Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχε κάποιος το gear s για να μας πει εάν αξιζει η μετάβαση στο s3??
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω Alex

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω το ειχα και το πουλησα...δεν αγορασα το gear s2... περιμένω το gear s3... φυσικα και αξιζει η μεταβαση

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά συνδεδεμένα μόνο με κινητό ουδέποτε.

Αρχίζουν οι αποσυνδέσεις όταν συνδέσω το ρολόι.

 

Τα ακουστικά συνδεδεμένα μόνο με ρολόι και όχι το κινητό δεν το δοκίμασα αλλά και δεν βρίσκω νόημα σε αυτό.

 

Και πριν λίγη ώρα που το είχα σε φόρτιση το ρολόι σε όλη τη δειρκεια της φόρτισης μου έβγαζε το χαρακτηριστικό ήχο της αποσύνδεσης με Bluetooth από τα ακουστικά.

 

Πλέον κουραστικα να ψάχνω τι και πως.

 

Δοκίμασα 3 διαφορετικά Bluetooth ακουστικά.

 

Με όλα το το ίδιο

SBH80/20 και LG 1100.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Καλησπέρα,

 

Μία ερώτηση, τι νόημα εχει να είναι συνδεδεμένο ταυτόχρονα και το ρολόι και το κινητό με το headset;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

ίσως εδώ να είχε νόημα από ποιο κατάστημα το πήρατε για να αποφύγουμε οι υπόλοιποι τη λάθος παρτίδα που πιθανόν να βρίσκεται σε αυτό/ά το/τα κατάστημα/τα

 

Εγω, επειδη εχω 14 BT hands free,ειδα οτι δεν το κανει με ολα. Ειναι θεμα πρωτοκολου ΒΤ κατα την αποψη μου και οχι ελλατωματος. Εγω εχω και το iphone 7plus οποτε δεν ειμαι και τοσο σιγουρος οτι ο συνδυασμος iphone- BT handsfree-Gear S3 δουλευει παντα σωστα...

 

Εγω δεν το πηρα απο Ελλαδα οποτε δεν βοηθαει το θεμα παρτιδας. Ασε που δεν πιστευω οτι ειναι θεμα παρτιδας..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μία ερώτηση, τι νόημα εχει να είναι συνδεδεμένο ταυτόχρονα και το ρολόι και το κινητό με το headset;

Μεταξύ άλλων και Ακρόαση και διαχείριση κλησεων και μουσικης.

Θέλω κάποιες φορές να πραγματοποιησω κλήση μέσα απο το ρολόι και να μιλήσω με ακουστικά,χωρις αμεση μεσολαβηση κινητου

Αν χάνεται η σύνδεση bluetooth θα γινει με δυσκολια,οπως σαν να χάνεις σήμα και η κλήση να ειναι προβληματική.

 

Θελω να διαχειριστώ μουσική απο το ρολοι της μουσικης που ειναι αποθηκευμένη στο κινητο.

Αμα χάνεται η σύνδεση,ειναι προβληματική η ακρόαση/διαχείριση μουσικης.

 

Αυτα που ζηταω και τα κανω απο Zenwatch 3 χωρις θεματα τα απαιτω να δουλευουν το ιδιο απροβληματιστα και στο gear s3.

 

Απαιτείται αδιακοπη συνδεση/συνεργασια του κινητου,ρολογιου και ακουστικων μεσω bluetooth.

Αν κατι σπασει απο την αλυσιδα υπαρχει προβλημα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ άλλων και Ακρόαση και διαχείριση κλησεων και μουσικης.

Θέλω κάποιες φορές να πραγματοποιησω κλήση μέσα απο το ρολόι και να μιλήσω με ακουστικά,χωρις αμεση μεσολαβηση κινητου

Αν χάνεται η σύνδεση bluetooth θα γινει με δυσκολια,οπως σαν να χάνεις σήμα και η κλήση να ειναι προβληματική.

 

Θελω να διαχειριστώ μουσική απο το ρολοι της μουσικης που ειναι αποθηκευμένη στο κινητο.

Αμα χάνεται η σύνδεση,ειναι προβληματική η ακρόαση/διαχείριση μουσικης.

 

Αυτα που ζηταω και τα κανω απο Zenwatch 3 χωρις θεματα τα απαιτω να δουλευουν το ιδιο απροβληματιστα και στο gear s3.

 

Απαιτείται αδιακοπη συνδεση/συνεργασια του κινητου,ρολογιου και ακουστικων μεσω bluetooth.

Αν κατι σπασει απο την αλυσιδα υπαρχει προβλημα.

Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω. Σε παίρνει κάποιος τηλέφωνο. Έχεις συνδεδεμένο με το τηλέφωνο κάποιο headset και το ρολόι. Απαντάει την κλήση μέσω κάποιου κουμπιού είτε στο κινητό είτε στο ρολόι είτε στο headset και μιλάς κανονικά. Γιατί θα πρέπει να δρομολογεις την κλήση από το κινητό στο ρολόι και μετά στο headset από τη στιγμή που μπορείς να τη δρομολογεις απευθείας; Το ίδιο και με τη μουσική. Αφού πατάς το Play και ξεκινά να παίζει η μουσική στο κινητό. Την οποία μουσική του κινητού, εφόσον έχεις συνδέσει το κινητό με το headset σε προφίλ ήχου και πολυμέσων δεν έχεις πρόβλημα και ακούς κανονικά. Ο τρόπος που δοκιμάζεις είναι ανορθόδοξος, χωρίς πρακτικό νόημα και η λογική λέει ότι ασυμβατότητα των πρωτόκολλων και όχι hardware.

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα επισης να ενημερωσω οτι τις τελευταιες μερες εχει σχετικα ομαλοποιηθει η κατασταση, δε ξερω γιατι...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Βλέπω στα διάφορα site να έχουν είτε το Black είτε το Space Grey. Στις φωτογραφίες όμως φαίνεται ακριβώς το ίδιο. Υπάρχουν όντως δύο χρώματα;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω. Σε παίρνει κάποιος τηλέφωνο. Έχεις συνδεδεμένο με το τηλέφωνο κάποιο headset και το ρολόι. Απαντάει την κλήση μέσω κάποιου κουμπιού είτε στο κινητό είτε στο ρολόι είτε στο headset και μιλάς κανονικά. Γιατί θα πρέπει να δρομολογεις την κλήση από το κινητό στο ρολόι και μετά στο headset από τη στιγμή που μπορείς να τη δρομολογεις απευθείας; Το ίδιο και με τη μουσική. Αφού πατάς το Play και ξεκινά να παίζει η μουσική στο κινητό. Την οποία μουσική του κινητού, εφόσον έχεις συνδέσει το κινητό με το headset σε προφίλ ήχου και πολυμέσων δεν έχεις πρόβλημα και ακούς κανονικά. Ο τρόπος που δοκιμάζεις είναι ανορθόδοξος, χωρίς πρακτικό νόημα και η λογική λέει ότι ασυμβατότητα των πρωτόκολλων και όχι hardware.

Ειδικά για τη μουσική καμμιά φορά είναι χρήσιμη η απευθείας σύνδεση με το ρολόι όταν για παράδειγμα πας για τρέξιμο, ποδήλατο, γυμναστήριο και δεν θέλεις ή δεν μπορείς να έχεις και το τηλέφωνο μαζί σου. Στην περίπτωση αυτή ακούς τη μουσική που έχεις σώσει στο ρολόι. Θα έπρεπε πάντως να δουλεύει απροβλημάτιστα με κάθε συνδυασμό σύνδεσης.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειχε κάποιος το gear s για να μας πει εάν αξιζει η μετάβαση στο s3??

Τα έχω και τα δύο......

Φυσικά και αξίζει η μετάβαση. Δεν το συζητάω καν. Μόνο ένα θα σου πω η μάλλον θα σου δείξω.

Αυτο:

[ATTACH]66318[/ATTACH]

 

Από την Πέμπτη το μεσημέρι έχω να το βάλω σε φορτιστή.

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο... με το gear s μια μέρα και αν...

Έτσι ακριβώς. Αν υπήρχε και η δυνατότητα για sim κάρτα τότε θα μιλάμε για το απόλυτο εργαλείο.......

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω. Σε παίρνει κάποιος τηλέφωνο. Έχεις συνδεδεμένο με το τηλέφωνο κάποιο headset και το ρολόι. Απαντάει την κλήση μέσω κάποιου κουμπιού είτε στο κινητό είτε στο ρολόι είτε στο headset και μιλάς κανονικά. Γιατί θα πρέπει να δρομολογεις την κλήση από το κινητό στο ρολόι και μετά στο headset από τη στιγμή που μπορείς να τη δρομολογεις απευθείας; Το ίδιο και με τη μουσική. Αφού πατάς το Play και ξεκινά να παίζει η μουσική στο κινητό. Την οποία μουσική του κινητού, εφόσον έχεις συνδέσει το κινητό με το headset σε προφίλ ήχου και πολυμέσων δεν έχεις πρόβλημα και ακούς κανονικά. Ο τρόπος που δοκιμάζεις είναι ανορθόδοξος, χωρίς πρακτικό νόημα και η λογική λέει ότι ασυμβατότητα των πρωτόκολλων και όχι hardware.

 

Προσπάθησα να στο πω όσο πιο απλά μπορώ.

Παραπάνω επεξήγηση δεν μπορώ να κάνω.

Ήμουν σαφής πάνω.

 

Καμία δρομολόγηση δεν κάνω.

Λάθος καταλαβαίνεις.

 

Να προσπαθήσω άλλη μια φορά και ελπίζω να καταλάβεις.

 

Ξεκινάω να ακούω μουσική μέσω ακουστικών και πάω να διαχειριστώ την μουσική από το ρολόι(επόμενο η προηγούμενο κομμάτι η παύση η αυξομείωση του ήχου) κόβεται η σύνδεση Bluetooth και αδυνατώ να το κάνω αυτό.

 

Πρέπει να κάνω εκ νέου manual επανασύνδεση του ρολογιού με το ακουστικό.

 

Μου έβγαζε μήνυμα στην οθόνη του ρολογιού ότι η σύνδεση έχει διακοπή και να επιχειρήσω εκ νέου re connect με το ακουστικό.

 

Το πατώ γίνεται μετά από 10-15 λεπτά ξανά χάνεται η σύνδεση,εκ νέου επανασύνδεση.

 

Αυτή τη δουλειά θα κάνω,για αυτό το πήρα το ρολόι;;

 

Θέλω να ξεκινήσω κλήση μέσω ρολογιού αποκλειστικά με σύνδεση με ακουστικά.

Πάω να ξεκινήσω και είτε μου βγάζει μήνυμα η προσπάθεια δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί διότι η σύνδεση δεν υπάρχει με τα ακουστικά και να επιχειρήσω manual να κάνω επανασύνδεση είτε στην διάρκεια κόβεται η σύνδεση και εκ νέου πάλι manual να επιχειρήσω να επιτευχθεί η Bluetooth σύνδεση και να συνεχίσω.

 

Επαναλαμβάνω για πολλοστή φορά ότι ΤΟ ΙΔΙΟ τρόπο κάνω στο Zenwatch και ΔΕΝ ΕΧΩ το παραμικρό θέμα.

 

Ούτε θέμα πρωτόκολλο Bluetooth ειναι ούτε θέμα ανορθόδοξου τρόπου.

 

Από την στιγμή που στο ένα ρολόι δουλεύει και στο άλλο όχι το πρόβλημα είναι στο ρολόι το ίδιο.

 

6 Bluetooth ακουστικά έχω δεν μπορεί να φταίνε και τα 6 και όχι το ρολόι.

 

Είτε θέμα ασυμβατότητα από την πλευρά του ρολογιού(πολύ σπάνιο αλλά όχι απίθανο)είτε θέμα ελλατωματικου ρολογιού.(ελπίζω το δεύτερο διότι θα επιχειρήσω εκ νέου προσπάθεια με δεύτερο unit)

 

Σου έδωσε εδώ ο φίλος ένα παράδειγμα.

 

Ειδικά για τη μουσική καμμιά φορά είναι χρήσιμη η απευθείας σύνδεση με το ρολόι όταν για παράδειγμα πας για τρέξιμο, ποδήλατο, γυμναστήριο και δεν θέλεις ή δεν μπορείς να έχεις και το τηλέφωνο μαζί σου. Στην περίπτωση αυτή ακούς τη μουσική που έχεις σώσει στο ρολόι. Θα έπρεπε πάντως να δουλεύει απροβλημάτιστα με κάθε συνδυασμό σύνδεσης.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Και να συμπληρώσω ότι το πρόβλημα εμφανίζεται και όταν το κινητό το έχω στην τσέπη του παντελονιού η του μπουφάν η στην τσάντα.

 

Φαντάσου δηλαδή να πάω βόλτα με ποδήλατο η τρέξιμο η όταν οδηγώ να θέλω να κάνω διαχείρηση τη μουσική από το ρολόι και κάθε λίγο και λιγάκι να κόβεται η σύνδεση και να μην μπορώ να κάνω αυτό το οποίο θέλω και επιβάλλεται το ρολόι να μου το παρέχει αδιάκοπα.

 

Το ίδιο στις κλήσεις.

 

Είναι τραγικό το λιγότερο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς. Αν υπήρχε και η δυνατότητα για sim κάρτα τότε θα μιλάμε για το απόλυτο εργαλείο.......

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ θα προτιμούσα να είχε και μια κάμερα όπως το gear 2.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι συνδεδεμένο το ακουστικό μονο με το ρολόι μπορείς να ακούσεις μουσική που είναι αποθηκευμένη μόνο από το ρολόι.

Αντίθετα Όταν το ακουστικό είναι συνδεδεμένο μονο με το κινητό μπορείς να ακούσεις από το ακουστικό αλλά να ελέγχεις τη μουσική και από το ρολόι και να βλέπεις τι παίζει στην οθόνη του ρολογιού. Ταυτόχρονα απαντάς σε κλήση είτε από το bt ακουστικό είτε από το ρολόι. Δεν υπάρχει άλλη λειτουργία που δεν καλύπτεται με αυτόν τον τρόπο. Δεν καταλαβαίνω και εγώ γιατί πρέπει να είναι συνδεδεμένα και με τα δύο.

 

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάω να ακούω μουσική μέσω ακουστικών και πάω να διαχειριστώ την μουσική από το ρολόι(επόμενο η προηγούμενο κομμάτι η παύση η αυξομείωση του ήχου) κόβεται η σύνδεση Bluetooth και αδυνατώ να το κάνω αυτό.

 

Πρέπει να κάνω εκ νέου manual επανασύνδεση του ρολογιού με το ακουστικό.

Προσπαθώ να καταλάβω αφενός μεν για να βρούμε μια λύση, αφετέρου δε να γλυτώσουμε και εμάς και εσένα από έξοδα. Όχι για να μαλώσουμε. Εδώ λοιπόν, σε αυτό το παράδειγμα, η μουσική που έχεις αποθηκεύσει είναι από το ρολόι ή από το κινητό; Αν είναι από το ρολόι, είναι ακριβώς το παράδειγμα που έγραψε και ο άλλος συμφορουμίτης και είναι το βασικό πρόβλημα. Δεν μπορείς να ακούς smoothly μουσική στο headset όταν η μουσική προέρχεται από το ρολόι. Αν είναι η μουσική που παίζει από το κινητό δεν έχει σχέση αν το ρολόι είναι συνδεδεμένο με το headset αλλά το κινητό με το headset.

 

Θέλω να ξεκινήσω κλήση μέσω ρολογιού αποκλειστικά με σύνδεση με ακουστικά.

Πάω να ξεκινήσω και είτε μου βγάζει μήνυμα η προσπάθεια δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί διότι η σύνδεση δεν υπάρχει με τα ακουστικά και να επιχειρήσω manual να κάνω επανασύνδεση είτε στην διάρκεια κόβεται η σύνδεση και εκ νέου πάλι manual να επιχειρήσω να επιτευχθεί η Bluetooth σύνδεση και να συνεχίσω.

Εδώ λοιπόν υπάρχει κάτι "ανορθόδοξο". Πηγαίνεις για παράδειγμα στο μενού του ρολογιού και δίνεις την εντολή: "Κινητό κάλεσε αυτό το νούμερο". Το πρόβλημα να μην δοθεί η εντολή στο κινητό και να μην γίνει η κλήση δεν οφείλεται στο αν έχεις ή δεν έχει headset συνδεδεμένο με το ρολόι αλλά αποκλειστικά στην επικοινωνία του ρολογιού με το κινητό. Πέρα όμως από αυτό, εκείνο που μου κάνει εντύπωση είναι το εξής. Ας πούμε ότι τελικά δίνεται η εντολή από το ρολόι προς το κινητό και πραγματοποιείται η κλήση. Για να μιλήσεις θα χρησιμοποιήσεις τη σύνδεση μεταξύ headset και κινητού. Ουδεμία σχέση έχει αν έχεις συνδέσει ή όχι το headset με το ρολόι. Στο κάτω-κάτω, κάνε unpair το ρολόι με το headset.

 

Επαναλαμβάνω για πολλοστή φορά ότι ΤΟ ΙΔΙΟ τρόπο κάνω στο Zenwatch και ΔΕΝ ΕΧΩ το παραμικρό θέμα..... ....Από την στιγμή που στο ένα ρολόι δουλεύει και στο άλλο όχι το πρόβλημα είναι στο ρολόι το ίδιο.

Δεν συμφωνώ μαζί σου. Αυτό δεν αποτελεί ένδειξη ούτε για το αν οφείλεται σε ελαττωματικό ρολόι αλλά ούτε και στο αν υπάρχει πρόβλημα με το πρωτόκολλο επικοινωνίας. Αυτό μας δείχνει ότι έχουμε δυο διαφορετικές περιπτώσεις απλά.

 

Είτε θέμα ασυμβατότητα από την πλευρά του ρολογιού(πολύ σπάνιο αλλά όχι απίθανο)είτε θέμα ελλατωματικου ρολογιού.(ελπίζω το δεύτερο διότι θα επιχειρήσω εκ νέου προσπάθεια με δεύτερο unit)

Ακριβώς αυτό προσπαθώ και εγώ να σου εξηγήσω και πιστεύω ότι δεν είναι θέμα ελαττωματικού ρολογιού αλλά ασυμβατότητας "πρωτοκόλλου" επικοινωνίας των bluetooths στις συσκευές που έχεις.

 

Και να συμπληρώσω ότι το πρόβλημα εμφανίζεται και όταν το κινητό το έχω στην τσέπη του παντελονιού η του μπουφάν η στην τσάντα. Φαντάσου δηλαδή να πάω βόλτα με ποδήλατο η τρέξιμο η όταν οδηγώ να θέλω να κάνω διαχείριση τη μουσική από το ρολόι και κάθε λίγο και λιγάκι να κόβεται η σύνδεση και να μην μπορώ να κάνω αυτό το οποίο θέλω και επιβάλλεται το ρολόι να μου το παρέχει αδιάκοπα.

Εδώ πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείς!!! Το αν έχεις το κινητό στην τσέπη ή στο μπουφάν ή στην τσάντα, τα αναφέρεις για τις περιπτώσεις που έχεις μαζί σου το κινητό; Για το ποδήλατο, το τρέξιμο και την οδήγηση για τις περιπτώσεις που δεν έχεις μαζί σου το κινητό; Αυτό το δοκίμασες; είναι αυτό που αναφέραμε στην αρχή;

Εν πάση περιπτώσει, εγώ προσπαθώ να καταλάβω τι φταίει. Όλοι μας έχουμε αντιμετωπίσει κατά καιρούς "περίεργες" καταστάσεις και συμβατότητες-ασυμβατότητες με συσκευές. Στα δικά μου μάτια αυτό που μας περιγράφεις δεν φαίνεται για ελαττωματική συσκευή. Αν υπάρχει κάποιος συμφορουμίτης από την ίδια πόλη-περιοχή θα ζητούσα ή θα προθημοποιούμουν να δοκιμάσω με το δικό του ρολόι. ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ θα ήμουν σίγουρος αν φταίει η μονάδα ;)

 

Και πάλι να τονίσω ότι τα γραφόμενα έχουν ύφος ανησυχίας και προσπάθειας να βρούμε λύση και όχι "να την πούμε" ο ένας στον άλλο. Στεναχωριέμαι και εκνευρίζομαι σαν να είναι το δικό μου ρολόι!!!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να καταλάβω αφενός μεν για να βρούμε μια λύση, αφετέρου δε να γλυτώσουμε και εμάς και εσένα από έξοδα. Όχι για να μαλώσουμε. Εδώ λοιπόν, σε αυτό το παράδειγμα, η μουσική που έχεις αποθηκεύσει είναι από το ρολόι ή από το κινητό; Αν είναι από το ρολόι, είναι ακριβώς το παράδειγμα που έγραψε και ο άλλος συμφορουμίτης και είναι το βασικό πρόβλημα. Δεν μπορείς να ακούς smoothly μουσική στο headset όταν η μουσική προέρχεται από το ρολόι. Αν είναι η μουσική που παίζει από το κινητό δεν έχει σχέση αν το ρολόι είναι συνδεδεμένο με το headset αλλά το κινητό με το headset.

 

 

Εδώ λοιπόν υπάρχει κάτι "ανορθόδοξο". Πηγαίνεις για παράδειγμα στο μενού του ρολογιού και δίνεις την εντολή: "Κινητό κάλεσε αυτό το νούμερο". Το πρόβλημα να μην δοθεί η εντολή στο κινητό και να μην γίνει η κλήση δεν οφείλεται στο αν έχεις ή δεν έχει headset συνδεδεμένο με το ρολόι αλλά αποκλειστικά στην επικοινωνία του ρολογιού με το κινητό. Πέρα όμως από αυτό, εκείνο που μου κάνει εντύπωση είναι το εξής. Ας πούμε ότι τελικά δίνεται η εντολή από το ρολόι προς το κινητό και πραγματοποιείται η κλήση. Για να μιλήσεις θα χρησιμοποιήσεις τη σύνδεση μεταξύ headset και κινητού. Ουδεμία σχέση έχει αν έχεις συνδέσει ή όχι το headset με το ρολόι. Στο κάτω-κάτω, κάνε unpair το ρολόι με το headset.

 

 

Δεν συμφωνώ μαζί σου. Αυτό δεν αποτελεί ένδειξη ούτε για το αν οφείλεται σε ελαττωματικό ρολόι αλλά ούτε και στο αν υπάρχει πρόβλημα με το πρωτόκολλο επικοινωνίας. Αυτό μας δείχνει ότι έχουμε δυο διαφορετικές περιπτώσεις απλά.

 

 

Ακριβώς αυτό προσπαθώ και εγώ να σου εξηγήσω και πιστεύω ότι δεν είναι θέμα ελαττωματικού ρολογιού αλλά ασυμβατότητας "πρωτοκόλλου" επικοινωνίας των bluetooths στις συσκευές που έχεις.

 

 

Εδώ πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείς!!! Το αν έχεις το κινητό στην τσέπη ή στο μπουφάν ή στην τσάντα, τα αναφέρεις για τις περιπτώσεις που έχεις μαζί σου το κινητό; Για το ποδήλατο, το τρέξιμο και την οδήγηση για τις περιπτώσεις που δεν έχεις μαζί σου το κινητό; Αυτό το δοκίμασες; είναι αυτό που αναφέραμε στην αρχή;

Εν πάση περιπτώσει, εγώ προσπαθώ να καταλάβω τι φταίει. Όλοι μας έχουμε αντιμετωπίσει κατά καιρούς "περίεργες" καταστάσεις και συμβατότητες-ασυμβατότητες με συσκευές. Στα δικά μου μάτια αυτό που μας περιγράφεις δεν φαίνεται για ελαττωματική συσκευή. Αν υπάρχει κάποιος συμφορουμίτης από την ίδια πόλη-περιοχή θα ζητούσα ή θα προθημοποιούμουν να δοκιμάσω με το δικό του ρολόι. ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ θα ήμουν σίγουρος αν φταίει η μονάδα ;)

 

Και πάλι να τονίσω ότι τα γραφόμενα έχουν ύφος ανησυχίας και προσπάθειας να βρούμε λύση και όχι "να την πούμε" ο ένας στον άλλο. Στεναχωριέμαι και εκνευρίζομαι σαν να είναι το δικό μου ρολόι!!!

Οταν βγαζει μηνυμα το ρολοι οτι τα ακουστικα δεν ειναι συνδεδεμενα με το ρολοι αρα ουδεμια σχεση εχει το κινητο.

Με το κινητο αψογη η συνδεση του ρολογιου.

Οπως αψογη η συνδεση κινητου και ακουστικου.

οταν μπει το ρολοι να κανει παρεα εκει υπαρχει το προβλημα στη σχεση ρολοι με ακουστικα.

 

η μουσικη στο κινητο ειναι οχι στο ρολοι(12gb που να χωρεσουν στο ρολοι)

Και οχι δεν ειναι δουλεια μου να κανω unpair για να μιλησω.

Δουλεια ειναι να μην γινεται αποσυνδεση για κανενα λογο.

 

Στο τριτο το δουλεψα με κινητο παρεα με αποτελεσμμα αυτο που ανεφερα.

 

τεσπα κακως το κουραζομαι.

δευτερα θα επιστραφει πισω,ηδη απο εχθες το εχω συσκευασει στην κουτα του, 2 ημερες αρκετα ασχοληθηκα προβληματα να λυνω μονο.

 

οτι και να φταιει δεν με αφορα σημασια εχει οτι δεν ανταποκριθηκε στο λογο που το πηρα.

δεν ειναι και δουλεια μου να βρω τι φταιει και να "σπασω" το κεφαλι μου, η συσκευη οφειλει να επιτελει το σκοπο της και η εταιρια να εχει φροντισει η εμπειρια χρησης να παταει πανω στην φιλικοτητα,αξιοπιστια και συμβατοτητα με πληθος αξεσουαρ και συσκευων.

 

οταν φτασει ο καταναλωτης να δυσανασχετει εκει game over.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οταν βγαζει μηνυμα το ρολοι οτι τα ακουστικα δεν ειναι συνδεδεμενα με το ρολοι αρα ουδεμια σχεση εχει το κινητο.

Με το κινητο αψογη η συνδεση του ρολογιου.

Οπως αψογη η συνδεση κινητου και ακουστικου.

οταν μπει το ρολοι να κανει παρεα εκει υπαρχει το προβλημα στη σχεση ρολοι με ακουστικα.

 

η μουσικη στο κινητο ειναι οχι στο ρολοι(12gb που να χωρεσουν στο ρολοι)

Και οχι δεν ειναι δουλεια μου να κανω unpair για να μιλησω.

Δουλεια ειναι να μην γινεται αποσυνδεση για κανενα λογο.

 

Στο τριτο το δουλεψα με κινητο παρεα με αποτελεσμμα αυτο που ανεφερα.

 

τεσπα κακως το κουραζομαι.

δευτερα θα επιστραφει πισω,ηδη απο εχθες το εχω συσκευασει στην κουτα του, 2 ημερες αρκετα ασχοληθηκα προβληματα να λυνω μονο.

 

οτι και να φταιει δεν με αφορα σημασια εχει οτι δεν ανταποκριθηκε στο λογο που το πηρα.

δεν ειναι και δουλεια μου να βρω τι φταιει και να "σπασω" το κεφαλι μου, η συσκευη οφειλει να επιτελει το σκοπο της και η εταιρια να εχει φροντισει η εμπειρια χρησης να παταει πανω στην φιλικοτητα,αξιοπιστια και συμβατοτητα με πληθος αξεσουαρ και συσκευων.

 

οταν φτασει ο καταναλωτης να δυσανασχετει εκει game over.

 

ΣΤην τελευταια σου φραση θα συμφωνησω απολυτα.

Το κεντρο εκτελεσης των παντων ειναι το τηλεφωνο, το ρολοι απλα εμφανιζει ο,τι του στελνει το τηλεφωνο να εμφανισει. Επιςης, το ρολοι στελνει εντολη στο κινητο να παιξει μεςω ΒΤ καποια μουςικη. Το που θα παιξει το κινητο τη μουςικη, δεν εχει να κανει με το ρολοι. Εχει να κανει με το τι ειναι συνδεδεμενο στο κινητο μεςω ΒΤ. Κατι συμβαινει στη μεταφραση των εντολων του κινητου απο το ρολοι και τουμπαλιν. Γι αυτο και επιμενω για πρωτοκολο. Για καποιο λογο το bluetooth δεν μπορει να κρατησει σταθερη την επικοινωνια. Ολα αυτα ομως λυνονται με ενα software update.

Link to comment
Share on other sites

ΣΤην τελευταια σου φραση θα συμφωνησω απολυτα.

 

Το κεντρο εκτελεσης των παντων ειναι το τηλεφωνο, το ρολοι απλα εμφανιζει ο,τι του στελνει το τηλεφωνο να εμφανισει. Επιςης, το ρολοι στελνει εντολη στο κινητο να παιξει μεςω ΒΤ καποια μουςικη. Το που θα παιξει το κινητο τη μουςικη, δεν εχει να κανει με το ρολοι. Εχει να κανει με το τι ειναι συνδεδεμενο στο κινητο μεςω ΒΤ. Κατι συμβαινει στη μεταφραση των εντολων του κινητου απο το ρολοι και τουμπαλιν. Γι αυτο και επιμενω για πρωτοκολο. Για καποιο λογο το bluetooth δεν μπορει να κρατησει σταθερη την επικοινωνια. Ολα αυτα ομως λυνονται με ενα software update.

 

Ίσως να λυθούν με software update εφόσον το πρόβλημα εστιάζεται εκεί αλλά έως τότε δεν είμαι διατεθειμένος να έχω ένα μη λειτουργικό ρολόι που δεν μπορεί να επιτελέσει το σκοπό του και των πλήθος των λειτουργιών του στο 100% αξιόπιστα.

 

Το αποτέλεσμα μετράει στο τέλος.

 

Ούτε beta tester γίνομαι ούτε να πορευομαι στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα στην προσμονή ένας software update που δεν είναι 100% ότι οφελεται εκεί αποκλειστικά.

 

Έτσι κι αλλιώς την οποία συσκευή την αγοράζουμε για να μας εξυπηρετεί και όχι να την υπηρετούμε εμείς.

 

Πάντως το γεγονός ότι η κυκλοφορία του μετατέθηκε 1 μήνα μετά από την προβλεπόμενη που είχα πει η Samsung στην IFA 2016 αφήνει να αιωρούνται ερωτηματικά στο αέρα(από πιθανά προβλήματα στην παραγωγική διαδικασία έως τα software η θέμα συμβατοτητων που συζητάμε)

 

Σχεδόν ουδέποτε ένα προϊόν δεν καθυστερεί στην κυκλοφορία εφόσον δεν υπάρχουν θέματα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα το πρωί έσβησα το always on display για να δω πόσο αλλάζει η αυτονομία.

 

Αλλάζει δραματικά προς το καλύτερο ! Μετά απο μια ολόκληρη ημέρα συνέχεια συδεδμένο με bt με το κινητό και απάντηση σε 2-3 κλήσεις η μπαταρία έχει πέσει στο 80 %.

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161214/b6613eb9011d425954ea4b28958da9f1.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161214/2052cc3b2b4f93077782535cf5c2cb21.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161214/162de95473c4597a31d1410884bd0150.jpg

 

Προσπαθώντας να το ομορφύνω όσο πάει για τα γούστα μου πάντα...Μεταμόρφωση με την κορυφαία σε λουράκια Hirsch και το μοντέλο Rally

 

Digilef over S7 edge

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Έφυγε και το frontier,παραλαβή αρχές επόμενης εβδομάδας(standard shipping,όχι express που είχα επιλέξει)να δώσουμε μια δεύτερη και τελευταία ευκαιρία στην Samsung.

 

Hola

Te informamos de que ya hemos enviado tus productos.

 

Seguimiento de tu pedidoTu pedido ha sido enviado a:

 

Grecia

La compañía de transportes responsable del envío de tu pedido es UPS y el número de seguimiento de tu pedido es 1Z*********

 

Samsung Gear S3 Frontier - Smartwatch Tizen (pantalla 1.3" Super AMOLED 360x360, GPS integrado, batería 380 mAh, altavoz integrado), color negro

Vendido por Amazon EU S.a.r.L.

 

Importe de los productos:EUR 329,75

Envío y manipulación:EUR 10,90

50€ Gear S3 launch:-EUR 50,00

Importe total antes de impuestos:EUR 290,65

IVA:EUR 81,76

Importe total del envío:EUR 372,41

Pagado con Visa:EUR 372,41

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έφυγε και το frontier,παραλαβή αρχές επόμενης εβδομάδας(standard shipping,όχι express που είχα επιλέξει)να δώσουμε μια δεύτερη και τελευταία ευκαιρία στην Samsung.

 

Hola

Te informamos de que ya hemos enviado tus productos.

 

Seguimiento de tu pedidoTu pedido ha sido enviado a:

 

Grecia

La compañía de transportes responsable del envío de tu pedido es UPS y el número de seguimiento de tu pedido es 1Z*********

 

Samsung Gear S3 Frontier - Smartwatch Tizen (pantalla 1.3" Super AMOLED 360x360, GPS integrado, batería 380 mAh, altavoz integrado), color negro

Vendido por Amazon EU S.a.r.L.

 

Importe de los productos:EUR 329,75

Envío y manipulación:EUR 10,90

50€ Gear S3 launch:-EUR 50,00

Importe total antes de impuestos:EUR 290,65

IVA:EUR 81,76

Importe total del envío:EUR 372,41

Pagado con Visa:EUR 372,41

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Καλησπέρα φίλε μου και καλορίζικο!

Το amazon.es σου είχε κάνει προκράτηση ή κράτηση των χρημάτων, ή σήμερα; Γιατί και εγώ το παρήγγειλα όταν ενημέρωσε φίλος εδώ και την έκπτωση και ακόμα τίποτα...

Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...