Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Ποτε δεν ειχα προβλημα με το hotspot.Ποτε δεν χρειαστηκε να το πειραξω για να δουλεψει.Απλα του δωσα password και το εβαλα στη σωστη συχνοτητα την πρωτη μερα που το πηρα.Λογικη λεγεται.Ουτε root ουτε χακεριες.

 

Οταν λες την σωστη συχνοτητα τι εννοεις φιλε;

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το hot spot το ειχαμε πολλοί. Στην πρωτη σελ. θα το δεις κιολας.Δεν είναι κακό να μαθει κανεις για ρουτ ρομ φλασαρισματα και αλλα κολπα. Δεν εχουμε ομως ολοι το χρονο και τα μεσα κιολας.Υπολογιστη δεν εχω, με το κντ και ενα ταμπλετ βολευομαι. Θα μου πεις ας μην αγοραζες το κινητό. Στερνη μου γνωση να σε είχα πρωτα.
Link to comment
Share on other sites

Μολις δοκιμασα και εγω το hotspot και οντως δεν δουλευει σωστα ,μετα απο 5 λεπτα λειτουργιας δεν φορτωνει σελιδες ενω δειχνει οτι εχει ιντερνετ , καλα που το αναφερατε μπας και το διορθωσω ,θα φτασει η στιγμη που θα το χρειαστω και θα ψαχνομαι ,πιστευα οτι θα δουλευε σωστα
Link to comment
Share on other sites

Το hot spot έχει ρύθμιση να κλείνει μόνο του όταν περάσει το όριο mb που έχουμε ορίσει ή όταν δε βρει συνδεμενη συσκευή για πολύ ώρα. Δείτε μήπως έχει πειραχτεί κάτι τέτοιο

 

MI 5 using Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

τα smartphones είναι πλέον σαν μίνι υπολογιστές. δεν είμαστε στο 1918, στο 2018 είμαστε. μια λάθος ρύθμιση να υπάρξει (είτε από τον κατασκευαστή/διανομέα, είτε από τον χρήστη) θα εμφανιστούν προβλήματα.

στο θέμα μας... γνωρίζει/έχει διαβάσει κάποιος αν το κινητό υποστηρίζει φόρτιση άλλης συσκευής μέσω micro usb ή otg;

καλημέρα.

 

Στάλθηκε από τηλεόραση χρησιμοποιώντας σήμα UHF.

Link to comment
Share on other sites

ποια εφαρμογή έχει "ενοποιήσει" wifi και gps και εάν της κόψεις το gps δεν δουλεύει;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

πχ το gwpa finder.Αν του κλεισεις το gps δεν δουλευει,ενω χρησιμοποιει μονο wifi.Το εξηγει και ο (Ελληνας) developer

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οταν λες την σωστη συχνοτητα τι εννοεις φιλε;
2.4/5/auto .Διαλεγουμε την συχνοτητα που χρησιμοποιει το router μας.
Link to comment
Share on other sites

πχ το gwpa finder.Αν του κλεισεις το gps δεν δουλευει,ενω χρησιμοποιει μονο wifi.Το εξηγει και ο (Ελληνας) developer

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

2.4/5/auto .Διαλεγουμε την συχνοτητα που χρησιμοποιει το router μας.

Συγγνώμη φίλε αλλά η συχνότητα που χρησιμοποιεί το router τι σχέση έχει με το hotspot τις συσκευής!

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη φίλε αλλά η συχνότητα που χρησιμοποιεί το router τι σχέση έχει με το hotspot τις συσκευής!

Αυτήν την απορία έχω και εγώ, ας περιμένουμε να δούμε τι θα μας πει

Link to comment
Share on other sites

πχ το gwpa finder.Αν του κλεισεις το gps δεν δουλευει,ενω χρησιμοποιει μονο wifi.Το εξηγει και ο (Ελληνας) developer

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

2.4/5/auto .Διαλεγουμε την συχνοτητα που χρησιμοποιει το router μας.

ναι αλλα πχ το gwpa finder εαν εχεις κλεισει gps οταν πας να την ανοιξεις σε ειδοποιει να ξανα ανοιξεις το gps γιατι το χρειαζεται αρα και να εχεις κλεισει κατι σε ρωταει οταν το χρειαστει
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη φίλε αλλά η συχνότητα που χρησιμοποιεί το router τι σχέση έχει με το hotspot τις συσκευής!

 

Αυτήν την απορία έχω και εγώ, ας περιμένουμε να δούμε τι θα μας πει

 

To AP Band εννοω ρε κομαντα..!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι αλλα πχ το gwpa finder εαν εχεις κλεισει gps οταν πας να την ανοιξεις σε ειδοποιει να ξανα ανοιξεις το gps γιατι το χρειαζεται αρα και να εχεις κλεισει κατι σε ρωταει οταν το χρειαστει

 

Ναι.Εννοεις γιατι δεν κρασαρει εντελως?

Προφανως γιατι εχει προνοησει ο dev και εχει καλογραψει την εφαρμογη.

 

Αλλη εφαρμογη που φαινεται καθαρα η συνδεση wifi και gps ειναι το MiHome αν χρησιμοποιεις αλλες Xiaomi smart home συσκευες στο σπιτι.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάνας οδηγός απλά για να κάνουμε root και να περάσουμε adaway/google camera άντε και live icons?

Διαβάζω για διάφορες μεθόδους αλλα ποιά είναι η ευκολότερη που να αφήνει να παίρνουμε ΟΤΑ και ας ξαναπερναμε το root.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θελω να περασω stock miui recovery....εψαξα στο google και βρήκα ενα αλλα λεει οτι ειναι απο developer official...αν το περασω θα χω κανα boot loop επειδη εγω εχω official global 9.2.2.0 ???

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος και εγώ του xiaomi redmi note 4x 4/64gb 199€ από public δεν είμαι tech master πιστεύω να έκανα καλή αγορά., Πήρα και την θήκη xiaomi 19.99 euro. Μόνο στην προστασία οθόνης την πάτησα δεν εφαρμόζει εντελώς. Το notification led δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου. Αυτά για αρχή.
Link to comment
Share on other sites

Και για το wifi που πιάνει όποτε θέλει υπάρχει κάποιο φτιαξιμο;

Αυτά τα προβλήματα υπάρχουν και σε official stable?

 

Οχι φυσικά.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

καλά με την 8.3.8 το μαμησανε το δακτυλικο αποτύπωμα. δεν δουλεύει καλά. ενώ η μπαταρία βελτιώθηκε σε σχέση με την προηγούμενη

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις παλεύω να βάλω δυο μεηλ Yahoo στην στοκ εφαρμογή και δε μπαίνει με τίποτα. Τι σκ@τα πρέπει να κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις πιο port απο google camera εχει "front camera mirror" ? Εχω του urikill το τελευταιο που εβγαλε (final v4) κι ενω το επιλεγω οταν τραβω μου γυριζει την φωτο αναποδα.Εστω με καποιο module magisk κτλ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με την 8.3.8 όταν θες να ανοίξεις ένα λινκ στο pop up δεν σου δείχνει κατευθείαν όλους τους browsers αλλά μόνο τον μαμά και δίπλα να πατήσεις να εμφανιστούν οι υπόλοιποι. έτσι είναι; 3106d9c0bd0d82c4b2cb35ad1636e1c6.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι και στο δικό μου με την ίδια ρομ 8.3.8

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μου έσπασε η οθόνη από το Redmi note 4. Δουλεύει κανονικά. Δεν πείραξε digitizer. Πείτε μου που θα βρω οθόνη; Να είναι της προκοπής

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες. Αγοράσα το 4x 3/32 από Κωτσόβολο τον Μάϊο. Πριν κάνα 20ημερο εκεί που το έβαλα για φόρτιση άρχισε μια να φορτίζει και μια να διακόπτεται η φόρτιση με τον χαρακτηριστικό ήχο. Το έκλεισα ξαναδοκιμάσα αλλά συνδεόταν για φόρτιση και ξεσυνδεοταν και τούμπαλιν. Πάω Κωτσόβολο. Μου λένε ναι έχει εγγύηση από infoquest αλλά πρέπει να το στείλετε εσείς εμείς δεν τα στελνουμε. Ρε παιδιά από εσάς δεν το αγόρασα; Γιατί δεν το είπατε από την αρχή; Σιωπή.....

Τεσπά μιλάω με infoquest το στέλνω με δική τους χρέωση. Μετά από μια εβδομάδα περίπου μου έρχεται μύνημα ότι επισκευάστηκε χωρίς χρέωση και την επόμενη ήρθε. Στο δελτίο επισκευής που το συνόδευε έγραφε ότι αλλάχτηκε η μητρική. Το βάζω για φόρτιση.....πάλι τα ίδια (φορτίζει διακεκομμένα).

Τους ξαναπαίρνω μου λένε ξαναστειλτο το έστειλα πάλι και σήμερα μου έστειλαν καινούργια συσκευή....................η infoquest μου επιβεβαίωσε τον λόγο που επέλεξα να πάρω από αυτήν το κινητο......οσο για τον Κωτσοβολο.......τραγικοι

τα σμπεράσματα δικά σας.

Edited by matsilas
Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει pixel experience 8.1 .ηταν καλη αλλα ξαναγυρισα σε lineage 14.1 nougat. Καλη η oreo αλλα πιο smooth και εντελως απροβληματιστη η lineage 7.1..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...