Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

α μάλιστα. ήθελα να ήξερα τι πίνουν εκεί στην xiaomi και πειράζουν ρυθμίσεις που δεν έχουν πρόβλημα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Όχι εντάξει, χτύπα ξύλο. Μια χαρά είναι η κινητάρα μου. :)

Απλά για περίπτωση ανάγκης (φτου φτου)... Thanks anyway.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες. Αγοράσα το 4x 3/32 από Κωτσόβολο τον Μάϊο. Πριν κάνα 20ημερο εκεί που το έβαλα για φόρτιση άρχισε μια να φορτίζει και μια να διακόπτεται η φόρτιση με τον χαρακτηριστικό ήχο. Το έκλεισα ξαναδοκιμάσα αλλά συνδεόταν για φόρτιση και ξεσυνδεοταν και τούμπαλιν. Πάω Κωτσόβολο. Μου λένε ναι έχει εγγύηση από infoquest αλλά πρέπει να το στείλετε εσείς εμείς δεν τα στελνουμε. Ρε παιδιά από εσάς δεν το αγόρασα; Γιατί δεν το είπατε από την αρχή; Σιωπή.....

Τεσπά μιλάω με infoquest το στέλνω με δική τους χρέωση. Μετά από μια εβδομάδα περίπου μου έρχεται μύνημα ότι επισκευάστηκε χωρίς χρέωση και την επόμενη ήρθε. Στο δελτίο επισκευής που το συνόδευε έγραφε ότι αλλάχτηκε η μητρική. Το βάζω για φόρτιση.....πάλι τα ίδια (φορτίζει διακεκομμένα).

Τους ξαναπαίρνω μου λένε ξαναστειλτο το έστειλα πάλι και σήμερα μου έστειλαν καινούργια συσκευή....................η infoquest μου επιβεβαίωσε τον λόγο που επέλεξα να πάρω από αυτήν το κινητο......οσο για τον Κωτσοβολο.......τραγικοι

τα σμπεράσματα δικά σας.

 

Κι εγώ πριν λίγο καιρό είχα πρόβλημα με το Redmi Note 3 και στον Κωτσόβολο που πήγα αρχικά, μου είπαν σε γενικές γραμμές ότι για να το δουν εκείνοι θα έπρεπε να έχω αυτή την εγγύηση που τους πληρώνεις επιπλέον. Και κατέληξα στην Infoquest που εξυπηρετήθηκα μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πριν λίγο καιρό είχα πρόβλημα με το Redmi Note 3 και στον Κωτσόβολο που πήγα αρχικά, μου είπαν σε γενικές γραμμές ότι για να το δουν εκείνοι θα έπρεπε να έχω αυτή την εγγύηση που τους πληρώνεις επιπλέον. Και κατέληξα στην Infoquest που εξυπηρετήθηκα μια χαρά.

 

Ο λόγος που δεν ασχολούμαι με Γερμανό και Κωτσόβολο πλέον.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι φόρτιση κάνεις αλλά μου φαίνεται δύσκολο τόσο γρήγορα να έπεσε η μπαταρία, εγώ το δικό μου 14 μήνες τώρα και δεν έχω καταλάβει καμία πτώση της μπαταρίας.

Αυτό που μπορώ να σκεφτώ είναι ή δεν κάνεις σωστή φόρτιση και καταστράφηκε η μπαταρία (την αφήνεις να κατεβαίνει πολύ χαμηλά κάτω από 20%, το αφήνεις όλη νύχτα στην φόρτιση) ή είναι θέμα ρομ. Με πια ρομ ε ίσα;;

Το κακό με το xiaomi είναι ότι δεν θα βρεις original μπαταρία μόνο συμβατές υπάρχουν.

 

Σε ναυαρχίδα που είπε ο φίλος με την μπαταρία που έχουν ούτε 2 χρόνια δεν θα πάει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

με την τελευταια επισημη ειμαι, το αφηνω να αδειασει αναγκαστικα και φορτιζει ολη νυχτα ναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εμένα τόσο βγάζει από τον.πρώτο μήνα με 4g σε εξωτερικούς χώρους.

 

Μήπως είσαι σε χώρους με χαμηλό σήμα?

 

Έχεις κάνει hard reset?

 

τον πρωτο μηνα μου εβγαζε 6-9 ωρες με 4 τζι και στο σπιτι καμια 12-14 ωρες..

αρα και το δικο σου εχει θεμα αν σου βγαζει μονο 4 ωρες!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

ήρθε και η 8.3.15 gonna dev και διορθώθηκε τό fingerprint που είχε χάσει την ευαισθησία του και δεν έπιανε πολλές φορές. ευτυχώς.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας μου θυμίσει κάποιος πως κάνω καλιμπραρισμα την πυξίδα

 

Πολλαπλά πατήματα ιδιότητες/κερνελ, και σε βγάζει στο μυστικό μενού

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. τι έκδοση εχετε..; εγω εχω κολλήσει στην 9.2.2 κανα μηνα και παραπάνω τωρα.. Edited by Lyngas1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. τι έκδοση εχετε..; εγω εχω κολλήσει στην 9.2.2 κανα μηνα και παραπάνω τωρα..

 

Ε δεν εχει βγει αλλη stable ακομα. Και η 9.2.2 που εχεις ειχε βγει για λιγο και αποσυρθηκε. Η 9.2.1. ειναι τωρα η τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν εχει βγει αλλη stable ακομα. Και η 9.2.2 που εχεις ειχε βγει για λιγο και αποσυρθηκε. Η 9.2.1. ειναι τωρα η τελευταία.
οποτε να παμε πισω στην 9.2.1 ?
Link to comment
Share on other sites

η ρυθμιση μετά από πόσα λεπτά θα ζητάει κωδικό πιν (όχι της σιμ, του κινητού) που δι@ολο είναι και δεν την βλέπω;

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κι εγώ έφαγα τον τόπο να ψάχνω αυτή τη ρύθμιση, δεν θυμόμουν ποια ήταν ακριβώς μέχρι που γύρισα στην παλιά έκδοση.

Τελικά την αφαίρεσαν, ήταν η 4η ρύθμιση "Require password" στο μενού του Screen Lock.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις καποιο προβλημα οχι.
πολλες φορες μου κρασαρει εφαρμογες χωρις λογο

εντωμεταξυ για ποιο λογο να την αφαιρεσουν την 9.2.2 ?

Link to comment
Share on other sites

Αφαιρέθηκε γιατί βαπτίστηκε nightly update.

Έχει ήδη κυκλοφορήσει νέα stable δοκιμαστικά , λογικά θα δοθεί σε όλους το επόμενο χρονικό διάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πριν λίγο καιρό είχα πρόβλημα με το Redmi Note 3 και στον Κωτσόβολο που πήγα αρχικά, μου είπαν σε γενικές γραμμές ότι για να το δουν εκείνοι θα έπρεπε να έχω αυτή την εγγύηση που τους πληρώνεις επιπλέον. Και κατέληξα στην Infoquest που εξυπηρετήθηκα μια χαρά.

 

Ποιος σας ειπε οτι οι αλυσιδες οτι πηγαινοφερνουν τις βλαμενες συσκευές οι εγγυήσεις αφορα τις εταιρειες οχι τον μεταπωλητή.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αφαιρέθηκε γιατί βαπτίστηκε nightly update.

Έχει ήδη κυκλοφορήσει νέα stable δοκιμαστικά , λογικά θα δοθεί σε όλους το επόμενο χρονικό διάστημα.

νεα stable δοκιμαστηκα ?
Link to comment
Share on other sites

Ποιος σας ειπε οτι οι αλυσιδες οτι πηγαινοφερνουν τις βλαμενες συσκευές οι εγγυήσεις αφορα τις εταιρειες οχι τον μεταπωλητή.
Μη το λες. Όταν χάλασε το Xbox one μου το πήγα στο public που το αγόρασα και αυτοί ανέλαβαν να το στείλουν στη Microsoft. Και πάλι καλά γιατί αλλιώς έπρεπε να το στείλω μόνος μου στο εξωτερικό (μου είχαν πει ότι η Microsoft δεν έχει service στην Ελλάδα).

Το ίδιο και ένας φίλος μου με meizu m2 note, το public το έστειλε στο service.

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μη το λες. Όταν χάλασε το Xbox one μου το πήγα στο public που το αγόρασα και αυτοί ανέλαβαν να το στείλουν στη Microsoft. Και πάλι καλά γιατί αλλιώς έπρεπε να το στείλω μόνος μου στο εξωτερικό (μου είχαν πει ότι η Microsoft δεν έχει service στην Ελλάδα).

Το ίδιο και ένας φίλος μου με meizu m2 note, το public το έστειλε στο service.

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Οπως ειπες δεν εχει στην ελλαδα σερβις οποτε ορθα το πηραν αυτοι. Ομως για φαντασου κωτσοβολος, μιντια, κλπ κλπ που χαλανε 100αδες κουζινες πλυντηρια, ψυγεια κινητα πιστολακια, φρυγανιερες κινητα τηλεορασεις καλοριφερ, υπολογιστες, δονητες χαχαχα να κανανε αυτη τη δουλεια ε θα ηθελαν αλλα τοσα μαγαζια και προσωπικο, οποτε αφου υπαρχει αντιπροσωπεια στην ελλαδα ορθα οπως συμβαινει δεκαετιες ο πελατης εχει να κανει με αυτες και οχι με τον μεταπωλητη εφοσον περασει το doa. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αφαιρέθηκε γιατί βαπτίστηκε nightly update.

Έχει ήδη κυκλοφορήσει νέα stable δοκιμαστικά , λογικά θα δοθεί σε όλους το επόμενο χρονικό διάστημα.

 

και εγώ την 9.2.2 έχω. Βασικά δεν έχω παρατηρήσει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με καθηστερήσεις και κρασαρίσματα. Εκεί που λίγο ενίσταμαι είναι ότι μάλλον τα έχουν κάνει πατάτα με την κατανάλωση της μπαταρίας ! Ενώ παλιά μου πήγαινε άνετα με ορθολογιστική χρήση στις 5 μέρες και έβλεπα την μπαταρία να εξαντλείται αργά, τώρα το drain είναι ποιο γρήγορο και με ιδία χρήση, βγάζω δεν βγάζω τις 4 μέρες ! Άλλες φορές και τις 3. Αλλά όλα αυτά με μικρή χρήση, ετσι? Για να μην παρεξηγηθώ....

Επίσης όταν μου έρχονται ενίοτε κάποιες αναβαθμίσεις, απλά επιλέγω να γίνουν και συνεχίζω απο εκεί. Το λέω αυτό γιατί διαβάζω ότι σε κάθε αναβάθμιση πρέπει να κάνουμε Factory Reset. Εγώ αν μπω σε αυτή τη διαδικασία θα πρέπει να τρώω καθε φορά 1 μέρα για να το ξαναστήνω !

Link to comment
Share on other sites

και εγώ την 9.2.2 έχω. Βασικά δεν έχω παρατηρήσει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με καθηστερήσεις και κρασαρίσματα. Εκεί που λίγο ενίσταμαι είναι ότι μάλλον τα έχουν κάνει πατάτα με την κατανάλωση της μπαταρίας ! Ενώ παλιά μου πήγαινε άνετα με ορθολογιστική χρήση στις 5 μέρες και έβλεπα την μπαταρία να εξαντλείται αργά, τώρα το drain είναι ποιο γρήγορο και με ιδία χρήση, βγάζω δεν βγάζω τις 4 μέρες ! Άλλες φορές και τις 3. Αλλά όλα αυτά με μικρή χρήση, ετσι? Για να μην παρεξηγηθώ....

Επίσης όταν μου έρχονται ενίοτε κάποιες αναβαθμίσεις, απλά επιλέγω να γίνουν και συνεχίζω απο εκεί. Το λέω αυτό γιατί διαβάζω ότι σε κάθε αναβάθμιση πρέπει να κάνουμε Factory Reset. Εγώ αν μπω σε αυτή τη διαδικασία θα πρέπει να τρώω καθε φορά 1 μέρα για να το ξαναστήνω !

Όχι δε χρειάζεται σε κάθε αναβάθμιση factory reset. Που το λέει αυτό?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ποιος σας ειπε οτι οι αλυσιδες οτι πηγαινοφερνουν τις βλαμενες συσκευές οι εγγυήσεις αφορα τις εταιρειες οχι τον μεταπωλητή.

 

Ο ρολος του πωλητη σε περιπτωση βλαβης της συσκευης ειναι να παρει την συσκευη απο τον πελατη και να την στειλει με δικα του εξοδα στο service/αντιπροσωπεια για επισκευη ή αν κριθει αδυνατη για αλλαγη.Με λιγα λογια

Ο ρολος του πωλητη δεν ειναι μονο να πουλησει την συσκευη και μετα ο πελατης να κοψει το κεφαλι του αν παθει κατι.

 

Αυτο που εκανε ο Κωτσοβολος κανονικα ειναι παρανομο που παραπληροφορει τον πελατη και του ζηταει να το στειλει αυτος.

Τι παει να πει κυριε Κωτσοβολε και καθε Κωτσοβολε οτι επειδη εχει εγγυηση infoquest δεν το στελνετε εσεις.Ελεος δηλαδη και λυπαμαι που μεχρι σημερα εξακολουθουν και γινονται αυτα τα πραγματα.

 

Μιληστε με συνηγορο ή ΓΓΚ να δειτε ποια ειναι τα δικαιωματα σας σαν καταναλωτες/πελατες,μην μασατε απο αυτα που λενε στις αλυσιδες.

Link to comment
Share on other sites

Ο ρολος του πωλητη σε περιπτωση βλαβης της συσκευης ειναι να παρει την συσκευη απο τον πελατη και να την στειλει με δικα του εξοδα στο service/αντιπροσωπεια για επισκευη ή αν κριθει αδυνατη για αλλαγη.Με λιγα λογια

Ο ρολος του πωλητη δεν ειναι μονο να πουλησει την συσκευη και μετα ο πελατης να κοψει το κεφαλι του αν παθει κατι.

 

Αυτο που εκανε ο Κωτσοβολος κανονικα ειναι παρανομο που παραπληροφορει τον πελατη και του ζηταει να το στειλει αυτος.

Τι παει να πει κυριε Κωτσοβολε και καθε Κωτσοβολε οτι επειδη εχει εγγυηση infoquest δεν το στελνετε εσεις.Ελεος δηλαδη και λυπαμαι που μεχρι σημερα εξακολουθουν και γινονται αυτα τα πραγματα.

 

Μιληστε με συνηγορο ή ΓΓΚ να δειτε ποια ειναι τα δικαιωματα σας σαν καταναλωτες/πελατες,μην μασατε απο αυτα που λενε στις αλυσιδες.

 

+ 1000

Πέστα βρε φίλε.

Μπράβο.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Έτσι πρέπει να είναι, στο κατάστημα που το πήρες. Αλλα εγω πάντα επικοινωνω ο ίδιος με το εξουσιοδοτημενο σέρβις. Καλύτερη πιο αμεση συνεννοηση και σίγουρα πιο συντομη παραλαβη του προϊόντος.Και σίγουρα καλύτερο αποτέλεσμα.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι πρέπει να είναι, στο κατάστημα που το πήρες. Αλλα εγω πάντα επικοινωνω ο ίδιος με το εξουσιοδοτημενο σέρβις. Καλύτερη πιο αμεση συνεννοηση και σίγουρα πιο συντομη παραλαβη του προϊόντος.Και σίγουρα καλύτερο αποτέλεσμα.

 

Δηλαδη ερχονται σπιτι αν σου χαλασει το ψυγειο η πλυντηριο εντος εγγυησης ο κωτσοβολος τα παμπλικ η μιντια μαρκετ η εξπερτ η ηλεκτραγορα ολα τα καταστηματα ηλεκτρικων ειδων ανα την ελλαδα και τζαμπα; εφοσον υπαρχει εδω αντιπροσωπεια ετσι; θελετε και τα λετε η σας ξεφευγουν; για τιποτα σκρουτζομαγαζα να το καταλαβω που δουλευουν με κινα και δεν υπαρχει αντιπροσωπος ελλαδα. Απο το 1986 που ψωνιζω δεν το εχω ματαδει αλλα ξερω ειμαι κοροϊδο προφανως. :X

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ερχονται σπιτι αν σου χαλασει το ψυγειο η πλυντηριο εντος εγγυησης ο κωτσοβολος τα παμπλικ η μιντια μαρκετ η εξπερτ η ηλεκτραγορα ολα τα καταστηματα ηλεκτρικων ειδων ανα την ελλαδα και τζαμπα; εφοσον υπαρχει εδω αντιπροσωπεια ετσι; θελετε και τα λετε η σας ξεφευγουν; για τιποτα σκρουτζομαγαζα να το καταλαβω που δουλευουν με κινα και δεν υπαρχει αντιπροσωπος ελλαδα. Απο το 1986 που ψωνιζω δεν το εχω ματαδει αλλα ξερω ειμαι κοροϊδο προφανως. :X

 

Μιλαμε συγκεκριμενα για κινητα τηλεφωνα,τα ψυγεια που κολλανε?

 

Τωρα αν σε καποιον κανουν εντυπωση ολα αυτα ή δεν τα πιστευει για το κομματι των κινητων που μιλαμε,μπορειτε οπως ειπα πιο κατω να αγνοειστε το υπολοιπο σχολιο του Fulgore και του καθε συμφορουμιτη και να μιλησετε με τους αρμοδιους φορεις να σας τα επιβεβαιωσουν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...