Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή τιμή απο topsystems αλλα λεει παράδοση σε 15-25 ημέρες, αρα στην ουσια του το παραγγέλνεις και το φέρνει απο Κίνα. Οσο για την Ευρωπαική αποθήκη του vickmall, μπήκα στο section για φθηνά κινητά απο Κίνα, και έγραφε ένας συμφορουμίτης οτι απέλυσαν το προσωπικό, του είπε λέει η selina, γι' αυτο αργούν τα δέματα τελευταία και είναι offline το chat. Edited by casperino99
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους,

 

Αναζητώ μια συσκευή για να αντικαταστήσω το Galaxy S4.

 

Καταρχάς θέτω ενα όριο στο budget 350 έως το πολύ πολύ 400 ευρώ - τα οποία τα θεωρώ και υπέρβαση.

 

Αγόρα από Ελλάδα. Οι επιλογές που έχω ξεχωρίσει είναι το Huawei Mate S, το Nexus 6p και το One plus 3. Αναζήτω μια συσκευή με προοπτική να την κρατήσω χρόνια. Αυτά που θέλω κυρίως από μια συσκευή είναι:

1)Κάμερα

2)Μπαταρία

3)Απροβλημάτιστη εμπειρία χρήσης - κολλήματα, lag κτλ

 

Το μεν Mate S είναι το πιο οικονομικό αλλά προβληματίζομαι για την μπαταρία του και για το Hawei λογισμικό. Το 6p θα ήταν ίσως η πιο value επιλογή αλλά με προβληματίζει το μέγεθος - μου φαίνεται τεράστιο και δεν ξερώ πόσο εύκολα θα προσαρμοστώ στις 6 ιντσες. Το op3 φαίνεται να με καλύπτει στα specs - αλλά δεν ξέρω αν σε αυτά τα χρήματα υπάρχει κάποια καλύτερη επιλογή.

 

So, από το 3 ποιο θα μου προτείνατε; Υπάρχει κάποιο καλύτερο εκτός λίστας;

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγω την είδα την κάμερα και είχε καλή ευκρίνεια και πολύ δυνατό μενού ρυθμίσεων στο pro. Αυτό φοβάμαι μην πάω στο Leeco για καλύτερη και την πατήσω τελικα.
Link to comment
Share on other sites

Είδα απο κοντά το p 9 lite. Με εντυπωσίασε η ποιότητα το αλαγκαριστο και το μανιουαλ μενού της κάμερας όπως και οι 2 κάμερες. Σε σχέση με το le 2 pro? στην κάμερα θα πάρω παραπάνω λόγω 13vs21mp ?

 

Δεν ξέρω αν σου άρεσε το p9 lite σε ποιότητα αλλά εγώ που είδα από κοντά letv x600 και χ800 επαθα πλάκα!!. Αρα και το le2 Pro έτσι θα ναι. Κάμερα διάβασα ότι έχει πολύ καλή. Ψάξε για συγκρίσεις google και youtube.

Link to comment
Share on other sites

Λόγω κοινότητας για το χρόνο χρήσης πας είτε σε Nexus 6P αλλά για μένα κυρίως σε OnePlus3.

Οκ δεν έχει καμιά κάμερα της προκοπής, αυτή την έχει το Nexus 6P.

 

Εναλλακτικά θα σου πρότεινα να περιμένεις τα νέα Nexus ;)

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είναι του 14 αν δεν απατώμαι. Σίγουρα παλιό. Σκέψου ότι με 50 παραπάνω παίρνεις G4 αλλά με φόβο να μείνεις χωρίς κινητό λόγω του γνωστού θέματος με την πλακέτα.

Αλλά τουλάχιστον είναι καλό τηλέφωνο και έχει κοινότητα από πίσω.

 

Εναλλακτικά κοιτάς σε καμιά αγγελία: Oneplus X, Z3 Compact σε ελαφρώς μεταχειρισμένα.

Όλα αυτά που σου λέω είναι σαφώς καλύτερα από Σ4 μίνι.

 

Εναλλακτικά και φθηνά Samsung J5 2016

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ότι είναι καλύτερα το ξέρω... Η μπαταρία του με προβληματίζει... Από θέμα μπαταρίας πώς πιστεύεις ότι θα τα πάει το Α9 σε σχέση με το S4 mini;

 

Νομίζω ότι μπορεί να μπε στην εξίσωση και το Huawei P9 Lite... Έχεις κάποια ένσταση που δεν βλέπω;

Link to comment
Share on other sites

Το P9 λάιτ άψογο για τα λεφτά του. Μάλιστα το είχα παραγγείλει στην προσφορά του public αλλά το είδα σε φίλο και δε μου έκανε κλικ σε σχέση με το Α9 μου οπότε δε μπήκα στον κόπο.

 

Πολύ πλαστικό. Αλλά αν δεν είσαι περίεργος, δε χάνεις κάτι. Ίσα ισα κερδίζεις και το Dual Sim.

 

Α9 πιστεύω είναι καλύτερο από S4 mini αν όχι σχεδόν ίδιο (μπαταρία πάντα, στα άλλα πέφτει ξύλο).

ΠΟΛΗ καλύτερη όμως αποκλείται να είναι.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω και μπαινω στο θεμα. Εχω αναλαβει να βρω κινητο για τη μανα και εχω πελαγωσει.

Μεχρι 170 ευρω περιπου. Θελω 2 gb ram και καλη οθονη. Ειμαι αναμεσα στο motorola moto g 3d generation και στο sony m4 aqua. Προτεινετε μου 2 3 συσκευες να ηρεμισω ο ανθρωπος.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Και ότι μπήκα να ανοίξω παρόμοιο θέμα. Αναμένω προτεινόμενα. Από Ελλάδα προσωπικά ψάχνω.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Και ότι μπήκα να ανοίξω παρόμοιο θέμα. Αναμένω προτεινόμενα. Από Ελλάδα προσωπικά ψάχνω.

 

και εγω απο ελλαδα για αμεση παραδοση δεν μπορει να περιμενει για κινες

Link to comment
Share on other sites

και εγω απο ελλαδα για αμεση παραδοση δεν μπορει να περιμενει για κινες

 

Καλα και Ελλάδα να πάρει δεν ξέρεις πόσο "άμεση" θα είναι η παράδοση, ή θα πληρώσει πολλά λεφτά να βρει κινητό σε στοκ ή θα περιμένει και πάλι να τα εισάγουν τα μαγαζιά.

Link to comment
Share on other sites

Καλα και Ελλάδα να πάρει δεν ξέρεις πόσο "άμεση" θα είναι η παράδοση, ή θα πληρώσει πολλά λεφτά να βρει κινητό σε στοκ ή θα περιμένει και πάλι να τα εισάγουν τα μαγαζιά.

 

Οταν το σκρουτζομαγαζο γραφει διαθεσιμο, αμεση παραδοση δεν νομιζω να περιμενω.

Link to comment
Share on other sites

Οταν το σκρουτζομαγαζο γραφει διαθεσιμο, αμεση παραδοση δεν νομιζω να περιμενω.

 

Τσέκαρε στο κατάστημα τι λέει γιατί το skroutz μερικές φορές δεν τα λέει σωστά.

 

Σε αυτά τα λεφτά φίλος μου πήρε το samsung j5, νομίζω καλή επιλογή από ελλάδα. Αλλά έχει 1.5gb ram. Επίσης υπάρχει η επιλογή του vodafone ultra smart.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Θελω συσκευη για γυναίκα αποκλειστικά απο Κωτσοβολο λογω δοσεων. Ποιο προτεινετε μεταξυ των δυο. Σημειωση:η υποψηφια κατοχος έχει αυτή τη στιγμη ενα lenovo a328. Χρηση Facebook, youtube, μουσικη και καμιά φωτο
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στο ίδιο δίλημμα είμαι. Αλλά μόνο για το θέμα μπαταρία. Αξίζει μόνο για την μπαταρία, δηλαδή την παραπάνω αυτονομία να πάρω το edge; έχει μεγάλη διάφορα στην αυτονομία;

Σε όλα τα αλλά μου αρέσει το απλό s7, μέγεθος μπορώ να το χειριστώ άνετα με το ένα χέρι , εμφάνιση κλπ

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Πηρα πριν λιγες μερες το Moto g3 2/16 GB. Εψαχνα κινητο μεχρι 200€ οποτε τα ειδα σχεδον ολα στην κατηγορια αυτη. Αν δεν βιαζομουν θα επαιρνα redmi 3s απο κινα αλλα επειδη βιαζομουν κατεληξα στο moto g3.

Απολυτα ευχαριστημενος με την επιλογη μου. Απο ποιοτητα κατασκευης μεχρι τις καμερες. Αληθεια ακομα δεν πιστευω οτι εχει πεσει η τιμη στα 150€.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο κόσμος εξακολουθεί και προτείνει το J5 αντί του Moto G 3 τώρα που η τιμή του του τελευταίου είναι στα 150€. Δε πάουερ οφ μάρκετινγκ αη γκες
Link to comment
Share on other sites

Μακριά από το Aqua. Ελάχιστος αποθηκευτικός και θέματα με υπερθέρμανση. Μoto G με J5 παρόμοια, το πρώτο για stock Android, κυρια κάμερα και αποθηκευτικό και το J5 για οθόνη, μπαταρία και μπροστινή κάμερα
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο κόσμος εξακολουθεί και προτείνει το J5 αντί του Moto G 3 τώρα που η τιμή του του τελευταίου είναι στα 150€. Δε πάουερ οφ μάρκετινγκ αη γκες

 

Πολύ απλα επειδή είναι μόδα,καλά τα λες.

 

Μετά το χρόνο θα γκρινιάζουν γιατί κολλάει αλλα δεν πειράζει είναι σαμσουνγκ.

 

Το μότο σε αυτά τ λεφτά είναι ΤΟ ΝΤΗΛ

 

Sent from mTalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

και εγω απο ελλαδα για αμεση παραδοση δεν μπορει να περιμενει για κινες

 

Ριξτε μία ματιά σε αυτό http://www.skroutz.gr/s/9360800/Lenovo-Vibe-P1-16GB.html

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...