Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποίος έχει άκρη Αμερική διαθέσιμο για προ παραγγελία στο amazon στα 299 δολάρια ίδια προσφορά με Samsung US store διότι δεν στέλνει Ελλάδα.

https://www.amazon.com/Samsung-SM-R760NDAAXAR-Gear-S3-Frontier/dp/B01M7MDK5S/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1479801571&sr=8-1&keywords=Gear%2Bs3&th=1

Μερικές φωτογραφίες...

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161122/2854669e2ea983529a766a51b028c3da.jpg

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

 

Ωραίο φαίνεται στο χέρι αν και θα το ήθελα πιο λεπτό το κυκλικό σώμα γύρω γύρω διότι το κάνει αρκετά χοντροκομμένο.

Δυστυχώς με αποτρέπει από την μια τα limitations με μη Samsung συσκευές και από την άλλη η υψηλή τιμή στην Ευρώπη.

 

Καλορίζικο!

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οποίος έχει άκρη Αμερική διαθέσιμο για προ παραγγελία στο amazon στα 299 δολάρια ίδια προσφορά με Samsung US store διότι δεν στέλνει Ελλάδα.

https://www.amazon.com/Samsung-SM-R760NDAAXAR-Gear-S3-Frontier/dp/B01M7MDK5S/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1479801571&sr=8-1&keywords=Gear%2Bs3&th=1

 

out of stock και εκεί...

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

 

out of stock και εκεί...

 

Η τιμή όμως πολύ δελεαστική.

Λογικά έντος επόμενων ημερών θα είναι διαθέσιμο.

 

Και από Κορέα να το πάρεις αν επιλέξεις απλή αποστολή ένα 15-20 ημέρες έως παραλάβεις.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή όμως πολύ δελεαστική.

Λογικά έντος επόμενων ημερών θα είναι διαθέσιμο.

 

Και από Κορέα να το πάρεις αν επιλέξεις απλή αποστολή ένα 15-20 ημέρες έως παραλάβεις.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ε με την γρήγορη είναι εδώ σε 1 εβδομάδα max. Το θέμα είναι τα τελωνεία...

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Ε με την γρήγορη είναι εδώ σε 1 εβδομάδα max. Το θέμα είναι τα τελωνεία...

 

 

Δεν το συνιστώ με express shipping διότι το έχεις στο τσεπάκι το κουστούμι του τελωνείο.

 

Γνώμη μου περίμενε 5-7 ημέρες λογικά θα βγει σε κανα ευρωπαϊκό amazon να το παραγγείλεις.

 

Και το express shipping από amazon κανα 15 ευρώ είναι το κόστος και θα το έχεις σε 1-2 εργάσιμες στα χέρια σου.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το συνιστώ με express shipping διότι το έχεις στο τσεπάκι το κουστούμι του τελωνείο.

 

Γνώμη μου περίμενε 5-7 ημέρες λογικά θα βγει σε κανα ευρωπαϊκό amazon να το παραγγείλεις.

 

Και το express shipping από amazon κανα 15 ευρώ είναι το κόστος και θα το έχεις σε 1-2 εργάσιμες στα χέρια σου.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Σωστός για αυτό λέω οτι το θέμα είναι τα τελωνεία...

 

Αναμένουμε και βλέπουμε...

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Λογικα μεχρι την Παρασκευη θα το εχω και εγω στα χερια μου.

Θα σας κανω και ενα συγγριτικο με το LG Watch Urbane 2nd Edition που εχω τωρα μολις το παραλαβω.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις ένα τεστ? Αν έχεις ασύρματα ακουστικά με μετρητή παλμών ή λουράκι με μετρητή σφυξεων (πχ polar) μπορείς να δεις αν το Gear τα αναγνωρίζει και συνδέεται? Πάντως να ξέρεις ότι αυτόματα αναγνωρίζει το τρέξιμο και αρχίζει καταγραφή.

Καλορίζικο φίλε μου.

 

Edit. Καλά στο Amazon.de δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Έστειλα mail και μου είπαν ότι δεν γνωρίζουν ποτέ η Samsung θα τος στείλε ρολόγια... Καλά κρασιά.

Edited by tsipfi
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις ένα τεστ? Αν έχεις ασύρματα ακουστικά με μετρητή παλμών ή λουράκι με μετρητή σφυξεων (πχ polar) μπορείς να δεις αν το Gear τα αναγνωρίζει και συνδέεται? Πάντως να ξέρεις ότι αυτόματα αναγνωρίζει το τρέξιμο και αρχίζει καταγραφή.

Καλορίζικο φίλε μου.

 

Edit. Καλά στο Amazon.de δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Έστειλα mail και μου είπαν ότι δεν γνωρίζουν ποτέ η Samsung θα τος στείλε ρολόγια... Καλά κρασιά.

 

Δεν έχω ούτε ασύρματα ακουστικά με μετρητή παλμών ούτε λουράκι με μετρητή σφύξεων :lol::lol:

Μέχρι στιγμή πάντως παιδιά έχω μπαταρία στο 82% και display always on με αρκετό παιχνίδι μιας και είναι η πρώτη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις δοκιμή καταγραφής διαδρομής που κάνεις π.χ. με το αυτοκίνητο; ταχύτητα, απόσταση, καταγραφή στο χάρτη, υψόμετρο κλπ... Να κάνεις δηλαδή χρήση του GPS με κάποια δραστηριότητα (όπως cycling).

 

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

IMG_1708_JPG.jpg

 

Αν και κατοχος iPhone 7plus, βρηκα την beta εκδοση για iphone και δουλευει (σχεδον) μια χαρα το gear software!!

Edited by s5607
Link to comment
Share on other sites

IMG_1708_JPG.jpg

 

Αν και κατοχος iPhone 7plus, βρηκα την beta εκδοση για iphone και δουλευει (σχεδον) μια χαρα το gear software!!

 

Που εννοείς εδώ ; Αυστραλία ;

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το ρολόι! Κομσοτατο, σοβαρή κατασκευή που θυμίζει πολύ ακριβά ρολόγια και αρκετά ελαφρύ.

Προσπαθω να μάθω νέο OS και βλέπω πολλά ωραία options που λείπουν από το Android wear (πχ δεν έρχονται notifications εάν δεν το φοράς!).

Αύριο θα είναι μία φουλ ημέρα με το Gear S3 οπότε και θα επανέλθω στο τέλος της εβδομάδας με πιο πολλες αποψεις.

 

Κάτι που είδα στα γρήγορα είναι ότι κατεβάζει σαν εφαρμογή το s-health στο κινητό για να μπορεί να συγχρονίζει με την εφαρμογή του ρολογιού.

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

 

Γιωργο μια ερωτηση.

Εχει Ελληνικα γενικοτερα αλλα και πιο ειδικα στο πληκτρολογιο;

Ευχαριστω

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα ψάξει μέχρι που είδα το μήνυμα σου...

 

Ας μιλήσουν οι φωτογραφίες λοιπόν :)

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161123/8ee8a65f4a25080f3e9f2eeb6c3c07a9.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161123/6bac2dafb8b3afe35a32c87ff0c6ad97.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161123/aac858e11ddde441ddd922b79f1bf975.jpg

 

Χθες το βράδυ στις 11 (μετά από 16 ώρες δηλαδή) είχα 55℅ μπαταρία... Καθόλου κακό για πρώτη μέρα.

Με το huawei watch μου θα είχα περίπου στο 40-45℅ τέτοια ώρα αλλά χωρίς καθόλου παιχνίδι - τα απολύτως βασικά (notifications και screen always on).

 

Για όποιον ασχολείται, υπάρχει και application για να ελέγχει κάποιος τα φώτα του (hue - smart home) και παίζει θαυμάσια!

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161123/e1d36b04fe7c31b42c27351b478758f3.jpg

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα ψάξει μέχρι που είδα το μήνυμα σου...

 

Ας μιλήσουν οι φωτογραφίες λοιπόν :)

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161123/8ee8a65f4a25080f3e9f2eeb6c3c07a9.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161123/6bac2dafb8b3afe35a32c87ff0c6ad97.jpg

 

 

Χθες το βράδυ στις 11 (μετά από 16 ώρες δηλαδή) είχα 55℅ μπαταρία... Καθόλου κακό για πρώτη μέρα.

Με το huawei watch μου θα είχα περίπου στο 40-45℅ τέτοια ώρα αλλά χωρίς καθόλου παιχνίδι - τα απολύτως βασικά (notifications και screen always on).

 

Για όποιον ασχολείται, υπάρχει και application για να ελέγχει κάποιος τα φώτα του (hue - smart home) και παίζει θαυμάσια!

 

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

 

Αυτα ειναι..... αναμονη μεχρι την Παρασκευη λοιπον.

Οσον αφορα την μπαταρια εγω με το LG urbane 2nd Edition ειμαι τωρα μετα απο 22 ακριβως ωρες στο 50%.....

Εχει πιο μεγαλη μπαταρια ομως 570 mAh...... αρα μια χαρα τα πει και στην διαχειρηση ενεργειας.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάποιος το Gear S3 και το Gear S2 classic ? Γιατί θέλω να μου πει αν τα λουράκια τους έχουν μεταξύ τους διάφορα 2 mm στο πλάτος. Θέλω να βάλω ένα λουράκι του S2 στο S3 classic όταν το πάρω, αλλά νομίζω ότι είναι μικρότερο στο πλάτος και θα φαίνεται άσχημα στο S3. Ισχύει αυτή η διαφορά των 2 mm ?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το classic. Από την άλλη εβδομάδα και το Frontier! Δεν μπορούσα να διαλέξω αλλιώς :cool:

 

Πολύ ωραίο στο χέρι ωραίο το βάρος του και η αίσθηση του. Η οθόνη του είναι απίστευτα καθαρή και η λειτουργία απάντησης κλήσης σου λύνει τα χέρια και σε ακούνε όλοι τέλεια ειδικά μέσα σε αμάξι κλειστό χώρο κτλ .

 

Έχω το fenix 3 που είναι άλλη η φιλοσοφία του και είναι η αλήθεια ότι έως τώρα είχα αθλητικά ρολόγια και όχι καθαρόαιμα smartwatch. Είναι αλήθεια ότι είναι πολύ πιο smart :-)

 

Ο συγχρονισμός του με το s7 edge έγινε άψογα και ξαφνικά είχαμε περάσει μέχρι και τα wifi profiles στο ρολόι.

 

I like it...

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161126/2ca4ef1f0bb7c37eff0e9668af458824.jpg

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο μισή ημέρα μαζί του...

 

- Απίστευτα κρυστάλλινη οθόνη που πραγματικά ψάχνεις να βρείς αν είναι αληθινό ή απεικόνιση ρολογιού

- Η λειτουργία της ανοιχτής ακρόασης και ομιλίας απο το ρολόι είναι απίστευτα βολική και σε κλειστό χώρο θα σας ακούν τέλεια και θα τους ακούτε

- Ο συγχρονισμός με το s7 edge μου έγινε στο πι και φί και πέρασαν ακόμα και τα προφιλ των αποθηκευμένων wifi μου...ωραία ευκολία...

- Ειδοποιήσεις,ενημερώσεις όλα λειτουργούν άψογα και είναι πολύ εύκολα διαχειρίσιμες απο και πρός το τηλέφωνο χωρίς να χτυπάνε όλα ταυτόχρονα...άλλα κόλπα (υπάρχει δυνατότητα να μην φαίνονται οι ειδοποιήσεις στο ρολόι όταν κρατάς το τηλέφωνο ή όταν δεν φοράς το ρολόι.

- Βήματα, υψόμετρο, βαρόμετρο gps λειτουργούν με πολύ μεγάλη ακρίβεια και τολμώ να πω οτι είναι ισάξια του garmin με μάλιστα το gps να υπερτερεί αφού συνδέεται και με το τηλέφωνο και παίρνει και data απο εκεί. Πολύ καλή η καθοδήγηση των here maps.

 

Το πήρα με 80 % πριν λίγο το άφησα στο φορτιστή με 12 % αλλά όλη ημέρα δεν σταμάτησα να το πειράζω με display always on , location gps+wifi bt on

 

Γενικά όλη του η λειτουργία είναι πολύ smooth και σου δίνει όλες τις πληροφορίες που χρειάζεσαι χωρίς να γίνεται δυσλειτουργικό !

Edited by digilef
προσθήκη εικόνας
Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο Amazon Γαλλίας....έβγαλε για λίγο 4 κομμάτια και τα πέτυχα. Πλέον βλέπω και στο Amazon Αγγλίας αλλά σε πολύ υψηλή τιμή...όταν υπάρχει έλλειψη κάποιοι το εκμεταλλεύονται :-)

 

Περιμένω τέλος εβδομάδας και το frontier ! Το ένα απο τα δύο μάλλον δεν θα το κρατήσω οπότε σας ενημερώνω για άμεση παράδοση :-)

 

Σήμερα έχει τεστ μπαταρίας που έχει φορτίσει όλη νύχτα και δεν θα το βασανίσω πολύ :-)

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...