Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοειται ότι δεν θα πεις... έτσι και αλλιώς έχει αντοχή στο νερό στο 1μετρο για 30 λεπτά... εσύ θα πεις δεν φορτίζει μέχρι τέλος και αδειάζει σε λίγες ώρες χωρίς χρήση. Μην πεις ούτε λέξη παραπανω.. ουτε σάλτσες ούτε τίποτα. Αμα έχουν μπαταρία θα στην αλλάξουν σε μια ώρα. Αμα δεν έχουν θα πάρει μέρες ανάλογα αν έχουν στην αποθήκη ή θα ερθει από εργοστάσιο
και αν μου πουν εχει μεσα νερο κτλ ?τι κανω ?

οποτε να το παω στη σμαρτεκ

και εχω και προηγουμενα μαζι τους απο ποιο παλια εχω κανει φασαρια και μου εχουν αλλαξει συσκευη που τελικα δεν εφταιγαν αυτοι

χαχαχα

Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο watchface που εμφανιζει θερμοκρασια,υψομετρο,ατμοσφαιρικη πιεση ταυτοχρονα;δεν εχω βρει κατι
Link to comment
Share on other sites

και αν μου πουν εχει μεσα νερο κτλ ?τι κανω ?

οποτε να το παω στη σμαρτεκ

και εχω και προηγουμενα μαζι τους απο ποιο παλια εχω κανει φασαρια και μου εχουν αλλαξει συσκευη που τελικα δεν εφταιγαν αυτοι

χαχαχα

Πες εγώ δεν ξέρω τίποτα ούτε στην ντουζιέρα δεν το βάζω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Νέος κάτοχος του ρολογιού. Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις:

1. Χρειάζεται προστασία της οθόνης με Screen Pretector;Αν ναι που μπορώ να βρώ στην Ελλάδα;

2. Για αγορά Μπρασελέ (Ασημι ή Μαύρου) υπάρχει στην Ελλάδα και αν ναι που; Εκτός από τα γνήσια τα άλλα έχουν ποιοτική κατασκευή;

3. Τι εφαρμογές έχετε (Δηλαδή αξίζουν;)

4. Υπάρχει εφαρμογή που μετράει την αρτηριακή πίεση;

5. Υπάρχει κάτι άλλο αξιόλογο που θα πρέπει αν προσέξω με το ρολόι;

Ευχαριστώ

Edited by axilleaslarisa
Link to comment
Share on other sites

Πες εγώ δεν ξέρω τίποτα ούτε στην ντουζιέρα δεν το βάζω.
μα ουτος η άλλος δε το βάζω πουθενά τώρα πως έγινε η ******* τι να πω

Το πήγα σήμερα αλλά δεν έχουν ανταλλακτικά οπότε περιμένω μήπως το πάρω αύριο η μεθαυριο

Link to comment
Share on other sites

μα ουτος η άλλος δε το βάζω πουθενά τώρα πως έγινε η ******* τι να πω

Το πήγα σήμερα αλλά δεν έχουν ανταλλακτικά οπότε περιμένω μήπως το πάρω αύριο η μεθαυριο

 

Ούτε εμένα είχαν (άλλαξαν οθόνη όπως είπα και σε post πιο πριν) και περίμενα βδομάδες να τους το στείλει το εργοστάσια. Αμα το έχουν εδώ Αθήνα θα το φτιάξουν πολύ γρήγορα χωρίς άλλες ερωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα

Αλλαγή πλακέτας, αλλαγή μπαταρία; και αλλαγή βάσης φορτιστή και όλα αυτά χωρίς να μου πουν αν ήταν αστοχία υλικού η από οτιδήποτε άλλο πάντως δεν ήταν από τη βροχη

Και ο Θεός βοηθος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Νέος κάτοχος του ρολογιού. Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις:

1. Χρειάζεται προστασία της οθόνης με Screen Pretector;Αν ναι που μπορώ να βρώ στην Ελλάδα;

2. Για αγορά Μπρασελέ (Ασημι ή Μαύρου) υπάρχει στην Ελλάδα και αν ναι που; Εκτός από τα γνήσια τα άλλα έχουν ποιοτική κατασκευή;

3. Τι εφαρμογές έχετε (Δηλαδή αξίζουν;)

4. Υπάρχει εφαρμογή που μετράει την αρτηριακή πίεση;

5. Υπάρχει κάτι άλλο αξιόλογο που θα πρέπει αν προσέξω με το ρολόι;

Ευχαριστώ

 

θα σου απαντησω σε οτι γνωριζω.

 

1. προστασια παιζει ρολο το ποσο ατσουμπαλος εισαι. εγω το εχω δεκα μηνες και του εχω ακομα τη μαμα ζελατινα. εχω κοψει την ακρη που προεξεχει απο την ζελατινα. λαλακια φαινεται αλλα βαριεμαι να βαλω ενα protector που μου χαρισαν γιατι μου φαινεται χοντρο.

φιλος το ειχε χωρις προστασια και ηταν οκ. εγω στη δουλεια το εχω κοπανησει σε ολα τα πομολα και οπου κατσει.

 

2. οτι μπρασελε ή λουρια κοιταζα απο ebay. απο ποιοτητα δεν ξερω. επειδη το μαμα λουρι ειναι σφικτο στον καρπο μου εψαχνα για κατι μεγαλυτερο αλλα απο τον φιλο που ανεφερα παραπανω οτι ειχε παραγγειλει ηταν ιδια ή λιγο μικροτερα δεν παρηγγειλα. δεν μου ειπε κατι αρνητικο σαν ποιοτητα, αλλα ειχε παρει αρκετα οποτε δεν θα προλαβανε να τα χαλασει.

 

3. εφαρμογες παιζει ρολο ο καθενας τι τον ενδιαφερει. εγω αγορασα το watchmaker για να κατεβαζω watchfaces απο εδω ωστε να ανανεωνω την εμφανιση της οθονης. οι εφαρμογες ειναι καθαρα επιλογη τι ενδιαφερουν τον καθενα.

 

4. δεν εχει τετοια δυνατοτητα το ρολοι. μονο για παλμους καρδιας.

 

5.δεν καταλαβαινω τι ρωτας ακριβως. χαζεψε μερικα βιντεο στο youtube, διαβασε μεσα στο φορουμ, γκουγκλαρε για το ρολοι. θα βρεις πραγματα που μπορει να σε ενδιαφερουν

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα

Αλλαγή πλακέτας, αλλαγή μπαταρία; και αλλαγή βάσης φορτιστή και όλα αυτά χωρίς να μου πουν αν ήταν αστοχία υλικού η από οτιδήποτε άλλο πάντως δεν ήταν από τη βροχη

Και ο Θεός βοηθος

 

Απλά δνε ξέρουν ούτε και οι ίδιοι για να σου πουν με σιγουριά. Σου άλλαξαν όλα όσα είχαν να κάνουν με την αυτονομία για σιγουριά. Δεν έχουν τον χρόνο εκεί για να κάνουν δοκιμές και για λόγους ταχύτητας προχωράνε σε αντικατάσταση σε κομμάτια που είναι συνήθως υπεύθυνα για τέτοιες βλάβες.

Link to comment
Share on other sites

Απλά δνε ξέρουν ούτε και οι ίδιοι για να σου πουν με σιγουριά. Σου άλλαξαν όλα όσα είχαν να κάνουν με την αυτονομία για σιγουριά. Δεν έχουν τον χρόνο εκεί για να κάνουν δοκιμές και για λόγους ταχύτητας προχωράνε σε αντικατάσταση σε κομμάτια που είναι συνήθως υπεύθυνα για τέτοιες βλάβες.
ευτυχώς που έχουμε 1,5 χρόνο ακόμα εγγύηση
Link to comment
Share on other sites

αντεχει ναι....σε θαλασσα δε ξερω και δε θα το εβαζα,αλλα το βρεχω κανονικα σε πλυσιμο χεριων η ντους.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Αντέχει στο ένα μέτρο βάθος για 30λεπτα σε γλυκό νερό. Το θαλασσινό νερό έχει ένα τόνο αλάτι που θα μπει στο μικρόφωνο και το ηχείο με τα ανάλογα αποτελέσματα... αμα το βρέξεις όταν βγεις από την θάλασσα με καθαρό νερό ίσως και να μην έχεις θέμα... αλλα δεν ειναι για καταγραφή δραστηριοτήτων στο νερό!
Link to comment
Share on other sites

Αντέχει στο ένα μέτρο βάθος για 30λεπτα σε γλυκό νερό. Το θαλασσινό νερό έχει ένα τόνο αλάτι που θα μπει στο μικρόφωνο και το ηχείο με τα ανάλογα αποτελέσματα... αμα το βρέξεις όταν βγεις από την θάλασσα με καθαρό νερό ίσως και να μην έχεις θέμα... αλλα δεν ειναι για καταγραφή δραστηριοτήτων στο νερό!
εμένα πάντως σε βροχή που έπεσε πάνω του νερό εκλασε και το πήγα στο σερβις

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ρολόι έχει nfc και τι ακριβώς κάνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όλο το καλοκαίρι το έβαζα θάλασσα.. Απλά μετά το ξευγαζα καλά με νερό και σαπουναδα..Η μόνη ζημιά που ίσως πάθει στο μέλλον.. Αν το πάθει.. Είναι να αλλοιωθεί η τσιμουχα της αδιαβροχοποίησης
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εχει κανείς θέμα με το ηχείο?Σαν να έχει πέσει η ένταση του κάπως και κάνει ένα τσαχάλισμα.Το ρολόι είναι ενός μήνα και από νερό μόνο στο πλύσιμο των χεριών.Η ένταση στις ρυθμίσεις είναι στο φουλ.
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς θέμα με το ηχείο?Σαν να έχει πέσει η ένταση του κάπως και κάνει ένα τσαχάλισμα.Το ρολόι είναι ενός μήνα και από νερό μόνο στο πλύσιμο των χεριών.Η ένταση στις ρυθμίσεις είναι στο φουλ.

 

Αν έχεις δυνατότητα να το πας στο service. Δεν καταλαβαίνει η φωνή σε νορμάλ συνθήκες.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις δυνατότητα να το πας στο service. Δεν καταλαβαίνει η φωνή σε νορμάλ συνθήκες.

 

Δυστυχώς είμαι επαρχία και δεν έχω κάποιο επίσημο σέρβις εδώ κοντά.Το επίσημο σέρβις ποιο είναι?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είμαι επαρχία και δεν έχω κάποιο επίσημο σέρβις εδώ κοντά.Το επίσημο σέρβις ποιο είναι?

 

Smartec στην Αθήνα. Αμα εχεις acs ταχυδρομική μπορεις να το στείλεις μέσα από αυτούς... έχουν συνεργασία και θα στο επιστρέψουν.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς θέμα με το ηχείο?Σαν να έχει πέσει η ένταση του κάπως και κάνει ένα τσαχάλισμα.Το ρολόι είναι ενός μήνα και από νερό μόνο στο πλύσιμο των χεριών.Η ένταση στις ρυθμίσεις είναι στο φουλ.

Μου το είχε κάνει και μένα ακριβώς το ίδιο μετά από αεροπορικό ταξίδι. Όταν έφτασα στο προορισμό μου στο εξωτερικό το διαπίστωσα. Έμεινα εκεί πέντε μέρες και στη τρίτη προς τέταρτη μέρα επανήλθε πλήρως. Στην επιστροφή Ελλάδα έκανε ακριβώς το ίδιο και μετά πάλι από το ίδιο χρονικό διάστημα επανήλθε. Το πήγα smartec τα άλλαξαν όλα ( στην εγγύηση εννοείτε ) , μόνο το κέλυφος έμεινε. Τώρα να σου πω αν φτιάχτηκε από το service ή όχι, δε ξέρω να σου πω, γιατί δε το ξανά έκανε, αλλά δεν έτυχε να κάνω ταξίδι με αεροπλάνο πάλι από τότε.....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είναι η τρίτη μέρα από τότε που άρχισε τα νούμερα με τον ήχο και νομίζω ότι αρχίζει να επανέρχεται σιγά σιγά.Χθες μίλησα με smartec και η κοπέλα μου είπε να κάνω επαναφορά και αν δεν ισιώσει να τους το στείλω,Οπως και να έχει ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Χρησιμοποιεί κάποιος το ρολόι για τρέξιμο και ακρόαση μουσικής με bt ακουστικά; Έχω τα blitzwolf fye2 και όσο περπατάω δουλεύουν μια χαρα, όταν ξεκινάω τρέξιμο έχω συνεχείς διακοπές στον ήχο...
Link to comment
Share on other sites

Τέλος Δεκεμβρίου κλείνω 2 χρόνια με το gear s3 και είμαι super Ευχαριστημενος....

 

Παρατήρησα τελευταία ότι η ροδέλα περιστρέφεται δυσκολα ...θέλει κάποια σχετική δύναμη για να γυρίσει δεν είναι όπως παλιά....

 

Έχει τύχει σε κανέναν?

 

Λέω να το στείλω smartec και να ζητήσω και αλλαγή μπαταρίας..γιατι όσο να ναι έχει πέσει η απόδοση της...

 

Είχε κάποιος κάποιο αντίστοιχο πρόβλημα και αντιμετώπισε κάποιο θέμα με την smartec?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...