Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ολα καλα, δυο μερες τωρα.
να φανταστώ όταν κάνεις μπάνιο όχι σε θάλασσα και πισίνα το βγάζεις;

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, axibde said:

Μήπως το έβαλες σε νερο πρόσφατα?

Τα ιδια έπαθα κι εγώ μετα από μισή ωρα σε πισινα, πριν δυο εβδομάδες, δεν λειτουργούσαν τα κουμπιά, εκανε μόνο του reboot και φόρτιζε οποτε ήθελε.

Τώρα φαίνεται να εχει συνέλθει. Πιθανως να εφυγε ολη η υγρασία που είχε.

Ακριβός το ιδιο έπαθε και το δικο μου πριν απο 2 χρονια μαλλον απο έκθεση σε υγρασία (πλύσιμο χεριων, ντους. Οχι θαλασσα)

Δεν επανήλθε ποτέ.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, tsalas1987 said:

να φανταστώ όταν κάνεις μπάνιο όχι σε θάλασσα και πισίνα το βγάζεις;

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Σε θαλασσα δεν εχει μπει ποτέ.

Ποτέ δεν το βγάζω όταν πλένω χερια, ξυρίζομαι κλπ

Περιστασιακά το φοράω όταν κανω μπάνιο σπίτι.

Πιστεύω οτι φταίει η μεγάλη χρονικη διάρκεια που το φορεσα στην πισινα, πάνω απο τρεις ωρες δυο ημέρες και φυσικα οτι αρχίζει και παλιώνει και θέλει προσοχή πλέον.

Edited by axibde
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να "χτυπούν" οι ειδοποιήσεις ενώ έχει το τηλέφωνό του σε dnd mode και το τηλέφωνο να μην είναι samsung;

Επίσης στα νεότερα ρολόγια της Samsung λειτουργεί αυτόνομα (αν έχεις κλειστό το συγχρονισμό με το τηλέφωνο) το dnd mode ώστε να χτυπάει στις ειδοποιήσεις ακόμα και αν δεν έχεις Samsung τηλεφωνο;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Έχω το gear s3. Μετά από την τελευταία αναβάθμιση στης 23 Αυγούστου έπαψε να λειτουργεί ο αισθητηρας..ούτε παλμούς και τα πράσινα φοτακια στο καπάκι δεν αναβοσβήνουν.Να φταίει η αναβάθμιση???

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά με υγεία.

Θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση.

Είχα το ρολόι και το χάρισα σε μια συνάδελφο αφού το είχα στο συρτάρι και καθόταν.

Η συνάδελφος έχει ένα Xiaomi  Redmi Note 9 και το αποτέλεσμα είναι ότι κάνει συνεχώς αποσυνδέσεις το ρολόι απο το κινητό.

Έχει ιδέα κανείς τι μπορεί να κάνει;

 

 

 

 

 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Ας δοκιμάσει να "κλειδώσει" το gear s plugin & Samsung accessories servives στην ενίσχυση ταχύτητας από την εφαρμογή ασφάλεια 

Edited by vaskouk
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχω το μοντελο Gear S3 frontier και θελω να μαθω αν μπορω να κανω κληση χωρις να εχω ενεργοποιησει το Bluetooth του τηλεφωνου μου. Δηλαδη με wi-fi, (απομακρυσμένη σύνδεση) μπορω να λαβω και να στειλω sms, κληση δεν μπορω να κανω. Το κινητο μου ειναι το Samsung Galaxy Note 8. Εχω ακολουθησει τις οδηγιες αυτες  https://gr.gizchina.com/2019/12/14/galaxy-watch-kliseis-kai-minymata-meso-wi-fi-how-to/αλλα κληση δεν καταφερα να κανω...

 

 

 

 

:D
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ρε παιδιά, έχω αυτό το ρολόι για τη δουλειά, με βολεύει πολύ.

Αλλά χθες επειδή έφαγε ένα κόλλημα το κινητό μου, έκανα ένα τύπου φορμάτ για να μπορεί να λειτουργήσει.

Το θέμα είναι ότι όσον αφορά το ρολόι, ενώ μου δούλευε άψογα πριν, τώρα αποσυνδέεται όλη την ώρα, ασταμάτητα.

Είναι αρκετά χρόνια που το έχω και δεν θυμάμαι τι ακριβώς είχα κάνει στην αρχή για να μην αποσυνδέεται καθόλου, γιατί νομίζω πως κάτι είχα κάνει (μια δεύτερη εφαρμογή ή κάτι τέτοιο). Τώρα έχω κατεβάσει το Galaxy Wearable, καθώς και το s3 plugin, αλλά τίποτα. Συνδέεται μεν αλλά με πάμπολλες αποσυνδέσεις.

Μήπως έχει κανείς κάποια ιδέα;

 

EDIT: Έκανα αυτό που λέει ο vaskouk πιο πάνω, αλλά δεν βελτιώθηκε. Αυτό που παρατηρώ είναι πως αν το τηλέφωνο είναι ανενεργό, δηλαδή δεν το χρησιμοποιώ, κάνει πολύ λιγότερες αποσυνδέσεις, ενώ αν το έχω ανοιχτό το τηλέφωνο, και ιδιαίτερα αν μπαίνω σε κάποια εφαρμογή (πέρα από τη δική του) κατευθείαν αποσύνδεση!

Edited by kainourgiazalh
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, vaskouk said:

Xiaomi έχεις ; 

Δοκίμασε να βαλεις τις εφαρμογές από την διαχείριση μπαταρίας στο "χωρίς περιορισμό" 

Ναι, Poco F3. Το έχω δοκιμάσει κι αυτό αλλά χωρίς αποτέλεσμα, δυστυχώς.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να φταίει.

Από πού μπορώ να βάλω μια εφαρμογή να λειτουργεί στο παρασκήνιο και να ξεκινάει μόνη της όταν ανοίγει το τηλέφωνο;

Edited by kainourgiazalh
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...