Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι απόψεις διίστανται. Αν δεν καταλάβει κανείς στο service οτι έχεις κάνει unlock κλπ έχεις εγγύηση. Αν το καταλάβουν νομίζω ακυρώνεται. Θεωρητικά αν χρειαστεί να το πας, καλό είναι να το πας stock όπως το γέννησε η μάνα του, με κλειδωμένο bootloader και stock rom. Η διαφορά unlock bootloader με root είναι ότι με το root έχεις πρόσβαση σε αρχεία που πριν το root δεν είχες (κάτι σαν administrator στο pc ας πούμε). Αν ξεκλειδώσεις bootloader, έχεις πρόσβαση και στο partition που χρησιμοποιεί η συσκευή πρίν bootαρει κανονικά, οπότε και μπορείς να επεμβεις για να περάσεις custom rom, recovery κλπ.

 

 

 

Ok, Thanks φιλε noobas..

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα.Εχω pixel rom και προσπαθω να κανω εγκατασταση την εφαρμογη ηχογραφησης της xiaomi απο εδω :

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/recorder-xiaomi/recorder-xiaomi-7-0-release/recorder-7-0-android-apk-download/

 

Και δεν μου κανει εγκατασταση.Καμια λυση??

 

 

Δεν εχει recorder to κινητο..? εμενα εχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω pixel rom και προσπαθω να κανω εγκατασταση την εφαρμογη ηχογραφησης της xiaomi απο εδω :

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/recorder-xiaomi/recorder-xiaomi-7-0-release/recorder-7-0-android-apk-download/

 

Και δεν μου κανει εγκατασταση.Καμια λυση??

Νομίζω πως θέλει το framework της miui για να δουλέψει όπως και κάποια άλλα apps της xiaomi. Και σε μενα RR 6 το ίδιο κάνει. Έχω την εντύπωση πως όλες οι aosp based roms έχουν πάντως recorder app. Εκτός αν θες για συγκεκριμένο λόγο το εν λόγω app.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει.Απο το playstore που δοκιμασα καποιες δεν ηχογραφουν καλα.
Έχει και στο fdroid κάποιες open source, δοκίμασε από εκεί καμία.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ο mi browser πολλές φορές κολλάει και δεν ανοίγει καοοιες σελίδες. Υπάρχει καμια λυση;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός σχετικά με το magisk και τα modules?
αν γραψεις στο google xda magisk official θα σε βγαλει στη σελιδα οπου εχει και οδηγιες

 

Αλλιως αν βαλεις redwolf recovery παλι απο το xda (για redmi note 4 να λεει) τοτε περνιεται απλα πατωντας το κουμπι magisk στο redwolf recovery

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ο mi browser πολλές φορές κολλάει και δεν ανοίγει καοοιες σελίδες. Υπάρχει καμια λυση;
Αναγκαστικο κλείσιμο και άνοιγμα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σχετικά με τις αγορές από το κινητό με custom Rom. Και εγώ προχώρησα σε αγορές δεν νομίζω να έχουμε θέμα.

Μια ακόμα (χαζή) ερώτηση, έχω την pixel experience rom, παίρνει Ota update η πρεπει να τα κατεβάσουμε και να τα κάνουμε εγκατάσταση εμείς?

Μετά το σκάλισμα το έχω κάνει πρώτη συσκευή και ίσως το κρατήσω με βολεύει λόγο μεγέθους

Και το μόνο θέμα που είχα με την κάμερα το έφτιαξα και αυτό οπότε.. Θα δούμε..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Το You.gr το εχει στα 200€ το 4/64. Αυτό είναι το κατάστημα της Infoquest, σωστα? Οποτε και εγγυηση εχει και Β20 εχει λογικα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Το You.gr το εχει στα 200€ το 4/64. Αυτό είναι το κατάστημα της Infoquest, σωστα? Οποτε και εγγυηση εχει και Β20 εχει λογικα...

Ναι, ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

σκαναρα ενα κωδικο qr και μου εβγαλε απο κατω αντιγραφη συνδεσμου αλλα αυτο που γινετε αντιγραφη ?που μπορω να βρω το κωδικο αυτον ?
Link to comment
Share on other sites

σκαναρα ενα κωδικο qr και μου εβγαλε απο κατω αντιγραφη συνδεσμου αλλα αυτο που γινετε αντιγραφη ?που μπορω να βρω το κωδικο αυτον ?

 

Στο πληκτρολόγιο. Πηγαίνεις κάπου που μπορείς να γράψεις κείμενο, κάνεις παρατεταμένο άγγιγμα και εμφανίζεται η επιλογή παράθεση/paste.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Στο πληκτρολόγιο. Πηγαίνεις κάπου που μπορείς να γράψεις κείμενο, κάνεις παρατεταμένο άγγιγμα και εμφανίζεται η επιλογή παράθεση/paste.
που εννοεις ?
Link to comment
Share on other sites

που εννοεις ?
Οπουδήποτε μπορείς να γράψεις κείμενο: π.χ. μηνύματα, email, πρόχειρο, word κλπ.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

πλεον το redmi note 4 global edition b20 4/64 το βρισκεις εδω κοντα 150 ευρω κανονικα με εγγυηση... πιο χαμηλα κι απ εξω και χωρις τελωνεια κλπ Edited by thyreates
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η εβδομαδιαία ανανέωση.
εγω εκανα βλακεια ειχα την εβδομαδιαια γυρισα στη stable εβαλα την 9.2.2 και ξαφνικα την αποσυρανε και ειναι παλι η 9.2.1 αλλα εχω ενα προγραμμα που θελει κλειδι για να δουλεψει και φοβαμαι οτι αν κανω πισω και βαλω την 9.2.1 μηπως χασει το κλειδι
Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ αυτό το κινητό.

https://www.skroutz.gr/s/10864013/Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-3GB-32GB.html

Μία καλή μεμβράνη για την οθόνη του, όχι τζάμι, έχετε να μου προτείνετε?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

πλεον το redmi note 4 global edition b20 4/64 το βρισκεις εδω κοντα 150 ευρω κανονικα με εγγυηση... πιο χαμηλα κι απ εξω και χωρις τελωνεια κλπ

 

150 το 4/64?Απο που και με τι εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα το κινητό, δεν πρόλαβα λόγω δουλειάς να το τσεκάρω πολύ, αλλά πάντως πρόλαβα να κάνω την αίτηση για να το κάνω unlock.

 

Με το που έφυγα για δουλειά, μου ήρθε και sms επιβεβαιώσης ότι έγινε δεκτό το αίτημα μου. Όταν γυρίσω σπίτι, θα κατεβάσω το app και θα το κάνω unlock (ελπίζω).

 

Επειδή το MIUI εμένα δε με ενοχλεί (έχω 3 χρόνια ένα Huawei με EMUI, και μου αρέσει), σκέφτομαι να μην αλλάξω από MIUI. Απλά θα κάνω root, για το adaway, google camera, κτλ. Επίσης, φαντάζομαι θα μπορώ να περάσω και τον nova launcher αν χρειαστεί (?), και δε θα έχω πρόβλήματα με το ΜIUI.

 

Ο βασικός λόγος πάντως που θα μείνω σε MIUI, είναι το ότι έχει ενσωματωμένη τη δυνατότητα για 2 accounts σε viber, κτλ, που είναι must για εμένα. Αν κάποιος έχει υπόψη του κάποια custom rom που να έχει και αυτή αυτή τη δνατότητα, ας το αναφέρει, θα του ήμουν υπόχρεος. Είδα ότι υπάρχουν και apps στο playstore που κάνουν αυτό το πράγμα, αλλά βλέπω είναι λίγο buggy, Και έχουν και διαφημίσεις.

 

Επίσης, είδα κάποια σχόλια στο thread ότι το MIUI 9 τρώει πολύ μπαταρία - μήπως να μείνω με το MIUI 8 που έχει τώρα;

Επίσης, είδα πρόσφατα ότι ένας φίλος ακολούθησα έναν οδηγό για να φλασάρει μια rom, αλλά ο οδηγός δεν ήταν πλήρης, και ο φίλος κλειδώθηκε. Για να αποφύγω τέτοια προβλήματα, μήπως υπάρχει ένας αξιόπιστος οδηγός για ροοτάρισμα του κινητού;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα το κινητό, δεν πρόλαβα λόγω δουλειάς να το τσεκάρω πολύ, αλλά πάντως πρόλαβα να κάνω την αίτηση για να το κάνω unlock.

 

Με το που έφυγα για δουλειά, μου ήρθε και sms επιβεβαιώσης ότι έγινε δεκτό το αίτημα μου. Όταν γυρίσω σπίτι, θα κατεβάσω το app και θα το κάνω unlock (ελπίζω).

 

Επειδή το MIUI εμένα δε με ενοχλεί (έχω 3 χρόνια ένα Huawei με EMUI, και μου αρέσει), σκέφτομαι να μην αλλάξω από MIUI. Απλά θα κάνω root, για το adaway, google camera, κτλ. Επίσης, φαντάζομαι θα μπορώ να περάσω και τον nova launcher αν χρειαστεί (?), και δε θα έχω πρόβλήματα με το ΜIUI.

 

Ο βασικός λόγος πάντως που θα μείνω σε MIUI, είναι το ότι έχει ενσωματωμένη τη δυνατότητα για 2 accounts σε viber, κτλ, που είναι must για εμένα. Αν κάποιος έχει υπόψη του κάποια custom rom που να έχει και αυτή αυτή τη δνατότητα, ας το αναφέρει, θα του ήμουν υπόχρεος. Είδα ότι υπάρχουν και apps στο playstore που κάνουν αυτό το πράγμα, αλλά βλέπω είναι λίγο buggy, Και έχουν και διαφημίσεις.

 

Επίσης, είδα κάποια σχόλια στο thread ότι το MIUI 9 τρώει πολύ μπαταρία - μήπως να μείνω με το MIUI 8 που έχει τώρα;

Επίσης, είδα πρόσφατα ότι ένας φίλος ακολούθησα έναν οδηγό για να φλασάρει μια rom, αλλά ο οδηγός δεν ήταν πλήρης, και ο φίλος κλειδώθηκε. Για να αποφύγω τέτοια προβλήματα, μήπως υπάρχει ένας αξιόπιστος οδηγός για ροοτάρισμα του κινητού;

 

Ευχαριστώ

Mια χαρα ειναι η μπαταρια,αν σε καποιο update επεσε λιγο σε αλλο θα ξανανεβει.

Αλλιως μενεις με miui8 χωρις νεα features και με τα security updates του 2017 και το κινητο σουρωτηρι απο ασφαλεια.

 

Αν το χεις με φλασαρισματα περνα την MiuiPro ,δεκαδες σκαλια ανωτερη απο την official miui.

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρα ειναι η μπαταρια,αν σε καποιο update επεσε λιγο σε αλλο θα ξανανεβει.

Αλλιως μενεις με miui8 χωρις νεα features και με τα security updates του 2017 και το κινητο σουρωτηρι απο ασφαλεια.

 

Αν το χεις με φλασαρισματα περνα την MiuiPro ,δεκαδες σκαλια ανωτερη απο την official miui.

Είχα φλασάρει το προηγούμενο κινητό μου (πριν 3 χρόνια). Αν η MiuiPro έχει υποστήριξη για 2 accounts σε viber, κτλ (???), τότε ευχαρίστως να την περάσω. Αρκεί να υπάρχιε ένασ αξιόπιστος οδηγός, χωρίς κενά και παραλήψεις (μερικοί οδηγοί ίσως να θεωρούν κάποια πράγματα ως δεδομένα, και να μην τα αναφέρουν, αλλά αν είναι step-by-step, τότε εννοείται ότι θα το κάνω)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...