Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.tabletowo.pl/wp-content/uploads/2016/08/Gear-S3-1.jpg

Στα χαρτιά είναι όπως ονειρεύομαι το ιδανικό smartwatch: αισθητήρες fitness, gps, αυτόνομη συνδεσιμότητα (Frontier), φόρμα ρολογιού και όχι αισθητική τηλεφώνου στο χέρι (α λα gear S), δυνατότητα ανέπαφων συναλλαγών...

Με κόστος όσο ένα midrange android το σκέφτομαι αν αξίζει, αν και κλίνω στο να το αγοράσω, αφού κυκλοφορήσει λίγο στην αγορά και δούμε reviews, ειδικά για την αυτονομία.

Υπομονή μέχρι τον Οκτώβριο '16, που θα κυκλοφορήσει λοιπόν!

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

s!AkIqoh_Lxd17pmekSJXubAeL1o9D

 

https://1drv.ms/i/s!AkIqoh_Lxd17pmjqjkh5RhZBnX3J

 

https://1drv.ms/i/s!AkIqoh_Lxd17pmYfoPQBq16IrISd

 

Το είχαν στο καινούργιο κατάστημα του Κωτσόβολου στη Σταδίου. Θα έρθει κατά το Νοέμβριο μου είπαν. Μου άρεσε πολύ. Κυρίως για το ηχειάκι και τη δυνατότητα πλήρους ελέγχου του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας,

 

πότε θα το δούμε με το καλό στα ελληνικά καταστήματα; σε Κωτσόβολο στη Θεσσαλονίκη δεν το βρήκα πάντως.

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχει έρθει. Κι εγώ το περιμένω πως και πως. Αν δεις όμως σε ξένα site η τιμή μπορεί να πάει γύρω στα 550€...

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

18 Νοεμβρίου η έναρξη της κυκλοφορίας του

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε προπαραγγελια στο UK μαζί με δώρο Level active headphones στις 349 λίρες. Αποστολή από της 18 Νοεμβρίου.

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα δεν υπάρχει πουθενά για προπαραγγελια. Μόνο το frontier το "απλό".

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα πάρα πολλά ευρωπαϊκά online stores και τελικά για Ευρώπη μόνο bt version.

Η αλήθεια είναι ότι το ρολόι λειτουργεί μόνο σε LTE άρα είναι άχρηστο για Ελλάδα.

Δεν άντεξα στον πειρασμό και έκανα preorder από amazon.de το frontier.

Το συγκεκριμένο site δεν δίνει κανένα δώρο όπως πχ στην Αγγλία ακουστικά και στο samsung.com δεύτερο λουράκι.

Μου έστειλαν μήνυμα για shipping 18-11-16.

Εύχομαι σε μελλοντικό update της συσκευής να επιτρέπεται συνδεση με εξωτερικό Hr strap όπως γίνεται πλέον στο SHealth.

Link to comment
Share on other sites

Μαζί θα παραλάβουμε! Άντε να το δοκιμάσουμε και αυτό... Ψήνομαι για καφέ δερμάτινο λουράκι....
Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι θα μου έρθει η προστασία οθόνης και το λουράκι χωρίς να έχω ακόμα το ρολόι.

Δεν το έχω δει ποτέ από κοντά. Εύχομαι να είναι εκρηκτικά καλό.

Πάλι η ίδια ιστορία όπως με το note.... Θα με φάει η αγωνία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

λίγο μπερδεμένα τα τελευταία ποστς. Το ρολόι έχει ανακοινωθεί με δυο εκδόσεις. Την classic και την frontier η οποία θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί και με esim se LTE. Δεν υπαρχει "απλή" έκδοση στο frontier. Το frontier είναι μια έκδοση με LTE. Ούτε υπάρχει ΒΤ έκδοση. Η άλλη έκδοση είναι η classic.

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

λίγο μπερδεμένα τα τελευταία ποστς. Το ρολόι έχει ανακοινωθεί με δυο εκδόσεις. Την classic και την frontier η οποία θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί και με esim se LTE. Δεν υπαρχει "απλή" έκδοση στο frontier. Το frontier είναι μια έκδοση με LTE. Ούτε υπάρχει ΒΤ έκδοση. Η άλλη έκδοση είναι η classic.

 

Κάνεις λάθος το frontier βγαίνει σε 2 εκδόσεις bt και Lte το οποίο δεν είναι διαθέσιμο για Ευρώπη. Σκέψου το εξής classic και frontier έχουν ίδια. τιμή. Πάντως επαναλαμβάνω δεν λειτουργεί το Lte στην Ελλάδα...

Παραθέτω την περιγραφή από Amazon.

About this item

Features

This item is Bluetooth model & International Version. (**IT DOES NOT SUPPORT 2G, 3G, 4G LTE MOBILE NETWORKS**)

Edited by tsipfi
Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι θα μου έρθει η προστασία οθόνης και το λουράκι χωρίς να έχω ακόμα το ρολόι.

Δεν το έχω δει ποτέ από κοντά. Εύχομαι να είναι εκρηκτικά καλό.

Πάλι η ίδια ιστορία όπως με το note.... Θα με φάει η αγωνία.

Ποια προστασία παρήγγειλες;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος το frontier βγαίνει σε 2 εκδόσεις bt και Lte το οποίο δεν είναι διαθέσιμο για Ευρώπη. Σκέψου το εξής classic και frontier έχουν ίδια. τιμή. Πάντως επαναλαμβάνω δεν λειτουργεί το Lte στην Ελλάδα...

Παραθέτω την περιγραφή από Amazon.

About this item

Features

This item is Bluetooth model & International Version. (**IT DOES NOT SUPPORT 2G, 3G, 4G LTE MOBILE NETWORKS**)

 

Καλημέρα!

 

Όντως. Είδα και βίντεο στο ίντερνετ σχετικά. Παρόλα αυτά, GPS έχει μόνο το frontier και όχι το classic, σωστά; ανεξάρτητα από την έκδοση, είτε ΒΤ είτε LTE το frontier και μόνο έχει GPS. Ή δεν ισχύει ούτε αυτό;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση μιας και δεν ξαναείχα ποτέ ρολόι gear.

 

Η δυνατότητα να συνδέεται με wifi και να λαμβάνω ειδοποιήσεις που έρχονται στο μη Samsung κινητό (όταν το κινητό δεν έχει επαφή BT με το ρολόι) υπάρχει?

Αυτη την δυνατότητα την έχω τώρα με το Android Watch μου και εξυπηρετεί πάρα πολύ.

 

Edit: Μόλις διάβασα εδώ ότι αυτό που ζητάω λέει γίνεται, αλλά δεν είναι ξεκάθαρο εαν θέλει Samsung Galaxy phone ή εαν θα παίξει με άλλη Android συσκευή.

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ανακοίνωσε η Cosmote τα VoWiFi και VoLTE. Είναι ουσιαστικά e-sim;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά νομίζω τσάμπα έκανα προπαραγγελία από εξωτερικό. Τα σκρουτζομάγαζα άρχισαν να διαφημίζουν , αλλά δεν ξέρω τι θα γίνει με την διαθεσιμότητα.
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι λίγο τσιμπημένη να δούμε που θα κάτσει και στις μεγάλες αλυσίδες και αν θα δώσουν και κανένα τυράκι. Διαφημίζουν και έκδοση lte. Μάλλον είναι λάθος έτσι;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι λίγο τσιμπημένη να δούμε που θα κάτσει και στις μεγάλες αλυσίδες και αν θα δώσουν και κανένα τυράκι. Διαφημίζουν και έκδοση lte. Μάλλον είναι λάθος έτσι;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Όχι δεν είναι λαθος η lte, αλλα αφορα αγορες με e-sim. Δηλαδη όχι για εμας...:down::down::down:

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Το site στο skroutz το διαφημίζει για Ελλάδα. Μάλλον έχει κάνει λάθος.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...