Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια πως γινετε να οταν εχω ειδοποιησεις στο facebook να μου δειχνει στο εξοτερικο εικονακι (1,2,3 πχ ειδοποιησεις) οχι μονο οταν μπαινω στην εφαρμογη αλλα και εξω.ειναι πολυ σπαστικο αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινε αναβάθμιση η 9.5. Το βράδυ θα το ψάξω να δω τι έχει αλλάξει. a3691b5a0935e7b2e3d51f86c9059224.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα το πρωί η ενημέρωση για την 9.5 αλλά όταν του λέω να την ενημερώσει κολλάει στη λήψη 0% και δεν κατεβάζει τπτ. Φουλαρισε ο σέρβερ η παίζει τπτ άλλο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Kαι σε μένα το ίδιο.

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινε αναβάθμιση η 9.5. Το βράδυ θα το ψάξω να δω τι έχει αλλάξει. a3691b5a0935e7b2e3d51f86c9059224.jpg

 

Πως έχεις κάνει το background των ρυθμίσεων μαύρο; έχω τον nova

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε. 7435cfcde3291791cd61c2780330a3a8.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Πως έχεις κάνει το background των ρυθμίσεων μαύρο; έχω τον nova
Είναι από θέμα. "Skyline dark"
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ την πρόσφατη αναβάθμιση, οκ. Εξαφανίστηκε το εικονίδιο της εφαρμογής θέματα!!! Έχει κανείς ιδέα τι παίζει;
βάζεις region India και εμφανίζεται. το έχουν αφαιρέσει προσωρινά μάλλον

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια την εκανα και δν πιάνω wifi ............... τι εγινε τωρα?? εγινε σε κανεναν αλλο το ιδιο ???
Εδώ κανένα πρόβλημα.

Αλλά έχω μία απορία. Το μέγεθος της αναβάθμισης βλέπω πως είναι 1.3gb.

Σε εμένα κατέβασε κάτι λιγότερο από 500mb.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ το update, όντως εξαφανίστηκε το εικονίδιο των θεμάτων, κατά τα άλλα, λίγο φρεσκάρισμα βλέπω..... Από μπαταρία θέλω να δω αν υπάρξει βελτίωση....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ την πρόσφατη αναβάθμιση, οκ. Εξαφανίστηκε το εικονίδιο της εφαρμογής θέματα!!! Έχει κανείς ιδέα τι παίζει;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=464912

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση και παρατηρώ τα εξής σπαστικά..

 

1) στην κουρτίνα εξαφάνισε την δυνατότητα να έχεις σε άλλη σελίδα τις ειδοποιήσεις και σε άλλη τα toggles

 

2) στον καιρό για να σου δείξει πλέον info θέλει δικαιώματα σε επαφές, εικόνες κλπ αρχεία (wtf :wacko:)

 

3) στις ειδοποιήσεις ναι μεν υπάρχει μία βελτίωση αλλά παρατηρώ ότι δεν εμφανίζει επιλογές όπως reply / delete κλπ σε yahoo mail, viber, youtube (δεν το κάνει πάντα)

 

4) πλέον παίζει 1,4 - 1,5GB διαθέσιμη από τα 3GB ram αλλά παρατηρώ ότι δεν είναι τόσο smooth όσο ήταν (είχα 9.2.2.0)

 

Για μπαταρία ακόμη δεν έχω άποψη. Αυτά από μένα σαν πρώτη επαφή.

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το εικονίδιο με τα θέματα συνεχίζει να υπάρχει και μετά την αναβάθμιση. Βέβαια τώρα παρατήρησα πως το region είναι Κίνα αν και πριν το είχα Ελλάδα. Δε ξέρω αν παίζει ρόλο
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το εικονίδιο με τα θέματα συνεχίζει να υπάρχει και μετά την αναβάθμιση. Βέβαια τώρα παρατήρησα πως το region είναι Κίνα αν και πριν το είχα Ελλάδα. Δε ξέρω αν παίζει ρόλο

Για χώρες της Ευρώπης μόνο λέει η ανακοίνωση πως δεν θα υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Τι τους έπιασε και μας μπλοκαραν τα θέματα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι τους έπιασε και μας μπλοκαραν τα θέματα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

άλλαξε το region και εσύ
Link to comment
Share on other sites

ε ρε τους απατεωνες μου ******ν το κινητο με την καινουργια αναβάθμιση ....απο το απογευμα που την εκανα δν μπορω να πισω wifi σπιτι..βγηκα πριν κ πηγα σε ενα μαγαζι κ επιανε κανονικα κ σπιτι τιποτα προσπαθω ξανα προσπαθώ κ τιποτα...εκανα το ρουτερ επανεκκινηση κ τιποτα ..ενω το λαπτοπ μου κανονικα μπαινει....
Link to comment
Share on other sites

ε ρε τους απατεωνες μου ******ν το κινητο με την καινουργια αναβάθμιση ....απο το απογευμα που την εκανα δν μπορω να πιάσω wifi σπιτι..βγηκα πριν κ πηγα σε ενα μαγαζι κ επιανε κανονικα κ σπιτι τιποτα προσπαθω ξανα προσπαθώ κ τιποτα...εκανα το ρουτερ επανεκκινηση κ τιποτα ..ενω το λαπτοπ μου κανονικα μπαινει....

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

SOS SOS!! Μετά την αναβάθμιση είναι αδύνατον να συνδεθώ στο WiFi του σπιτιού μου! Καμία ιδέα??

πωωωωω κ εσυ το ιδιο έπαθες

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα τι κάνουμε? Θέλει factory reset?? Αν ναι, θα χαθούν όλα όσα είναι περασμένα στο κινητό? Φωτογραφίες, βίντεο?

 

το σκεφτηκα κ εγω να κανω, αλλα εχω πολυ πραμα μεσα κ μετα θελει πολυ χρονο να τα βαλω ξανα μεσα...

φυσικα θα χαθουν αν εννοείς επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

Edited by Smile10
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως βρε παιδιά υπάρχει η επιλογή θέματα ενώ είναι επιλεγμένο ως χώρα Ελλάδα. Μήπως δεν κοιτάζω στη σωστή επιλογή για το region;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...