Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει καμία εφαρμογή που να μας δείχνει τι δίκτυο είναι τα νούμερα μας;

Ξέρω αν στείλεις στην τάδε εταιρεία σου λέει το δίκτυο, ρωτάω για αφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή που να μας δείχνει τι δίκτυο είναι τα νούμερα μας;

Ξέρω αν στείλεις στην τάδε εταιρεία σου λέει το δίκτυο, ρωτάω για αφαρμογη

 

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5072672#post5072672

Νομίζω εδώ είναι και καταλληλότερο νιμα για να θέσεις το ερώτημα σου .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μπορώ να αλλάξω τη γραμματοσειρά σε Android συσκευές και πώς μπορώ να το κάνω; Με root ίσως;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μπορώ να αλλάξω τη γραμματοσειρά σε Android συσκευές και πώς μπορώ να το κάνω; Με root ίσως;

Ευχαριστώ.

 

Αν δεν το υποστηρίζει η συσκευή σου, τότε μόνο με root.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το υποστηρίζει η συσκευή σου, τότε μόνο με root.

Ευχαριστώ.

Μήπως γνωρίζεις αν το oppo Find5 το υποστηρίζει;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Μήπως γνωρίζεις αν το oppo Find5 το υποστηρίζει;

Σχεδόν. Έχει fonts μέσα αλλά θες και πάλι ρουτ για να τα αλλάξεις με font changer.

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν. Έχει fonts μέσα αλλά θες και πάλι ρουτ για να τα αλλάξεις με font changer.

 

Δεν λειτουργεί ο σύνδεσμος...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή που να μας δείχνει τι δίκτυο είναι τα νούμερα μας;

Ξέρω αν στείλεις στην τάδε εταιρεία σου λέει το δίκτυο, ρωτάω για αφαρμογη

 

Ρίξε μια μάτια στον Ανιχνευτή Παρόχου στο play.. εδώ:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.researchengineering.phonenetdetect

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, πως μπορω να περασω μια ρομ στην συσκευη μου "για να την φλασαρω" που δεν εχει καρτα μνημης, τωρα μπορω να μπω μονο στο recovery CWM και δεν εχει καποια ρομ επανω. οταν παταω mount usb storage δεν κανει τιποτα, η συσκευη μου ειναι η Moto G

 

Ευχαριστω

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παίζοντας σήμερα ( :P ) με το κινητό, έβαλα αρκετές φορές λάθος το μοτίβο ξεκλειδώματος με αποτέλεσμα να μη μπορώ να βάλω το σωστό, αλλά να ζητάει email και κωδικό πρόσβασης για να ξεκλειδώσει... βάζω τα σωστά, αλλά δεν τα δέχεται... τι μπορώ να κάνω εκτός από hard reset? Πρόκειται για galaxy 3 που τρέχει android 2.1

 

Υ.Γ: Κωδικός και mail είναι σίγουρα σωστά.

Edited by panos_25
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παίζοντας σήμερα ( :P ) με το κινητό, έβαλα αρκετές φορές λάθος το μοτίβο ξεκλειδώματος με αποτέλεσμα να μη μπορώ να βάλω το σωστό, αλλά να ζητάει email και κωδικό πρόσβασης για να ξεκλειδώσει... βάζω τα σωστά, αλλά δεν τα δέχεται... τι μπορώ να κάνω εκτός από hard reset? Πρόκειται για galaxy 3 που τρέχει android 2.1

 

Υ.Γ: Κωδικός και mail είναι σίγουρα σωστά.

 

Πρέπει η συσκευή να είναι συνδεδεμένη στο διαδύκτιο για να κάνει επαλήθευση login + pass

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παντως παλια που επαθα το ιδιο δεν γινοταν τιποτα ουτε με mail

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, πρόσφατα έκανα μια αγορά συγκεκριμένα 30/11 απο minideal to thl w100s,απο το ίδιο σιτε εχω πάρει κ αλλο κινητό αλλα πανω απο 14 μέρες δεν μ κανε να ερθει κ γενικα ο μ.ο τους ηταν 14 μερες απ'οτι εχω δει ,κ εδω κ αρκετες μέρες που το κοιτάω με το Track number, μου εχει κωλσει εδω

Local Date and Time Week Local places of transhipment Transshipment records

 

2013-12-08 13:59:39 Despatched to overseas (Country code: GR)

2013-12-04 11:22:31 SINGAPORE

2013-12-04 11:12:35 HONGKONG

2013-12-04 11:03:58 HONGKONG

2013-12-04 10:46:06 HONGKONG

2013-12-04 10:53:11 HONGKONG

2013-12-03 03:52:05 Mingle,Shenzhen,China

2013-12-03 03:52:05 Mingle,Shenzhen,China

2013-12-08 13:59:39 Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

2013-12-01 16:22:42

να το περιμένω κανονικά,η εχει κολλήσει κάπου??

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, πρόσφατα έκανα μια αγορά συγκεκριμένα 30/11 απο minideal to thl w100s,απο το ίδιο σιτε εχω πάρει κ αλλο κινητό αλλα πανω απο 14 μέρες δεν μ κανε να ερθει κ γενικα ο μ.ο τους ηταν 14 μερες απ'οτι εχω δει ,κ εδω κ αρκετες μέρες που το κοιτάω με το Track number, μου εχει κωλσει εδω

Local Date and Time Week Local places of transhipment Transshipment records

 

2013-12-08 13:59:39 Despatched to overseas (Country code: GR)

2013-12-04 11:22:31 SINGAPORE

2013-12-04 11:12:35 HONGKONG

2013-12-04 11:03:58 HONGKONG

2013-12-04 10:46:06 HONGKONG

2013-12-04 10:53:11 HONGKONG

2013-12-03 03:52:05 Mingle,Shenzhen,China

2013-12-03 03:52:05 Mingle,Shenzhen,China

2013-12-08 13:59:39 Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

2013-12-01 16:22:42

να το περιμένω κανονικά,η εχει κολλήσει κάπου??

 

Ειναι λιγο ασχετο με το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια που μπορει να λυθει και απο εφαρμογη και απο καποιο πειραγμα οποτε ρωταω εδω.

 

Εχω το lenovo s820 που εχει 4gb(στα χαρτια) εσωτερικη μνημη και αυτα ειναι χωρισμενα σε 1 και 1,5γβ. Εβαλα sd των 8gb και επελεξα να αποθηκευει τις εφαρμογες στην sd. Τωρα ομως εχει γινει ενα μπερδεμα και για εσωτερικη μνημη βλεπει την usb memory (δηλαδη την δευτερευουσα μνημη απο το partition)

Στο app2sd βλεπει μονο την usb memory απο τις 2 εσωτερικες.

 

Επειδη εχω μπερδευτει μπορει καποιος να βοηθησει να βρω τον δρομο μου? Ή εστω να μου προτεινετε καποια εφαρμογη που να μεταφερει και τα δεδομενα των παιχνιδιων στην sd γιατι η εσωτερικη ειναι γεματη και δεν εχω τι αλλο να μεταφερω.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

αγόρασε ο γιος μου ένα κινητό turbo-x αndroid και έχει yahoo mail. Πρεπει να εχει gmail για το google play ή και με αυτό μπορεί να κάνει τη συνδεσή του?

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

αγόρασε ο γιος μου ένα κινητό turbo-x αndroid και έχει yahoo mail. Πρεπει να εχει gmail για το google play ή και με αυτό μπορεί να κάνει τη συνδεσή του?

 

Μόνο με gmail μπορεί.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω σε ενα turbo-x g520 τηλέφωνο να συνδεθω με το play store αλλά δεν έχει το αντιστοιχο εικονιδιο στο τηλεφωνο. μπορει κανεις να με βοηθησει?
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Τα turbo-x δεν έχουν προ-εγκατεστημένο το play store αλλά το plaisio store.. Πρέπει να βρεις τρόπο να το ρουτάρεις και μετά ακολουθώντας την διαδικασία εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4871265#post4871265 ή κάποια παρόμοια να του βάλεις το google play store.Λογικά ρουτάρεται εύκολα με το framaroot-->boromir exploit Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως google account με hotmail εχω ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τα turbo-x δεν έχουν προ-εγκατεστημένο το play store αλλά το plaisio store.. Πρέπει να βρεις τρόπο να το ρουτάρεις και μετά ακολουθώντας την διαδικασία εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4871265#post4871265 ή κάποια παρόμοια να του βάλεις το google play store.Λογικά ρουτάρεται εύκολα με το framaroot-->boromir exploit

Γιατι αν βρει το αρχειο apk της εφαρμογης δεν μπορει απλα να εγκαταστησει το google play?

Edited by Lordoftherings
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατι αν βρει το αρχειο apk της εφαρμογης δεν μπορει απλα να εγκαταστησει το google play?

 

Όχι, δεν δουλεύει έτσι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος παιδια;; :(

 

Καλημερα παιδια, πως μπορω να περασω μια ρομ στην συσκευη μου "για να την φλασαρω" που δεν εχει καρτα μνημης, τωρα μπορω να μπω μονο στο recovery CWM και δεν εχει καποια ρομ επανω. οταν παταω mount usb storage δεν κανει τιποτα, η συσκευη μου ειναι η Moto G

 

Ευχαριστω

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν δουλεύει έτσι γιατί το δοκιμάσα σε ενός φίλου μου turbo-x breeze 3 και όντως ενώ το εγκαθιστά δεν τρέχει.

 

Οπότε τι διαδικασία πρέπει να κάνουμε για να εγκαταστήσουμε το google play σε ένα turbo-x tablet με περασμένο το android 4.1.1?

 

Οι αθλιοι του πλαισιου μου ειπαν οτι το google play δεν ειναι συμβατο με κανενα τους turbo-x tablet και να κατεβασω το 1mobile που ειναι εξησου καλο.

Ειναι αξιοπιστο αυτο το 1mobile?

 

Εσεις τι εχετε να πειτε για αυτο?

 

Δεν υπαρχει τροπος να εγκαταστησουμε το google play σε καποιο turbo-x μηχανημα?

Edited by Lordoftherings
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...