Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα από πέρασμα custom rom το δακτυλικο αποτύπωμα στην εφαρμογή της Πειραιώς, winbank, δεν υπάρχει ενώ πχ στης Εθνικής λειτουργεί κανονικά

Είναι θέμα εφαρμογής έτσι?

Έχει κανείς παρόμοιο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. εχω το Xiaomi redmi note 3. το πηρα πριν μερικους μηνες και πριν μια εβδομαδα αποφασησα να κανω factory reset. επελεξα να διαγραψω και τα πρωσωπικα δεδομενα οπως φωτογραφιες βιντεο και μουσικη. το κινητο το εχω αγορασει απο minideal . η εκδοση ρομ ειναι miui 77.0.19.0 . stable απο τοτε που εκανα το reset οταν ανοιγω το κινητο και βαζω το pattern για να το ξεκλειδωαω πεταγεται μια διαφημηση fake χωρις να προλαβω να κανω τιποτα και γεμιζει ολη η οθονη. πως μπορω να το διορθωσω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. εχω το Xiaomi redmi note 3. το πηρα πριν μερικους μηνες και πριν μια εβδομαδα αποφασησα να κανω factory reset. επελεξα να διαγραψω και τα πρωσωπικα δεδομενα οπως φωτογραφιες βιντεο και μουσικη. το κινητο το εχω αγορασει απο minideal . η εκδοση ρομ ειναι miui 77.0.19.0 . stable απο τοτε που εκανα το reset οταν ανοιγω το κινητο και βαζω το pattern για να το ξεκλειδωαω πεταγεται μια διαφημηση fake χωρις να προλαβω να κανω τιποτα και γεμιζει ολη η οθονη. πως μπορω να το διορθωσω.

Καλησπέρα, θα μπορούσες να δοκιμάσεις να περάσεις κάποια άλλη ROM. Εγώ συνιστώ είτε official(global stable) είτε την ROM των παιδιών από το xiaomi-miui.gr

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες. Εχω παρει ενα tablet Onda V80 SE που ειναι μονο android 5.1.1 και ερχεται rooted. Παρ'αυτα ενω προσπαθω να αλλαξω το /etc/hosts file δε με αφηνει λεγοντας οτι δεν μπορει να σωθει το αρχειο. Το δοκιμασα και μεσω απο το adaway αλλα και οταν το ανοιγω με root browser μονος μου και προσθετω μια γραμμη που προσπαθω να σωσω παιρνω παλι το ιδιο μνμ. Ακομα και αλλαγη δικαιωματων προσπαθησα να δωσω στο αρχειο (αν και ο root ειχε ηδη read write) αλλα δε με αφηνει και παλι. Εχει κανεις καμια ιδεα πως μπορω να πειραξω το hosts?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

και στα (συγχρονα) windows παντως να πας να αλλαξεις το hosts file δεν μπορεις,

πρεπει να το κανεις copy/paste στο desktop, να το αλλαξεις εκει και μετα να το κανεις copy/paste στο etc,

για δοκιμασε το

Link to comment
Share on other sites

και στα (συγχρονα) windows παντως να πας να αλλαξεις το hosts file δεν μπορεις,

πρεπει να το κανεις copy/paste στο desktop, να το αλλαξεις εκει και μετα να το κανεις copy/paste στο etc,

για δοκιμασε το

 

Δεν ξερω αν εννοεις για Mobile Windows αλλα στα 10 που εχει ενας συναδελφος και στα 7 που εχω εγω σε laptop σαφως και αλλαζει το hosts. Ακομα κι αν κανω αυτο που λες αφου δεν μπορω να αντικαταστησω το hosts file κατω απο το /etc δεν αλλαζει κατι. Το θεμα ειναι γιατι να μην επιτρεπει στον root χρηστη να αλλαξει αρχεια συστηματος. Ξερει κανεις κατι επι του θεματος?

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει ο τρόπος των windows που αναφέρετε? Το android βασίζεται στο linux και όταν έχεις δικαιώματα root σε ένα φάκελο μπορείς να κάνεις ότι θέλεις με τα αρχεία του. Το ότι δεν μπορείς να αντικαταστήσεις το αρχείο αυτό σημαίνει ότι δεν έχεις δικαίωμα εγγραφής(γι' αυτό γράφει ότι δεν μπορεί να σωθεί το αρχείο). Ο φάκελος /etc βρίσκεται μέσα στο /system που κατά πάσα πιθανότητα δεν έχει προσαρτηθεί ως rw. Πάντως μπορείς να το κάνεις και μέσω γραμμής εντολών απ' ευθείας είτε με το adb(από το pc) είτε με κάποιον terminal emulator.

-Δίνεις την εντολή "su" για να συνδεθείς ως root(πρώτα "adb shell" αν χρησιμοποιησεις το adb και όχι κάποιον emulator)

-Μετά την εντολή "cat /proc/mounts" ώστε να βρεις τη διαδρομή του διαμερίσματος για το /system(πχ /dev/block/mmcblk0p13)

-Κάνεις προσάρτηση του /system που βρίσκεται στη διαδρομή αυτή ως rw με την εντολή "mount -o remount,rw /dev/block/mmcblk0p13 /system"(ή όποια είναι η διαδρομή για το /system στη συσκευή σου, το "/system" δε χρειάζεται αλλαγή εννοείται)

-Αντιγράφεις το τροποποιημένο αρχείο hosts το οποίο έχεις σωσμένο στην κάρτα(π.χ /storage/emulated/0/hosts ή όποια είναι η διαδρομή της κάρτας ή του εσωτερικού χώρου αποθήκευσης. Εσύ αποφασίζεις που θα το βάλεις), με την εντολή "cp /storage/emulated/0/hosts /system/etc/hosts". Ενδεχομένως μπορείς και με τον nano editor απευθείας να το τροποποιήσεις, αλλά νομίζω ότι χρειάζεται το busybox και είναι και πιο περίπλοκο αν δεν τον έχεις ξαναχρησιμοποιήσει).

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει ο τρόπος των windows που αναφέρετε? Το android βασίζεται στο linux και όταν έχεις δικαιώματα root σε ένα φάκελο μπορείς να κάνεις ότι θέλεις με τα αρχεία του. Το ότι δεν μπορείς να αντικαταστήσεις το αρχείο αυτό σημαίνει ότι δεν έχεις δικαίωμα εγγραφής(γι' αυτό γράφει ότι δεν μπορεί να σωθεί το αρχείο). Ο φάκελος /etc βρίσκεται μέσα στο /system που κατά πάσα πιθανότητα δεν έχει προσαρτηθεί ως rw. Πάντως μπορείς να το κάνεις και μέσω γραμμής εντολών απ' ευθείας είτε με το adb(από το pc) είτε με κάποιον terminal emulator.

-Δίνεις την εντολή "su" για να συνδεθείς ως root(πρώτα "adb shell" αν χρησιμοποιησεις το adb και όχι κάποιον emulator)

-Μετά την εντολή "cat /proc/mounts" ώστε να βρεις τη διαδρομή του διαμερίσματος για το /system(πχ /dev/block/mmcblk0p13)

-Κάνεις προσάρτηση του /system που βρίσκεται στη διαδρομή αυτή ως rw με την εντολή "mount -o remount,rw /dev/block/mmcblk0p13 /system"(ή όποια είναι η διαδρομή για το /system στη συσκευή σου, το "/system" δε χρειάζεται αλλαγή εννοείται)

-Αντιγράφεις το τροποποιημένο αρχείο hosts το οποίο έχεις σωσμένο στην κάρτα(π.χ /storage/emulated/0/hosts ή όποια είναι η διαδρομή της κάρτας ή του εσωτερικού χώρου αποθήκευσης. Εσύ αποφασίζεις που θα το βάλεις), με την εντολή "cp /storage/emulated/0/hosts /system/etc/hosts". Ενδεχομένως μπορείς και με τον nano editor απευθείας να το τροποποιήσεις, αλλά νομίζω ότι χρειάζεται το busybox και είναι και πιο περίπλοκο αν δεν τον έχεις ξαναχρησιμοποιήσει).

 

Φιλε μου δεν ειπα οτι εχουν σχεση τα windows με το Android. απλα απαντουσα στον αλλο φιλο που το ανεφερε ως μετρο συγκρισης. Θεωρησα οτι ειναι ηδη Mounted ως r/w αλλα προφανως εκανα λαθος.

Ευχαριστω παντως

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Xplore, mount r/w και κάνεις ό,τι θες

 

Σ'ευχαριστω φιλε μου.

Οντως λειτουργει ετσι αλλα μονο μεσα απο το xplore.

Προσπαθω να το κανω με το adaway αλλα δεν το κανει. Θα παρω το hosts απο το thor και θα το περασω στο tablet να κανω τη δουλεια μου.

Απλα καλο θα ηταν να βρω τροπο να κανω ευκολα το mount rw εκτος xplore για να μπορω να κανω τα updates.

 

PS. Ενω βγαζει ο editor του Xplore οτι το hosts file εκανε save οταν προσθεσα μια γραμμη, δυστυχως οταν ξανανοιξα το hosts δεν υπηρχε η γραμμη.

Τι στο καλο?

 

 

PS2. Δοκιμασα και με εντολες απο emulator αλλα το μνμ που επιστρεφει ειναι : mount: Read-only file system.

Το εκανα 2 φορες αφου εκτελεσα ξανα το su για να σιγουρευτω οτι ειναι ο root αν και το λεει στην οθονη : root@ONDA_MID.

Λες και ειναι root αλλα δεν ειναι root! Σαν προφητεια του γεροντα Παστιτσιου μοιαζει. lol

Edited by geoav
Link to comment
Share on other sites

Δε βάζεις εδώ τις εντολές όπως τις έδωσες με τη σειρά(με τις διαδρομές της δικής σου συσκευής εννοείται όχι τα παραδείγματα που έγραψα) καθώς και την έξοδο της εντολής "cat /proc/mounts", να δούμε μήπως έχεις κάνει κάπου λάθος? Γιατί το μήνυμα που σου βγάζει είναι ότι το σύστημα αρχείων είναι μόνο για ανάγνωση, οπότε είτε δε λειτούργησε η εντολή(κάποιο σφάλμα θα έβγαζε τότε), είτε δεν έβγαλε κάποιο σφάλμα, οπότε λειτούργησε αλλά την έδωσες για λάθος διαμέρισμα και όχι για το /system που θέλεις.
Link to comment
Share on other sites

Δε βάζεις εδώ τις εντολές όπως τις έδωσες με τη σειρά(με τις διαδρομές της δικής σου συσκευής εννοείται όχι τα παραδείγματα που έγραψα) καθώς και την έξοδο της εντολής "cat /proc/mounts", να δούμε μήπως έχεις κάνει κάπου λάθος? Γιατί το μήνυμα που σου βγάζει είναι ότι το σύστημα αρχείων είναι μόνο για ανάγνωση, οπότε είτε δε λειτούργησε η εντολή(κάποιο σφάλμα θα έβγαζε τότε), είτε δεν έβγαλε κάποιο σφάλμα, οπότε λειτούργησε αλλά την έδωσες για λάθος διαμέρισμα και όχι για το /system που θέλεις.

Φιλε μου επειδη το Linux δε μου ειναι αγνωστο και επειδη καταλαβαινω τι ακριβως εντολες ειπες να τρεξω ξερω οτι δεν τις εβαλα λαθος.

Μπηκα με emulator, εδωσα su και γυρισε σε root.

root@ONDA_MID:/#mount | grep system επεστρεψε /dev/block/dm-0 /system ext4 ro...

mount -o rw,remount /dev/block/dm-0 /system επεστρεψε mount: read-only file system

Δεν μου εχει τυχει ουτε σε ubuntu, ουτε σε redhat ή suze που εχω δουλεψει να μην εχει δικαιωματα καπου ο root. Ουτε καν σε AIX δεν το εχω δει αυτο αλλα οκ σε αυτο εχω δουλεψει ελαχιστα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε ποιο θέμα να ρωτήσω, υποθέτω γενικά για ανδρόιδ ειναι εντάξει.

 

Εντελώς ξαφνικά ενώ ήταν σε αναμονή η συσκευή, την βγάζω από την θήκη 10 λεπτά αφότου είχα στείλει ένα μήνυμα και ήταν σβηστή. Σκέφτηκα τελείωσε η μπαταρία? Ηταν στα μισα περίπου.. Γυρισα σπίτι, το εβαλα να φορτίσει, μετά από μία ώρα ακόμη τίποτα... Δεν ξέρω τι έχει γίνει. 1 χρόνο κοντά το έχω, ήταν άψογο. Καμιά ιδέα για συνδυασμό πλήκτρων ίσως για να ανοίξει?

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου επειδη το Linux δε μου ειναι αγνωστο και επειδη καταλαβαινω τι ακριβως εντολες ειπες να τρεξω ξερω οτι δεν τις εβαλα λαθος.

Μπηκα με emulator, εδωσα su και γυρισε σε root.

root@ONDA_MID:/#mount | grep system επεστρεψε /dev/block/dm-0 /system ext4 ro...

mount -o rw,remount /dev/block/dm-0 /system επεστρεψε mount: read-only file system

Δεν μου εχει τυχει ουτε σε ubuntu, ουτε σε redhat ή suze που εχω δουλεψει να μην εχει δικαιωματα καπου ο root. Ουτε καν σε AIX δεν το εχω δει αυτο αλλα οκ σε αυτο εχω δουλεψει ελαχιστα.

 

Εντάξει, κι εγώ που να ξέρω τι γνώσεις και εμπειρία έχεις.:D

Πάντως τέτοιο πρόβλημα είχα παλαιότερα συναντήσει σ' ένα huawei, στο διαμέρισμα /data. Αυτό γινόταν επειδή το διαμέρισμα ήταν corrupted και ως αποτέλεσμα ούτε η επίσημη ρομ δε μπορούσε να εγκατασταθεί. Βέβαια το πρόβλημα προέκυψε επειδή έκανα resize το διαμέρισμα με το gparted. Στη δική σου περίπτωση όμως από τη στιγμή που δεν έχεις πειράξει τίποτα δεν εξηγείται.

 

EDIT:

δες και εδώ που συζητείται το ίδιο πρόβλημα μήπως βοηθήσει η λύση που προτείνεται

http://android.stackexchange.com/questions/60446/cant-remount-system-in-rw

Edited by dancer_69
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε ποιο θέμα να ρωτήσω, υποθέτω γενικά για ανδρόιδ ειναι εντάξει.

 

Εντελώς ξαφνικά ενώ ήταν σε αναμονή η συσκευή, την βγάζω από την θήκη 10 λεπτά αφότου είχα στείλει ένα μήνυμα και ήταν σβηστή. Σκέφτηκα τελείωσε η μπαταρία? Ηταν στα μισα περίπου.. Γυρισα σπίτι, το εβαλα να φορτίσει, μετά από μία ώρα ακόμη τίποτα... Δεν ξέρω τι έχει γίνει. 1 χρόνο κοντά το έχω, ήταν άψογο. Καμιά ιδέα για συνδυασμό πλήκτρων ίσως για να ανοίξει?

 

Στο θέμα της συσκευής θα ρωτήσεις , δεν είναι θέμα android το ότι δεν ανοίγει...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, κι εγώ που να ξέρω τι γνώσεις και εμπειρία έχεις.:D

Πάντως τέτοιο πρόβλημα είχα παλαιότερα συναντήσει σ' ένα huawei, στο διαμέρισμα /data. Αυτό γινόταν επειδή το διαμέρισμα ήταν corrupted και ως αποτέλεσμα ούτε η επίσημη ρομ δε μπορούσε να εγκατασταθεί. Βέβαια το πρόβλημα προέκυψε επειδή έκανα resize το διαμέρισμα με το gparted. Στη δική σου περίπτωση όμως από τη στιγμή που δεν έχεις πειράξει τίποτα δεν εξηγείται.

 

EDIT:

δες και εδώ που συζητείται το ίδιο πρόβλημα μήπως βοηθήσει η λύση που προτείνεται

http://android.stackexchange.com/questions/60446/cant-remount-system-in-rw

 

Ναι βρε αδερφε, δεν το ειπα ως παρατηρηση, ως ενημερωση το ειπα :-)

Το θεμα μου παιζει να ειναι οτι ερχεται rooted αλλα μαλλον με κλειδωμενο bootloader καθοτι intel baytrail cpu και δυστυχως δε μου επιτρεπει να κανω upgrade το su binary.

Βλεπω το αρθρο που εστειλες τωρα και οταν παω σπιτι θα κοιταξω να δω μηπως εκτελωντας το mount απο αλλο path.

Ευχαριστω φιλε μου btw.

Googlαρα μερες τωρα και δεν ξερω πως διακο μου ειχε ξεφυγει αυτο το αρθρο.

 

PS. Μπα ουτε αυτο βοηθησε. Για την ακριβεια με το bin/mount μου βγαζει το error που αναφερω ενω αν τρεξω xbin/mount δε βγαζει τπτ αλλα μετα απο ελεγχο ακομα read only ειναι το /system

Edited by geoav
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα της συσκευής θα ρωτήσεις , δεν είναι θέμα android το ότι δεν ανοίγει...

Δεν υπάρχει θέμα για αυτό το μοντέλο, οπότε ρώτησα εδώ για κάποιο πιθανό κοινό συνδυασμό πλήκτρων όπως είχαμε στο Symbian ή στα WPs... Τέλος πάντων, την επόμενη μέρα κράτησα για πάρα πολλή ώρα πατημένο το πλήκτρο ενεργοποίησης και επιτέλους άνοιξε. Δεν ξέρω τι πρόβλημα είχε, ελπίζω όμως να μην το ξανακάνει!

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά μια βοήθεια , πήγα να βάλω μια νέα ρομ και το κινητό δεν ανοίγει τι να κάνω? umi rome x

 

Δε μας λες τίποτα όμως. Πως την έβαλες, ποία έβαλες, αν εμφανίστηκε κάποιο σφάλμα. Και το δεν ανοίγει τι σημαίνει? Δεν ανοίγει καθόλου? Κολλάει και δε μπαίνει στο λειτουργικό? Δοκίμασες να κρατήσεις περισσότερη ώρα το power πατημένο? Μήπως η μπαταρία έχει ξεφορτιστεί?

Τη συσκευή δεν την έχω αλλά επειδή χρησιμοποιεί το sp flash tool για φλασάρισμα είναι αρκετά δύσκολο να μπρικάρει και να μη διορθώνεται. Δοκίμασε να ξαναβάλεις τη ρομ ή να βάλεις κάποια άλλη έκδοση.

http://community.umidigi.com/thread-2075-1-1.html

 

EDIT:

Άκυρο το πιο πάνω link. Φαίνεται ότι δεν είναι για το Χ, κι απ' ότι είδα δεν έχει βγει κάποια ρομ. Οπότε μάλλον θα πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους μήπως σου δώσουν κάποιο link. Δες και στο needrom μήπως υπάρχει τίποτα.

Edited by dancer_69
Link to comment
Share on other sites

Δε μας λες τίποτα όμως. Πως την έβαλες, ποία έβαλες, αν εμφανίστηκε κάποιο σφάλμα. Και το δεν ανοίγει τι σημαίνει? Δεν ανοίγει καθόλου? Κολλάει και δε μπαίνει στο λειτουργικό? Δοκίμασες να κρατήσεις περισσότερη ώρα το power πατημένο? Μήπως η μπαταρία έχει ξεφορτιστεί?

Τη συσκευή δεν την έχω αλλά επειδή χρησιμοποιεί το sp flash tool για φλασάρισμα είναι αρκετά δύσκολο να μπρικάρει και να μη διορθώνεται. Δοκίμασε να ξαναβάλεις τη ρομ ή να βάλεις κάποια άλλη έκδοση.

http://community.umidigi.com/thread-2075-1-1.html

 

EDIT:

Άκυρο το πιο πάνω link. Φαίνεται ότι δεν είναι για το Χ, κι απ' ότι είδα δεν έχει βγει κάποια ρομ. Οπότε μάλλον θα πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους μήπως σου δώσουν κάποιο link. Δες και στο needrom μήπως υπάρχει τίποτα.

 

μήπως μπορει να με βοηθήσει κάποιος με team viewer, γιατί είμαι και ψιλοάσχετος, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα file Explorer για root συσκευή. Είχα τον ES αλλά δε παλευοταν άλλο... Καμία πρόταση;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Solid explorer...

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Τον δοκίμασα αλλά είναι επί πληρωμή... Καλός είναι... Κάποιος δωρεάν;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τον δοκίμασα αλλά είναι επί πληρωμή... Καλός είναι... Κάποιος δωρεάν;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

Πόσο κάνει ο solid;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Τον δοκίμασα αλλά είναι επί πληρωμή... Καλός είναι... Κάποιος δωρεάν;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πόσο κάνει ο solid;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

Root explorer από amazon app.

Δωρεάν

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τον δοκίμασα αλλά είναι επί πληρωμή... Καλός είναι... Κάποιος δωρεάν;

 

Root Browser. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...