Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την κουρτίνα no 4 λοιπόν, αλλάζοντας το everbuying με geekbuying και επιλέγοντας την international έκδοση, που υποστηρίζει και την 800-ρα συχνότητα του 4G στην Ελλάδα, ειδικά και αν έχεις wind...;)

 

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Gold-362396.html ? Δεν εχω wind ....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν μπορούν να κυκλοφορήσουν κινητά με mediatek στην Ινδία? :blink:

Όπως απαγορεύεται το χοιρινό στην Τουρκία ένα πράμα?? :blink::blink: :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

ψάχνω κινητό για μια φίλη. Είναι κάτοχος του HTC 8x και θέλει να πάει σε κάτι καλύτερο σε κάμερα και Android. Έχω καταλήξει σε αυτά τα 2 Xiaomi και το Moto G4, το οποίο όμως βρίσκω μόνο σε Λευκό που τρωει ένα μείον στην εμφάνιση.

 

Κοιτάμε όλα σε μαύρο χρώμα και σκέφτομαι αν πάω σε Xiaomi να τα πάρω από banggood ή geekbuying.

Τιμές

Xiaomi 3s 113 € (banggood)

Xiaomi Note 3 Pro 2Gb/16Gb 131€ (banggood)

Moto G4 ~200€

 

Μεταξύ των 3 ποιο θα προτείνατε και γιατί;

Επίσης μεταξύ banggood και geekbuying ποιο προτείνετε? Με banggood μεχρι τώρα σε όσα θέματα είχα με παραγγελίες, το support ηταν αρκετά καλό. Το geekbuying δεν το έχω δοκιμάσει

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν μπορούν να κυκλοφορήσουν κινητά με mediatek στην Ινδία? :blink:

Όπως απαγορεύεται το χοιρινό στην Τουρκία ένα πράμα?? :blink::blink: :lol: :p

Μπορούν να κυκλοφορήσουν αλλά πρέπει να πληρώσουν τα δικαιώματα για κάποιες πατέντες στην Ericsson

Link to comment
Share on other sites

 

Presale και 20 ευρω πανω απο το μεγιστο budget :P σε μια δεκαετια βλεπουμε χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,είμαστε εμείς οι απαιτητικοί users αλλα έχουμε και τους συγγενείς που δεν ψάχνουν τίποτα!

 

Λοιπον μπαινω στο ψητό:

 

Ψάχνω κινητό touch μαζεμενο με οσο μικρότερη οθονη (max 4") και αξιόπιστο τυπου doogee κλπ κλπ μη κολαει,καμερες επεξεργαστες κλπ δευτερευον θεμα.

 

Τι έχετε να προτείνεται?

 

Ανεβα τουλαχιστον σε 5αρι.Αμα θες μικρο μεγεθος πανε σε καποιο iPhone 5/5s.Μεταχειρησμενα

πανε απο 150 για 5 και 5s απο 200-220.Μεχρι 240-250 μαξ για 16αρι δωσε,οχι παραπανω.Καινουργιο 5s παει 300€.Αμα δεν θελεις iPhone δες καποιο Windows Phone,lumia 532 ή 550.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω το s6 λίγους μήνες τώρα αλλά το θέμα με την μπαταρία μιας και το χρησιμοποιώ πολύ την μέρα και τώρα τελευταία λόγω της δουλειάς (GPS, data, κλησεις) η μπαταρία με αφήνει περίπου στις 13:00 και αναγκάζομαι να ψάχνω φορτιστή στο δρόμο(ναι μου έχει τύχει), τι προτείνεται έως 400 ευρώ με οθόνη έως 6 ίντσες και πολύ καλή Μπαταρία? Ευχαριστώ εκ των υστέρων

 

Πανε σε Redmi Note 3 Pro,κινεζικο μεν και κατωτερο απο το s6 αλλα εχει μπαταρια βραχος.Συν οτι ειναι δικαρτο

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά, είχα ένα j5 όχι του 2016 που καταστράφηκε. Σκέφτομαι με τι να το αντικαταστήσω. Με j5 2016 ή ένα A3 2016; Ένα θέμα που είχα με το j5 το παλιότερο ήταν τα 8GB αποθηευτικού χώρου που οριακά έφταναν, από μνήμη με το 1,5GB δεν είχα θέματα. Το σπαστικό ότι δεν είχε light sensor εβγαίνα στον ήλιο και ψαχνόμουν να αλλάξω φωτεινότητα στα τυφλά. Με βολεύει και λίγο σαν μέγεθος το 4.7" σε σχέση με το 5". Κοίταγα ακόμα και σε 4.5" αλλά δεν υπάρχουν πολλές επιλογές. Να κοιτάξω κάτι άλλο η το Α3 θα είναι οκ? Παιχνίδια δεν παίζω.

 

Ψαξε για Κινεζικο,δες το Redmi 3 ή το 3s.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το redmi pro δείχνει να τα έχει αυτά που ζητάς αλλά είναι με HELIO και όχι SNAPDRAGON επεξεργαστή και νομίζω ότι το ξεκλείδωμα της 800-ρας συχνότητας είναι εφικτό μόνο στους επεξεργαστές της 2ης κατηγορίας.

 

Μπορεί να κάνω και λάθος....:confused:

 

Τώρα να σου προτείνω να περιμένεις λίγο που θα κυκλοφορήσουν (??) την αντίστοιχη έκδοση με τον snapdragon επεξεργαστή? :worry:

 

Η 800ρα παντα ειναι για το σημα των ελληνικων εταιριων? (Cosmote, Vodafone, κτλ κτλ?)

Ουτως ή αλλως η αγορα θα γινει 10 Σεπτεμβρη γιατι τοτε πληρωνομαι.. :p Λες να εχουμε ενημερωση αν οντως θα βγει κατι μεχρι τοτε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ειμαι ανάμεσα στα 2 κινητά που αναφέρω στον τιτλο καθώς κυμαινονται στο ίδιο εύρος τιμής. Θέλω η συσκευή να με βγάλει 3-4 χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

Η 800ρα παντα ειναι για το σημα των ελληνικων εταιριων? (Cosmote, Vodafone, κτλ κτλ?)

Ουτως ή αλλως η αγορα θα γινει 10 Σεπτεμβρη γιατι τοτε πληρωνομαι.. :p Λες να εχουμε ενημερωση αν οντως θα βγει κατι μεχρι τοτε?

 

Είναι μία από τις μπάντες για το 4G.

 

Όχι και ότι δε θα λειτουργεί επίσης το 4G γενικά.

 

Μια χαρά σήμα 4G έχω και χωρίς την ύπαρξη της 800-ρας...;)

 

Καμία σχέση με τις 2G κ 3G συχνότητες που λειτουργεί το κινητό, οι οποίες υπάρχουν όλες.

Link to comment
Share on other sites

Το G5 το πιο οικονομικό, δε θα σε απογοητεύσει...:)

 

Το S7 το καλύτερο, απλά...;)

 

Πιο οικονομικο αυτη τη στιγμη ειναι το s6. Κ η αληθεια ειναι πως αυτο ελεγα να παρω. Αλλα με τις κριτικες που εχω διαβασει εχω μπερδευτει. Αλλα ουτε κ για τα lg λενε τα καλυτερα! Για το s7 το ξερω αλλα ανεβαινει πολυ η τιμη κ δε με παιρνει αυτη τη στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ειμαι ανάμεσα στα 2 κινητά που αναφέρω στον τιτλο καθώς κυμαινονται στο ίδιο εύρος τιμής. Θέλω η συσκευή να με βγάλει 3-4 χρόνια.

 

Αυτά τα χρόνια που ζητάς είναι πάρα πολλά για συσκευή (τα 4 δηλαδή), αλλά θα έλεγα ότι το nexus είναι σίγουρα η καλύτερη future proof συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι ενα tablet για χρήση ιντερνετ και pdf κυρίως, αλλά με απαραίτητη προυπόθεση να μπορεί να γράφει πάρα πολύ καλά με stylus

Σε παλαίοτερες συσκευές βρίσκω οτι το samsung galaxy note 10.1 p605 με καλύπτει αλλά δεν υπάρχει πια διαθέσιμο στα μαγαζιά και με βάζει σε σκέψεις το γεγονός οτι είναι παλιά συσκευή, χωρίς αναβαθμίσεις πια,κτλ

Σε νεότερα tablet βρίσκω μόνο το samsung galaxy tab a με s pen 9.7in το οποίο δεν παίρνει sim απ οτι βλέπω και η οθόνη του είναι κάτω του μετρίου

και ο διαδοχός του που θα είναι καλύτερος αλλά κανείς δεν ξέρει πότε θα κυκλοφορήσει...

Ποίο θεωρείτε οτι είναι καλύτερο? Αν πάρω κάποιο άλλο και ένα καλό stylus (adonit) θα έχω ίδια ποιότητα , και πιστότητα γραφής (χωρίς lag) ?το έχει δοκιμάσει κανένας?

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Γεια ειμαι 13 χρονων και βρηκα σε ενα σαιτ κλωνο του iphone 6s με 185€ συμφερει να το αγορασω ή θα κλαιω τα λεφτα μου θα προτιμουσα να μου απντησει καποιος που εχει το συγκεκριμενο κινητο
Link to comment
Share on other sites

Γεια ειμαι 13 χρονων και βρηκα σε ενα σαιτ κλωνο του iphone 6s με 185€ συμφερει να το αγορασω ή θα κλαιω τα λεφτα μου θα προτιμουσα να μου απντησει καποιος που εχει το συγκεκριμενο κινητο

 

Θα δωσεις 185€ για κλωνο ;:wacko:

Οχι φιλε δεν συμφερει,μακρυά,θα κλαις τα λεφτά σου.Αγοράζεις τόσο καλύτερα και επωνυμα κινητά με αυτά τα €.

185€? :blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση mol.

 

Λέω να περιμένω να δω και το v20 ίσως και το Marlin. Σίγουρα θα παίζουν ψιλά σε τιμές αλλά οκ, υπομονή λίγο ακόμη και μες τον Νοέμβρη έχει αγορά :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

ψάχνω κινητό για μια φίλη. Είναι κάτοχος του HTC 8x και θέλει να πάει σε κάτι καλύτερο σε κάμερα και Android. Έχω καταλήξει σε αυτά τα 2 Xiaomi και το Moto G4, το οποίο όμως βρίσκω μόνο σε Λευκό που τρωει ένα μείον στην εμφάνιση.

 

Κοιτάμε όλα σε μαύρο χρώμα και σκέφτομαι αν πάω σε Xiaomi να τα πάρω από banggood ή geekbuying.

Τιμές

Xiaomi 3s 113 € (banggood)

Xiaomi Note 3 Pro 2Gb/16Gb 131€ (banggood)

Moto G4 ~200€

 

Μεταξύ των 3 ποιο θα προτείνατε και γιατί;

Επίσης μεταξύ banggood και geekbuying ποιο προτείνετε? Με banggood μεχρι τώρα σε όσα θέματα είχα με παραγγελίες, το support ηταν αρκετά καλό. Το geekbuying δεν το έχω δοκιμάσει

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

 

αρχικα το μονο που εχω να σου πω ειναι αμα εχεις budget ~200 δεν υπαρχει λογος να πας στο note3pro 2gb κοιτας κατευθειαν το 3/32!

για τα αλλα περιμενε καποιον πιο ειδικο καθως οσον αφορα την καμερα δεν ειμαι ιδιαιτερα γνωστης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...