Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τρέχω ερασιτεχνικά κάθε 2-3 βδομάδες έξω 10αρια και διάδρομο 3 φορές τη βδομάδα. Αν μπορεί να μου τα μετρήσει σωστά αυτά δεν έχω θέμα.

Κοιτούσα το Garmin forunner 35 που έχει εξαιρετικές κριτικές αλλά λίγα smart features και όχι τόσο όμορφο.

 

Δες και

.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα το garmin forerunner 235 καθώς εστίασα περισσότερο στο αθλητικό κομμάτι πάρα στην καθημερινή χρήση.

Ευχαριστώ!

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα κι εγώ. Έβαλα το σκυλί Pebble στο συρτάρι.

Παρακολουθώ αρκετό καιρό το θέμα. Έκανε μια αναβάθμιση, έβγαλε και 2η για το one ui. Περιμένω να φορτίσει, γιατί ήταν χαμηλά, για ν" αρχίσω να ασχολούμαι και να το μάθω. Εκ πρώτης όψεως τα μενού μου φάνηκαν χαοτικά. Αν έχετε κάποια συμβουλή για ρυθμίσεις θα το εκτιμούσα.

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έχει κάνει κάτι κουλό. Ενώ το φορούσα αποσυνδέεται, κάνει επανεκκίνηση και από εκεί κ πέρα κάνει rebooting και loop συνέχεια.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έχει κάνει κάτι κουλό. Ενώ το φορούσα αποσυνδέεται, κάνει επανεκκίνηση και από εκεί κ πέρα κάνει rebooting και loop συνέχεια.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι έκδοση λειτουργικού φοράει;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, έμαθα πόσο πάει το κόστος αντικατάστασης της οθόνης, είτε έχει σπάσει είτε πρόκειται για μια απλή γρατσουνιά: 140€, από Smartec, γιατί αισθητήρας αφής, προστατευτικό τζαμάκι και οθόνη αποτελούν ενιαίο ανταλλακτικό.

Πολλά όμως 140€, παίρνεις καινούργιο ρολόι!

Γνωρίζετε αν το πάει κάποιος κάπου αλλού αν μπορεί να πετύχει καλύτερη τιμή;

 

Εσείς του φοράτε τίποτα στην οθόνη για να αποφύγετε τις γρατσουνιές;

Αλήθεια, δημιουργούνται εύκολα γρατσουνιές στην οθόνη του;

 

Κάποια στιγμή είχα ακούσει ότι τα Gorilla Glass γενικά προστατεύουν την οθόνη από μικροχτυπήματα που μπορεί να εμφανίσουν γρατσουνιές, ότι κατά κάποιο τρόπο τις απορροφάει. Ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι μύθος;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, έμαθα πόσο πάει το κόστος αντικατάστασης της οθόνης, είτε έχει σπάσει είτε πρόκειται για μια απλή γρατσουνιά: 140€, από Smartec, γιατί αισθητήρας αφής, προστατευτικό τζαμάκι και οθόνη αποτελούν ενιαίο ανταλλακτικό.

Πολλά όμως 140€, παίρνεις καινούργιο ρολόι!

Γνωρίζετε αν το πάει κάποιος κάπου αλλού αν μπορεί να πετύχει καλύτερη τιμή;

Εσείς του φοράτε τίποτα στην οθόνη για να αποφύγετε τις γρατσουνιές;

Αλήθεια, δημιουργούνται εύκολα γρατσουνιές στην οθόνη του;

Κάποια στιγμή είχα ακούσει ότι τα Gorilla Glass γενικά προστατεύουν την οθόνη από μικροχτυπήματα που μπορεί να εμφανίσουν γρατσουνιές, ότι κατά κάποιο τρόπο τις απορροφάει. Ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι μύθος;

 

Άρα σε περίπτωση που σπάσει η οθόνη, αγοράζεις καινούργιο S3.

Δεν του φοράω τίποτα και δεν έχω γρατζουνιές.

Η οθόνη γρατζουνιέται σε επίπεδο 6 στην κλίμακα Mohs. Όπως και το γυαλί που έχουν όλα τα κινητά δηλαδή. Πιο πιθανό είναι να γρατζουνιστεί το bezel του ρολογιού που είναι από ατσάλι, παρά η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Άρα σε περίπτωση που σπάσει η οθόνη, αγοράζεις καινούργιο S3.

Δεν του φοράω τίποτα και δεν έχω γρατζουνιές.

Η οθόνη γρατζουνιέται σε επίπεδο 6 στην κλίμακα Mohs. Όπως και το γυαλί που έχουν όλα τα κινητά δηλαδή. Πιο πιθανό είναι να γρατζουνιστεί το bezel του ρολογιού που είναι από ατσάλι, παρά η οθόνη.

Η στεφάνη έχει μερικές μικρές γρατζουνιές μετά από χρήση 8 μηνών αλλά σε επικίνδυνο περιβάλλον κατά καιρούς. Το τζάμι μέχρι στιγμής δεν έχει θέμα. Δεν του φοράω τίποτα, θεωρώ την αντοχή του ικανοποιητική.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν tempered glass, εγώ του φοράω για παν ενδεχόμενο... Δες ebay, Amazon....

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

εγω αγορασα αλλα ποτε δεν το περασα και δεν το εχω μετανοιωσει διοτι δεν εκανε ουτε μια γρατσουνια ,2)το πηρα κοντα στα 400 ε και σημερα κανει καινουργιο 150 ε ,οποτε και να θελω να παρω ενα αλλο παραπανω απο 80 ε μαλλον δεν θα πιανει οποτε καλυτερα να παει σε δωρο σε κανεναν ανιψιο:D:D
Link to comment
Share on other sites

Η στεφάνη του έτσι είναι εκ φύσεως ρε παιδιά; Δηλαδή γυρνάει με ελάχιστη αντίσταση; Εύκολα κσι ίσα ίσα να κάνει ένα μικρό κλικ; Ή είναι πολύ χαλαρή στο δικό μου;
Link to comment
Share on other sites

Η στεφάνη του έτσι είναι εκ φύσεως ρε παιδιά; Δηλαδή γυρνάει με ελάχιστη αντίσταση; Εύκολα κσι ίσα ίσα να κάνει ένα μικρό κλικ; Ή είναι πολύ χαλαρή στο δικό μου;

Έτσι είναι..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , εχει κανείς αλλάξει μπαταρία εκτος εγγύησης?

Έχει αρχίσει κ τα παίζει σιγα-σιγα....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος τρόπος φόρτισης του ρολογιού; Πχ να το αφήνουμε να ξεφορτίζει πλήρως και μετά να το φορτίζουμε, να του αφήνουμε ένα 10% όταν το βάζουμε στην πρίζα ή μπορούμε να το φορτίζουμε όποτε να ’ναι, πχ στο 50%;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , εχει κανείς αλλάξει μπαταρία εκτος εγγύησης?

Έχει αρχίσει κ τα παίζει σιγα-σιγα....

 

Απαντάω μονος μου ....

27€ στη Smartec Χαιδαρι , αυθημερόν

35€ στην Ευελπίδων , εντος λίγων ημερων.........

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα και εγώ στα 150. Υπέροχο το ρολόι, αλλά ρε παιδιά στις μετρήσεις των βημάτων είναι λίγο κουκουρούκου. Μετράει παραπάνω από ότι κάνω . Είναι νορμάλ ή έχει θέμα το δικό μου.
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα και εγώ στα 150. Υπέροχο το ρολόι, αλλά ρε παιδιά στις μετρήσεις των βημάτων είναι λίγο κουκουρούκου. Μετράει παραπάνω από ότι κάνω . Είναι νορμάλ ή έχει θέμα το δικό μου.

Είναι νορμαλ, διότι πιάνει και κινήσεις που μοιάζουν με το οταν περπατάς και τις καταγράφει σαν βήματα.

Για να βεβαιωθείς κάνε μια διαδρομή μόνο με βήματα και κοίταξέ το θα δεις οτι είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα και εγώ στα 150. Υπέροχο το ρολόι, αλλά ρε παιδιά στις μετρήσεις των βημάτων είναι λίγο κουκουρούκου. Μετράει παραπάνω από ότι κάνω . Είναι νορμάλ ή έχει θέμα το δικό μου.

 

κουκουρούκου οπως το ειπες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα έχουμε πει. Το s3 δεν συνίσταται για ακριβείς μετρήσεις. Μια γενική εικόνα των δραστηριοτήτων της ημέρας δίνει. Προσωπικά μου αρκούν και οι μετρήσεις που κάνει όταν πηγαίνω για τζοκινγκ ή πεζοπορία. Το συγκεκριμένο smartwatch είναι προσανατολισμενο περισσότερο στις smart λειτουργείς και στην all-around χρήση και στην τιμή που παίζει τώρα είναι εξαιρετικό και από τα πιο εμφανίσιμα. Όποιος θέλει ακρίβεια στις μετρήσεις πάει σε Garmin.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Ενός φίλου που έχει το ρολόι περίπου 2 μήνες, δλδ είναι καινούριο, ξαφνικά δεν του εμφανίζει στις επαφές όλα τα ονόματα που έχει αλλά μόνο καμιά δεκαριά. Ενώ δλδ έχει πχ 100 επαφές στο κινητό (αποθηκευμένες στο Gmail του φυσικά) και ενώ έχει συγχρονισμους κτλ ενεργοποιημενους αλλά και τα δικαιώματα στην αντίστοιχη εφαρμογή "επαφές" του ρολογιού, στο τελευταίο, όταν μπαίνει στις επαφές μέσα του εμφανίζει το πολύ δέκα επαφές. Ενώ πριν του τις έβγαζε όλες κανονικά. Έχει κανείς καμιά ιδέα τι παίζει;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...