Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά γειά σας.. Θέλω να πάρω ένα κινητό τηλέφωνο για τον πατέρα μου 5 ιντσών εώς 5.2 όχι παραπάνω θέλω να έχει καλά χαρακτηριστικά. Η χρήση του κυρίως θα είναι Skype, Viber, Facebook και αρκετή πλοήγηση στο διαδίκτυο. Ευχαριστώ πάρα πολύ. :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!

Αφού είχαμε βοηθήσει μέσα από το forum πριν από 2 χρόνια τον ξάδερφο να επιλέξει το δικό του κινητό,τώρα είναι η σειρά της γυναίκας του να πάρει καινούριο!

Θέλει συσκευή από Ελλάδα ώστε να το έχει μέχρι το ΣΚ.

Ψάχνει android smartphone με μνήμη τουλάχιστον 16gb για κλήσεις και χρήση internet,facebook,viber κυρίως με βασικό γνώμονα την αξιοπιστία και την απροβλημάτιστη λειτουργία για κάποια χρόνια.Μας νοιάζει επίσης να έχει αξιοπρεπή κάμερα και μπαταρία που να διαρκεί τουλάχιστον μία μέρα.Αν είναι και δίκαρτο ακόμα καλύτερα.

Σκέφτομαι πολλές συσκευές όπως

LG K10 Dual

Μotorola Moto X 2nd gen

LG X Screen

Huawei Ascend P8 Lite Dual

Samsung galaxy A3

Motorola Moto G 3rd Gen

Lenovo A8 Golden Warrior A806

 

Οποιαδήποτε άλλη πρόταση δεκτή :)

Link to comment
Share on other sites

To Lenovo P70 τα εχει ολα οσα θες αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν εχει active sim

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις να ανεβεις λιγο σε τιμη δες το heuwei p9 lite. Το έχει σε προσφορά ο Γερμανός στα 194 ευρώ.

Πώς προκύπτει αυτή η τιμή;

Εδώ το βρίσκω στα 269€

Link to comment
Share on other sites

Πώς προκύπτει αυτή η τιμή;

Εδώ το βρίσκω στα 269€

 

Αν δεν κάνω λαθος το ειδα στις προσφορες. summer sale. Κανε εγγραφη στο site του Γερμανού να λαμβανεις newsletters. Εκει πρέπει να το ειδα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.germanos.gr/images/gcatalogue/july_august16/mobile/index.html?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=sales_generic_final_260816

Link to comment
Share on other sites

Για android πήγαινε στο doogee x5 max pro με την 4000mah για να βγάζει την ημέρα απο το πρωί μέχρι το βράδυ με 1 φόρτιση.Με το απλό x5 pro με τέτοια χρήση (το έχω και κάνω τέτοια χρήση πάνω-κάτω) θες 2 φορτίσεις για να βγει ένα 12ωρο καθημερινής χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Το Mi Note 3/16GB το έχω βρει στα 166 ευρώ.

το Redmi note 4, 2/16GB, στα 160 ευρώ και

το Redmi note 3 Pro, 3/32GB στα 165 ευρώ.

Το LeEco Le 1 3/16GB στα 105 ευρώ.

 

Ποιο από αυτά πιστεύετε αξίζει περισσότερο?

 

Από τη μία δίνω προβάδισμα στο Mi Note λόγω σχεδιασμού, Gorilla Glass, καλύτερο σύστημα ήχου, και επειδή ήταν ναυαρχίδα με ότι αυτό συνεπάγεται σε ποιότητα κατασκευής κλπ. Όμως είναι 155mm έναντι τα 150 mm των άλλων δύο, που ήδη κάνω υποχώρηση μιας και ήθελα 140mm max. Και έχει και σχετικά παλιό Επεξεργαστή, τον 801, αλλά ένας επεξεργαστής που αποδείχτηκε αρκετά καλος.

 

Τι λέτε?

Edited by Avadonmod
Link to comment
Share on other sites

ποιος ο λογος να πας στο 4? ειδικα στβν εκδοση με 2gb?

 

αν και θελω μεγαλη οθονη, θα προτιμούσα το νοτε 3 προ 3/32

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβα δεν υπαρχει καποια αξιοπρεπη λυση με το,σονυ ειμαι αρκετα ευχαριστημενος αλλα,μου λειπουν 2 3 χρηστικα πραγματα που δεν με βολευουν.μεχρι προχθες οταν μιλουσα κ με επαιρναν στην δευτερη σιμ χτυπουσε κανονικα κ δεν εδειχνε κατελειμενο τωρα τιποτα,λεει οτι δεν χρησιμοποιειτε.και επειδη δεν μπορω να χανω κλησεις,γιαα υτο ψαχνω ενα καλο κινητο και ας το πληρωσω.μπορω να συμβιβαστω σχεδον σε ολα εκτος,απο sar κ active.

επισης μηπως ξερει καποιος αν μπορω να περασω marshmallow με καποιο τροπο?

Link to comment
Share on other sites

Εκμεταλλευσου την εξαιρετική τιμή και πάρε το Redmi note 3 pro. Αλλιώς αν δεν βιαζεσαι περίμενε αν και πότε θα βγει το 4 pro και σίγουρα με μεγαλύτερη τιμή.. αλλά όπως είπε και ο mol ειδικά το 2gb ram με τιποτα. Αν δεν έχεις σκοπό να ξεπερασεις τα παραπάνω λεφτά μην το σκέφτεσαι. Rn3 pro

 

Sent from Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Moto G 3, p8 lite και vodafone smart ultra. Το Ultra ισως να είναι ή καλύτερη επιλογη, αλλά μην περιμένεις να πάρει αναβάθμιση λογισμικου. Ειναι αρκετά καλύτερο από τα άλλα δύο σε σπεκς ομως
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα .είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο τηλέφωνα.παρατηρω ότι οι ουσιαστικές διαφορές είναι οι οθόνες που η μία είναι 5αρα hd ενώ ή αλλη 5,5 fhd και οι επεξεργαστές(για τους οποίους δεν γνωρίζω τις διαφορές τους).το ερώτημα είναι "αξίζουν" τα 30-35€ προκειμένου να πάω στο μεγάλο ή και το "μικρό" είναι οκ;μιλάμε πάντα γαι την έκδοση 3/32. Ευχαριστώ εκ των προτέρων....
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο καιρό αποφάσισα να πάρω καινούριο smartphone και έχασε σκοπό να δώσω μέχρι 100€ αλλά μετά από κάποιες συμβουλές και πολλές κριτικές που ειδα μου είπαν να βάλω αλλά 20-30€ και να πάρω το μοτο G3.Να το πάρω ή να δω κάποια άλλη εναλλακτική;;

Μέγιστο budget 120-130€

Link to comment
Share on other sites

Το link δεν λειτουργει.

 

Συμφωνα με την τιμη που λες, να φανταστω οτι μιλας για το lenovo yoga; Αρκετα καλο φαινεται για τα λεφτα του..

 

http://hellasphone.gr/index.php?route=product/product&path=183&product_id=232&sort=p.price&order=ASC

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...