Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[/color]

 

Πώς γίνεται αυτό? Το έχεις απενεργοποιησει σίγουρα? Πχ στο μενού εφαρμογών εμφανίζεται ή όχι?

 

Το έχω απενεργοποιήσει αλλά στο μενού εφαρμογών εμφανίζεται.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω απενεργοποιήσει αλλά στο μενού εφαρμογών εμφανίζεται.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν εμφανίζεται στο μενού εφαρμογών τότε δεν το απενεργοποίησες. Ενεργοποίησέ το πάλι και μετά απενεργοποίησέ το ξανά. Κάτι δεν έκανες/έγινε σωστά

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι δεν υπάρχει τρόπος να γίνει κάτι.

Στο επόμενο κινητό μπορώ να κάνω κάτι ώστε να το βρω αν το χάσω όταν είναι σε λειτουργία πτήσης; Πχ. να είναι ρυθμισμένο με το που ανοίξει να γίνει κάτι, ακόμη και να μην μπει ο άλλος στο ίντερνετ. Ελλακτικά, αν ανοίξει wifi χωρίς να απενεργοποιήσει τη λειτυοργία πτήσης πάλι να γίνεται κάτι. Αν όμως αλλάξει sim κατευθείαν, πριν μπει στο wifi; Ποια είναι η καλύτερη λύση;

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι δεν υπάρχει τρόπος να γίνει κάτι.

 

Στο επόμενο κινητό μπορώ να κάνω κάτι ώστε να το βρω αν το χάσω όταν είναι σε λειτουργία πτήσης; Πχ. να είναι ρυθμισμένο με το που ανοίξει να γίνει κάτι, ακόμη και να μην μπει ο άλλος στο ίντερνετ. Ελλακτικά, αν ανοίξει wifi χωρίς να απενεργοποιήσει τη λειτυοργία πτήσης πάλι να γίνεται κάτι. Αν όμως αλλάξει sim κατευθείαν, πριν μπει στο wifi; Ποια είναι η καλύτερη λύση;

Βάζεις το cerberus (με root) ως εφαρμογή συστήματος κρυμμένη.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω απο το κινητο μου την λιστα κλησεων (εισερχομενες και εξερχομενες) σε συγκεκριμενο χρονικο διαστημα.

Υπαρχει καποια εφαρμογη που μπορω να χρησιμοποιησω ;

Καλο θα ηταν να ανεφερε και διπλα στον αριθμο και το ονομα της επαφης.

Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας,

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα το κάνει η εφαρμογη printershare

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dynamixsoftware.printershare

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισως δεν το εγραψα πολυ σωστα.

Πηγαινοντας να δω τις κλησεις απο την εφαρμογη dialer του κινητου μου (Χiaomi M8) πηγαινω στη μερα που θελω (τον Σεπτεμβριο του 2019) και μου εμφανιζει καποιες κλησεις. Δεν ειναι ομως ολες που εχω δεχτει ή εχω κανει.

Υπαρχουν και κλησεις που δεν φαινονται και τις βρισκω μονο αν μπω σε καποιες επαφες (απο την εφαρμογη των επαφων) και στο ιστορικο κλησεων.

Γιατι συμβαινει αυτο ; Σβηνει η εφαρμογη dialer τυχαια καποιες κλησεις;

Γι αυτο το λογο ψαχνω μια εφαρμογη και με καποιο τροπο να κανω εξαγωγη ΟΛΕΣ τις κλησεις σε ενα αρχειο και τα το τυπωσω.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αυτό κάνει την δουλειά (το κάνω χρήση με πολλά μου κινιτα)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.greenchills.superbackup

 

Το μόνο αν... Είναι αν παίζει σωστά με λογισμικό της xiaomi όπου όλα είναι ενάντια στους νόμους της λογικής

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα παιδιά. Ίσως να έχει απαντηθεί ξανα αλλά δεν βρήκα κάτι. Αν ενεργοποίησω το play

Now unlimited της cosmote τα απεριόριστα δεδομένα θα λειτουργούν και με το YouTube vanced?

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος στην οθόνη κλήσης όταν με καλούν να φαίνονται πιο πολλά γράμματα από την επαφή που με καλεί;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Πρόσφατα αγόρασα το mi 9t pro . Το θέμα μου είναι πως στο δικό μου wi-fi δεν ανοίγει κάποιες εφαρμογές και κολλάει σε μερικές . Με τα δεδομένα δεν έχει κανένα πρόβλημα όπως και με VPN . Μπορώ να κάνω κάτι ώστε να λείτουργεί σωστά . Μέχρι και το google play store κολλάει και δεν λειτουργεί σωστά. Δεν το έχω δοκιμάσει σε άλλο wifi αλλά στα δεδομένα λειτουργεί σωστά Edited by Chris7gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Γνωρίζει κανείς κάποια δωρεάν εφαρμογή με την οποία να μπορείς να κόψεις ένα κεφάλι π.χ. γύρω γύρω και να το βάλεις σε άλλη φωτογραφία ή να ενώσεις δύο φώτος μαζί κλπ;

Και να προσθέσεις υδατογράφημα με απλή λέξη ενδεχομένως.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το Play Store έκανε "κρυφή" ενημέρωση; Γιατί δεν την έδειχνε ως ενημερωμένη μέσα στην ίδια την εφαρμογή όπως πριν. Απλά έδειχνε πάνω ότι κατεβαίνει!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει να γράφει ότι έκανε ενημέρωση το play store όπως γράφει για τις εφαρμογές;

 

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk

Όχι. Είδα πάνω στη notification ότι κατεβαίνει και έγραφε δίπλα Play Store! Αλλά όταν μπήκα στο play store δεν την είδα στις ενημερωμένες εφαρμογές. Μήπως ήταν κάποια εσωτερική ενημέρωση; Δεν ξέρω. Πρώτη φορά είδα κάτι τέτοιο!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Να επαναφέρω το θέμα... Έχασα το κινητό μου 15/1. Το κινητό το έβλεπα μέσω του find my phone ως απενεργοποιημένο...

Η google είχε σαν επιλογή όταν βρεθεί σε δίκτυο το κινητό να σβηστούν τα δεδομένα οπότε και το έκανα.

πριν 2-3 μέρες το τσέκαρα πάλι και δεν μου το βγάζει στις συσκευές μου...

μπορώ να κάνω κάτι να βρεθεί το κινητό (με το imei?)?

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά λόγο εργασίας θα πρέπει να επισκεφτώ Dubai. Για να λειτουργήσουν οι εφαρμογές Viber , WhatsApp, messenger χρειάζομαι κάποιο VPN ? Αν ναι ποιο είναι το καλύτερο σας εύχαριστω εκ τον προτέρων
Όχι

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή, που να κλειδώνει το επίπεδο της φωτεινότητας;
Γιατί δεν απενεργοποιεις απλά την λειτουργία της αυτόματης φωτεινότητας;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν την χρησιμοποιώ και γιατί χρειάζομαι σταθερή την φωτεινότητα (ή έστω με ένα άνω όριο), αν τυχόν την αλλάξει κάποιος άλλος χρήστης.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν την χρησιμοποιώ και γιατί χρειάζομαι σταθερή την φωτεινότητα (ή έστω με ένα άνω όριο), αν τυχόν την αλλάξει κάποιος άλλος χρήστης.

Μα αν απενεργοποιήσεις την αυτόματη φωτεινότητα θα μείνει σταθερή εκεί που την άφησες! Ποιός άλλος χρήστης; Υποτίθεται εσύ χρησιμοποιείς τη συσκευή μόνο! Έπειτα γιατί να αλλάξει την φωτεινότητα τυχόν άλλος χρήστης;

Όταν λες να κλειδώνει η φωτεινότητα, πως να κλειδώνει δηλαδή; Με ποιόν τρόπο;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...