Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα ειμαι αναμεσα στο samsung galaxy j5 κ στο huawei p8 lite ποιο να παρω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα ειμαι αναμεσα στο samsung galaxy j5 κ στο huawei p8 lite ποιο να παρω;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά! Έχω καταλήξει αναμεσα σε αυτά τα δύο κινητα αλλά δεν ειμαι σίγουρος ακόμα.. Τι πιστεύετε;; Edited by Christost7
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω καινουριο κινητο γιατι το αλλο που ειχα χαλασε και ειμαι αναμεσα στο samsung galaxy j5 και στο huawei p8 lite ποιο μου προτεινετε να επιλεξω;
Link to comment
Share on other sites

το π8λιτε ειναι 2-3 κλικ πανω απ το j5

μονο στη μπαταρια χανει και στο οτι δεν εχει φλας στη μπροστινη καμερα

Link to comment
Share on other sites

το π8λιτε ειναι 2-3 κλικ πανω απ το j5

μονο στη μπαταρια χανει και στο οτι δεν εχει φλας στη μπροστινη καμερα

 

Ευχαριστω για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Το πρωι μου επεσε στο μαρμαρο το Jiayu G3S που ειχα για τρια χρονια σχεδον και τα χαλασε η οθονη, απο την μεση και πανω ειναι μαυρη. Ειμαι αναμεσα σε αυτα τα τρια κινητα μεχρι στιγμης με ταβανι τα 125 ευρω και ψαχνω βοηθεια για να αποφασισω. Υπαρχει καποιος που να εχει εικονα και απο τα τρια για να βοηθησει; Δεν μπορω να αποφασισω ποιο να παρω. Σε εμφανιση μου αρεσει ποιο πολυ το Meizu και το LeTV αν και το δευτερο ειναι πλαστικο. Με ενδιαφερει να εχει καλη κατασκευη και σχετικα καλη μπαταρια. Πως συγκρινεται η μπαταρια του Meizu με του Xiaomi που εχουν το ιδιο μεγεθος; Εχει καποιος να προτεινει καποιο αλλο κινητο στις 5,5 ιντσες και μεχρι 125 ευρω; Εχω δει και το UMI Max αλλα δεν εμπιστευομαι την UMI. Να συμπληρωσω πως δεν εχω προβλημα στο να κανω αλλαγες ρομ και γενικα πειραγματα στο κινητο. Ευχαριστω. Edited by raidensub
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Για να μην ανοίγω άλλο θέμα, να θέσω και εγώ μια ερώτηση. Samsung Galaxy J5(2015) , Motorola Moto G 3rd (2/16), Huawei P8lite, LG Zero ? ;Όλα τους είναι οριακά στα 160 € .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ειμαι ανάμεσα στα 2 κινητά που αναφέρω στον τιτλο καθώς κυμαινονται στο ίδιο εύρος τιμής. Θέλω η συσκευή να με βγάλει 3-4 χρόνια.

 

Εξαρτάται από τη χρήση που κάνεις. Το g5 είναι καλή περίπτωση εφόσον σε ενδιαφέρει η πολύ καλή κάμερα και δεν είσαι από αυτούς που ψάχνεσαι σε μεγάλο βαθμό. To nexus το προτιμάς εάν σε ενδιαφέρει σε μεγάλο βαθμό να έχεις τις τελευταίες ενημερώσεις του android και να κάνεις όλες τις δυνατές παραμετροποιήσεις στη συσκευή. Επειδή μάλλον είναι στην πρώτη κατηγορία ίσως το g5 να είναι η καλύτερη επιλογή σου σε αυτό το μπάτζετ. 3-4 χρόνια γενικά μπορούν να κρατήσουν όλες οι συσκευές τέτοιου επιπέδου εάν δεν έχεις τρομερές απαιτήσεις σε βαριά παιχνίδια κυρίως

Link to comment
Share on other sites

Ημουν περιπου στην ιδια θεση με σενα,πριν παραγγειλω το 1+3.Προσφατα μαλιστα σε ενα καταστημα vodafone,ειδα απο κοντα το LG,το οποιο σαν αισθηση στο χερι τουλαχιστον,δεν μου αφησε και τις καλυτερες εντυπωσεις.

Κριμα που ενα τοσο ολοκληρωμενο τηλ,επεσε θυμα της modular φιλοσοφιας των κορεατων...το 6p το εχει φιλος και το εχω περιεργαστει αρκετα!

Παντως στα χαρτια,το 6p υπερεχει σε ποιοτητα κατασκευης,ηχο,οθονη και αναβαθμισεις...δεν το λες και λιγο!

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου των προβληματικών συσκευών που βγάζει η LG από μένα τρώει ένα τεράστιο Χ. Πρώην κάτοχος G3 και νυν Nexus 6P
Link to comment
Share on other sites

To Moto G3 2/16 είναι ανώτερο σε όλα εκτός από μπαταρία (J5) και μπροστινή κάμερα. Μην φανταστεις βέβαια κάτι τρελό ίσως μισό κλικ πάνω. Δες ποιο σου κάθεται καλύτερα στο χέρι. Έχε πάντως υπόψην σου τη χαμηλή αυτονομία του P8 lite και ότι το J5 λογικά δε θα πάρει αναβάθμιση λογισμικου (αν σε ενδιαφέρει αυτό)
Link to comment
Share on other sites

@anta_fi λες για το j5 του 15 ή του 16; γιατι του 16 πεφτει κυριολεκτικα ενα ευρω πανω απο το μπατζετ σου οποτε νομιζω καλυτερα να πας σε αυτο. Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

I need help!

Μου εσπασε το κινητο και δεν προλαβαινω να περιμενω απο εξωτερικο τα χρηματα που διαθετω δυστηχως δεν ειναι πολλα.

Ειμαι αναμεσα σε homtom ht3 pro, ht7 pro, ht17

Ποιο θεωρητε καλητερο απο αυτα τα τρια και γιατι? Πιοτητα κατασκευης καμερα μνημη hardware παντα δεδομενης της τιμης τους?

Αν υπαρχει και κατι καλητερο απο ελλαδα σε αυτα τα λεφτα ειμαι ολος αυτια.

Πρεπει απο δευτεροτριτη να παρω γιατι μου εχουν δεθει τα χερια

Ευχαριστω ολους προκαταβολικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα και αυτο https://www.skroutz.gr/s/9572084/Doogee-X5-Max-Pro-16GB.html

και αυτο https://www.skroutz.gr/s/9416635/Oukitel-U2-8GB.html

Edited by raidensub
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Λόγω προβλήματος στο κινητό μου (Lenovo A2010a) θα παρακαλούσα να μου προτείνεται ένα οικονομικό κινητό με 2 κάρτες....ή αν είναι κάποιο value for money ή αυτές τις ημέρες σε προσφορά....Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις αρκετή υπομονή και αντέχεις με κάποιο παλιό κινητό (δικό σου ή δανεικο) τότε έφυγες για xiaomi Redmi Note 3 Pro :) από Ελλάδα οι επιλογές σου είναι σαφώς κατώτερες.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Αξιοπρεπέστατη κάμερα για τα λεφτά του, μεγάλη αυτονομία. Βέβαια έχει διαφορά η τιμή στην Ελλάδα με εξω αλλά οκ.

https://www.skroutz.gr/s/8435610/Cubot-Note-S-16GB.html?from=catspan&keyphrase=cubot+note+s

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολη την κοινοτητα.

θα ηθελα σαν πιο εμπειροι την πολυτιμη βοηθεια σας.

το κινητο αποτελει το 80% της δουλειας μου ειναι πολυ σημαντικο για εμενα.

ειμαι σε αναζητηση κινητου κ θελω οπωσδηποτε να εχει τα παρακατω:

dual sim active

οσο γινεται χαμηλοτερο sar

χρηστικοτητα μου αρεσε το μενου των lg που ειδα ενος φιλου

αν ειναι δυνατον καλη μπαταρια να βγαζει τουλαχιστον την μερα.

η καμερα δεν με ενδιαφερει τοσο πολυ καθως το θελω πιο,πολυ χρηστικο και για mail κ viber.fb δεν εχω

πηρα πριν 3 μηνες το c4 αλλα δεν.

με εχει εκνευρισει που δεν εχει επιλογη να παιρνει τηλεφωνο απο την μια σιμ χωρις να με ρωταει και πρεπει παντα εγω να επιλεγω.

ψαχτηκα αρκετα αυτες τις μερες αλλα δεν μπορω να βρω κατι με αυτα τα κριτηρια κ αξιοπιστο

λεφτα μεχρι 500

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολη την κοινοτητα.

θα ηθελα σαν πιο εμπειροι την πολυτιμη βοηθεια σας.

το κινητο αποτελει το 80% της δουλειας μου ειναι πολυ σημαντικο για εμενα.

ειμαι σε αναζητηση κινητου κ θελω οπωσδηποτε να εχει τα παρακατω:

dual sim active

οσο γινεται χαμηλοτερο sar

χρηστικοτητα μου αρεσε το μενου των lg που ειδα ενος φιλου

αν ειναι δυνατον καλη μπαταρια να βγαζει τουλαχιστον την μερα.

η καμερα δεν με ενδιαφερει τοσο πολυ καθως το θελω πιο,πολυ χρηστικο και για mail κ viber.fb δεν εχω

πηρα πριν 3 μηνες το c4 αλλα δεν.

με εχει εκνευρισει που δεν εχει επιλογη να παιρνει τηλεφωνο απο την μια σιμ χωρις να με ρωταει και πρεπει παντα εγω να επιλεγω.

ψαχτηκα αρκετα αυτες τις μερες αλλα δεν μπορω να βρω κατι με αυτα τα κριτηρια κ αξιοπιστο

λεφτα μεχρι 500

 

Ετσι ειναι ολα τα δικαρτα,οσο για dual sim active ειναι δυσκολο να βρεις και θα πρεπει να στραφεις σε καποιο huawei ή Κινα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

To Moto G3 2/16 είναι ανώτερο σε όλα εκτός από μπαταρία (J5) και μπροστινή κάμερα. Μην φανταστεις βέβαια κάτι τρελό ίσως μισό κλικ πάνω. Δες ποιο σου κάθεται καλύτερα στο χέρι. Έχε πάντως υπόψην σου τη χαμηλή αυτονομία του P8 lite και ότι το J5 λογικά δε θα πάρει αναβάθμιση λογισμικου (αν σε ενδιαφέρει αυτό)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Asus zenfone 2, αλλά η δεύτερη sim δεν έχει data. Νομίζω ότι για αυτό και είναι dual active. Όσα έχουν την δυνατότητα δεδομένων και στις δύο κάρτες είναι dual stand by σε φωνή

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματιά σε insomnia, κάποιοι δίνουν δικαρτο σε καλές τιμές; όπως το P9 lite Huawei, γενικότερα έχει πολλά

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δςν με νοιαζει να μην εχει δεδομενα στην δευτερη σιμ αλλωστε εχω μονο μια για δεδομενα.

σκεφτηκα το zenfone 2 εχει κ αρκετα χαμηλο sar αλλα δεν ειναι λιγο παλιο?φοβαμαι λιγο με αναβαθμισεις κλπ.

επιαης ειδα κ το honor 6 εχει κ αυτο χαμηλο sar αλλα κ αυτο ειναι παλιο λετε να παω σε καποιο απο τα δυο η καλυτερα κατι αλλο και αν ναι ποιο απο τα δυο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...