Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

SOS SOS!! Μετά την αναβάθμιση είναι αδύνατον να συνδεθώ στο WiFi του σπιτιού μου! Καμία ιδέα??
Αν διαγράψεις το δίκτυο και ξανά βάλεις κωδικό δεν συνδέεται;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αν διαγράψεις το δίκτυο και ξανά βάλεις κωδικό δεν συνδέεται;;
Εγώ δυο μέρες τώρα το WiFi είναι βράχος με την καινούρια ρομ, δε μπορώ να καταλάβω τι πήγε στραβά στους φίλους....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όπως είχα αναφέρει εμένα με τίποτα δεν συνδέεται με το extender. ευτυχώς με το ρουτερ συνδέεται. μιλάω για 8.3.8 και 8.3.15 global dev roms οπότε το πρόβλημα συνεχίζεται.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως βρε παιδιά υπάρχει η επιλογή θέματα ενώ είναι επιλεγμένο ως χώρα Ελλάδα. Μήπως δεν κοιτάζω στη σωστή επιλογή για το region;
Στις ρυθμίσεις, υπάρχουν τα θέματα. Αυτά που είχες. Μπορείς να κατεβάσεις θέματα με Region Ελλάδα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ε ρε τους απατεωνες μου ******ν το κινητο με την καινουργια αναβάθμιση ....απο το απογευμα που την εκανα δν μπορω να πισω wifi σπιτι..βγηκα πριν κ πηγα σε ενα μαγαζι κ επιανε κανονικα κ σπιτι τιποτα προσπαθω ξανα προσπαθώ κ τιποτα...εκανα το ρουτερ επανεκκινηση κ τιποτα ..ενω το λαπτοπ μου κανονικα μπαινει....
Εδώ το WiFi σε σπίτι και δουλειά, είναι όπως ήταν. Δεν υπάρχει πρόβλημα. Δοκίμασε μέσα από τον updater, να την κατεβάσεις και να την ξαναπεράσεις.
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις, υπάρχουν τα θέματα. Αυτά που είχες. Μπορείς να κατεβάσεις θέματα με Region Ελλάδα;

Έχεις δίκιο,δεν μπορώ

Link to comment
Share on other sites

ε ρε τους απατεωνες μου ******ν το κινητο με την καινουργια αναβάθμιση ....απο το απογευμα που την εκανα δν μπορω να πισω wifi σπιτι..βγηκα πριν κ πηγα σε ενα μαγαζι κ επιανε κανονικα κ σπιτι τιποτα προσπαθω ξανα προσπαθώ κ τιποτα...εκανα το ρουτερ επανεκκινηση κ τιποτα ..ενω το λαπτοπ μου κανονικα μπαινει....

 

αυτό το είχα πάθει 2-3 φορές με το προηγούμενο μου κινητό

δηλ να μην πιάνει το wifi σε έναν χώρο και σε άλλα wifi να πιάνει κανονικά

 

τελικά έφτιαχνε μόνο του μετά από κάποιες ώρες παραμονής στον χώρο ή είδα ότι έφτιαχνε μερικές φορές αν έκλεινα και ξαναάνοιγα το wifi ή αν έπιανα ένα άλλο wifi για λίγο και ξαναγυρνούσα στο άλλο

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και πάλι δε συνδέεται! Η ασφάλεια δικτύου είναι Wep να παίζει κάποιο ρόλο? Και αν ναι γιατί τώρα ξαφνικά μετά την αναβάθμιση εμφανίστηκε το πρόβλημα? Δώστε λίγο τα φώτα σας, όταν λέτε μέσω updater να την εγκαταστήσουμε ξανά τι ακριβώς πρέπει να κάνουμε? Υπόψιν ότι συνδέομαι με δεδομένα από το σπίτι..
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα κανένα πρόβλημα με το wifi μετά την αναβάθμιση. Εγώ θα δοκίμαζα πρώτα να ξαναπερνούσα τη ρομ
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Πήρα την αναβάθμιση και δεν έχω θεμα με wifi. Μήπως έχετε λάθος ρύθμιση στη ζώνη συχνότητας; Ρυθμίσεις - wifi - πρόσθετες ρυθμίσεις - Ζώνη συχνότητας και βάλτε "αυτόματα".

Επίσης τα θέματα υπαρχουν, δεν έχω πειράξει τίποτα από region κλπ, ειχα θέσει Ελλάδα εξαρχής.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και πάλι δε συνδέεται! Η ασφάλεια δικτύου είναι Wep να παίζει κάποιο ρόλο? Και αν ναι γιατί τώρα ξαφνικά μετά την αναβάθμιση εμφανίστηκε το πρόβλημα? Δώστε λίγο τα φώτα σας, όταν λέτε μέσω updater να την εγκαταστήσουμε ξανά τι ακριβώς πρέπει να κάνουμε? Υπόψιν ότι συνδέομαι με δεδομένα από το σπίτι..

 

βγαλε προσωρινα την ασφαλεια απο το ρουτερ να μπαινει δλδ χωρις κωδικο και δοκιμασε το ετσι

επισης αν υποστηριζει το ρουτερ wps μπες με wps

δες και την ζωνη συχνοτητας wifi μηπως ειναι στα 5 GHz και δεν το υποστηριζει το ρουτερ

επισης πανε ρυθμισεις σχετικα με το τηλεφωνο 5 ταπ στην εκδοση κερνελ στο 22 ειναι το WLAN μπες και δες μηπως σε βγαλει κανενα σφαλμα

αν δεις και παραδεις οτι δεν γινεται τιποτα αφου ετσι κι αλλιως εκανες επαναφορα και χαθηκαν ολα μην το φορτωνεις και βαλε την dev

Link to comment
Share on other sites

βγαλε προσωρινα την ασφαλεια απο το ρουτερ να μπαινει δλδ χωρις κωδικο και δοκιμασε το ετσι

επισης αν υποστηριζει το ρουτερ wps μπες με wps

δες και την ζωνη συχνοτητας wifi μηπως ειναι στα 5 GHz και δεν το υποστηριζει το ρουτερ

επισης πανε ρυθμισεις σχετικα με το τηλεφωνο 5 ταπ στην εκδοση κερνελ στο 22 ειναι το WLAN μπες και δες μηπως σε βγαλει κανενα σφαλμα

αν δεις και παραδεις οτι δεν γινεται τιποτα αφου ετσι κι αλλιως εκανες επαναφορα και χαθηκαν ολα μην το φορτωνεις και βαλε την dev

 

μπηκα στο κερνελ κ το WLAN ειναι οκ

[/img]

Edited by Smile10
Link to comment
Share on other sites

Τι wep βρε παιδιά;;; αυτό σπάει πανεύκολα σε 5 λεπτά, wpa2 βάλε,. Μπορεί αυτό να είναι το πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μολις την κατεβασα δουλευει υποδειγματικα και wifi και τα παντα ολα προστεθηκαν και οι αμεσες κλησεις για καποιους που γκρινιαζαν. Ελληνικο κινητο καραμαμα. :)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ακριβώς το ίδιο ρούτερ! Μάλλον αυτό είναι το πρόβλημα! Ένα παλιό tecnicolor της forthnet..

Επίσης η συχνότητα είναι στο αυτόματο δοκίμασα και ξεχωριστά 5hz και 2hz χωρίς αποτέλεσμα. Όταν επιστρέψω σπίτι, γιατί τώρα είμαι στη δουλειά που με ρουτερ κοσμοτε συνδέεται μια χαρά, θα πειραματιστώ με τις ρυθμίσεις του ρούτερ. Μου κάνει πάντως εντύπωση τι κόλλημα έφαγε ξαφνικά μετά την τελευταία αναβάθμιση, μέχρι τώρα όλα ήταν ok! Προφανώς και δεν φταίει το ρούτερ αλλά το κινητό!

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχεις δίκιο θα το προσπαθήσω και αυτό!

 

τελικα εβγαλα τον κωδικο κ μπηκε εμενα

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί για λόγους ασφαλείας να το έκαναν, το wep θεωρείται μη ασφαλές,

Απορώ που ακόμα ορισμένοι έχετε τέτοιο κλείδωμα, αλλάξτε το άμεσα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί για λόγους ασφαλείας να το έκαναν, το wep θεωρείται μη ασφαλές,

Απορώ που ακόμα ορισμένοι έχετε τέτοιο κλείδωμα, αλλάξτε το άμεσα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το θεμα ειναι τωρα οτι δν θα εχει κωδικο το wifi μου...οποιος θελει θα μπορει να μπει... δεν παιζει ρολο το wep που λες...

Link to comment
Share on other sites

Έχω άλλο ένα πρόβλημα, επειδή έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μήπως και λυθεί το θέμα με το wifi, δεν μπορώ να συνδέσω τους λογαριασμούς του yahoo με το gmail app. Πριν ήταν όλα συνδεδεμένα. Το hotmail συνδέθηκε το yahoo όχι. Μόλις πατάω αποδοχή μου βγάζει το εξής μήνυμα: 404 that's an error the requested url code was noti found on this server, that's all we know

Καμιά ιδέα? Εν το μεταξύ στο email του pc μου έρχεται κανονικά ότι έχει γίνει σύνδεση!!

Και κάτι ακόμα όσον αφορά τον καιρό, δε βρίσκει την πόλη που είμαι και λέει ότι δεν υπάρχουν δεδομένα! Τι άλλο θα δω μετά από την τελευταία αναβάθμιση??

(ρε παιδιά πως ανεβάζω screenshot? μου βγάζει ότι έχω υπερβεί το όριο..)

Edited by jane5p
Link to comment
Share on other sites

Και με wep όποιος θέλει μπαίνει για πλάκα. Βάλε το μία wpa2 και δες πως πάει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Και με wep όποιος θέλει μπαίνει για πλάκα. Βάλε το μία wpa2 και δες πως πάει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το εβαλα κ με wpa2 και δν μπαινει ετσι....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...