Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαίνεται πως ναι(δεν το έχω δοκιμάσει):

https://www.isrgrajan.com/articles/computer/mobile/how-to-enable-usb-debugging-in-android-using-recovery-mode/

δες το 3.

 

πέρασα μια cm rom και έχει usb debugging Και ροοτ,

αλλά πάλι έχω usb error τι να φταίει μπορείς να δεις την διαδικασιά στο link του 4Pda Που έχω δώσει και να με βοήθήσεις αν έχεις χρόνο?

αν μπορείς να σου πω τι δεν καταλαβαίνω στο 4pda

ευχαριστώ!

μου εμφανίζει κωδικό τώρα αλλά μου λέει driver version error

 

 

 

για αρχή δεν καταλαβαίνω το παρακάτω

"Also on the computer to install ADB.

Installing libraries for ADB works.

To work on the adb and fastboot use the program 15 seconds ADB Installer (hat, she put everything and make their system). The V 1.4.2 the V 1.3. This program helps adb to communicate between computer and Android download here. The ADB and all that with it you can do (lezgi_boy # 45009855 Post) unpack the archive (recommended to decompress the root disk or to another folder that does not contain Russian characters in a way). For example: c: \ adb \ or D: \ adb \ As a result, should get a folder in the root directory with the contents: #: \ the adb \ adb.exe - directly the ADB, which will work. #: \ The adb \ AdbWinApi.dll - library for ADB works. #: \ the adb \ AdbWinUsbApi.dll - library for ADB works."

 

 

 

to βλέπω τωρα φλασάρει αλλά μου λέει fail

το otg για να δουλεψει mouse δουλευει αμέσως?μπορώ να συνδέσω και bluetooth?

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή είναι αυτή με το κίτρινο χαρτάκι για σημειώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή είναι αυτή με το κίτρινο χαρτάκι για σημειώσεις;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=yong.app.notes

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά φίλε...δεν μπορούσα να την θυμηθώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά φίλε...δεν μπορούσα να την θυμηθώ!!!

Μ έχει βολέψει και μ αρέσει η φιλοσοφία του που σε παραπέμπει σε αυτοκόλλητο στο ψυγείο ή πίνακα ανακοινώσεων .. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Θα σε παρακαλούσα να ξαναγράψεις το κείμενο με κανονικού μεγέθους γραμματοσειρά διότι η αδικαιολόγητη μορφοποίηση του απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ .

στο δικό μου δε δούλεψε (lenovo p1). Μπορεί να ρυθμιστεί μόνο ως IMAP. Σε ένα άλλο τηλέφωνο που έχω (samsung s3 mini) δούλεψε κανονικά (αυτόματα)

Link to comment
Share on other sites

Οταν πάω να κάνω ενημέρωση το f/b μου γράφει το google play σταμάτησε να λειτουργεί τι μπορει να φταίει...

 

 

Το βρηκα

Καθαρισμα προσωρινής μνημης και διαγραφη ενημερώσεων...

Edited by geo29
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μια βοήθεια αν ξέρει κάποιος...

θέλω να αλλάξω απο προεπιλεγμένη εφαρμογή το google maps και να βάλω κάποια άλλη.Γίνεται?Είμαι στο μενού των προεπιλεγμένων εφαρμογών,αλλά χάρτες δεν μου βγάζει ,παρα μόνο για τηλέφωνο,sms kai browser.

Είμαι στόκ 6.0.1...ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μια βοήθεια αν ξέρει κάποιος...

θέλω να αλλάξω απο προεπιλεγμένη εφαρμογή το google maps και να βάλω κάποια άλλη.Γίνεται?Είμαι στο μενού των προεπιλεγμένων εφαρμογών,αλλά χάρτες δεν μου βγάζει ,παρα μόνο για τηλέφωνο,sms kai browser.

Είμαι στόκ 6.0.1...ευχαριστώ

Αν κατάλαβα καλά, θα πας ρυθμίσεις, εφαρμογές, θα ανοίξεις τους χάρτες Google, και θα πας εκκαθάριση προεπιλογων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

πήρα ένα ταμπλετάκι (συγκεκριμένα το teclast x70r) για τον μικρό και θέλω να του πάρω ένα tempered glass. Το μόνο που βρήκα στο ebay ήταν αυτό http://www.ebay.com/itm/BROTECT-AirGlass-Glasfolie-Displayschutzfolie-Teclast-X70r-/351660255687?hash=item51e095a9c7:g:zSAAAOSwWTRWy2cj

 

Ρώτησα τον Γερμανό (πωλητή) και μου είπε ότι δεν είναι tempered glass αλλά glass foil. Τι να κάνω? Καμιά ιδέα?

 

ευχαριστώ

Edited by christoforas

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά, θα πας ρυθμίσεις, εφαρμογές, θα ανοίξεις τους χάρτες Google, και θα πας εκκαθάριση προεπιλογων

 

Ναι,αυτό ηταν,ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πόσο δύσκολο μπορεί να είναι να βάλουν να μπορείς να βλέπεις το ποσοστό της μπαταρίας σου και κυρίως να ναι όλα τα εικονίδια ένα μέγεθος και σχήμα? Τόση ασχήμια ώρες ώρες σε τόσο καλό λειτουργικό απορώ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ρωτήσει και σε άλλο νήμα, αλλά μάλλον εδώ είναι καλύτερα.

Υπάρχει τρόπος ενώ θα είμαι σε 2G, (με κλειστά τα δεδομένα κινητής), να περνάει σε 3G ή 4G, μόνο όταν ανοίγω τα δεδομένα κινητής και όταν τα κλείνω να γυρίζει σε 2G;

Δεν είμαι root.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στο δικό μου δε δούλεψε (lenovo p1). Μπορεί να ρυθμιστεί μόνο ως IMAP. Σε ένα άλλο τηλέφωνο που έχω (samsung s3 mini) δούλεψε κανονικά (αυτόματα)

 

Τι ρυθμίσεις έβαλες στο Lenovo? Ακολουθησες τον wizard του κινητού ή έκανες manual setup? Δώσε μερικά στοιχεία μπας και βοηθήσουμε.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμίσεις έβαλες στο Lenovo? Ακολουθησες τον wizard του κινητού ή έκανες manual setup? Δώσε μερικά στοιχεία μπας και βοηθήσουμε.

με το wizard αλλά επειδή δε μπορούσε να συνδεθεί σε βγάζει στις χειροκίνητες ρυθμίσεις...(android 6.01).

Έβαλα το Nine - Outlook for Android (μπορούσα να βάλω και το outlook for android) και έκανα τη δουλειά μου, αλλά προτιμούσα να το δουλέψω χωρίς πρόσθετη εφαρμογή, όπως σε άλλα κινητά (π.χ. έχω κι ένα samsung s3 mini το οποίο εγκαθιστά στο αυτόματο κανονικά το hotmail ως exchange). Θα το ψάξω...

Edited by basdel
προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

Έχω ρωτήσει και σε άλλο νήμα, αλλά μάλλον εδώ είναι καλύτερα.

Υπάρχει τρόπος ενώ θα είμαι σε 2G, (με κλειστά τα δεδομένα κινητής), να περνάει σε 3G ή 4G, μόνο όταν ανοίγω τα δεδομένα κινητής και όταν τα κλείνω να γυρίζει σε 2G;

Δεν είμαι root.

 

Πολύ καλή ιδέα αυτό και θα με ενδιέφερε και εμένα. Εάν εχεις κάποια ενημέρωση στο άλλο νήμα που έχεις ρωτήσει και δεν σου κάνει κόπο ενημέρωσε με και εμένα.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω για να δυνδέσω bluetooth ποντίκι σε android γίνεται?αν δυνδεθεί δουλεύει αμέσως?

μέαω καλωδίου μόνο μέσω otg?

πρέπει να το ενεργοποιήσω πρώτα για να δουλέψει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω ρωτήσει και σε άλλο νήμα, αλλά μάλλον εδώ είναι καλύτερα.

Υπάρχει τρόπος ενώ θα είμαι σε 2G, (με κλειστά τα δεδομένα κινητής), να περνάει σε 3G ή 4G, μόνο όταν ανοίγω τα δεδομένα κινητής και όταν τα κλείνω να γυρίζει σε 2G;

Δεν είμαι root.

Γνωρίζει καποιος καποια εφαρμογή?

Θα με ενδιέφερε κ εμένα

 

====

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρωτήσει και σε άλλο νήμα, αλλά μάλλον εδώ είναι καλύτερα.

Υπάρχει τρόπος ενώ θα είμαι σε 2G, (με κλειστά τα δεδομένα κινητής), να περνάει σε 3G ή 4G, μόνο όταν ανοίγω τα δεδομένα κινητής και όταν τα κλείνω να γυρίζει σε 2G;

Δεν είμαι root.

Χωρίς root φυσικά δεν είναι εφικτό. Είχα βρει μια εφαρμογή κάποτε αλλά δε δούλευε καλά και την παράτησα.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς root φυσικά δεν είναι εφικτό. Είχα βρει μια εφαρμογή κάποτε αλλά δε δούλευε καλά και την παράτησα.

Αν την κάνω root δηλαδή γίνεται;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν την κάνω root δηλαδή γίνεται;

Εγώ φίλε έχω ν ασχοληθώ μ αυτό το θέμα χρόνια. Πλέον τα πράγματα μπορεί να έχουν αλλάξει. Με πρόχειρη αναζήτηση βρήκα αυτό. Δοκιμασέ το, θα το τσεκάρω κι εγώ αν και δεν έχω θέμα με τη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Αν την κάνω root δηλαδή γίνεται;

Αν κάνεις root κάνεις και παπάδες στο θέμα αυτό

Βάζεις το xposed πχ και με τα κατάλληλα ad ons μπορείς να γυρίσει αυτόματα σε 2G όταν είσαι ενωμένος με WiFi, όταν σβήνει η οθόνη, όταν έχεις κλειστά τα data

Κάτι που πιστεύω ότι θα έπρεπε να έχει ενσωματωμένο το android.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις root κάνεις και παπάδες στο θέμα αυτό

Βάζεις το xposed πχ και με τα κατάλληλα ad ons μπορείς να γυρίσει αυτόματα σε 2G όταν είσαι ενωμένος με WiFi, όταν σβήνει η οθόνη, όταν έχεις κλειστά τα data

Κάτι που πιστεύω ότι θα έπρεπε να έχει ενσωματωμένο το android.

Δώσε πληροφορίες πάνω σ αυτό :D ποιο xposed module κάνει τη δουλειά;

Link to comment
Share on other sites

Gravity box και συγκεκριμένα στο μενού τηλέφωνο - smart radio

Επίσης το intelli3G και ένα άλλο χρησιμοποιούσα που μου διαφεύγει τώρα

Link to comment
Share on other sites

Gravity box και συγκεκριμένα στο μενού τηλέφωνο - smart radio

Επίσης το intelli3G και ένα άλλο χρησιμοποιούσα που μου διαφεύγει τώρα

To Gravitybox αρκεί.

Κάνει αυτό που θέλουν.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...