Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω το Galaxy Watch Active 2 πιστεύετε αξίζει να γίνει η μετάβαση από το Gear S3?

 

Αμα δεν είσαι ατζαμής τρόπος του λέγειν και σαρεσει το κομψός σχεδιασμός του τότε και είναι πολύ καλό ρολόι. Αλλά αμα το θες για άθληση και δεν είσαι ιδιαίτερα προσεκτικός... με ένα κοπανιμα... πάει η οθόνη.

Σε όλα τα άλλα λέω ναι ότι αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν είσαι ατζαμής τρόπος του λέγειν και σαρεσει το κομψός σχεδιασμός του τότε και είναι πολύ καλό ρολόι. Αλλά αμα το θες για άθληση και δεν είσαι ιδιαίτερα προσεκτικός... με ένα κοπανιμα... πάει η οθόνη.

Σε όλα τα άλλα λέω ναι ότι αξίζει.

 

Καλημέρα και σε ευχαριστώ για άθληση δεν το θέλω αλλά το θέμα είναι με λίγο ψάξιμο και με μια σύγκριση που έκανα τα δυο ρολόγια βλέπω ότι είναι ακριβώς τα ίδια σε θέμα αισθητήρων σε θέμα οθόνης, πέρα από το ότι είναι αρκετά ποιο όμορφο αδιάβροχο και καλύτερο cpu και ram δεν βλέπω να κάνει κάτι παραπάνω αλλά και πάλι το γλυκοκοιτάζω

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σε ευχαριστώ για άθληση δεν το θέλω αλλά το θέμα είναι με λίγο ψάξιμο και με μια σύγκριση που έκανα τα δυο ρολόγια βλέπω ότι είναι ακριβώς τα ίδια σε θέμα αισθητήρων σε θέμα οθόνης, πέρα από το ότι είναι αρκετά ποιο όμορφο αδιάβροχο και καλύτερο cpu και ram δεν βλέπω να κάνει κάτι παραπάνω αλλά και πάλι το γλυκοκοιτάζω

 

Έχει καλύτερο αισθητήρα καρδιακών παλμών και μπορεί να κάνει καρδιογραφημα στο μελλοντικό update που θα πάρει.. γενικά η samsung πάει να αντιγράψει το apple watch.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ ωραίο το active αλλά αν δε βαριέσαι να το φορτίζεις καθημερινά να το πάρεις. Η τιμή του είναι , φυσικά, ψηλή και ως εναλλακτική έχεις το galaxy watch που και ωραίο είναι και καλή μπαταρία έχει και σε πολύ συμφέρουσα τιμή.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχει καλύτερο αισθητήρα καρδιακών παλμών και μπορεί να κάνει καρδιογραφημα στο μελλοντικό update που θα πάρει.. γενικά η samsung πάει να αντιγράψει το apple watch.

 

μια χαρά σας ευχαριστώ κάτι τελευταίο από μπαταρία διαβάζω και στο skroutz και από ότι μου λέτε ότι κρατάει 1 μέρα δηλαδή αυτό ισχύ?

Tο s3 που έχω μου κράταγε 4 μέρες μετά από 1 χρόνο μου κρατάει 3 το Active 2 1 μέρα αντί να βελτιώνεται χειροτερεύει?

Εκτός αν μου λέτε 1 μέρα αλλά με όλα ανοικτά wifi gps aod καρδιακούς παλμούς να μετράει συνέχεια

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά σας ευχαριστώ κάτι τελευταίο από μπαταρία διαβάζω και στο skroutz και από ότι μου λέτε ότι κρατάει 1 μέρα δηλαδή αυτό ισχύ?

Tο s3 που έχω μου κράταγε 4 μέρες μετά από 1 χρόνο μου κρατάει 3 το Active 2 1 μέρα αντί να βελτιώνεται χειροτερεύει?

Εκτός αν μου λέτε 1 μέρα αλλά με όλα ανοικτά wifi gps aod καρδιακούς παλμούς να μετράει συνέχεια

 

Ίδια μπαταρία με S3 έχει... απλα λένε φουλ χρήση.

Εγω με aod κάποιες ώρες μέχρι δύο μέρες μου αντέχει το S3.

Μία μέρα λένε αυτοί με αθλητικές δραστηριότητες GPS και notifications.

Εγω σου λεω με την χρήση σου να βγάζεις 2 μέρες άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να μη γκρινιάζουμε συνέχεια και έχοντας εμπειρία μόνο από την προσωπική μου χρήση, μετά την αναβάθμιση σε one UI έχω δει βελτιώση μπαταρίας, άμεση απόκριση του gps και καλύτερη μέτρηση σε ορόφους. Και μιλάμε για ρολόι του 2016 αν δεν απατώμαι
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να μη γκρινιάζουμε συνέχεια και έχοντας εμπειρία μόνο από την προσωπική μου χρήση, μετά την αναβάθμιση σε one UI έχω δει βελτιώση μπαταρίας, άμεση απόκριση του gps και καλύτερη μέτρηση σε ορόφους. Και μιλάμε για ρολόι του 2016 αν δεν απατώμαι

 

Σε γενικές γραμμές θα συμφωνήσω μαζί σου. Η στήριξη της Samsung σε μοντέλο 3,5 χρόνων είναι παραπάνω από ικανοποιητική. Και αν εξαιρέσουμε μερικά μικροπροβληματα το ρολόι λειτουργεί καλά με τις μετρήσεις να είναι σχετικά πιο ακριβείς από ότι πριν τις αναβαθμίσεις. Από εμφάνιση το βρίσκω πολύ καλό. Οπότε γενικά δεν έχει να ζηλέψει πολλά σε σχέση με τα καινούργια μοντέλα της σειράς

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ που το έχω περίπου 1 μήνα είμαι πολύ ευχαριστημένος!! Έχετε ακούσει για καμιά επόμενη αναβάθμιση?? Είμαστε με του Μαρτίου γιαυτό ρωτάω!! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ που το έχω περίπου 1 μήνα είμαι πολύ ευχαριστημένος!! Έχετε ακούσει για καμιά επόμενη αναβάθμιση?? Είμαστε με του Μαρτίου γιαυτό ρωτάω!! ;)
Και εγω έχω αυτή την απορία

Θα δώσουν τίποτα ακόμα άραγε. Πάντως εγώ το πήρα Μόλις βγήκε και ακόμα είναι μια χαρά. Μόνο ορόφους δε μετράει καλά.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το τελευταίο update είναι αυτό που απενεργοποιεί το συγχρονισμό μεταξύ ρολογιού και τηλεφώνου στο ξυπνητήρι?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα παιδιά ανέβηκα μαζεμένους 8 ορόφους και δε μέτρησε ούτε έναν! Κατά τα άλλα συνεχίσει να πηγαίνει πολύ καλά αλλά με τους ορόφους έχει παρεξηγηθει μαλλον

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παιδιά ανέβηκα μαζεμένους 8 ορόφους και δε μέτρησε ούτε έναν! Κατά τα άλλα συνεχίσει να πηγαίνει πολύ καλά αλλά με τους ορόφους έχει παρεξηγηθει μαλλον

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε μένα τους μετράει κανονικα... ακόμα και τις κυλιόμενες σκάλες...!!! Πρέπει να το ψάξεις το θεμα γιατί δεν είναι συνηθισμένο. Κάνε επαναφορά και αμα δεν φτιάξει αντιπροσωπεία αμα εχει εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όποιον δεν έχει προστατευτικό στην στεφάνη στα χτυπήματα είναι must !! Έχω το Ringke Black Bezel για 46mm και το δίνω στην μισή τιμή γιατί βαρέθηκα το χρώμα !! Αν κάποιος φίλος το θέλει ας μου στείλει p.m είναι το παρακάτω !! Ευχαριστώ ;)

 

https://www.skroutz.gr/s/19502752/Ringke-Bezel-Ring-Samsung-Galaxy-Watch-46mm-Gear-S3-Black.html

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όποιον δεν έχει προστατευτικό στην στεφάνη στα χτυπήματα είναι must !! Έχω το Ringke Black Bezel για 46mm και το δίνω στην μισή τιμή γιατί βαρέθηκα το χρώμα !! Αν κάποιος φίλος το θέλει ας μου στείλει p.m είναι το παρακάτω !! Ευχαριστώ ;)

 

https://www.skroutz.gr/s/19502752/Ringke-Bezel-Ring-Samsung-Galaxy-Watch-46mm-Gear-S3-Black.html

 

Λογικα ειναι με κολλα,κολαει και ξεκολαει ευκολα....???

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όποιον δεν έχει προστατευτικό στην στεφάνη στα χτυπήματα είναι must !! Έχω το Ringke Black Bezel για 46mm και το δίνω στην μισή τιμή γιατί βαρέθηκα το χρώμα !! Αν κάποιος φίλος το θέλει ας μου στείλει p.m είναι το παρακάτω !! Ευχαριστώ ;)

 

https://www.skroutz.gr/s/19502752/Ringke-Bezel-Ring-Samsung-Galaxy-Watch-46mm-Gear-S3-Black.html

στεφανη ειναι δλδ ?
Link to comment
Share on other sites

στεφανη ειναι δλδ ?

 

Είναι ένα μεταλλακι στεφάνη στο σχέδιο λεπτό σαν καπάκι φαντάσου που μπαίνει από πάνω από την εργοστασιακή στεφάνη και την προστατεύει από φθορές γρατζουνιές κλπ συν ότι την ομορφαίνει κιόλας με τα νούμερα κλπ. Σχεδόν όλοι το βάζουν διάβασε δίπλα στο νημα του galaxy watch είναι πολύ χρήσιμο αξεσουάρ για το ρολόι μας. :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα μεταλλακι στεφάνη στο σχέδιο λεπτό σαν καπάκι φαντάσου που μπαίνει από πάνω από την εργοστασιακή στεφάνη και την προστατεύει από φθορές γρατζουνιές κλπ συν ότι την ομορφαίνει κιόλας με τα νούμερα κλπ. Σχεδόν όλοι το βάζουν διάβασε δίπλα στο νημα του galaxy watch είναι πολύ χρήσιμο αξεσουάρ για το ρολόι μας. :wacko:

 

Το έχεις τοποθετήσει ή είναι καινούργιο?Τοποθετείτε με ταινία διπλής όψης?

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις τοποθετήσει ή είναι καινούργιο?Τοποθετείτε με ταινία διπλής όψης?

 

Είναι αγρατζουνιστο σαν καινούργιο. Είναι με ταινία διπλής όψης και μέσα στο κουτί του έχει και μια ακόμη στρογγυλή ταινία διπλής όψης. Μπαίνει και βγαίνει πανεύκολα και ξανά κολλάει. Το θέμα είναι να μην έχει χτυπήματα. Το έβαλα για λίγες μέρες στο S3 frontier που είχα αλλά τώρα που το άλλαξα κα πείρα Watch το έβγαλα και το έχω στο κουτί του κανονικά. Είναι μια χαρά καινούργιο. Το τοποθετώ και εγώ οποίος θέλει.. Γενικά προστατεύει και ομορφαίνει το ρολόι ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μια ερωτηση..οταν ειμαι σπιτι λογω χαμηλου σηματος,εχω ενεργοποιησει το wifi calling.Οι κλησεις αυτες δεν περνανε στο ρολοι...ειναι φυσιολογικο?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

πριν ενα 6 μηνο ειχα θεμα με τη μπαταρια γιατι δε μου κραταγε ουτε μιση μερα και το ειχα παει στο service και μου ειχαν αλλαξει μπαταρια και πλακετα

σημερα παλι η μπαταρια δε κρραταει και μαλλον παλι με βλεπω στη smartec

εχει αλλος γενικα θεμα με τη μπαταρια ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σχεδόν 1,5 χρόνο δεν έχω κάποιο πρόβλημα

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ξεπέρασα τα 2 χρόνια και χωρίς ΑΟD αλλά μονιμα συνδεδεμένο με το κινητο και με βασικές ειδοποιιησεις μηνυματα κλησεις e mail και viber θελω φόρτιση το δεύτερο βράδυ συνήθως
Link to comment
Share on other sites

Ξεπέρασα τα 2 χρόνια και χωρίς ΑΟD αλλά μονιμα συνδεδεμένο με το κινητο και με βασικές ειδοποιιησεις μηνυματα κλησεις e mail και viber θελω φόρτιση το δεύτερο βράδυ συνήθως

 

Αμα δεν εχεις και το Bluetooth συνέχεια ανοιχτό θα σου βγάλει και την τρίτη μέρα.. εγω το ανοίγω μόνο όταν το θέλω πραγματικά και δεν έχω το κινητό διπλα και τα βλέπω από κι. Πχ όταν βγεις έξω ή ακομα καλύτερα όταν οδηγεις που απαντάς τις κλήσεις απευθείας από το ρολόι..

Link to comment
Share on other sites

τελικα εκανα ενα factory reset και το ρολοι κραταει παλι κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...