Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα στην παρεα

εδω και ενα χρονο περιπου ειχα την trasparent clock and weather εφαρμογη καιρου και ημουν πολυ ευχαριστημενος.Απο χθες το βραδυ ομως δεν λειτουργει ουτε η εφαρμογη αλλα ουτε και το widget του και αποφασισα να βαλω καποια αλλη για αλλαγη.

Εχετε να μου προτεινετε καποια εξισου αξιοπιστη με την προηγουμενη?Δοκιμασα την Καιρος XL Pro αλλα δεν εχω σχηματισει ακομα αποψη.Οποιος μπορει ας προτινει καποια που να εχει δοκιμαστει,να αρεσει και να δουλευει σωστα.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το Psiphon σε πλήρη λειτουργία, αλλά τα mb καταναλώθηκαν κανονικά, σαν τα στραγάλια.

 

Edit: Απ' ό,τι διάβασα, θα πρέπει να μην έχεις mb στην κάρτα για να δουλέψει σωστά. Αν μπορεί ας το επαληθεύσει κάποιος, καθώς έχω σχεδόν 5 gb αυτή την στιγμή διαθέσιμα.

 

Δεν πρεπει να εχεις καθολου mb οταν θα το τρεξεις αλλιως στα τρωει!!!!!

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια, απ' ό,τι διάβασα επίσης, το πανηγύρι κρατάει λίγες ημέρες, μέχρι να γίνει αντιληπτό από τον πάροχο ότι κάτι δεν...πάει καλά και πέσει το ανάλογο μπλοκ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια, ξερει κανεις γιατι δεν δουλευει το .nomedia στο Τ2 Ultra?

 

Android 5.1.1 / 19.4.A.0.182

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας θέλω να ρωτησω αν ξέρει κάποιος.πως μπορώ να βλέπω streaming όπως YouTube kai internet streaming και όταν ανοιξω ή μεταφερθω σε άλλη σελίδα ή εφαρμογή να μην σταματάει το streaming και να μπορώ να ακούω τον ήχο του video που παίζει ακόμα και όταν είμαι σε άλλη σελίδα.οπως στα windows στους υπολογιστές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας θέλω να ρωτησω αν ξέρει κάποιος.πως μπορώ να βλέπω streaming όπως YouTube kai internet streaming και όταν ανοιξω ή μεταφερθω σε άλλη σελίδα ή εφαρμογή να μην σταματάει το streaming και να μπορώ να ακούω τον ήχο του video που παίζει ακόμα και όταν είμαι σε άλλη σελίδα.οπως στα windows στους υπολογιστές.

Δοκίμασε με Firefox. Νομίζω πως το κάνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα το οποιο να μου δεινει δωρεαν και για παντα ιντερνετ μεσω δεδομενων κινητου ή καποιον αλλο τροπο αλλα εντελως δωρεαν και αν ειναι δυνατον χωρις διαφημησεις?

 

Αν ναι ποιο ειναι?

Οπως εγραψε και ο anastasiszn γινεται.

θα πρεπει να εχεις 0mb για να μην σου φαει τα δικα σου. Πρωτα τρωει τα δικα σου και μετα τα <δωρεαν> mb.

Δοκιμασα πριν 1-2 εβδομαδες με δυο καρτες sim, μια cosmo και μια voda με 0 υπολοιπο λογαριασμου και 0mb και καταφερα και συνδεθηκα, google chrome - viber - google play δουλευαν κανονικα, με Dolphin Browser δεν.....

Παντος και στα δυο τηλεφωνα ενα xperia p και ενα Landvo L500 που εκανα δοκιμες ανεβαζαν ''τρελες'' θερμοκρασιες. Αν εχετε καλα-αξιολογα τηλεφωνα θα ελεγα να μην τα ''καψετε'' με vpn. Επισης καταναλωνουν τρελλη μπαταρια κατα τη χρηση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα στην stock εφαρμογη downloads του και πατησα clear list γιατι πιστευα πως απλα σβηνε τις εγγραφες, και οχι τα αρχεια τα ιδια.... Οντως τωρα τη παλευει το κινητο καθολου? Μου εσβησε οτι ειχα κατεβασει ever πως ξαναπερνω τωρα τα αρχεια. Πριν 3-4 μερες το κανα και λογικα δε θα χουν γραφτει πολα στη συγκεκριμενες θεση της μνημης του κινητου

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω μια ερώτηση στο σπίτι έχω 2 wifi από διαφορετικές εταιρίες κάθε φορα που ανοίγω το wifi συνδέεται στην forthnet αυτόματα εγώ θέλω να κάνω προεπιλεγμένο το άλλο τις hol γίνετε αυτό και πως?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω μια ερώτηση στο σπίτι έχω 2 wifi από διαφορετικές εταιρίες κάθε φορα που ανοίγω το wifi συνδέεται στην forthnet αυτόματα εγώ θέλω να κάνω προεπιλεγμένο το άλλο τις hol γίνετε αυτό και πως?

Γιατί δεν αλλάζεις τον κωδικό του wifi της φόρθνετ?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν αλλάζεις τον κωδικό του wifi της φόρθνετ?

γιατί εγώ θέλω να μπορώ να συνδεθώ και στις forthnet σε ειδικές περιπτώσεις άρα άμα βάλω τον κωδικό μετά πάλι θα μπαίνει κατευθείαν στην forthnet

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω μια ερώτηση στο σπίτι έχω 2 wifi από διαφορετικές εταιρίες κάθε φορα που ανοίγω το wifi συνδέεται στην forthnet αυτόματα εγώ θέλω να κάνω προεπιλεγμένο το άλλο τις hol γίνετε αυτό και πως?

Ο ποιο εύκολος τρόπος είναι να διαγράψεις της forthnet.

Αυτο θα έκανα

 

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ ούτε να βρω τα αποθηκευμένα μου wifi για να τα σβήσω δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα???

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εαντην διαγραψεις, διαγραφςτε κ το κλειδί wifi

 

====

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ ούτε να βρω τα αποθηκευμένα μου wifi για να τα σβήσω δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα???

Όταν συνδεθείς στο δίκτυο που δεν θέλεις,πατα παρατεταμένα το εικονίδιο του Wi-Fi από την μπάρα.εκεί θα σου βγάλει Όλα τα δίκτυα που βλέπει.πατα παλι παρατεταμένα στο δίκτυο που θέλεις να διαγράψεις και θα σου βγάλει την επιλογή "να μην γίνει απομνημόνευση". Συνδέσου τώρα σε αυτό που θέλεις ελεύθερα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδεθείς στο δίκτυο που δεν θέλεις,πατα παρατεταμένα το εικονίδιο του Wi-Fi από την μπάρα.εκεί θα σου βγάλει Όλα τα δίκτυα που βλέπει.πατα παλι παρατεταμένα στο δίκτυο που θέλεις να διαγράψεις και θα σου βγάλει την επιλογή "να μην γίνει απομνημόνευση". Συνδέσου τώρα σε αυτό που θέλεις ελεύθερα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δεν θέλω αυτό να το εξηγήσω αλλιώς έχω πάει σε 3 φίλους μου που στα σπίτια τους έχω συνδεθεί στο wifi που έχουν αυτά θέλω να σβήσω γίνετε η πρέπει να πάω πάλι στα σπίτια τους για να τα βρει και να τα σβήσω?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω αυτό να το εξηγήσω αλλιώς έχω πάει σε 3 φίλους μου που στα σπίτια τους έχω συνδεθεί στο wifi που έχουν αυτά θέλω να σβήσω γίνετε η πρέπει να πάω πάλι στα σπίτια τους για να τα βρει και να τα σβήσω?

Ναι,όταν ξαναπάς και συνδεθείς,τότε μπορείς να τα σβήσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω αυτό να το εξηγήσω αλλιώς έχω πάει σε 3 φίλους μου που στα σπίτια τους έχω συνδεθεί στο wifi που έχουν αυτά θέλω να σβήσω γίνετε η πρέπει να πάω πάλι στα σπίτια τους για να τα βρει και να τα σβήσω?

Ρυθμίσεις, wifi, πατάς τρεις τελίτσες, αποθηκευμένα δίκτυα, επιλέγεις όποιο θέλεις να σβήσεις πατώντας σταθερά επάνω του και επιλεγεις διαγραφή από τη μνήμη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, wifi, πατάς τρεις τελίτσες, αποθηκευμένα δίκτυα, επιλέγεις όποιο θέλεις να σβήσεις πατώντας σταθερά επάνω του και επιλεγεις διαγραφή από τη μνήμη

πήγα εκεί αλλα δεν υπάρχει αυτή η επιλογή έχω το galaxy s7 edge

ούτε 3 τελίτσες έχει περισσότερα γραφει αλλα εκεί μέσα έχω 4 επιλογές μονο

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

πήγα εκεί αλλα δεν υπάρχει αυτή η επιλογή έχω το galaxy s7 edge

ούτε 3 τελίτσες έχει περισσότερα γραφει αλλα εκεί μέσα έχω 4 επιλογές μονο

Κοίταξε στις ρυθμίσεις του wifi. Κάτι τέτοιο θα βρεις.

Screenshot_2016_09_17_02_52_12.png20mb image hosting

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εκεί κοιτάω αλλα εγώ δεν τα έχω αυτά έψαξα και στο android central και το έχουν πολλοί αυτό το πρόβλημα λένε ότι φταίει η samsung σε αυτό, αν έχει κάποιος s7 η s7 edge ας το κοιτάξει αν υπάρχουν αυτές οι επιλογές

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

εκεί κοιτάω αλλα εγώ δεν τα έχω αυτά έψαξα και στο android central και το έχουν πολλοί αυτό το πρόβλημα λένε ότι φταίει η samsung σε αυτό, αν έχει κάποιος s7 η s7 edge ας το κοιτάξει αν υπάρχουν αυτές οι επιλογές

Κατέβασε το wifi manager, και δες από εκεί αν έχει μέσα τα αποθηκευμένα δίκτυα.

Pics_Art_09_17_03_46_06.jpg

free photo hostingPics_Art_09_17_03_47_11.jpg

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το wifi manager, και δες από εκεί αν έχει μέσα τα αποθηκευμένα δίκτυα.

Pics_Art_09_17_03_46_06.jpg

free photo hostingPics_Art_09_17_03_47_11.jpg

 

καλημέρα ναι τα έχει αλλα πως τα σβήνω?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...