Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά :)

Το πήρε μια φίλη μου κ είναι αρκετά ευχαριστημένη!!

Απλά μια ερώτηση

Έχει always on display οπως στα Samsung???

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά :)

Το πήρε μια φίλη μου κ είναι αρκετά ευχαριστημένη!!

Απλά μια ερώτηση

Έχει always on display οπως στα Samsung???

Όχι.

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά :)

Το πήρε μια φίλη μου κ είναι αρκετά ευχαριστημένη!!

Απλά μια ερώτηση

Έχει always on display οπως στα Samsung???

οχι δεν εχει
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Από εχθές εγκατέστησα την 8.1 pixel και το σκαλίζω.. Άλλη κλάση το κινητό έτσι.

Pure Android lover.

Προσπαθώ να δω αν μπορεί να γίνει κάτι με την κάμερα και κατέβασα το Google hdr από xda, για τις φώτο όλα οκ θα δω και το βράδυ εντυπώσεις αλλά με το video ενώ τραβάει κανονικά δεν το αποθηκεύει.. Καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο τελικά το το βρήκα..

Αυτο έχω ακολουθήσει http://c.mi.com/thread-562237-1-0.html καλά έκανα? Κρασαρι καμία φορά αλλά οι φώτο είναι απίστευτες..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο τελικά το το βρήκα..

Αυτο έχω ακολουθήσει http://c.mi.com/thread-562237-1-0.html καλά έκανα? Κρασαρι καμία φορά αλλά οι φώτο είναι απίστευτες..

Εδώ έχει 2-3 google ports με προτεινόμενες ρυθμίσεις. Αν σου crashαρει αυτή που έβαλες δοκίμασε κάποια απο αυτές. Οι φώτο είναι όντως πολύ καλύτερες σε όλες τις συνθήκες νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει 2-3 google ports με προτεινόμενες ρυθμίσεις. Αν σου crashαρει αυτή που έβαλες δοκίμασε κάποια απο αυτές. Οι φώτο είναι όντως πολύ καλύτερες σε όλες τις συνθήκες νομίζω.
Φιλε μου επειδη την εχω εγκαταστησει το συγκεκριμενο apk το μονο bug που βρηκα και δεν διορθωνεται ειναι οτι στην μπροστινη καμερα οταν βγαζει την φωτο ειναι μπερδεμενα τα χρωματα.Το κανει και σ εσενα η συγκεκριμενη;ή εχεις βαλει απο αλλου apk;

 

Sent from my NX551J using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@mol Ακόμα δεν έχεις ηρεμήσει???

Χαχαχαχα

Πλακα με κάνεις???????????????????

Εκανα ένα διάλειμμα και ξανα κυλησα

Προσωπικά δεν με έχει ενοχλήσει κάτι προς το παρών. Fm radio έχει, δεν το έχω δουλέψει, φαντάζομαι λειτουργεί.

Ευχαρίστω αν και μετα το παρακατω ποστ ίσως παω στην pixel

Καλημέρα,

Από εχθές εγκατέστησα την 8.1 pixel και το σκαλίζω.. Άλλη κλάση το κινητό έτσι.

Pure Android lover.

Προσπαθώ να δω αν μπορεί να γίνει κάτι με την κάμερα και κατέβασα το Google hdr από xda, για τις φώτο όλα οκ θα δω και το βράδυ εντυπώσεις αλλά με το video ενώ τραβάει κανονικά δεν το αποθηκεύει.. Καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει?

Φμ ραδιο ειναι οκ?

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

 

οχι δεν εχει

 

Σας ευχαριστώ :)

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με lineage os 7.1.2 .bug δεν εχω βρει -πολυ smooth η rom. Cam εχω τη google cam arnova8g2 v6 final...οι ρυθμισεις στις προτινωμενες .δε δουλευει το slow motion στο βιντεο και αν βγαλεις σελφι χωρίς hdr εχει χαλια χρώματα.. Κρασαρει μονο αν τραβας συνεχομενες φωτος μαλλον γιατι δε προλαβενει να τις επεξεργαστει..
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει πιθανοτητα να βαλω την google camera χωρις να μπλεξω με root unlock και λοιπα..? και αν ναι καποιο λινκ για κατεβασμα.. :)
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει πιθανοτητα να βαλω την google camera χωρις να μπλεξω με root unlock και λοιπα..? και αν ναι καποιο λινκ για κατεβασμα.. :)
Δυστυχως οχι φιλε μου επειδη χρειαζεται να προσθεσεις το camera2api στο build prop.

ΥΓ Κατεμε αξιζει 100% το ολο θεμα,ξεκλειδωμα,ρουτ κτλ...Θα δεις αλλη καμερα και βιντεο!

 

Sent from my NX551J using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως οχι φιλε μου επειδη χρειαζεται να προσθεσεις το camera2api στο build prop.

ΥΓ Κατεμε αξιζει 100% το ολο θεμα,ξεκλειδωμα,ρουτ κτλ...Θα δεις αλλη καμερα και βιντεο!

 

Sent from my NX551J using Tapatalk

 

ειναι ευκολη η διαδικασια φιλε;

edit εκανα και εγω αιτηση για ξεκλειδωμα, για να δουμε

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολη η διαδικασια φιλε;

edit εκανα και εγω αιτηση για ξεκλειδωμα, για να δουμε

Με το που πατησεις στο google "how to install google camera redmi note 4" θα σου βγαλει κι εγω δεν ξερω ποσα βιντεο με βημα βημα για την διαδικασια.Οποτε θα το λεγα πανευκολη διαδικασια!

 

Sent from my NX551J using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολη η διαδικασια φιλε;

edit εκανα και εγω αιτηση για ξεκλειδωμα, για να δουμε

Κανείς edit ένα αρχείο και αλλάζεις μια μεταβλητή, τόσο απλό.
Link to comment
Share on other sites

Ok, thanks φιλε Λευτέρη. Εχω κανει αιτηση για unlock και περιμενω απαντηση..

 

 

 

 

Btw, εχει πολυ περιμενε αυτη η διαδικασια..? δεν μου ηρθε κατι ακομη..

 

AUPuzuie_o.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οταν με το καλο το ξεκλειδωσω υπαρχει καποια προτίμηση σε συγκεκριμένο camera mod (apk) για το redmi note 4 prime (global B20)?

Link to comment
Share on other sites

Btw, εχει πολυ περιμενε αυτη η διαδικασια..? δεν μου ηρθε κατι ακομη..

 

AUPuzuie_o.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οταν με το καλο το ξεκλειδωσω υπαρχει καποια προτίμηση σε συγκεκριμένο camera mod (apk) για το redmi note 4 prime (global B20)?

 

Εδώ η διαδικασία, εγώ φλασαρα το αρχείο που λέει με TWRP στην δεύτερη διαδικασία.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7294430#post7294430

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με custom Rom χρησιμοποιήτε το κινητό για τραπεζικές εφαρμογές και γενικά πληρωμές μέσω κινητού η δεν το εμπιστεύεστε?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Ok, ευχαριστώ, θα περιμένω 72 ώρες για ξεκλείδωμα, ελπίζω να αξίζει ο κόπος

Με το που πατησεις στο google "how to install google camera redmi note 4" θα σου βγαλει κι εγω δεν ξερω ποσα βιντεο με βημα βημα για την διαδικασια.Οποτε θα το λεγα πανευκολη διαδικασια!

 

Sent from my NX551J using Tapatalk

 

Κανείς edit ένα αρχείο και αλλάζεις μια μεταβλητή, τόσο απλό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με custom Rom χρησιμοποιήτε το κινητό για τραπεζικές εφαρμογές και γενικά πληρωμές μέσω κινητού η δεν το εμπιστεύεστε?
Αυτο ειναι δικη σου αποφαση.Εγω απο τοτε που ειχα το πρωτο μου android ημουν παντα με custom rom,εκατονταδες απο αυτες και δεν ειχα προβλημα ποτε τετοιο.

 

Βαζεις official custom rom για ακομα πιο σιγουρια.Αυτες οι rom εχουν ιστοσελιδες και δεκαδες χιλιαδες χρηστες.

Link to comment
Share on other sites

Γίνετε να περάσω google camera και adaway και να συνεχίσω να παίρνω ΟΤΑ?

Γίνετε να είναι root και να παίρνει ΟΤΑ?

 

Για να είμαι ειλικρινής περισσότερο με καίει το adaway αλλά νομίζω οτι για να κάνει update θέλει root,

η μήπως θέλει μόνο για την εγκατάσταση?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Γίνετε να περάσω google camera και adaway και να συνεχίσω να παίρνω ΟΤΑ?

Γίνετε να είναι root και να παίρνει ΟΤΑ?

 

Για να είμαι ειλικρινής περισσότερο με καίει το adaway αλλά νομίζω οτι για να κάνει update θέλει root,

η μήπως θέλει μόνο για την εγκατάσταση?

Υπάρχει twrp by redwolf που μπορείς να κρατήσεις OTA. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλα αν θες να δεις τι παίζει ρίξε μια ματιά εδώ

https://www.google.gr/amp/s/forum.xda-developers.com/redmi-note-4/how-to/red-wolf-install-twrp-root-device-t3708337/amp/

Link to comment
Share on other sites

Γίνετε να περάσω google camera και adaway και να συνεχίσω να παίρνω ΟΤΑ?

Γίνετε να είναι root και να παίρνει ΟΤΑ?

 

Για να είμαι ειλικρινής περισσότερο με καίει το adaway αλλά νομίζω οτι για να κάνει update θέλει root,

η μήπως θέλει μόνο για την εγκατάσταση?

Κατα 99% νομιζω οτι και ρουτ να εισαι τα ota τα παιρνει κανονικα(αν κανω λαθος με διορθωνει καποιος)

100% δεν παίρνει ota οταν εχεις custom recovery twrp.Μεχρι στιγμης το μονο custom recovery που παιρνει ota ειναι το redwolf.

Μπορεις να περασεις twrp (αναγκαστικά αυτο για να ρουταρεις) να κανεις install την google camera και το adway και μετα να ξαναπερασεις το stock recovery.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με custom Rom χρησιμοποιήτε το κινητό για τραπεζικές εφαρμογές και γενικά πληρωμές μέσω κινητού η δεν το εμπιστεύεστε?
Ποτέ δεν είχα κανένα θέμα με custom rom. Δουλεύω τραπεζικές εφαρμογές, ebay και άλλες εφαρμογές για πληρωμές. Όπως είπε και ο φίλος, καλύτερα να εμπιστευεσαι τα καλά και επίσημα releases ή unofficial από γνωστούς dev στον χώρο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...