Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Αυτή τη στιγμή έχω το sony xperia m dual. Υπάρχει κάποια πρόταση dual sim συσκευής με ram μεγαλύτερη του 1GB και τιμή περίπου 150€; Η αγορά θα γίνει από Ελλάδα. Αυτό εδώ, για παράδειγμα, αξίζει; Edited by seranata

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά έχω την εξής απορία... Ξέρω από χαρακτηριστικά κινητών και ότι το s7 είναι ανώτερο από s6. Η απορία μου είναι αξίζει η διαφορά τα 120ποσα € είναι υπέρ του s7; Ή είναι πιο value το s6 δεδομένης της διαφοράς τιμής;;;

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερη αυτονομία, καλύτερη κάμερα και ειδικά στις νυχτερινές, sd.

Σαφέστατα και αξίζει.

 

Προσωπικά αν δεν ήθελα να δώσω τα παραπάνω λεφτά θα πήγαινα τουλάχιστον στο Huawei Nexus 6P ή στο ZUK Z2 ή Meizu Pro 5 που είναι περίπου στα ίδια χρήματα. ( μιλώντας πάντα για ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερη αυτονομία, καλύτερη κάμερα και ειδικά στις νυχτερινές, sd.

Σαφέστατα και αξίζει.

 

Προσωπικά αν δεν ήθελα να δώσω τα παραπάνω λεφτά θα πήγαινα τουλάχιστον στο Huawei Nexus 6P ή στο ZUK Z2 ή Meizu Pro 5 που είναι περίπου στα ίδια χρήματα. ( μιλώντας πάντα για ελλάδα

 

Ή στο huawei matre 8 ίσως?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

 

Εδώ και μέρες σκέφτομαι τι κινητό να πάρω στη γυναίκα μου και δεν μπορώ να καταλήξω. Η χρήση που κάνει είναι πολύ browsing, πολλά social media και αρκετές φωτογραφίες τη μέρα.

 

Το budget είναι 300€ ελαφρώς συζητήσιμο και οι συσκευές που μου περνάνε από το μυαλό είναι: Xiaomi mi5, P9 lite, Samsung A5 2016, Nexus 5x. Ξέχασα να αναφέρω.. οι 5,5'' μας πέφτουν πολλές :cry: άρα κοιτάμε κάτι μέχρι 5 - 5,2''

Link to comment
Share on other sites

redmi 3s απο vickmall και διαλεξε official dev rom που πλεον

οπως αναφερει κανει και updates εχει και ελληνικα LINK

διαλεξε αποστολη με απλο ταχυδρομειο, οχι κουριερ

Link to comment
Share on other sites

Ή στο huawei matre 8 ίσως?

 

Οι προτάσεις είναι εαν δεν θέλει να δώσει περισσότερα λεφτά, επίσης ακόμα και οι 5.5 προτάσεις μου πίστευα θα είναι too much πόσο μάλλον η 6'' του mate 8

Link to comment
Share on other sites

και το 6p δεν εχει 6" οθονη?

προσωπικα θα επέλεγα το σ7!

σιγουρα αξιζει η διαφορα τιμης

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Ψάχνω ένα κινητό που να είναι μέχρι 300€ και να έχει τα εξής χαρακτηριστικά:

- Πρέπει να έχει ραδιόφωνο.

- Αξιοπρεπή μπαταρία (όχι και την καλύτερη, αλλά αξιοπρεπή)

- Μέχρι 5 ίντσες αυστηρά

- Αξιοπρεπή κάμερα

- Να έρχεται έτοιμο για χρήση καθώς το άτομο που θα το χρησιμοποιήσει δε θα μπορεί να καστομάρει λογισμικά και τέτοια. Οπότε μιλάμε για λειτουργία out of the box.

 

Έχετε κάτι υπόψιν;

Το μόνο που μου έρχεται είναι το OnePlus X, αλλά εκτός ότι ειναι παντού εξαντλημένο, έχει περάσει κι ένας χρόνος και πιστεύω ότι όλο και κάτι καλύτερο θα έχει κυκλοφορήσει...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

ψάχνω ένα κινητό να παίζει out of the box μέχρι 150Ε στις 5ιντσες για έναν πελάτη ποιοτικό και χωρίς προβλήματα

 

με ενδιαφέρει μια αγορά απο κίνα και μια μέσω skroutz ως επιλογή για να μην περιμένει ένα μήνα

 

Ευχαριστώ πολύ :)

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

redmi 3 pro και 3s (και τα δυο 3ram, 32rom) vickmall.com

(πλεον και ελληνικα και αυτοματα updates ota)

 

υπαρχει και skroutz σε παρομοιες εκδοσεις (3, 3s, 3x)

διευκρινισε με το καταστημα αν η συγκεκριμενη

συσκευη εχει ελληνικα και αν παιρνει αυτοματα updates ota).

αν δεν εχει ελληνικα μενου, παλι θα μπορει να πληκτρολογει ελληνικα

αλλα πχ αντι "ρυθμισεις" θα βλεπει "settings" κ.ο.κ.

 

η εκδοση redmi 3 2/16 δεν εχει fingerprint

οι υπολοιπες εχουν: redmi 3 pro (3/32), 3s, 3x

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

ότι λεει ο τιτλος, μεχρι 200 ευρω περιπου, εχω παρει μερικα Xiaomi, αλλα θα ηθελα να ξερω εαν υπαρχει εναλλακτικη επιλογη αξιοπιστης μαρκας με υποστηριξη ολων των ευρωπαικων συχνοτητων 4G.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνεται ως 200$ απο κινα με εμφαση στην φωτογραφια? χωρις φυσικα να είναι ψοφιο σε μπαταρια και λογισμικο και επιδοσεις. Και λογικής τουλάχιστον 2/32.

 

Ποιο εχει την καλυτερη καμερα σε αυτα τα λεφτα από κινα?

 

To Letv LeEco Le 2 Pro θα μας καλυψει? αν και είναι λιγο πανω από 200. Βγάζει καλυτερες απο το rn3 pro ή να πάρω για την γυναικα μου προκειται το rn3 pro που εχω και εγω τώρα που το βρισκω στα 180$ ?

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω αν έχετε κάποια πρόταση για αγορά κινητού απο Ελλάδα εως 250 euro.

 

Εχω εναν φίλο που φοβάται αγορές απο Κίνα. Ειχε δει απο το Κίνα Redmi Note 3 pro και θέλει να το αγοράσει απο Ελλαδα στα 240 ευρω.

Αξιζει ρε παιδιά σε αυτα τα χρήματα; Απο Κίνα εχει κάπου 165 ευρω η 3/32 έκδοση με snap650. Του έχει προταθει ήδη nexus, flex, G3 απο LG και Α5 2016 απο samsung.

Link to comment
Share on other sites

Τα 240 απο ελλαδα 45% πανω από την τιμη της κινας. Για μενα δεν αξιζει σε αυτα τα λεφτα. Να το παρει απο κινα οπως και η μιση κοινωνια...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά του τα έχω πει, φοβάται, δεν εχει ξαναπαρει απο έξω κάτι. Με το ζόρι δεν γίνεται...

 

Και να αναλάβω εγω πλήρη ευθύνη για οτι γίνει δεν πρόκειται, εδω πριν μια εβδομάδα μου έλεγε το vickmall να πάω στο ταχυδρομείο και να ανοίξω μπροστά τους το κινητό έτσι ωστε να είμαι εξασφαλισμένος σε περίπτωση άδειου κουτιού...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...