που διαλεξα (με βαση τα ratings και τα συναφη απο το μαρκετ ) ετσι ωστε να το φτιαξω με ιεραρχικη σειρα. Ευχαριστω εκ των προταιρων.Και θα παρακαλουσα να επισκεφθειτε και το καναλι μου στο youtube, στην υπογραφη μου.Ελπιζω στην κατανοηση σας , ευχαριστω.

 

Υ.γ : αν οι αποψεις σας ειναι διαφορετικες παρακαλω ενημερωστε με για τα παιχνιδια που εχετε υποψιν σας.

 

ΥΓ 2 : οσοι ψηφιζετε κατι αλλο, επειδη εκανα γκαφα παρακαλω με μια απαντηση να αναφερετε ποιο λετε.... :)

Edited by patrik85
Link to comment
Share on other sites

Asphalt φυσικα, γιατι εχω παιξει τοσα 2D παιχνιδια στο miniclip.com που πλεον δεν μου προκαλουν καμια εντυπωση. Μονο 3D games εχω στο κινητο μου να φανταστειτε (με εξαιρεση το angry birds και αυτο δεν το παιζω συχνα).
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Επαφες > Επιλογες > Μαρκαρισμα ολων > επιλογες > αποστολη ως επαγγελματικη καρτα > με bluetooth :lol:

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση, το ιδιο ειχα κανει αλλα δεν μπορει το νοκια5530 να συνδεθει με καμια δυναμη με το nexus.. :!::(

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, θελω τη βοηθεια σας...

Εχω το x10 mini και σημερα τραβηξα μια φωτογραφια αλλα καταλαθος μου την διεγραψαν :((

Υπαρχει καποιο application που μπορω να επαναφερω αυτη τη φωτογραφια???:worry:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, θελω τη βοηθεια σας...

Εχω το x10 mini και σημερα τραβηξα μια φωτογραφια αλλα καταλαθος μου την διεγραψαν :((

Υπαρχει καποιο application που μπορω να επαναφερω αυτη τη φωτογραφια???:worry:

Οι φωτογραφίες αποθηκεύονται στην κάρτα SD; Εαν ναι, μπορείς να δοκιμάσεις να την επαναφέρεις με κάποιο πρόγραμμα file recovery στον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

PC Inspector file recovery. Περισσότερα στο Computing. Με μια αναζήτηση θα βρεις και σχετικά θέματα. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση, το ιδιο ειχα κανει αλλα δεν μπορει το νοκια5530 να συνδεθει με καμια δυναμη με το nexus.. :!::(

Ρυθμισεις bluetooth > ''τικαρε'' το να γινει η συσκευη ανιχνευσιμη .

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, πήρα το alcatel ot-908 και θέλω να ρωτήσω 2 πράματα.

αρχικά γίνετε να αλλάξω το όνομα τον φακέλων που δημιουργώ στην "επιφάνεια εργασίας"?

και δεύτερον μπορώ με ένα τρόπο να αλλάξω τους ηχους σε μην, υπενθυμίσεις, και ξυπνητήρι??

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, πήρα το alcatel ot-908 και θέλω να ρωτήσω 2 πράματα.

αρχικά γίνετε να αλλάξω το όνομα τον φακέλων που δημιουργώ στην "επιφάνεια εργασίας"?

και δεύτερον μπορώ με ένα τρόπο να αλλάξω τους ηχους σε μην, υπενθυμίσεις, και ξυπνητήρι??

 

ευχαριστω!

 

Για το πρώτο δοκίμασε να ανοίξεις το φάκελο και μετά να πατήσεις παρατεταμένα στο όνομα του φακέλου. Για το δεύτερο κοίταξε αυτό:

-Πως βάζουμε τους ήχους που θέλουμε για κλήσεις, μηνύματα, ειδοποιήσεις κλπ.

 

Φτιάχνουμε τους εξής φακέλους στην κάρτα μνήμης media->audio και στην συνέχεια τους φακέλους

alarms, notifications, ringtones μέσα στον φάκελο audio.

Τους ήχους τους βάζουμε ανάλογα, δηλαδή:

 

alarms: Βάζουμε τους ήχους που θέλουμε για το ξυπνητήρι.

notifications: Βάζουμε τους ήχους που θέλουμε για μηνύματα, e-mail και γενικά τις ειδοποιήσεις του κινητού.

ringtones: Βάζουμε τους ήχους που θέλουμε για τις κλήσεις.

Φαντάζομαι θα δουλέψει κανονικά ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

ok φιλε όλα καλά και 2 δουλεύουν σε ευχαριστώ.

 

 

 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3764881

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση greeklish δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

και το πιο κουφο απο ολα................με 2.3.3 το βαζω στην φορτιση με 65% και το πρωι ειχε πεσει στα 27% ,και ολο το βραδι ηταν στην πριζα :blink::blink::blink:

αλλα και αυτο το εκνευριστικο να σου δειχνει 100% και αφου το βγαζεις απο την μπριζα να πεφτει στο 94%\

εβαλα και εγω την miui και μαλλον ησυχασα ,,αλλα το gps της ειναι για τα μπαζα :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να συνδεθεί ταμπλέτα Android σε ασύρματο δίκτυο με windows 7 μεσω ενός Thomson TG585v7 προκειμένου να παίζουν στην ταμμπλέτα mp3s που είναι αποθηκευμένα σε κοινόχρηστους φακέλους του pc που είναι στο ίδιο δίκτυο με Ethernet, προκειμένου η ταμπλέτα να συνδεθεί με την έξοδο ήχο σε στερεοφωνικό σύστημα γιά την ακρόαση της μουσικής. Το remote του winamp δεν βοηθάει γιατί απαιτεί αποθήκευση των κομματιών στην ταμπλέτα.
http://www.danasoft.com/sig/thuvusign.jpg
Link to comment
Share on other sites

Qloud media server

 

http://www.qiss.mobi/products_free/qme/qloud-video

 

 

Κανεις install τον server στο PC.Του δειχνεις που ειναι ο φακελος ,κατεβαζεις το Qloud app απο android market και εισαι ετοιμος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...