Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν από λίγο καιρό αποφάσισα να πάρω καινούριο smartphone και έχασε σκοπό να δώσω μέχρι 100€ αλλά μετά από κάποιες συμβουλές και πολλές κριτικές που ειδα μου είπαν να βάλω αλλά 20-30€ και να πάρω το μοτο G3.Να το πάρω ή να δω κάποια άλλη εναλλακτική;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πριν από λίγο καιρό αποφάσισα να πάρω καινούριο smartphone και έχασε σκοπό να δώσω μέχρι 100€ αλλά μετά από κάποιες συμβουλές και πολλές κριτικές που ειδα μου είπαν να βάλω αλλά 20-30€ και να πάρω το μοτο G3.Να το πάρω ή να δω κάποια άλλη εναλλακτική;;

Μέγιστο budget 120-130€

 

γιατι δεν κοιτας κινεζικο που με αυτα τα λεφτα περνεις ενα αξιολογο κινεζικο με διπλη σιμ και καλυτερη μπαταρια; οπως το ulefone vienna

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις απο αυτο μονο το cubot μου ψιλοαρεσει αλλα επειδη εγω πολλα δεν ξερω βαζω τα κινητα για συγκριση στο kimovil και το ht17 μου βγανει καλητερο σιγουρα το cubot εχει 2αρα μνημη αλλα για τον επεξεργαστει με λιγο search τον ψιλοκραζουν.

Αν δε βιαζομουν θα επερνα μαλλον το ht 17pro απεξω ή θα περιμενα να μπει ελλαδα τωρα δεν ξερω και το doogee εχει καλα χαραχτηριστηκα αλλα σαν οθονη...

Με βλεπω για ht17 ...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.μετα απο καιρο θα ξαναασχοληθω με καινουργιο smartphone και θα θελα τα φωτα σας.με ενα budget εως 400-450 ευρω και παντα για αγορα εντος ελλαδας εχετε καμια ιδεα για μια καλη συσκευη?

δεν εχω θεμα με μεγεθος και εχω ξεχωρισει καποια μοντελα οπως

huawei nexus 6p

huawei p9

xiaomi mi5

galaxy s6 edge

huawei mate 5

οποιος μπορει ας μου δωσει τα φωτα του.ευχαριστω

sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έχω ένα bugdet μέχρι 400ευρώ απο κινητά δεν γνωρίζω και πάρα πολλά με μια γρήγορα έρευνα στο skroutz είμαι ανάμεσα στα εξής(δεν έχω κάποια προτίμηση σε χαρακτηριστικά σαν συνολική εικόνα) :

1 LG 5

2 HTC ONE E9+

3 GALAXY S6

4 XIAMI MI5

5 IPHONE SE

6 HUAWEI NEXUS 6P

 

Τι θα προτιμούσατε από αυτά?

Ή υπάρχει κατι καλύτερο?

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια:)

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή έχεις μέσα το μηλοτηλέφωνο που είναι πολύ μικρή οθόνη και έχεις και το Nexus με τεράστια. Πρέπει να ξεκαθαρίσεις πρώτα αυτό μετά να ψάξεις για συσκευή.

 

1 LG 5 η καλύτερη ίσως κάμερα αλλά αδύνατη μπαταρία και τα γνωστά προβλήματα αξιοπιστίας της LG

2 HTC ONE E9+ αδύναμος επεξεργαστής

3 GALAXY S6 αν μιλάμε για το απλό, εξαιρετικό τηλ χάλια μπαταρία

4 XIAMI MI5

5 IPHONE SE μικρή οθόνη καμία σχέση με τα άλλα

6 HUAWEI NEXUS 6P στα λεφτά του μαζί με το 1+3 οι καλύτερες προτάσεις σήμερα, αλλά είναι πραγματικά μεγάλη συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω ένα ταμπλετ για ταινίες καλή απόκριση και να πηγαίνει καλά έχω δει τα mi pad έχετε να μου προτείνετε κάποιο πάνω απο 8 ίντσες;

 

Sent from my HM 1S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να αγοράσω ένα smartphone έως 130 ευρώ.Προς το πάρον εχω στο νου μου το μοτο G3.Κύριο κριτήριο είναι να έχει καλή κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

Κινέζος και καλή κάμερα σε αυτά τα λεφτά δεν πάνε μαζί. Πάρε το Μότο να το χαρείς, μια χαρά συσκευή είναι
Link to comment
Share on other sites

Οκ μαζί σου αλλά θέλω να έχει καλή κάμερα.Αυτό για μένα είναι το κυρίω κριτήριο

Κινέζος και καλή κάμερα σε αυτά τα λεφτά δεν πάνε μαζί. Πάρε το Μότο να το χαρείς, μια χαρά συσκευή είναι

Xiaomi Mi4

Kαλος γρηγορος κινεζος, και καμερα ιδια με του μοτο.

και αν θελεις αυτονομια κοιτας το "γαιδουρι"¨Oukitel k6000

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι 1+3? Το παίρνεις από το επίσημο σάιτ της εταιρείας στην Ευρώπη, 2 χρόνια εγγύηση, έρχεται σε 7-10 μέρες (απ'όταν ανοίξουν οι πωλήσεις δλδ στις 12/09), κάνει 400 και κατ'εμέ, είναι πολύ καλύτερο από τα παραπάνω.
Ο.Φ.Η.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα,

 

μετά από πολύ καιρό αποφάσισα ότι ήρθε ο καιρός να πάρω καινούριο κινητό. Είμαι μεταξύ των Xiaomi Redmi 3S,Meizu M3s 2+16GB,HTC D816w Dual Sim,ZTE Blade A1 C880A,ASUS X550 Pegasus2 Plus 3 και Lenovo VIBE Z2 2.

 

Από ότι μπορείτε να δείτε το budget μου είναι μέχρι τα 120 ευρώ max και δεν θα ήθελα να το ξεπεράσω. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να είναι αξιόπιστο το κινητό και να μην χρειαστεί να μπλέξω με root η οτιδήποτε άλλο προκειμένου να έχω ελληνικά. Επίσης θα ήθελα να μην έχει κινέζικες εφαρμογές εγκατεστημένες. Θα επιθυμούσα η κάμερα του να είναι τουλάχιστον μέτρια προς καλή, να έχει wi-fi hot spot, radio fm και σχετικά καλή οθόνη.

 

Αν έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο κινέζικο καλύτερο, σε αυτά τα λεφτά, από αυτά που αναφέρω είμαι ανοιχτός σε προτάσεις αρκεί να είναι είτε από μία από τις εταιρίες που ανήκουν αυτά που έχω στο μυαλό μου, είτε από κάποια που είναι ανάλογης ποιότητας.

Τέλος θα ήθελα να μου πείτε, ή να με κατευθύνετε σε καποιό αντίστοιχο θέμα, από ποιο κατάστημα είναι καλυτέρα να το αγοράσω, από άποψη τιμής, ταχύτητας παράδοσης, ποιότητας και λιγότερων προβλημάτων κατά την παράδοση :)

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

ναι το καταλαβα λιγο αργοτερα :) απλα θελω να το παρω απο καταστημα γτ θα μπει δοσεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχεις δικιο ειναι εντυπωσιακο απο specs απλα την εταιρια δεν εμπιστευομαι .οποτε καποια βοηθεια με τα παραπανω η καποιο αλλο μοντελο?

sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

Σε android απο Ελλάδα μέχρι 100€ αυτές είναι οι επιλογές σε 5" συσκευές http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/f/353376_516988/%CE%9C%CE%B5%CF%83%CE%B1%CE%AF%CE%BF-4-6-5-3-%CE%A4%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AC%CF%87%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-2GB.html?keyphrase=android&price_max=100.001 απο τις οποίες εγώ θα έπαιρνα το max.Οπωσδήποτε 2gb ram για να τρέχει αξιοπρεπώς
Link to comment
Share on other sites

Κινέζος και καλή κάμερα σε αυτά τα λεφτά δεν πάνε μαζί. Πάρε το Μότο να το χαρείς, μια χαρά συσκευή είναι

 

Και για αυτόν τον λόγο δεν κοίταξα τπτ σε κινέζο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...