Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωστό πρόβλημα στο τελευταίο update.. θέλει στήσιμο από την αρχή το τηλέφωνο.. Και μετά συγχρονισμό
Link to comment
Share on other sites

Γνωστό πρόβλημα στο τελευταίο update.. θέλει στήσιμο από την αρχή το τηλέφωνο.. Και μετά συγχρονισμό

 

Καλημέρα εννοείς στήσιμο από την αρχή το ρολόι με hard reset, φαντάζομαι. Έχω και γω το πρόβλημα με μερικές εφαρμογές. Το περίεργο είναι ότι μου το είχε εμφανίσει και παλιότερα σε άλλες όμως επαφές , πάντα με το τελευταίο update, και είχε διορθωθεί αλλά δεν θυμάμαι πως.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σου όλους εχω σύνδεση το ρολόι με iPhone 7 Plus και εχω διαφορά πρόβληματα όπως δεν μπορώ να βάλω wathfaces

Μετά το τελευταίο update έσβησα την εφαρμογή απο το τηλ και έκανα επαναφορά το ρολόι τα ξανά έστησα και σήμερα πάλι τα ίδια δεν μπορώ να βάλω watchfaces για κάποια εφαρμογή δεν δοκίμασα .......υπάρχει κάποια λύση ?

Ευχαριστώ !!!

Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδια εχω τπροβλημα με τη μπαταρια που καταναλωνει το κινιτο.

εχω το p30 kai και χωρις το ρολοι μου εβγαζε περιπου 3 μερες. με το ρολοι μου βγαζει 2 περιπου. ειναι νορμαλ; επισης εχω φτασει στο σημειο η μπαταρια στο κινιτο μου να αδειαει πιο γρηγορα απτο ρολοι. σε ολους ισχυει αυτο η κατι δεν παει καλα ;

adok13
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω τπροβλημα με τη μπαταρια που καταναλωνει το κινιτο.

εχω το p30 kai και χωρις το ρολοι μου εβγαζε περιπου 3 μερες. με το ρολοι μου βγαζει 2 περιπου. ειναι νορμαλ; επισης εχω φτασει στο σημειο η μπαταρια στο κινιτο μου να αδειαει πιο γρηγορα απτο ρολοι. σε ολους ισχυει αυτο η κατι δεν παει καλα ;

 

κατι σεν σου παει καλα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.μετα απο 5 μηνες περιπου απο την αγορα του ρολογιου αρχισαν τα προβληματα.δεν ενεργοποιειται η οθονη με το σηκωμα του καρπου και δεν μετραει βηματα και καρδιακους παλμους.η μπαταρια δε απο τις 3 περιπου μερες στην μιαμιση με το ζορι.εκανα επαναφορα του ρολογιου αλλα δεν αλλαξε τπτ.πληρης απογοητευση :(
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.μετα απο 5 μηνες περιπου απο την αγορα του ρολογιου αρχισαν τα προβληματα.δεν ενεργοποιειται η οθονη με το σηκωμα του καρπου και δεν μετραει βηματα και καρδιακους παλμους.η μπαταρια δε απο τις 3 περιπου μερες στην μιαμιση με το ζορι.εκανα επαναφορα του ρολογιου αλλα δεν αλλαξε τπτ.πληρης απογοητευση :(

 

Εγω το έχω 9 μήνες χωρίς επαναφορά και δεν έχω τέτοια θέματα... Τι να πω

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.μετα απο 5 μηνες περιπου απο την αγορα του ρολογιου αρχισαν τα προβληματα.δεν ενεργοποιειται η οθονη με το σηκωμα του καρπου και δεν μετραει βηματα και καρδιακους παλμους.η μπαταρια δε απο τις 3 περιπου μερες στην μιαμιση με το ζορι.εκανα επαναφορα του ρολογιου αλλα δεν αλλαξε τπτ.πληρης απογοητευση :(

 

H αληθεια ειναι οτι γενικος ειναι λιγο ασταθης ,συμβαινουν και σε μενα διαφορα τετοια κουφα,καποιες φορες η μπαταρια εχει αδειασει σε 4 ωρες ,τα βηματα δεν ειναι αξιοπιστα ,για τους οροφους ουτε σημασια να δινεις,το σηκωμα πολλες φορες μου σπαει τα νευρα και το ανοιγω απο την ροδελα,τα ιδια συμβαινουν και σε εναν φιλο μου που το εχει

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το εχω 3 χρονια, το φορτίζω κάθε δεύτερο βράδυ.... Πραγματικά αναντικαταστατο γκατζετακι.... Κάποια προβληματάκια παλιότερα λύθηκαν με αναβάθμιση η ένα reset κάποια στιγμή.

Αλλαγή από του χρόνου κι αν....

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

H αληθεια ειναι οτι γενικος ειναι λιγο ασταθης ,συμβαινουν και σε μενα διαφορα τετοια κουφα,καποιες φορες η μπαταρια εχει αδειασει σε 4 ωρες ,τα βηματα δεν ειναι αξιοπιστα ,για τους οροφους ουτε σημασια να δινεις,το σηκωμα πολλες φορες μου σπαει τα νευρα και το ανοιγω απο την ροδελα,τα ιδια συμβαινουν και σε εναν φιλο μου που το εχει

την ασταθεια και την μη ακριβεια μετρησεων την ηξερα και την συνηθισα αλλα τωρα πλεον παραεγινε το κακο!το απογευμα παω να το αφησω στην αντιπροσωπεια και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω 4 μηνες και μου κανει κατι κουλα ο φορτιστης

τον βαζω στη πριζα και τη μια δεν αναβει καν το λαμπακι την αλλη αναβει και σβηνει και δε δινει ρευμα στο ρολοι να φορτισει κτλ

εχει εγγυηση ο φορτιστης ?

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αλλο φορτιστη,δεν εννοω τη βαση....επισης,καντου ενα καθαρισμο αν εχει σκονες κ.λ.π....και τη βαση και το ρολοι..

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Με ενημερωσαν απο το σερβις να παραλαβω το 4 μηνων ρολοι επισκευασμενο με αλλαγμενα:την οθονη την πλακετα και το πισω μερος που μετρα τους παλμους!!!!!!!!εχει κανεις ιδεα πως μπορω να διεκδικησω αντικατασταση;θεωρω απαραδεκτο σε ολοκαινουριο ρολοι χωρις ιχνος φθορας να αλλαζουν το μεγαλυτερο μερος της συσκευης και να μην μου δινουν καινουριο.
Link to comment
Share on other sites

Με ενημερωσαν απο το σερβις να παραλαβω το 4 μηνων ρολοι επισκευασμενο με αλλαγμενα:την οθονη την πλακετα και το πισω μερος που μετρα τους παλμους!!!!!!!!εχει κανεις ιδεα πως μπορω να διεκδικησω αντικατασταση;θεωρω απαραδεκτο σε ολοκαινουριο ρολοι χωρις ιχνος φθορας να αλλαζουν το μεγαλυτερο μερος της συσκευης και να μην μου δινουν καινουριο.

 

Μετά τις 14μερες doa κάνε κολοτουμπες... δεν στο αλλάζουν. Και εμένα για ένα ξεφλούδισμα στο περιμετρικο της οθόνης μου άλλαξαν οθόνη και όλο το μπροστά σασί (στεφάνι κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηαη

Σήμερα με τη βροχη έπεσε από μια τέντα από πανω μου νερό στο ρολόι πάνω και κάποια φάση μου έβγαλε ότι δεν έχει μπαταρια

Το έβαλα να κάνει εξοικονόμηση μπαταρίας αλλά κάποια φάση έκλεισε τώρα το πατάω και μου λέει rebooting αλλά δεν ανοιγει

Δεν έχει μπαταρία η εκλασε απ το νερό? Δεν έχω και το φορτιστή να το φορτισω

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι η μπαταρία.. αν κρίνω από το δικό μου..κάνω μπάνιο στο ντους, στην πισίνα και στη θάλασσα με δαυτο..Και δεν μασάει τπτ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηαη

Σήμερα με τη βροχη έπεσε από μια τέντα από πανω μου νερό στο ρολόι πάνω και κάποια φάση μου έβγαλε ότι δεν έχει μπαταρια

Το έβαλα να κάνει εξοικονόμηση μπαταρίας αλλά κάποια φάση έκλεισε τώρα το πατάω και μου λέει rebooting αλλά δεν ανοιγει

Δεν έχει μπαταρία η εκλασε απ το νερό? Δεν έχω και το φορτιστή να το φορτισω

 

Αμα δεν του έχει γίνει κάποια επισκευή στο παρελθόν τότε μάλλον από μπαταρία... αλλα σε αυτήν την ζωη ποτέ δεν ξες αν υπαρχει αστοχία υλικού. Αλλά μέχρι αν το βάλεις να φορτίσει μην αγχώνεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα φόρτισε κανονικά αλλά είδα ένα άλλο κουλο

Ενώ το φορτίζω συνήθως κλειστό το ρολόι και όταν ήταν έτοιμο το κόκκινο λαμπάκι του φορτιστή γινόταν πρασινο

Τώρα είχε φτάσει 100% αλλά το λαμπάκι ήταν κόκκινο

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα φόρτισε κανονικά αλλά είδα ένα άλλο κουλο

Ενώ το φορτίζω συνήθως κλειστό το ρολόι και όταν ήταν έτοιμο το κόκκινο λαμπάκι του φορτιστή γινόταν πρασινο

Τώρα είχε φτάσει 100% αλλά το λαμπάκι ήταν κόκκινο

 

Ε μπορεί να κόλλησε... εμένα μια φορά που το φορτισα κλειστώ μετά που το άνοιξα και είχε γίνει πράσινο το λαμπάκι (3 ώρες μετά) είχε μείνει αφορτιστο. Μπορεί να τύχει δηλαδή κάποιο κουλό γιατί ασύρματη φόρτιση είναι και από τοτε προτείνω να το φορτίζω ανοιχτό.

Link to comment
Share on other sites

Tο φορτίαα χθες το απόγευμα και τώρα η μπαταρία είναι 9% άρα κάτι δε πάει καλα

Και άμα μου πουν ότι πήρε νερό?

Link to comment
Share on other sites

μεσα σε 4 ωρες εχει παει απο 100 η μπαταρια στο 70 χωρις καν να ειναι συνδεδεμενο με το κιν

ειναι φυσιολογικο ?

και μου λεει απομενει 1 μερα και κατι ψιλοωρες για τη μπαταρια

μεχρι πριν κατι μερες κραταγε 3 μερες και παραπανω

Link to comment
Share on other sites

μεσα σε 4 ωρες εχει παει απο 100 η μπαταρια στο 70 χωρις καν να ειναι συνδεδεμενο με το κιν

ειναι φυσιολογικο ?

και μου λεει απομενει 1 μερα και κατι ψιλοωρες για τη μπαταρια

μεχρι πριν κατι μερες κραταγε 3 μερες και παραπανω

Πηγενε το service θα σου αλλάξουν μπαταρία... δε θα νομίζω να έχει μπει νερό και να επηρέασε μόνο την μπαταρία.

Πάρε τηλ πρώτα και ρωτα αν έχουν ανταλλακτικό.

Link to comment
Share on other sites

Πηγενε το service θα σου αλλάξουν μπαταρία... δε θα νομίζω να έχει μπει νερό και να επηρέασε μόνο την μπαταρία.

Πάρε τηλ πρώτα και ρωτα αν έχουν ανταλλακτικό.

η μπαταρία χωρίς χρήση σε 6 ώρες έφτασε 55%

Προχθες το φορτίσα πήγε 100 αλλά το λαμπάκι στο φορτιστή δεν έγινε πρασινο

Μήπως να μην πω καν για νερό κτλ?

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία χωρίς χρήση σε 6 ώρες έφτασε 55%

Προχθες το φορτίσα πήγε 100 αλλά το λαμπάκι στο φορτιστή δεν έγινε πρασινο

Μήπως να μην πω καν για νερό κτλ?

 

Εννοειται ότι δεν θα πεις... έτσι και αλλιώς έχει αντοχή στο νερό στο 1μετρο για 30 λεπτά... εσύ θα πεις δεν φορτίζει μέχρι τέλος και αδειάζει σε λίγες ώρες χωρίς χρήση. Μην πεις ούτε λέξη παραπανω.. ουτε σάλτσες ούτε τίποτα. Αμα έχουν μπαταρία θα στην αλλάξουν σε μια ώρα. Αμα δεν έχουν θα πάρει μέρες ανάλογα αν έχουν στην αποθήκη ή θα ερθει από εργοστάσιο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...