Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το Moto G4 plus στα 233 από άμαζον που είναι πιο ολοκληρωμένη συσκευή από όλα γιατί δεν το κοιτάς; και fast charging και finger print sensor και πολύ καλή κάμερα και καλή μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πάρω ένα tablet μέχρι 8 ίντσες για να το βάλω στο αμάξι.

Θέλω να είναι όσο το δυνατόν λεπτοτερο να έχει android Wi-Fi Bluetooth και gps και αν γίνεται να έχει ραδιόφωνο. (θα συνδεθεί μέσω Bluetooth με τα ηχεία)

 

Τι προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

ήρθε η ώρα για καινούργιο κινητό. Το moto x (το παληό), το οποίο με είχε υπερκαλύψει, μετά απο αλεπάλληλες πτώσεις πνέει τα λοίσθια.

Επισης θα ήθελα να ανεβώ λίγο σε ιντσες.

Εκοψα βόλτες σε διάφορα μαγαζιά έπιασα στα χέρια και σκάλισα διάφορες συσκευές.

Έτσι περιόρισα τις πιθανές επιλογές στα παρακάτω:

 

Μοtorola X Play

Huawei P8

Huawei Honor 7

Huawei P9 lite (3GB)

ΗΤC M9

 

Θέλω:

1. να μη κολλάει και ειδικά σε multitasking

2. δυνατό wi-fi (μιας και μετά τη καθαρά τηλεφωνική χρηση με απασχολεί βασικά η ιντερνετικη)

3. να φαινεται οπωσδήποτε η οθόνη στο φως ημέρας

4. να έχει στιβαρή κατασκευή (μιας και είμαι τσαπατσούλης). Το gorilla μάλλον είναι απαραίτητο.

5. καλό ήχο στην τηλ. συνδιάλεξη. (εξωτερικό ηχο τα τσεκαρα ολα και με καλύπτουν)

 

-Δεν παίζω ποτέ παιχνίδια

-Οι φωτογραφικές δυνατότητες δεν με απασχολούν ιδιαίτερα

-Δεν θέλω δίκαρτο

-Τα 16 GB εσωτερική μνημη μου φτάνουν.

 

Το HTC M9 ήταν με διαφορά αυτό που μου άρεσε στα χέρια μου αλλά με προβληματίζει αυτό που διάβασα για την υπερθέρμανση του

Το motorola μου άρεσε επίσης αλλά μου φάνηκε μεγάλο για τα γούστα μου και δεν ξέρω αν τα 2GB είναι αρκετά πλέον (τα υπόλοιπα ειναι 3GB).

Και το P9lite μου άρεσε αλλά δεν έχει gorilla.

Το p8 και το honor 7 μια χαρά ήταν κι αυτά.

 

Για πείτε μου λοιπόν απ'αυτά ποιο είναι πιο κοντά στις ανάγκες μου.

 

edit:καλοδεχούμενο LED ειδοποίησης

Edited by dub
Link to comment
Share on other sites

Εμφαση στο gps σημαίνει καταρχας οτι θες αισθητηρα πυξιδας στο κινητο. Στο Γερμανό αυτο που θεωρω οτι αξίζει με τα κριτηρια σου, είναι το LG X screen. Κανενα αλλο.

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και εγω φιλε ειμαι σε ευρεση κινητου,αν και εχω περαει απο πολλα κινητα,κατελειξα σε 950,για τα χρηματα και αυτα που προσφερει πολυ τουμπανο ιδιως στις φωτο που ειμαι φαν
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

το P6 η το x5 εχει καλυτερη καμερα ?

 

Περίπου στα ίδια είναι, όχι σημαντικές διαφορές αλλά Ρ6 λίγο καλύτερη, αλλά στο θέμα μπαταρίας από την γη στον ουρανό. Βασικά μπαταρία είναι το αδύναμο σημείο του 5Χ

Edited by MYianniS
Link to comment
Share on other sites

Galaxy J5 προτεινω το 2015.Δοκιμασμενο,και τιμια συσκευη.Επισης πολυ καλη μπαταρια και αρκετα καλη εμπειρια χρησης χωρις κολληματα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

δε γραφεις απο ελλαδα ή εξωτερικο, ουτε διευκρινιζεις τι εννοεις επωνυμο.

η καλυτερη συσκευη σε αυτα τα χρηματα ειναι το rn3p 2/16

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω για ένα μεγάλης σχετικά ηλικίας άτομο που χρησιμοποιεί ακόμα feature phone, ένα κινητό που το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να πιάνει πολύ καλό σήμα στο γραφείο της. Της είχα πάρει ένα Samsung feature phone πρόπερσι των 20€ (δεν θυμάμαι μοντέλο) και δυστυχώς δεν έπιανε καλό σήμα. Πέρυσι της πήρα ένα Nokia feature phone γύρω στα 35-40€ ( πάλι δεν ξέρω μοντέλο) αλλά και πάλι έχει πρόβλημα με το σήμα. Αντίθετα στον ίδιο χώρο που κάθεται, δοκίμασα το δικό μου ( S6) και ένα G2 mini και πιάνουν 2 μπάρες παραπάνω σήμα. Όλα αυτά πάντα σε 2G. Όταν εκείνη πιάνει στο ίδιο σημείο με τον ίδιο πάροχο 1 γραμμή σήμα, εγώ πιάνω 3, όταν εκείνη πιάνει 2, εγώ 4 και με το S6 και με το G2 mini.

 

Φέτος λέω να δοκιμάσω να αυξήσω ακόμα λίγο παραπάνω την τιμή και να της βρω κάτι ως τα 60€ με τη λογική μήπως και βρω κάτι με καλύτερη κεραία. Δεν την ενδιαφέρει τίποτα άλλο από το να μπορεί να έχει όσο το δυνατό καλύτερο σήμα.

 

Από ότι βλέπω στο skroutz θα μπορούσα να της πάρω κάποιο από τα ακόλουθα :

  • ZTE Blade L110
  • Alcatel OneTouch 2004C
  • Nokia 230
  • Microsoft Lumia 435
  • Vodafone Smart Mini 7

 

Έχει κανείς σας εμπειρία από θέμα σήματος από κάποια από αυτές τις συσκευές ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, νέος στο site και χρειάζομαι τη βοήθειά σας...

Ετοιμάζομαι για αγορά νέου κινητού και είμαι ανάμεσα στο Huawei P8 και στο Huawei P9 Lite (3 GB RAM). Ποιό να προτιμήσω?

Επίσης έχω μια απορία, εφόσον είπαν πως το Huawei P9 Lite δε θα κυκλοφορήσει στην έκδοση με τα 3 GB RAM πώς γίνεται να το βρίσκω σε σκρουτζομάγαζο? Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε? Σας ευχαριστώ πολυ! :):)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σας, παρακαλώ για την γνώμη σας για την αγορά μιας από τις 2 συσκευές. Ειμια μέσος χρήστης χωρις τρελές απαιτήσεις. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ήμουν αντιμέτωπος με το ίδιο ερώτημα αυτή την περίοδο. Τελικά ανέβηκα λίγο και πήρα για τη σύζυγο το Galaxy J5 (2015) στα 154€ και για εμένα το Moto G (3rd) 2/16 στα 157,5 € (με 2,5€ μεταφορικά εντός). Για εξωτερικό που σκεφτόμουν , αλλά δεν πήγα γιατί δεν θέλω να σκαλίζω το κινητό , ήμουν για Xiaomi Redmi 3s στα 155€ με την 800mhz συχνότητα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω μότο.

 

Δεδομενου ότι ειναι στοκ ε λογικά πιο καλά από σαμσουνγκ

 

Sent from mTalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...