Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν την χρησιμοποιώ μόνο εγώ και για αυτό θέλω να κλειδώνει (να μην αλλάζει εκτός αν βάλω κωδικό ή αλλάξω ρύθμιση στην εφαρμογή) ή να έχει ένα άνω όριο.

Για παράδειγμα γιά την ένταση του ήχου, υπάρχουν volume limiters κτλπ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν την χρησιμοποιώ μόνο εγώ και για αυτό θέλω να κλειδώνει (να μην αλλάζει εκτός αν βάλω κωδικό ή αλλάξω ρύθμιση στην εφαρμογή) ή να έχει ένα άνω όριο.

Για παράδειγμα γιά την ένταση του ήχου, υπάρχουν volume limiters κτλπ.

 

Μπορείς να την αλλάζεις κάθε φορά που την χρησιμοποιείς. Σιγά το δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν έγινα κατανοητός.

Αν υπάρχει, χρειάζομαι μία εφαρμογή, που να μην μπορεί κάποιος να αλλάξει την φωτεινότητα.

Προφανώς δεν υπάρχει, γιά μην την αναφέρει κάποιος.

Ρώτησα επειδή έχω βρει περιοριστή ήχου και υπέθεσα μήπως υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινότητα στις φωτογραφίες δεν είναι κάτι σταθερό, δεν νομίζω να είναι εφικτό αυτό που ζητάς
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν έγινα κατανοητός.

Αν υπάρχει, χρειάζομαι μία εφαρμογή, που να μην μπορεί κάποιος να αλλάξει την φωτεινότητα.

Προφανώς δεν υπάρχει, γιά μην την αναφέρει κάποιος.

Ρώτησα επειδή έχω βρει περιοριστή ήχου και υπέθεσα μήπως υπάρχει.

 

Έγινες κατανοητός. Υπάρχει η λύση,να πεις στον άλλο χρήστη να μην αλλάζει την φωτεινότητα.

Link to comment
Share on other sites

Αν υπήρχε τέτοια δυνατότητα, θα είχε γίνει ήδη.

Τέλοσπάντων, θα κοιτάξω μήπως μέσω tasker, καταφέρω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Αν υπήρχε τέτοια δυνατότητα, θα είχε γίνει ήδη.

Τέλοσπάντων, θα κοιτάξω μήπως μέσω tasker, καταφέρω κάτι.

Καλημέρα, δεν ξέρω ο αλλος χρήστης τι ηλικία έχει, ή τι συσκευή έχεις κλπ, αλλά μια ιδέα θα ήταν να βγάλεις την αυτόματη φωτεινότητα, να την βάλεις στο επίπεδο που θες εσύ χειροκίνητα, και μετά να αφαιρέσεις την μπάρα της φωτεινότητας από την "κουρτίνα" των ρυθμίσεων, ώστε αν κάποιος θέλει να την αυξομειώσει να πρέπει να μπει στο μενού των ρυθμίσεων που δεν είναι άμεσα προσβάσιμο.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν ξέρω ο αλλος χρήστης τι ηλικία έχει, ή τι συσκευή έχεις κλπ, αλλά μια ιδέα θα ήταν να βγάλεις την αυτόματη φωτεινότητα, να την βάλεις στο επίπεδο που θες εσύ χειροκίνητα, και μετά να αφαιρέσεις την μπάρα της φωτεινότητας από την "κουρτίνα" των ρυθμίσεων, ώστε αν κάποιος θέλει να την αυξομειώσει να πρέπει να μπει στο μενού των ρυθμίσεων που δεν είναι άμεσα προσβάσιμο.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ πάντως που το παίρνει η ανιψιά μου να παίξει Angry Birds,απλά το φτιάχνω πάλι και τέλος. Δεν είναι κάτι δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν ξέρω ο αλλος χρήστης τι ηλικία έχει, ή τι συσκευή έχεις κλπ, αλλά μια ιδέα θα ήταν να βγάλεις την αυτόματη φωτεινότητα, να την βάλεις στο επίπεδο που θες εσύ χειροκίνητα, και μετά να αφαιρέσεις την μπάρα της φωτεινότητας από την "κουρτίνα" των ρυθμίσεων, ώστε αν κάποιος θέλει να την αυξομειώσει να πρέπει να μπει στο μενού των ρυθμίσεων που δεν είναι άμεσα προσβάσιμο.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πώς αφαιρείται η μπάρα φωτισμού οθόνης;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν υπήρχε τέτοια δυνατότητα, θα είχε γίνει ήδη.

Τέλοσπάντων, θα κοιτάξω μήπως μέσω tasker, καταφέρω κάτι.

 

Αν την συσκευή την μοιράζεσαι με άλλο άτομο το οποίο θέλει άλλη φωτεινότητα από σένα, πόσο δίκαιο και σωστό είναι να κλειδώσεις την φωτεινότητα στα δικά σου γούστα? Θα ήθελες να την κλειδώσει ο άλλος εκεί που τον βολεύει???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή υπεραναλύσαμε το θέμα μόνο ο vriz27 έπιασε το ζήτημα και μόνο.

Η φωτεινότητα κλειδώνει επειδή η υπερβολική ένταση ιδιώς σε σκοτεινές συνθήκες σε συνδυασμό με μικρότερες ηλικίες, είναι λάθος έως επικίνδυνος συνδιασμός.

 

Όντως, όπως ο evris2013, ρώτησε...πως αφαιρείται η μπάρα;

Link to comment
Share on other sites

Οι μικρότερες ηλικίες όταν πιάνουν στα χέρια τους κινητά τηλέφωνα είναι και λάθος, και επικίνδυνο και ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!

 

Νιώστε™

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν ξέρω τι συσκευή έχεις, στο Samsung που έχω εγώ, έχει ρύθμιση να μην είναι αμέσως από κάτω απο τις ρύθμισεις και για να παίξεις με την φωτεινότητα πρέπει να κάνεις 2 κινήσεις. Όπως φαίνεται στην φώτογραφια. Απλά δεν ξέρω αν γίνεται σε όλες τις συσκευές και αν σε βολεύει κάτι τέτοιο 082b80589f28bdd473b79d26238b278e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω Samsung, αλλά οκ θα τα καταφέρω με κάποιο τρόπο μέσω εφαρμογών ελέγχου φωτεινότητας.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Οι μικρότερες ηλικίες όταν πιάνουν στα χέρια τους κινητά τηλέφωνα είναι και λάθος, και επικίνδυνο και ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!

 

Νιώστε™

 

Τι σχέση έχει αυτό με το παρόν νήμα; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Είδα πάνω στη notification ότι κατεβαίνει και έγραφε δίπλα Play Store! Αλλά όταν μπήκα στο play store δεν την είδα στις ενημερωμένες εφαρμογές. Μήπως ήταν κάποια εσωτερική ενημέρωση; Δεν ξέρω. Πρώτη φορά είδα κάτι τέτοιο!

 

Μάλλον ενημερώθηκε το ίδιο το play store.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Να επαναφέρω το θέμα... Έχασα το κινητό μου 15/1. Το κινητό το έβλεπα μέσω του find my phone ως απενεργοποιημένο...

 

Η google είχε σαν επιλογή όταν βρεθεί σε δίκτυο το κινητό να σβηστούν τα δεδομένα οπότε και το έκανα.

 

πριν 2-3 μέρες το τσέκαρα πάλι και δεν μου το βγάζει στις συσκευές μου...

 

μπορώ να κάνω κάτι να βρεθεί το κινητό (με το imei?)?

Γίνεται με ΙΜΕΙ αλλά θέλει βύσμα τουλάχιστον στρατηγό.)Αν και αν πας και ρωτήσεις θα σου πουν οτι δε γίνεται..)
Link to comment
Share on other sites

Να επαναφέρω το θέμα... Έχασα το κινητό μου 15/1. Το κινητό το έβλεπα μέσω του find my phone ως απενεργοποιημένο...

Η google είχε σαν επιλογή όταν βρεθεί σε δίκτυο το κινητό να σβηστούν τα δεδομένα οπότε και το έκανα.

πριν 2-3 μέρες το τσέκαρα πάλι και δεν μου το βγάζει στις συσκευές μου...

μπορώ να κάνω κάτι να βρεθεί το κινητό (με το imei?)?

 

κατά 99% το έκαναν bypass το google protect (για να μην ειναι πλεον στο account που λες) ο μόνος τρόπος να μπλοκάρεις τον άλλον να μην μπορεί να το απολαύσει είναι να πας στην αστυνομία να δηλώσεις κλοπή (να δείξεις το Imei κλπ) ώστε να μην μπορεί η συσκευη να μπει σε κανένα δίκτυο και να τους είναι άχρηστο (blacklisted)

 

τώρα για να βρεθεί και βύσμα θέλει μεγαλο και άντε πες σου λένε που είναι τι θα κάνεις ακριβός? θα πας για σας κλέφτες ήρθα? μετα δεν θα ψάχνουν το κινιτο αλλά και εσένα μαζι................

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Αν αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό από Σκρουτζομάγαζο, θα ισχύει η εγγύηση???

Θεωρώ ότι από όπου και αν αγοράσεις το κινητό, η εγγύηση ισχύει αφού την δίνει η Samsung και όχι το κατάστημα.

 

Κάποιοι λένε ότι η εγγύηση ισχύει μόνο αν το αγοράσεις από μεγάλο κατάστημα που δεν είναι παραεισαγωγή....

Ισχύει αυτό?

Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...