Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω βρισκομαι με την 9.05 .δεν εκανα την τελευταία αναβάθμιση κ εμεινα εδω.Ειμαι σίγουρη ομως κ δεν ειναι η ιδέα μου πως με την 8.5.4 που μου ειχε.ερθει το κινητο και την ειχα αφησει αρκετο καιρό πως η μπαταρία ήταν πολυ καλυτερη
Link to comment
Share on other sites

Εχω root μονο για την google camera.Αν αφαιρεσω το root και το twrp recovery θα "σβηστει" το build prop για να δουλευει η google camera;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω τη slim 7.1 .αξιζει η μεταβαση σε oreo;με ενδιαφερει η σταθεροτητα

Γενικά οι ROM που ήταν βασισμένες σε 7.1 ήταν πολύ ώριμες και σταθερές. Αυτές που βασίζονται σε Oreo δεν είναι ακόμα στο ίδιο επίπεδο, χωρίς όμως πλέον να υπάρχουν ιδιαίτερα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Τι κατεβασες?Την rom?

 

 

Άκυρο, το βρήκα, μου ζητούσε στο Twrp Password και ήθελε αυτό που έχω για το κινητό. Και μετά από εκεί έκανα το update.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
επειδη εχω χασει την μπαλα:p η συσκευη που συζηταμε εδω ειναι αυτη;https://www.skroutz.gr/s/10864013/Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-3GB-32GB.html?from=favorites_popup
κανεις ρε παιδια;να την παρω η θα εχω θεμα με την συγκεκριμενη; :confused:ειναι αυτη που μιλαμε εδω;
Link to comment
Share on other sites

κανεις ρε παιδια;να την παρω η θα εχω θεμα με την συγκεκριμενη; :confused:ειναι αυτη που μιλαμε εδω;

 

Εγώ αυτή έχω αλλά σε χρυσό.

Κατά την γνώμη μου πάρε 4/64.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια αν κάποιος μπορεί, έβγαλα από default τον chrome και ανοίγουν όλα με τον μαμά browser. Πως το επαναφέρω έχω χαθεί

 

 

https://support.google.com/chrome/answer/95417?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=en

Link to comment
Share on other sites

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ - ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ, πατάς τις 3 τελίτσες επάνω επάνω στη Διαχείριση εφαρμογών και επιλέγεις Προεπιλογές. Στο φυλλομετρητη ορίζεις τον browser που θες.
Link to comment
Share on other sites

Εχω root μονο για την google camera.Αν αφαιρεσω το root και το twrp recovery θα "σβηστει" το build prop για να δουλευει η google camera;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

oχι,θα παραμεινει μεχρι να κανεις update στην rom.

Link to comment
Share on other sites

oχι,θα παραμεινει μεχρι να κανεις update στην rom.
Σ ευχαριστώ φιλε azuli !!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ - ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ, πατάς τις 3 τελίτσες επάνω επάνω στη Διαχείριση εφαρμογών και επιλέγεις Προεπιλογές. Στο φυλλομετρητη ορίζεις τον browser που θες.
Ευχαριστώ πολύ παιδιά .Τελίτσες;; Βάλτε κάτι να αναβοσβήνει μπας και το δούμε :D
Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος xiaomi, πρωτο andoid.

1) επειδη πηρα και νεα καρτα sim, πως απενεργοποιω το pin?

2) δυνατοτητα παρελευσης χρονου απο τη τελευταια φορτιση υπαρχει, πως το βλεπω?

3) τι ειναι αυτα τα σκουπιδια που πρεπει συχνα να καθαριζω...:confused:

θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κύριοι.κατοχος από εχτές της συσκευής έχω ένα θέμα με το bluetooth.η ποιότητα ήχου είναι χάλια, απελπιστικά χάλια.ενω από την συσκευή μιλώντας όλα μια χαρά.εχω ξεκινήσει το διάβασμα ,αλλά κάθε βοήθεια ευπροσδεκτη

Δηλαδή το πρόβλημα είναι στην ποιότητα της κλήσης.σε αναπαραγωγή media όλα οκ!

 

Διαπίστωσα ότι ρυθμίζοντας τα δίκτυα στο 2g ο ήχος είναι άψογος.

Περιμένω τα φώτα σας!!!!!

Edited by nikolasusp
Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος xiaomi, πρωτο andoid.

1) επειδη πηρα και νεα καρτα sim, πως απενεργοποιω το pin?

2) δυνατοτητα παρελευσης χρονου απο τη τελευταια φορτιση υπαρχει, πως το βλεπω?

3) τι ειναι αυτα τα σκουπιδια που πρεπει συχνα να καθαριζω...:confused:

 

Για το 2 και 3 πάτα στο εικονίδιο που γράφει ασφάλεια και θα βρεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κύριοι.κατοχος από εχτές της συσκευής έχω ένα θέμα με το bluetooth.η ποιότητα ήχου είναι χάλια, απελπιστικά χάλια.ενω από την συσκευή μιλώντας όλα μια χαρά.εχω ξεκινήσει το διάβασμα ,αλλά κάθε βοήθεια ευπροσδεκτη

Δηλαδή το πρόβλημα είναι στην ποιότητα της κλήσης.σε αναπαραγωγή media όλα οκ!

 

Διαπίστωσα ότι ρυθμίζοντας τα δίκτυα στο 2g ο ήχος είναι άψογος.

Περιμένω τα φώτα σας!!!!!

Έχεις το γνωστό πρόβλημα με το bt όταν είσαι ταυτόχρονα συνδεμένος σε δίκτυο wifi στα 2.4GHz.

Λύσεις:

1. Όταν μιλάς από το bt κλείνεις το wifi.

2. Χρησιμοποιείς αν έχει το ρούτερ σου την μπάντα των 5GHz.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ βοήθεια, δεν έχω ιντερνέτ στο tethering. Έχω data στο τηλέφωνο, στον περιορισμό δεδομένων έχω με πράσινο τικ το σύστημα android, παρόλα αυτά δεν έχω ιντερνέτ σε ένα ταμπλετάκι. Συνδέεται κανονικά το τάμπλετ στο wifi του τηλέφωνου αλλά μου λέει ότι είμαι εκτός σύνδεσης δεδομένων. Στο μεταξύ είμαι στην Κίνα απομονομένος και δεν μπορώ να έχω κάποια άλλη συσκευή να δω αν φταίει το τάμπλετ. Το τάμπλετ βέβαια έχει κανονικά ιντερνέτ από το wi fi του ξενοδοχείου, αύριο όμως μπαίνω στο πλοίο και θα χρειαστώ οποιαδήποτε tethering.
Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος xiaomi, πρωτο andoid.

1) επειδη πηρα και νεα καρτα sim, πως απενεργοποιω το pin?

 

Ρυθμίσεις /Σύστημα και συσκευή/Πρόσθετες ρυθμίσεις /Απόρρητο /Κλείδωμα SIM/(Επιλέγεις πατώντας την SIM που θέλεις να αλλάξεις pin) /Αλλαγή αριθμού Pin κάρτας SIM

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ βοήθεια, δεν έχω ιντερνέτ στο tethering. Έχω data στο τηλέφωνο, στον περιορισμό δεδομένων έχω με πράσινο τικ το σύστημα android, παρόλα αυτά δεν έχω ιντερνέτ σε ένα ταμπλετάκι. Συνδέεται κανονικά το τάμπλετ στο wifi του τηλέφωνου αλλά μου λέει ότι είμαι εκτός σύνδεσης δεδομένων. Στο μεταξύ είμαι στην Κίνα απομονομένος και δεν μπορώ να έχω κάποια άλλη συσκευή να δω αν φταίει το τάμπλετ. Το τάμπλετ βέβαια έχει κανονικά ιντερνέτ από το wi fi του ξενοδοχείου, αύριο όμως μπαίνω στο πλοίο και θα χρειαστώ οποιαδήποτε tethering.
Στη πρώτη σελίδα εχει έναν οδηγο.Αν δεν σου δουλειψει αυτος κανε αυτο https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14346-Ελληνικός-οδηγός-ενεργοποίησης-tethering-σε-όλες-τις-συσκευές-Xiaomi/?pageNo=6.

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω επανεκκίνηση τη συσκευή μου μηδενίζει τα στατιστικά της μπαταρίας. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

Το mi max 2 δεν το κάνει

Ίσως ντρέπεται μπροστά στο max 2 και δεν θέλει να βλέπω sot

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Edited by LotusEater
Link to comment
Share on other sites

Πλυ να το βρω εκει που ηταν.

Παρα πολλες δυνατοτητες, επιλογες αλλα και ρυθμισεις.

Ευχαριστω.

θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω επανεκκίνηση τη συσκευή μου μηδενίζει τα στατιστικά της μπαταρίας. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

Το mi max 2 δεν το κάνει

Ίσως ντρέπεται μπροστά στο max 2 και δεν θέλει να βλέπω sot

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

 

Από τον Ιούνιο που έχω τη συσκευή το κάνει σε όλες τις ρομ. Δεν διορθώθηκε ποτέ. Ελπίζω κάποτε να το διορθώσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...