Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά απο μισή ημέρα μαζί του...

 

- Απίστευτα κρυστάλλινη οθόνη που πραγματικά ψάχνεις να βρείς αν είναι αληθινό ή απεικόνιση ρολογιού

- Η λειτουργία της ανοιχτής ακρόασης και ομιλίας απο το ρολόι είναι απίστευτα βολική και σε κλειστό χώρο θα σας ακούν τέλεια και θα τους ακούτε

- Ο συγχρονισμός με το s7 edge μου έγινε στο πι και φί και πέρασαν ακόμα και τα προφιλ των αποθηκευμένων wifi μου...ωραία ευκολία...

- Ειδοποιήσεις,ενημερώσεις όλα λειτουργούν άψογα και είναι πολύ εύκολα διαχειρίσιμες απο και πρός το τηλέφωνο χωρίς να χτυπάνε όλα ταυτόχρονα...άλλα κόλπα (υπάρχει δυνατότητα να μην φαίνονται οι ειδοποιήσεις στο ρολόι όταν κρατάς το τηλέφωνο ή όταν δεν φοράς το ρολόι.

- Βήματα, υψόμετρο, βαρόμετρο gps λειτουργούν με πολύ μεγάλη ακρίβεια και τολμώ να πω οτι είναι ισάξια του garmin με μάλιστα το gps να υπερτερεί αφού συνδέεται και με το τηλέφωνο και παίρνει και data απο εκεί. Πολύ καλή η καθοδήγηση των here maps.

 

Το πήρα με 80 % πριν λίγο το άφησα στο φορτιστή με 12 % αλλά όλη ημέρα δεν σταμάτησα να το πειράζω με display always on , location gps+wifi bt on

 

Γενικά όλη του η λειτουργία είναι πολύ smooth και σου δίνει όλες τις πληροφορίες που χρειάζεσαι χωρίς να γίνεται δυσλειτουργικό !

Καλησπέρα,

 

και εγώ είμαι έτοιμος για τη μετάβαση από το Fenix 3 στο S3 αλλά με ενδιαφέρει το tracking ΧΩΡΙΣ κινητό τηλέφωνο. Να μην χρησιμοποιεί δηλαδή δεδομένα από το κινητό αλλά από το GPS module του. Να μεταβώ για παράδειγμα με το αυτοκίνητο ή τη μηχανή από το σημείο Α στο σημείο Β και όταν φτάσω να έχω τα εξής στοιχεία: 1) Απεικόνιση της διαδρομής σε χάρτη, 2) Μέγιστη, ελάχιστη, μέση ταχύτητα, 3) υψόμετρο, 4) Απόσταση, 5) Χρόνο κλπ. Αλλά χωρίς να έχω το κινητό μαζί μου και να παίρνει δεδομένα από το κινητό. Ότι κάνει να το κάνει με δεδομένα που καταγράφει ΤΟ ΙΔΙΟ!

 

Γίνεται κάτι τέτοιο;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

και εγώ είμαι έτοιμος για τη μετάβαση από το Fenix 3 στο S3 αλλά με ενδιαφέρει το tracking ΧΩΡΙΣ κινητό τηλέφωνο. Να μην χρησιμοποιεί δηλαδή δεδομένα από το κινητό αλλά από το GPS module του. Να μεταβώ για παράδειγμα με το αυτοκίνητο ή τη μηχανή από το σημείο Α στο σημείο Β και όταν φτάσω να έχω τα εξής στοιχεία: 1) Απεικόνιση της διαδρομής σε χάρτη, 2) Μέγιστη, ελάχιστη, μέση ταχύτητα, 3) υψόμετρο, 4) Απόσταση, 5) Χρόνο κλπ. Αλλά χωρίς να έχω το κινητό μαζί μου και να παίρνει δεδομένα από το κινητό. Ότι κάνει να το κάνει με δεδομένα που καταγράφει ΤΟ ΙΔΙΟ!

 

Γίνεται κάτι τέτοιο;

 

Ναι βέβαια γίνεται. Έχει την εφαρμογή S health (που συγχρονίζει μάλιστα και με strava κτλ) όπου μπορεί μόνο με gps να καταχωρήσει την δραστηριότητα. Σύντομα θα κάνω ένα test ride και ταυτόχρονα θα καταγράφω και με το fenix 3 την διαδρομή.

 

Θα ενημερώσω...

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Από Θεσσαλονίκη κάποιος κάτοχος; Έτσι να το δούμε από κοντά ρε παιδιά
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι βέβαια γίνεται. Έχει την εφαρμογή S health (που συγχρονίζει μάλιστα και με strava κτλ) όπου μπορεί μόνο με gps να καταχωρήσει την δραστηριότητα. Σύντομα θα κάνω ένα test ride και ταυτόχρονα θα καταγράφω και με το fenix 3 την διαδρομή.

 

Θα ενημερώσω...

 

Περιμένω το συγκρητικό για να προβώ στην αγορά...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει καταγραφή σε περπάτημα κτλ αυτόνομο το ρολόι(μη συνδεδεμένο με τηλεφωνο) και μόνο με GPS και η σύγκριση με το fenix 3 βγάζει ίδια αποτελέσματα. Με ταλαιπωρησε μέχρι να πιάσει σήμα gps για πρώτη φορά χωρίς data αλλά μετά κάθε φορά το έβρισκε αμέσως. Θέλω να κάνω μια με ποδήλατο με παλμογραφο κτλ το fenix 3 και αυτόνομο το s3 για να δω και εκεί τι γίνεται. Ο καιρός δεν το έχει επιτρέψει ακόμα. Σύντομα όμως...

 

2 ημέρες τώρα κατά τις 11 το βράδυ το βάζω για φόρτιση στο 30 % αλλά είχα τη φωτεινότητα στο 8 always on display όλα τα δίκτυα ανοιχτά bt wifi gps.

Σήμερα παίζω με φωτεινότητα 2 always on bt on και σύνδεση data μέσα από το τηλέφωνο όχι αυτόνομο wifi δηλαδή. Έχει επιλογή να συνδέεται αυτόματα σε wifi αν δεν είναι συνδεδεμένο με το τηλέφωνο μεσω bt ώστε να παίρνει data από εκεί .Για να δούμε...

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοφόρετο!!! για Χριστούγεννα το βλέπω να ερχονται... αυτο μου είπαν και στα Public
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 3 συνεχόμενες ημέρες δοκιμών και συνδεδεμένο μόνιμα με bt ενεργοποιημένες εννοείται ενημερώσεις 2-3 κλήσεις απάντηση απο το ρολόι , φωτεινότητα στα 5/10 η μπαταρία τέλος της ημέρας είναι 60-70% :D:D:D

 

Με λίγα λόγια δεν υπάρχει περίπτωση να μην σε βγάλει 1 ημέρα και τις περισσότερες φορές βγάζει και δεύτερη άνετα απενεργοποιημένες ειδοποιήσεις και δίκτυα το βράδυ.

 

Με λίγα λόγια το έχω λατρέψει γιατί είναι πανέμορφο στο χέρι, χαίρεσαι να χαζεύεις τις πληροφορίες πάνω του,απαντάς στις κλήσεις σε κλειστό χώρο καταργώντας bt headset, καταγράφει τα πάντα απο δραστηριότητες.

 

Είναι αλήθεια οτι είναι μικρότερο της κάσας fenix 3 και αυτό ειδικά στην αρχή με χάλαγε. Τώρα το έχω συνηθίσει γιατί τελικά η οθόνη του είναι μεγαλύτερη και χάρμα οφθαλμών :-)

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Frontier και classic έχουν καμμία άλλη διαφορά πέρα από την εμφάνιση;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Καμία άλλη διαφορά. Το Frontier βγαίνει και σε LTE έκδοση (για την ώρα όχι Ευρωπη).

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν ψιλοαποφασισμένος για το frontier όταν με το καλό θα ερχόταν. Βλέποντας όμως τις φωτογραφίες του classic που ανέβασε ο φίλος παραπάνω ομολογώ ότι εντυπωσιάστηκα εξίσου.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Update όσον αφορά το GPS tracking. Σήμερα έκανα ποδήλατο και είχα στο ενα χερι με σκέτο gps το s3 και το fenix 3 συνδεδεμένο με το παλμογραφο στήθους.

Όσον αφορά το GPS βγήκαν τα ίδια αποτελέσματα. Αποστάσεις ταχύτητες κτλ όλα ίδια.

Ο παλμογραφος του s3 έκανε λάθοι προς τα πανω που είχε σαν αποτέλεσμα και τις αυξημένες θερμίδες.

Με λίγα λόγια όλα καλά και σε αυτό το κομμάτι :D https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161202/b5d7f5cbfc85c779ae538b588e9461ed.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161202/d281094d0c901c9f1acbc42e55816316.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161202/bc4f8a3d93aae2b766ef3b6ce6ed01c2.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161202/8ea1d8b041cc0f8d4a7f54389c8d87ee.jpg

 

digilef over S7 edge

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις μαζί σου κινητό (πχ πίσω σε ζώνη μέσης) μπορείς πλέον να μετράς σφύξεις με στραπ συνδεδεμένο στο κινητό και απεικόνιση στο S3. Μέχρι στιγμής ο μοναδικός τρόπος για να μετράς σφύξεις μόνο με το ρολόι είναι να κάνεις pair με icon x , αν και εκεί έχω επιφυλάξεις διότι την πληροφορία την έχω από το internet και όχι από δική μου δοκιμασία.

 

Εγώ συνήθως όταν τρέχω, βάζω το κινητό σε ζώνη μέσης και ανοίγω runtastic και S health ταυτόχρονα.

Βάζω Bt ακουστικά και strp για σφύξεις. Έτσι έχω καλή μέτρηση σφύξεων , μουσική και γρήγορη απεικόνιση των στατιστικών από το ρολόι (gear S εν αναμονή S3...).

Edited by tsipfi
Link to comment
Share on other sites

Έχω συνδέσει το s health με την ant ζώνη παλμογραφου της garmin και δουλεύει άψογα. Αν κάνεις δραστηριότητα δηλαδή από

το s3 και έχεις συνδέσει τη ζώνη με το κινητό θα περάσει τα δεδομένα των παλμών στη δραστηριότητα του ρολογιού;

 

digilef over S7 edge

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..αν το πάρω από Αμερική θα έχω κάποιο θέμα εδώ; πχ εγγύηση...

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

IMG_1708_JPG.jpg

 

Αν και κατοχος iPhone 7plus, βρηκα την beta εκδοση για iphone και δουλευει (σχεδον) μια χαρα το gear software!!

 

 

 

Αυτό το σχεδόν μπορείς να το αναλύσεις;:)

Και επίσης σε ποια beta αναφέρεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Όταν βρίσκεσαι σε θορυβώδη μέρη και το κινητό είναι στο σακίδιο, στην πλάτη, η ειδοποίηση (δόνηση ή ήχος) από το S3 είναι επαρκής ή τότε χάνεις κλήσεις...
Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

Ναι μία χαρά είναι. Μπορείς να επιλέξεις και πιο δυνατη δόνηση εάν θέλεις από το ρολόι.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολύ δυνατό ηχείο και δόνηση. Αποκλείεται να μην πάρεις χαμπάρι. Ακόμα και πάνω στο ποδήλατο εχθές το άκουσα και απάντησα κιόλας :D

 

Επειδή και το frontier έρχεται απο Δευτέρα και δεν θέλω να το φορέσω άλλο μιας και το έχω συνέχεια έννοια μην το χτυπήσω σήμερα μπήκε αγγελία

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=444761

Edited by digilef
Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχει βρει κανείς πουθενά την LTE έκδοση;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε παρόχους της Αμερικής κυκλοφορεί προς το παρόν.

Ευρώπη δεν έχει κάνει την εμφάνιση του ακόμα.

Με το νέο έτος εικάζω και σε επιλεγμένες αγορές.

 

Υπομονή.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το σχεδόν μπορείς να το αναλύσεις;:)

Και επίσης σε ποια beta αναφέρεσαι;

 

Σχεδον σημαινει οτι η shealth εφαρμογη δουλευει, η αλλαγη watch faces δουλευει, το software καμια φορα κολλαει και εχει μερικα bugs. Δεν κραταει τη τοποθεσια για τον καιρο π.χ.

 

Αναφερομαι στην beta για το iphone. Λινκ θα βρεις για το λεγομενο κορεατικο site απο το xda forum. Τον ιανουαριο θα βγει η κανονικη εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Έφυγε και η δικιά μου παραγγελία να τσεκάρουμε τι ψάρια πιάνει και το Tizen και η υλοποίηση της Samsung :p

 

Bonjour,

Nous vous informons que votre commande a été expédiée.

 

Grèce

Votre colis est expédié par UPS et votre numéro de suivi est 1ZW***********

Détails de l'expédition

 

Samsung Gear S3 Classic Montre connectée Argent

Vendu par Amazon EU S.a.r.L.

EUR 387,40

 

Sous-total des articles :EUR 312,42

Frais d'envoi :EUR 10,83

Total HT :EUR 323,25

TVA :EUR 77,58

Montant total pour cet envoi :EUR 400,83

Payé par Visa :EUR 400,83

 

Θα δούμε κατά ποσο θα σταθεί άξιος εταίρο ήμισυ στο Zenwatch 3 και δικαιολογεί απόλυτα τα 130 ευρώ παραπάνω που στοίχισε η διαφορετικά θα φύγει κλοτσιδων.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...