Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γερμανος... 398 ευρω

Ευχαριστω θα δω αν υπαρχει ετοιμοπαραδωτο

edit δεν ειναι διαθεσιμο

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα Public στο ραδιόφωνο το διαφημίζουν ότι έχει σύνδεση 4G LTE...

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

την τυφλα τους τουλαχιστον στο σιτε γραφουν οτι δεν ειναι

http://www.public.gr/product/smartwatch-samsung-gear-s3-frontier-mayro/prod8320079pp/

Edited by slk200gr
Link to comment
Share on other sites

Τα Public στο ραδιόφωνο το διαφημίζουν ότι έχει σύνδεση 4G LTE...

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Μπήκα πριν από 5 λεπτά στο site τους. Δεν αναφέρουν πουθενά ότι είναι η lte έκδοση.

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το άκουσα σε διαφημιστικό σποτάκι του Public στον ΣΚΑΪ. Ό,τι να ναι

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Για πολλές επιλογές watch faces δείτε την εφαρμογή facer στο play store

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το άκουσα σε διαφημιστικό σποτάκι του Public στον ΣΚΑΪ. Ό,τι να ναι

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Για πολλές επιλογές watch faces δείτε την εφαρμογή facer στο play store

 

η συγκεκριμένη εφαρμογή έχει πρόβλημα με battery drain στο s3, υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα από Κωτσόβολο. Έχω την αίσθηση πως η μπαταρία του θα είναι πάρα πολύ καλή...Το σκαλίζω αρκετή ώρα και έχει καταναλώσει μόλις 4%.

 

Φαντάζομαι όταν καταλήξω στις ρυθμίσεις που με βολεύουν και σταματήσω να το πειράζω τότε θα έχει ακόμα καλύτερη αυτονομία...!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

4d5d8f060c547c87bf86ad79c3a34ad3.jpg

Η γνώμη μου είναι ότι σαν το. Μαύρο μεταλλικό μπρασελε δεν του πάει κάτι άλλο καλύτερα. Γνώμη μου. Το δικό μου πάντως έτσι το έχω.

 

Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

c033ab8719753ca718382d1ffd47c2b2.jpg

Εδώ με το watchface που χρησιμοποιώ πιο συχνά

 

Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειδα σε μερικα βιντεο στο YouTube οτι το frontier συγκεκριμένα ειναι ευαισθητο σε γρατσουνιες καθως και το περιστρεφομενο στεφανι παιζει αρκετα (έχει κενα) σε σχεση με το classic.

Εχει παρατηρησει κανεις τιποτα τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια.. περιμένουμε καθόλου να το βγάλουν τα σκρουτζομαγαζα σε χαμηλότερη τιμή κάποια στιγμή όπως γίνεται και με άλλες συσκευές η δεν συγκεντρώνει αυτό πολλές πιθανότητες;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειδα σε μερικα βιντεο στο YouTube οτι το frontier συγκεκριμένα ειναι ευαισθητο σε γρατσουνιες καθως και το περιστρεφομενο στεφανι παιζει αρκετα (έχει κενα) σε σχεση με το classic.

Εχει παρατηρησει κανεις τιποτα τετοιο?

 

Ναι η στεφάνι είναι χαλαρή αλλά δεν αποτελεί πρόβλημα.

Για λουράκι τελικά στραφηκα στα ελληνικά μαγαζιά διότι αυτά που θέλω δεν τα στέλνει το Amazon μήτε το eBay. Μια χαρά λουράκια έχει και εδώ άλλωστε όλα των 22 mm ταιριάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα σε μερικα βιντεο στο YouTube οτι το frontier συγκεκριμένα ειναι ευαισθητο σε γρατσουνιες καθως και το περιστρεφομενο στεφανι παιζει αρκετα (έχει κενα) σε σχεση με το classic.

Εχει παρατηρησει κανεις τιποτα τετοιο?

 

Για το χρώμα είναι νωρίς να πω αλλά όσον αφορά το στεφάνι τζόγος δεν υπάρχει..Περιστρέφεται άψογα χωρίς σκαλώματα . Όπως και να το κουνήσεις (πίεση πάνω ,δεξιά-αριστερά ) δεν έχει το παραμικρό κενό. Ίσως σε αυτά που είδες να έτυχε...

 

ΥΓ: 4η μέρα χρήσης χωρίς φόρτιση και η μπαταρία του είναι στο 17% αυτή την στιγμή (8.10 πμ) . Σε τρείς ώρες συμπληρώνονται ακριβώς 4 24ώρα από την στιγμή που το άνοιξα. Αν μη τι άλλο τρομερή βελτίωση στην αυτονομία...

Edited by dimtsag
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

αγορασα πριν λιγες μερες απο εξωτερικο το frontier lte εκδοση (ηταν σε προσφορα στην ιδια τιμη με το κανονικο + δωρο βαση φορτισης), πριν ειχα το g watch r. αν και επιφυλακτικος σχετικα με το tizen, τελικα το ρολοι ειναι ολα τα λεφτα. πολυ πιο οργανωμενο/polished interface και σαφως καλυτερη ποιοτητα κατασκευης. ανυπομονω να βαλουν offline λειτουργια οι Here maps. απο μπαταρια επισης πολυ καλυτερη κατασταση.

 

ελπιζω μονο να βελτιωθει η κατασταση με τις εφαρμογες στο store, δεν υπαρχει συγκριση με το wear. ευτυχως τις πιο χρησιμες τις εχει ηδη ενσωματωμενες και για την ωρα το μονο που μου λειπει σε σχεση με το lg ειναι το authenticator της google..

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται! Παρέλαβα και εγώ το Frontier (bluetooth edition) χτες. Πολύ ικανοποιημένος μέχρι στιγμής.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω, υπάρχει τρόπος να πραγματοποιήσω κλήση από το κινητό και να μην χρησιμοποιά το Gear S3 ως προεπιλεγμένo ακουστικό?

 

Έχω βρεί αυτό: http://android.stackexchange.com/questions/111592/how-to-set-default-call-audio-output-to-earpiece-when-connected-to-bluetooth

αλλά όχι κάποια καλή λύση.

 

Με ενδιαφέρει να μπορώ να πάρω τηλέφωνα ή να απαντήσω κλήσεις από το gear.

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω το frontier. Ξέρει κανείς κανένα μαγαζί που να το έχει φθηνότερο από τα 399 που το δίνουν το σκρουτζομαγαζα? ?
Link to comment
Share on other sites

Για το χρώμα είναι νωρίς να πω αλλά όσον αφορά το στεφάνι τζόγος δεν υπάρχει..Περιστρέφεται άψογα χωρίς σκαλώματα . Όπως και να το κουνήσεις (πίεση πάνω ,δεξιά-αριστερά ) δεν έχει το παραμικρό κενό. Ίσως σε αυτά που είδες να έτυχε...

 

ΥΓ: 4η μέρα χρήσης χωρίς φόρτιση και η μπαταρία του είναι στο 17% αυτή την στιγμή (8.10 πμ) . Σε τρείς ώρες συμπληρώνονται ακριβώς 4 24ώρα από την στιγμή που το άνοιξα. Αν μη τι άλλο τρομερή βελτίωση στην αυτονομία...

 

Το έχεις συνέχεια ανοικτό το BT (συνδεδεμένο με το κινητό) και διαρκεί και 4 ημέρες?

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις συνέχεια ανοικτό το BT (συνδεδεμένο με το κινητό) και διαρκεί και 4 ημέρες?

Και χωρίς να το κλείνεις το βράδυ;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και χωρίς να το κλείνεις το βράδυ;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Ετσι ακριβως....

Μιλαμε για τρομερη αυτονομια.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις συνέχεια ανοικτό το BT (συνδεδεμένο με το κινητό) και διαρκεί και 4 ημέρες?

 

Και χωρίς να το κλείνεις το βράδυ;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Ακριβώς... Σχεδόν 4 μέρες άντεξε ανοιχτό συνέχεια και με Bluetooth. Τώρα θα δοκιμάσω κάτι αλλο: θα το βάζω σε εξοικονόμηση ενέργειας το βράδυ που θα βγάζω, να δω πόσο θα αντέξει. Λογικά μισή μέρα ακόμα...; Θα δω πως θα πάει...

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς... Σχεδόν 4 μέρες άντεξε ανοιχτό συνέχεια και με Bluetooth. Τώρα θα δοκιμάσω κάτι αλλο: θα το βάζω σε εξοικονόμηση ενέργειας το βράδυ που θα βγάζω, να δω πόσο θα αντέξει. Λογικά μισή μέρα ακόμα...; Θα δω πως θα πάει...

 

 

Το always on display το έχεις συνέχεια στο on(10-12 ώρες ημερησίως)

Απαντάς σε notification όπως έκανα εγώ,διαχείρηση μουσικής,πραγματοποίηση κλήσεων,τα location on,ταυτόχρονη σύνδεση Bluetooth stereo??

Διότι εγώ 2 ημέρες έβγαζε έτσι.

3 ημέρες με κλειστό always on display έβγαζεα αλλά 4η ούτε με σφαίρες.

 

ΥΓ: Εγώ πάντως το έδωσα και το Frontier ,1 μήνα στην κατοχή μου περίμενα υπομονετικά κανα update από Samsung αλλά μηδέν.

Η αποσυνδέσεις Bluetooth καθημερινό και σπαστικό φαινόμενο σε σημείο ζήτημα 5-6 ημερες να το δούλεψα

 

Τριτη ευκαιρία δεν δίνω στην Samsung ούτε και μελλοντικά.

Καλό χρυσό το Tizen OS αλλά οι ασυμβατότητες με μη Samsung κινητα και Bluetooth headset είναι μεγάλος μπελάς.

 

Android Wear αυστηρά τώρα που θα πάρει την 2.0 έκδοση από Google θα εκλείψουν και τα οποία μειονεκτήματα είχε έως σήμερα.

 

Χαίρεται! Παρέλαβα και εγώ το Frontier (bluetooth edition) χτες. Πολύ ικανοποιημένος μέχρι στιγμής.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω, υπάρχει τρόπος να πραγματοποιήσω κλήση από το κινητό και να μην χρησιμοποιά το Gear S3 ως προεπιλεγμένo ακουστικό?

 

Έχω βρεί αυτό: http://android.stackexchange.com/questions/111592/how-to-set-default-call-audio-output-to-earpiece-when-connected-to-bluetooth

αλλά όχι κάποια καλή λύση.

 

Με ενδιαφέρει να μπορώ να πάρω τηλέφωνα ή να απαντήσω κλήσεις από το gear.

 

Η λύση είναι η εξής.

Με ταυτόχρονη σύνδεση ακουστικού Bluetooth,ρολόι και κινητό όταν θες να μιλάς/απαντάς από ρολόι, απενεργοποίησε phone audio του Bluetooth ακουστικού.

 

Με ταυτόχρονη σύνδεση ακουστικού Bluetooth,ρολόι και κινητό και θες να μιλάς από ακουστικό Bluetooth ,απενεργοποίησε phone audio του ρολογιού.

 

Αυτά είναι τα 2 σενάρια με Bluetooth ακουστικά.

 

Αλλιώς σκέτο σύνδεση ρολόι με κινητό απενεργοποίησε phone audio του ρολογιού για να μιλάς/απαντάς από κινητό.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το παρέλαβα ακομα αλλα επειδη με τρώει σε αυτην την περίπτωση

Με ταυτόχρονη σύνδεση ακουστικού Bluetooth,ρολόι και κινητό όταν θες να μιλάς/απαντάς από ρολόι, απενεργοποίησε phone audio του Bluetooth ακουστικού.

Αν κάποια στιγμή θελω να απαντηςω απο το τηλέφωνο ενώ ειναι συνδεδεμένο με το ρολοι μπορώ εκείνη την στιγμή να επιλέξω το τηλ η υποχρεωτικά θα πάει στο ρολοι .?

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το παρέλαβα ακομα αλλα επειδη με τρώει σε αυτην την περίπτωση

Με ταυτόχρονη σύνδεση ακουστικού Bluetooth,ρολόι και κινητό όταν θες να μιλάς/απαντάς από ρολόι, απενεργοποίησε phone audio του Bluetooth ακουστικού.

Αν κάποια στιγμή θελω να απαντηςω απο το τηλέφωνο ενώ ειναι συνδεδεμένο με το ρολοι μπορώ εκείνη την στιγμή να επιλέξω το τηλ η υποχρεωτικά θα πάει στο ρολοι .?

 

Εφόσον το phone audio είναι off στο ρολόι εννοείται θα πάει στο κινητό η κλήση.

Σε αντίθετη περίπτωση θα πάει στο ρολόι.

Εγώ το ρυθμιζα εξ αρχής.

Μπορεί να υπάρχει τρόπος κατά τη διάρκεια της κλήσεις να επιλέξεις στην οθόνη με ποιο θα απαντήσεις αλλά νομίζω μπελάς θα είναι έτσι.

 

Δεν το δοκίμασα καθόλου με τον δεύτερο τρόπο.

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...