Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ενα πλεονέκτημα του thor έναντι του metal-->το μοναδικό ίσως?? είναι ότι μπορεί να δεχτεί 2 sim + sd σε αντιθεση με το metal που παίρνει είτε 2 sim είτε 1+1

χαχαχα γεια σου ρε δημάκη με τις απορίες σου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... μια φίλη μου έχει το παραπάνω δίλημμα... Σας παρακαλώ πείτε τη γνωμη σας!!

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Είμαι μεταξύ των δύο... Δεν είχα ποτέ Windows Phone και το σκέφτομαι λόγο και xbox one.. Pc κτλ που χω... Αξίζει;

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και ευχαριστω προαιρετικα θα ηθελα να ρωτησω αν το j5 2015 εχει nfc επειδη στο επισημο site της samsung λει οτι εχει αλλα στο σκρουτζ λει οτι δεν εχει εσεις που πειρατε απο το σκρουτζ ειχε η οχι Edited by kostaslivadi
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το oneplus εδώ και μια βδομάδα. Έχω πάθει τη πλάκα μου με το κινητό. Ποιότητα κατασκευής, επιδόσεις. Φανταστικό τηλέφωνο. Νομίζω μόνο στη κάμερα είναι καλύτερο το p9. Οπότε η απόφαση δική σου.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και ευχαριστω προαιρετικα θα ηθελα να ρωτησω αν το j5 2015 εχει nfc επειδη στο επισημο site της samsung λει οτι εχει αλλα στο σκρουτζ λει οτι δεν εχει εσεις που πειρατε απο το σκρουτζ ειχε η οχι

 

Aν το γράφει το επίσημο site έτσι θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

επειδη νομιζω καταλαβα για τι τιμη περιπου ψαχνει (μεχρι 300?) τυχαια βγηκε και αυτο το θεμα σημερα. γενικα αυτα τα 2 δεν πολυπροτεινονται.. να σου πω την αληθεια αν με εβαζες να διαλεξω δεν ξερω ποιο θα διαλεγα οποτε παρε αυτη τη βοηθεια μιας και ειδα ειναι δευτερη μερα χωρις απαντηση το θεμα ;)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας θα ηθελα να αγορασω ενα κινητο μεχρι 170 ευρω θα ηθελα να εχει 1.5 gb μνημη 8 gb μνημη επεκτασιμη 5 mp μπροστινη καμερα με φλας και πισω 13 mp με φλας 5''ιντσες οθονη οχι κινεζια γιατι εχω ακουσει οτι το θεμα της εγγυεισης δεν ειναι και το καλυτερο
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά στις πρόσφατες διακοπές μου το κινητό μου ζεστάθηκε και έκανε μια βουτιά. Από τότε, βέβαια ενημερωνόμουν και νωρίτερα, ψάχνω να δω ποια θα είναι η επόμενη συσκευή μου. Από αυτά που έχω διαβάσει έχω καταλήξει σε τρεις συσκευές και θέλω την βοήθειά σας στην επιλογή. Λοιπόν είμαι μεταξύ του

1)ASUS ZenFone 2 ASUS ZenFone 2 (ZE551ML) στην έκδοση 4/16 GB. Εφόσον έχει ξεχωριστή υποδοχή για sd δεν έχω θέμα.

2)Xiaomi Redmi note 3 pro 3/32 GB. Έχω διαβάσει πάρα πολύ καλά σχόλια για αυτό και να πω την αλήθεια προς αυτό κλείνω περισσότερο.

3)UMI Max 3/16 GB. Λένε ότι είναι καλό και έχει μια διαφορά των 20-30 ευρώ με τα προηγούμενα.

 

Εσείς ποιο θα προτείνατε και για ποιο λόγο; Περιμένω απαντήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Την κουρτίνα no 2...:)

Τρομερό vfm αν το πάρεις από Κινα στα 150 ευρώ.

Εδώ http://m.geekbuying.com/item/-HK-Stock--Official-International-Version-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Dark-Gray-371104.html έχει κ την international edition με την ύπαρξη της 800-ρας συχνότητας, χρήσιμης ειδικά αν έχεις wind..;)

Μπες στο θέμα της συσκευής να ρωτήσεις λεπτομέρειες με ποια έκδοση θα το παραγγείλεις, ανάλογα με τις απαιτήσεις σου.

Το asus πιο "αναιμικο".

Για το umi δεν μπαίνω στον κόπο να δω καν τα specs του, έχει φάει τεραστιο X από μένα σαν εταιρεία..:cry:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη διαβάσει 700 και σελίδες από το θέμα της συσκευής... official china dev για να πάω σε ελληνική ρομ, nilkin 9h+ τζαμάκι και ipaky θήκη πιθανότατα... από ποιο site λένε για vickmall οι περισσότεροι και πλέον βάζουν στο παιχνίδι και το geekbuying το οποίο προτείνεις και εσύ πολλές φορές. Η μόνη ερώτησή μου είναι εγώ έχω vodafone και cosmote, να περιμένω παραλαβή από geekbuying της international με την 800αρα μπάντα ή να πάω απευθείας στο κλασσικό? γιατί το international δεν έχει μπορεί να φορέσει και την ελληνική ρομ από ότι είπαν έχει διαφορετικό partition...
Link to comment
Share on other sites

και στο gsmarrena που ειναι αξιοπιστο αναφερει οτι εχει παντως.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160822/26512e950dbf41c5719cc0f3aa9a52fd.jpg

Εξαρτάται από την χώρα.

Για να το λέει σε κάποιες αγορές δεν θα έχει NFC..

Λογικά ελλαδα θα έχει.. απλά ας το επιβεβαιώσει κάποιος που το έχει στα χέρια του.

 

Δεν χρειαζόταν να ανοίξεις θέμα εδώ βέβαια. Μπορούσες να ρωτήσεις στο αντίστοιχο της συσκευής :)

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ψημενος είσαι.

Η international έκδοση είναι 2.5 χιλιοστά πιο μακριά σαν συσκευή με ότι αυτό συνεπάγεται σε θήκες tempered glass με ότι αυτό συνεπάγεται σε θήκες tempered glass κλπ.

Πάρε το κανονικό κ μην ασχολείσαι.

Dev china αν έχεις σκοπό να περάσεις την Ελληνική, global stable αν δε σ απασχολεί το Αγγλικό μενου, με ota updates κ play store..;)

Link to comment
Share on other sites

Ψημένος είμαι απλά είπα να ρωτήσω να δω και τις απόψεις των υπολοίπων.... από geekbuying να υποθέσω κανένα μήνα θα κάνει να έρθει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει έρθει η ώρα το lumia 640 να μπει στο ντουλαπάκι.

Λοιπόν ψάχνω κινητό με 5,7+ οθόνη.

 

Θα γράψω το σκεπτικό μου και θέλω να ακούσω και τις δικές σας γνώμες.

 

1) Galaxy Note 4. Εδώ μιλάμε μόνο για μεταχειρισμένο μιας και οι τιμές είναι ακόμη στα ύψη.

Έχει τα θετικά ενός note αλλά από την άλλη είναι 2014 οπότε μάλλον από αναβαθμίσεις (official) δεν θα δούμε κάτι (θα πάρει λέτε Nougat?)

 

2) Lg V10. Καλή τιμή (360ευρώ) μέτρια μπαταρία αλλά γενικά αξιόλογο από όσο διάβασα. Θα περιμένατε το V20?

 

3) Galaxy Note 5. Εδώ με χαλάει ότι δεν έχει επίσημη εισαγωγή στην Ευρώπη και επίσης είναι πανάκριβο + ότι δεν δέχεται sd.

 

4) S6 Edge+. 485ευρώ . Όχι sd. Ήδη 1,5 χρόνος στην πλάτη παρόλα αυτά μου αρέσει πολύ.

 

5) Α9 2016. Εδώ δεν ξέρω μιας και δεν παίζει στην αγορά . Φαίνεται ωραίο και με καλή μπαταρία + κάμερα (445ευρώ και όχι επίσημα στην Ευρώπη)

 

6) Mate 8. Φαίνεται πολύ πολύ αξιόλογο,αρκετά ακριβό. Στο μόνο που χάνει από όσο έχω διαβάσει είναι η κάμερα (στο gsm έλεγε ότι έχει καλύτερη το Α9 ενώ αντίθετα το mate έχει καλύτερη ποιότητα κατασκευής) (490 ευρώ)

Θα ήθελα να δω και το Mate 9 που λογικά θα βελτιώσει τις ατέλειες αλλά θα παίζει ψηλά σε τιμή (όπως και το Note 7 για αυτό δεν το ανέφερα καν)

 

 

Πιο λογική επιλογή μοιάζει το V10.

 

Είμαι όλος αυτιά :lol:

 

** Υπάρχει και το nexus 6P αλλά δεν μου αρέσει καθόλου, και εδώ είμαι διατεθημένος να τσεκάρω το Marlin αλλά η ΗTC πιστεύω θα ζητάει ταρίφα 700

Edited by stefanospets
Link to comment
Share on other sites

τη γνωμη σας για xiaomi 5, 32 gb - παρακαλω προτασεις σας κ για site αγορας

 

Φανταζομαι εννοεις το Μι5.

Προχωρα αφοβα, πυραυλος

Απο εδω

http://www.vickmall.com/xiaomi-mi5-3gb-32gb-5-15-inch-android-6-0-os-4g-lte-smartphone-golden.html

http://www.banggood.com/Xiaomi-Mi5-5_15-inch-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-820-Quad-Core-4G-Smartphone-p-1038074.html

Link to comment
Share on other sites

 

του λειπει η Μπαντα 20 στο 4G

Δεν θα εχεις 4G σε ημιαστικες περιοχες kai καποιες αστικες αν εισαι wind/q/voda

ότι παρεις να κοιτάξεις να εχει την μπαντα 20-800 mhZ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

επειδη νομιζω καταλαβα για τι τιμη περιπου ψαχνει (μεχρι 300?) τυχαια βγηκε και αυτο το θεμα σημερα. γενικα αυτα τα 2 δεν πολυπροτεινονται.. να σου πω την αληθεια αν με εβαζες να διαλεξω δεν ξερω ποιο θα διαλεγα οποτε παρε αυτη τη βοηθεια μιας και ειδα ειναι δευτερη μερα χωρις απαντηση το θεμα ;)

Αυτά που προτείνονται εκεί είναι υποδεέστερα από αυτά που αναφέρει ο τίτλος, άποψη μου φυσικά. Επειδή έχω αρκετό καιρό το mate s, μπορώ να σου πω ότι θα την ικανοποιήσει όποιες και να είναι οι απαιτήσεις της. Και όσον αφορά την ομορφιά, κριτήριο βασικό για γυναίκα, είναι αντικειμενικά από τα πιο όμορφα κινητά, ενώ η ποιότητα υλικών είναι σε άλλο επίπεδο. Γενικά, το mate s και το nexus 5x τα θεωρώ ως τις καλύτερες επιλογές στα 300€. Για το LG flex δεν έχω προσωπική εμπειρία, αλλά η εμπειρία γενικά με LG (πρωην κάτοχος LG g3) δεν ήταν και η καλύτερη όσον αφορά ποιότητα υλικών και λογισμικού, χωρίς βέβαια να σημαίνει ότι ισχύει το ίδιο, αν και Γενικά η LG τα έχει κάνει θάλασσα Τώρα τελευταία.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά, είχα ένα j5 όχι του 2016 που καταστράφηκε. Σκέφτομαι με τι να το αντικαταστήσω. Με j5 2016 ή ένα A3 2016; Ένα θέμα που είχα με το j5 το παλιότερο ήταν τα 8GB αποθηευτικού χώρου που οριακά έφταναν, από μνήμη με το 1,5GB δεν είχα θέματα. Το σπαστικό ότι δεν είχε light sensor εβγαίνα στον ήλιο και ψαχνόμουν να αλλάξω φωτεινότητα στα τυφλά. Με βολεύει και λίγο σαν μέγεθος το 4.7" σε σχέση με το 5". Κοίταγα ακόμα και σε 4.5" αλλά δεν υπάρχουν πολλές επιλογές. Να κοιτάξω κάτι άλλο η το Α3 θα είναι οκ? Παιχνίδια δεν παίζω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...