Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάνω σε αυτό μιας και έχω παραγγείλει από geekbuying το redmi 3 pro με international έκδοση,υποθετω ότι έχει ελληνικά γίνονται αναβαθμίσεις κτλ κτλ και δεν χρειάζεται να το "πειραξω"ή πρέπει να κάνω κάτι;;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας. επειτα απο αρκετο ψαξιμο εχω καταληξει αναμεσα στις δυο αυτες συσκευες.

http://www.skroutz.gr/s/6666490/ZTE-Blade-S6-Flex-16GB.html#sku-info

και

http://www.skroutz.gr/s/8909629/LG-K8-8GB.html?from=catspan.

θα ηθελα την γνωμη σας.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θέλω να αγοράσω καινούργιο κινητό και βρίσκομαι ανάμεσα στις εξής συσκευές:

1)huawei P9 Lite

2)Samsung Galaxy S6

3)Samsung Galaxy A5 (2016)

4)Samsung Galaxy s6 Edge

 

Ποιά έχει καλύτερο value for money?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για αγορά ενός νέου smartphone με πολύ καλή κάμερα, μπαταρία που να βγάζει τη μέρα και καλή οθόνη. Θα με ενδιέφερε να διαθέτει και ποιοτική κατασκευή η συσκευή. Τώρα εχω στην κατοχή μου ένα Samsung Galaxy S5 οπότε ψάχνω για κάτι καλύτερο στους τομείς που αναφέρω παραπάνω. Με το μέγεθος της οθόνης δεν έχω θέμα αν και θα προτιμούσα έως 5.7 ίντσες.

 

Στα λεφτά αυτά είδα οτι είναι το Samsung Galaxy S6, S6 edge, Nexus 6p, LG G5, Xiaomi Mi 5 και LG V10. Θα κοιτούσα και για S7 και Huawei P9 αλλά προς το παρόν είναι εκτός budget.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Επειδή το A9 παίρνει σιγά σιγά το δρόμο της ξενιτιάς ψάχνω το επόμενο.

Είμαι ανάμεσα σε 3 παππούδες της κινητής:

 

LG G2 32gb που το βρίσκω στα 230

Nexus 5X 32gb που το βρισκω να παίζει καθε μέρα σε τιμή, έστω 260

Sony Z3 που το βρίσκω περιπου στα 300

 

Ιδανικά θέλω καλή κάμερα, μπαταρία, ραδιόφωνο, ποιότητα κατασκευής.

Κανένα δε τα συνδυάζει όλα :lol:

Θα ήθελα να φορτίζω κάθε 3η μέρα, να μη βλέπω reload στις εφαρμογές, να είναι ακαριαίο και να τραβάει καλές φωτογραφίες.

Δηλαδή σασί Ζ3, κάμερα 5X, πληρότητα G2

 

Ποιο να πάρω οέο ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το 5Χ δεν το λες και παππου κινητο του 2015, μερικων μηνων δηλαδη. Αυτο να παρεις, θα εχει την καλυτερη υποστηριξη σε βαθος χρονου.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι αλήθεια. Να σου πω με εκνευρίζει που το πήρα για φίλο 245 και τώρα παει πάνω απο 260 (εντελώς ασανσέρ οι τιμές).

Δε ξέρω αν τραβάει από άποψη multitasking όμως.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλό απόγευμα .

είμαι μεταξύ των τριών μοντέλων που ανέφερα.

ποια η γνώμη σας;

 

ευχαριστώ

Edited by mitsman_69
Link to comment
Share on other sites

Για games και φωτογραφίες πας καρφί για κάποιο από τα S6. Καλύτερα στο απλό που είναι σαφώς φθηνότερο.

Απλά να έχεις στο νου σου ότι έχουν ίσως από τις χειρότερες μπαταρίες στην αγορά.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προορίζετε για 1ο smartphone σε 35-40.

Το κύριο που μας ενδιαφέρει είναι η απροβλημάτιστη λειτουργιά και μετά μπαταριά.

Από εφαρμογές θα τρέξουν κάνα fb, email αντε και κανα low game.

 

επιλογές :

 

Oukitel C3

ulephone u007

Blackview A8

Homtom HT16(είναι σε presale, και μάλλον δεν θα προτιμηθεί)

Open σε κάθε άλλη πρόταση!!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δε θα τραβάει το Nexus και θα τραβανε καλύτερα τα άλλα δύο? Δεν νομίζω. Nexusακι σε αυτά τα λεφτά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης τηλέφωνο που να το φορτίζεις κάθε τρίτη μέρα δύσκολα θα βρείς, εφόσον μιλάμε για αναλύσεις FHD και πάνω. 2 και με το ζόρι. Το Nexus πάσχει λίγο σε αυτόν τον τομέα

Link to comment
Share on other sites

Οι κάτοχοι πάντως λένε για κακή διαχείριση εφαρμογών με reload σχεδόν στα πάντα.

Έβγαλα το G2 από την εξίσωση πάντως.

Τώρα είμαι αποκλειστικά ανάμεσα σε Ζ3 και 5Χ

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με πιο φθηνό το G5 πλέον δε βλέπω κανενα λόγο να πάρει κάποιος το V10.

Κατά τα άλλα μάλλον ο άνθρωπος κοιτάει όσα είναι στη λίστα του.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω για το συγκεκριμένο μοντέλο, αλλά ένα t6s που έχω είναι ok. Αγορασμένο γύρω στα 68€ τον 11/2014 και δουλεύει μια χαρά. Μοναδικό πρόβλημα που έβγαλε η μπροστινή κάμερα, η οποία, προφανώς λόγω πτώσεων, δεν λειτουργεί σωστά (μάλλον κάτι έχει ξεκολλήσει).
Link to comment
Share on other sites

Το ulefone το έχει από χθες η γυναίκα μου. Για τα λεφτά του (47€) είναι μια χαρά. Προσωπικά, μου άρεσε που έχει προεγκατεστημένες μόνο τις απολύτως απαραίτητες εφαρμογές. Είναι κομψό. Από ποιότητα κατασκευής θα δείξει... Επίσης, έχει αρκετά καλή κάμερα της Sony, η οποία τραβά καλές φωτογραφίες (για την συγκεκριμένη κατηγορία τιμής φυσικά). Το wifi είναι απροβλημάτιστο. Gps δεν δοκίμασα και για την μπαταρία είναι νωρίς για να έχω άποψη.

Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Είμαι προς αντικατάσταση του lg g2 mini. Λόγω μωρού, θα ήθελα καταρχήν όσο γίνεται καλύτερα κάμερα για φωτος και βίντεο. Με ένα budget να φτάνει τα 350-400€, πιστεύω ότι σαν καλύτερη επιλογή είναι το lg g5, με δελέασε και η δεύτερη οπίσθια. Επειδή υπάρχουν πολλά ιντερνετομάγαζα σto skroutz, θα πρέπει να κάτι να προσέξω για να μην έχω δυσάρεστες εκπλήξεις;

 

Μήπως υπάρχουν αντιπροτάσεις για κάτι πιο οικονομικό ίσως, αλλά διατηρώντας τις αξιώσεις για άριστη κάμερα;

 

δεν χρειάζεται να προσέξεις κατι ιδιαίτερο, απλα να ειναι EU η συσκευή και καλο θα ηταν να είναι unbranded.

 

οικονομικοτερο με άριστη καμερα ειναι και το lumia 950, με windows λειτουργικό όμως

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...