Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Huawei: mate s (300), Nexus 6p (400), P9 (450), mate8 (460).

 

Lg: V10 + 2η μπαταρια (400-), g5 (400),

 

Samsung: s6 (400-),

 

One plus 3 αλλα απο το site της εταιριας (400).

 

 

Και πολλα πολλα άλλα ...το καθενα κορυφαιο αλλα και με τα θεματακια του. Τελειο κανενα.

Χωρις να πεις φιλε μου λεπτομεριες για τα χαρακτηριστικα συσκευης ακρη δεν θα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Χτυπα το G5 κι αργοτερα παιρνεις και μια εξτρα μπαταρια αν χρειαστει ή καποιο powerbank.

Θα σε υπερκαλυψει σε οσα θες.

Εχει και ραδιο να ακους τους αγωνες :lol:

 

Εγω να πω την αληθεια θα κοιταγα τις αγγελιες για κανα S7 ελαφρως μεταχειρισμενο...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λέει ο τίτλος, θέλω να δουλεύει out of the box, πολυ καλό gps, χωρίς να χρειάζεται πειράγματα, αξιόπιστο κι επί πλέον ir blaster. Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους για τη βοήθεια σας. Και Χρόνια Πολλά για την ημέρα.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το Samsung Galaxy S6 από το κατάστημα που αναγράφεται στον τίτλο. Το κατάστημα δεν έχει ιστοσελίδα αλλα μόνο σελίδα στο facebook. Οι αγορές είναι μεν με αντικαταβολή ,αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να το εμπιστευτώ. Θεωρείτε το κατάστημα εμπιστευσιμο;

Προσφέρει δωρεάν έξοδα αποστολής και αντικαταβολή ενώ η τιμή του S6 είναι 180€ μαζί με ανταλλαγή του Microsoft Lumia 640 XL LTE . Ειναι ρεαλιστική η τιμή αυτή;

 

Ως εναλλακτική σκευτομαι το buy and sell. Γνωρίζετε κάτι γι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Λέγοντάς buy and sell?πιο εννοείς?

Για την σελίδα πού αναφέρεις πάντως,ήταν να πάρω ένα Motorola moto watch πού μου το έλεγαν καινούριο,στέλνοντάς μου φωτογραφίες στο facebook,μόνο καινούριο πού δεν το ελεγα,φαντάζομαι από κοντά πως θα ήταν.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω καινουριο κινητο στην μητερα μου με μαξ 110ε, απο Ελλαδα. Δεν εχει χρησιμοποιησει ποτε smartphone και φοβαται αρκετα την μεταβαση οποτε κοιταω το Lumia 640 μια και εχω διαβασει καλα λογια. Το dual 3G εχει καποια ουσιαστικη διαφορα απο το LTE περα απο τα εμφανη? Ποιο απο τα δυο ειναι το μοντελο που προτεινεται? Απο την αλλη σκεφτομαι και το Moto E το οποιο βεβαια δεν εχει φλας στην καμερα αλλα εχει android και θα μπορω να την βοηθησω εξ αποστασεως οταν εχει αποριες, windows phone δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε και θα ειναι λιγο πιο δυσκολο.

Αυτο που ψαχνω ειναι μια ευκολη συσκευη στη χρηση, αξιοπρεπη χωρις πολλα κολληματα, που να εχει φλας στην καμερα και να μπορει

να υποστηριξει whatsapp οπωσδηποτε, και ισως messenger και κανενα skype.

 

 

Ποια ειναι η γνωμη σας? Πιστευετε θα μας καλυψει το lumia? Μηπως υπαρχει και κατι αλλο που μου διαφευγει?

Ευχαριστω πολυ:)

Link to comment
Share on other sites

Μην πάρεις Lumia φίλε εγώ αυτό εχω και θελω να το ξεφορτωθώ δεν μαρεσει το λογισμικό του λιγοστές εφαρμογές και πολλυ πιο πίσω από android Kai ios εγώ θα σου πρότεινα το samsung galaxy j3 η κανα grand neo
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ των δυο κινητών του τίτλου, αλλά δυσκολεύομαι να αποφασίσω. Νομίζω ότι προτιμώ το Leeco σε όλα (μέγεθος οθόνης, ταχύτητα αποθηκευτικού χώρου, NFC, υποςτηριξη στο forum, φωτογραφική μηχανή) εκτός από το χρώμα (με προβληματίζει ιδιαίτερα το rose gold του Leeco), την αυτονομία, τη χωρητικότητα αποθηκευτικού χώρου (το budget είναι για την έκδοση 4/32 του Leeco) και την ελπίδα για cyanogen. Ποια είναι η γνώμη σας; Υπάρχει κάποιο άλλο που θα έπρεπε να λάβω υπόψη με κόστος έως 230€; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ θα ηθελα να μου προτεινεται ενα απο τα 2, η χρηση που κανω ειναι πλοηγηση ιντερνετ φωτογραφιες και παιχνιδια, επισης με ενδιαφερει περισσοτερο αν αξιζει τα 100$ παραπανω το σαμμυ ή οχι;επισης να τονισω οτι θελω να κρατησω την συσκευη τουλαχιστον 1 χρονο αλλα να λειτουργει απροβληματιστα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ποιο από τα δύο ή κάποιο άλλο...μόνο από Ελλάδα, dual SIM, extra sd card slot, όσο καλύτερη φωτογραφική γίνεται και φυσικά αξιοπρεπές με σκοπό 3ετίας, μέγιστο 150 ευρώ (το πολύ +30 αν τα αξίζει), για γυναίκα! ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Μην πάρεις Lumia φίλε εγώ αυτό εχω και θελω να το ξεφορτωθώ δεν μαρεσει το λογισμικό του λιγοστές εφαρμογές και πολλυ πιο πίσω από android Kai ios εγώ θα σου πρότεινα το samsung galaxy j3 η κανα grand neo

 

Σε ποιο μοντελο lumia αναφερεσαι? Σκεφτομαι συγκεκριμενα το 640 γιατι το εχω δει να αναφερεται σε αντιστοιχα threads ως τιμια συσκευουλα.

Δεν με ενδιαφερουν οι εφαρμογες περα απο τις 3 αυτες γι αυτο τεινω προς τα εκει. Να σου πω την αληθεια ειδα τις προαλλες το j3 και μου φανηκε πολυ κακο ποιοτικα, τοσο η οθονη οσο και η ανταποκριση του, σε αντιθεση με το j5 που ειναι μια χαρα αλλα δυστυχως δεν το φτανουμε στο budget.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο μοντελο lumia αναφερεσαι? Σκεφτομαι συγκεκριμενα το 640 γιατι το εχω δει να αναφερεται σε αντιστοιχα threads ως τιμια συσκευουλα.

Δεν με ενδιαφερουν οι εφαρμογες περα απο τις 3 αυτες γι αυτο τεινω προς τα εκει. Να σου πω την αληθεια ειδα τις προαλλες το j3 και μου φανηκε πολυ κακο ποιοτικα, τοσο η οθονη οσο και η ανταποκριση του, σε αντιθεση με το j5 που ειναι μια χαρα αλλα δυστυχως δεν το φτανουμε στο budget.

 

Κινεζικο σκεφτηκες; Εχει αρκετα αξιολογα κινητα να ψαξεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω ενα δωρο μικροεκπληξη, στα 50- 70 ευρω περιπου

το Βασικο που με ενδιαφερει ειναι να ειναι σε Χρυσο χρωμα,

οπως το "χρυσο της σαμπανιας" του red mi note 3 pro,

 

εχω δει ενα homtom..

 

να ειναι τετοιο χρωμα, κινεζικο, να παιρνει ....τηλεφωνα κ καμια καμερουλα ισως!

 

ευχαριστω για τις απαντησεις...

Link to comment
Share on other sites

εγώ προτίμησα το s7. λόγω καλύτερης ποιότητας καλύτερης οθόνης καλύτερης μπαταρίας λόγω αδιάβροχου και ότι μου άρεσε περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

Το θες και gold, θες να παίρνει και τηλέφωνα, θες και καμερούλα και όλα αυτά με μόλις 70 ευρώ!!:blink: :chair:

 

Καμερούλα, απλά ξέχνα την...:p

 

στις 5": http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-homtom-ht17-pro

 

στις 5,5": http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-oukitel-k4000-lite

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι windows phone ειναι οτι πρεπει για καποιον που δεν ειχε ποτε smartphone. Τον πατερα μου και εγω με windows phone τον ξεκινησα και τα βρηκε αρκετα ευκολα. Το 640 στα λεφτα αυτα ειναι οτι καλυτερο μπορεις να βρεις, με μονο μειον τα windows..αλλα εφοσον δεν θα εχει απαιτησεις σε εφαρμογες τοτε νομιζω μια χαρα ειναι. Απλα δες αν δουλευει καλα το whatsapp γιατι οταν ειχα πριν 2 χρονια εγω τα ειχε τα θεματακια του.

 

Το 3g απο το LTE δεν εχει αλλη διαφορα εκτος απο την υποστηριξη 4G.

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

Κινεζικο δεν ψαχνω λογω του οτι το χρειαζομαστε σχετικα αμεσα.

Μαλλον για το lumia παμε και οτι κατσει.

Ευχαριστω πολυ:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...