Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα τη βοήθειά σας για αγορά συσκευής μέχρι τα 250€ για τη γυναίκα μου . Η αγορά θα γίνει άμεσα, ίσως και σήμερα.Έχω καταλήξει στα nexus 5x και samsung a5.

Πρώτο κριτήριο είναι η καλύτερη κάμερα για να αποφύγουμε την αγορά και φωτογραφικής μηχανής.

Αν επέλεγα εγώ θα έπαιρνα το lg, αλλά δεν την ενδιαφέρει καθόλου το λειτουργικό. Δεν κάνει βαριά χρήση γενικώς. Λίγο fb και browsing.

Αν υπάρχει και κάτι άλλο , ευπρόσδεκτες οι προτάσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θεωρω οτι windows phone ειναι οτι πρεπει για καποιον που δεν ειχε ποτε smartphone. Τον πατερα μου και εγω με windows phone τον ξεκινησα και τα βρηκε αρκετα ευκολα. Το 640 στα λεφτα αυτα ειναι οτι καλυτερο μπορεις να βρεις, με μονο μειον τα windows..αλλα εφοσον δεν θα εχει απαιτησεις σε εφαρμογες τοτε νομιζω μια χαρα ειναι. Απλα δες αν δουλευει καλα το whatsapp γιατι οταν ειχα πριν 2 χρονια εγω τα ειχε τα θεματακια του.

 

Το 3g απο το LTE δεν εχει αλλη διαφορα εκτος απο την υποστηριξη 4G.

 

+1

Ακριβώς τα ίδια κι από μένα.

Τα windows είναι μιά χαρά για μεγαλύτερες ηλικίες και το 640 είναι σούπερ vfm, το έχω πάρει στον αδερφό μου.

Link to comment
Share on other sites

Το θες και gold, θες να παίρνει και τηλέφωνα, θες και καμερούλα και όλα αυτά με μόλις 70 ευρώ!!:blink: :chair:

 

Καμερούλα, απλά ξέχνα την...:p

 

στις 5": http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-homtom-ht17-pro

 

στις 5,5": http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-oukitel-k4000-lite

 

thanks------

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

thanks------

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω περιμενω να δω αυτο τι λεει γιατι μου αρεσει και σκεφτομαι να το παρω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=438452

 

 

thanks-----------

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα το παραλάβω, (s7 silver) και εγω οσο και να το εψαξα θεώρησα οτι ήταν η καλύτερη επιλογή, ευχαριστώ τους φίλους για τις απαντήσεις τους
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο πήρες ένα από τα καλύτερα κινητά του 2016. Μακριά από LG για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω, αλλα σαμσουνγκ λεω πως δε θα έπαιρνα ποτε, εκτος απ τη σειρά note και edge!

 

Θεωρω πως το νεξους είναι καλυτερη επιλογη

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και κακασχημο κι εγω για τα κριτηρια σου θα προτεινω το nexus.

Προσφατα μου ζητησε φιλη να της προτεινω στα 250€ κινητο κι οταν ειδε το nexus μου λεει ξεχασε το.

Τελικα πηρε την 2η επιλογη που της ειπα το Α5 2016 που της αρεσε.

Οι γυναικες διαλεγουν διαφορετικα κινητο απο εμας.Η εμφανιση ειναι παντα 1η στις επιλογες τους..

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

To A5 είναι πανέμορφο, με καλή αυτονομία και καλή κάμερα. Το 5Χ έχει λίγο χειρότερη αυτονομία αλλά καλύτερη κάμερα. Αν το μοναδικό κριτήριο είναι η κάμερα, πήγαινε στο 5Χ που είναι και φθηνότερο.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ενδιαφερομαι για την αγορα νεου κινητου.Με ενδιαφερει κυριως η ταχυτητα (επεξεργαστης κλπ) και θελω ακομα να εχει οσο πιο καθαρο λειτουργικο γινεται χωρις bloatware κλπ και να παιρνει ενημερωσεις.Ημουν κατοχος του galaxy s2 και του lg g2 και με τα λειτουργικα της samsung και της lg ακομα και μετα το unbloat το κινητο συνεχιζε να κολαει απιστευτα συν το γεγονος οτι οι ενημερωσεις στο lg σταματισαν στο 5.0.2 ...

Καποιες επιλογες μεχρι στιγμης ειναι :

1)nexus 5x

2)moto g4 plus

3) xiaomi redmi note 3 pro

Το τελευταιο το επελεξα λογω επιδοσεων γιατι οπως ειπα με ενδιαφερει και το hardware το οποιο το αγορασα για συγγενη μου και απ οσο το χρησιμοποιησα μου φανικε αρκετα γρηγορο.Αλλα προβληματιζομαι γιατι βλεπω οτι σε σχεση με αλλα xiaomi δεν εχει παρει ακομα marshmallow και ειναι αμφιβολο αν θα παρει ....

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρει mm το νοτε 3 προ, μεσω cm13 βεβαια.

Καποια στιγμη θα παρει και στην μιυι.

Το προτεινω.

Ειναι οτι πιο vfm υπαρχει

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατέληξα στο a5 σε μαύρο χρώμα. Νομίζω πως το pure Android θα το έβρισκε λιτό και πως δε θα καταλάβει την διαφορά που θα έχουν στην φωτογραφική μηχανή.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και κανείς δεν θέλησε να βοηθήσει... αλλάζω την ερώτηση κάνοντας την πιο εξειδικευμένη!

 

Το samsung J5 πιστεύετε ότι έχει την καλύτερη πίσω κάμερα μεταξύ των dual SIM έως 200 ευρώ??

Link to comment
Share on other sites

Ποιο προτείνετε για αγορά γύρω στα 120 ευρώ με μοναδικά κριτήρια το να έχει καλή κάμερα και μπαταρία;

(από Ελλάδα μόνο)

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

http://bit.ly/2b4l3Qm Πάνω απο 145γρ για μένα είναι βαρύ. Και τα MPixel σαν νούμερο δεν λέει κάτι από μόνο του. Αφορούν τις μεγάλες εκτυπώσεις. Edited by Rightman
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζεις και το χιαομι Μι4C στην εξίσωση? Στα ίδια λεφτά και στο ίδιο μέγεθος είναι. Ίσως είναι προτιμότερο από τα άλλα δύο που γράφεις στον τίτλο..
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το Thor για το γιο μου και το έχω χρησιμοποιήσει ο ίδιος ως κύρια συσκευή για μία εβδομάδα.

Πετάει με Marshmallow και 3 Gb RAM, έχει πάρει διαδοχικές ενημερώσεις από τη Vernee και έχει πλέον στρώσει και ο αισθητήρας δακτυλικού αποτυπώματος. Πάσχει όμως στο θέμα "κάμερα" (όπως όλα τα κινέζικα, ιδιαίτερα αυτής της κατηγορίας τιμής).

 

Η παραπάνω προταση για το MI4c είναι πολύ σωστή και θα πρέπει να τη λάβεις σοβαρά υπ' όψη σου αν ΔΕΝ έχεις Wind (δεν υποστηρίζει 800άρα μπάντα στο 4G) και δεν φοβάσαι/βαριέσαι τα απαραίτητα για όλα τα Xiaomi φλασαρίσματα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζεις και το χιαομι Μι4C στην εξίσωση? Στα ίδια λεφτά και στο ίδιο μέγεθος είναι. Ίσως είναι προτιμότερο από τα άλλα δύο που γράφεις στον τίτλο..

 

Εγώ το βρήκα γύρω στα 20 ευρώ πιο ακριβό και με 1 gb λιγότερη ραμ , εξαπύρηνο και δεν έχω και πολύ όρεξη για φλας και αλλαγή ρομ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ο θωρ ειναι δοκιμασμενος και εχει βγει μεχρι τωρα πολυ καλος. Και εχω δοκιμασει αρκετους.

Το μεταλ ειναι φρεσκο πραμα, και απ ευθειας ανταγωνιστης του Θωρ.

Πιστευω οτι οποιο και να διαλεξεις θα μεινεις ευχαριστημενος.

Φροντισε ομως να επενδυσεις σε μια καλη θηκη, γιατι τα βλεπω λιγο ευαισθητουλια!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...