Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το High Heart Rate Alert αφορά μόνο το Galaxy Watch.

 

Όντως δεν υπάρχει πουθενά. Δεν πειράζει θα ζήσουμε χωρίς αυτό!

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πήρατε την αναβάθμιση, ποιας προέλευσης είναι το ρολόι σας?

 

Καλησπέρα το δικό μου είναι πολωνικής προέλευσης χθες βράδι έκανα την αναβάθμιση

Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

εμενα αγορασμενο απο κοτσοβολο ακομα τπτ ?

μπαινω πατω ενημερωση αλλα μπα

Link to comment
Share on other sites

εμενα αγορασμενο απο κοτσοβολο ακομα τπτ ?

μπαινω πατω ενημερωση αλλα μπα

 

Κ μένα Ελληνικό γι αυτό κ ρώτησα!! Τελευταίοι εμείς :lol::lol:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και στο Tizen 4.0.0.4 με One UI 1.0, το ιστορικό ασκήσεων (log), στο Samsung Health του ρολογιού.

 

(Samsung Health - ανθρωπάκι που τρέχει - και τέρμα κάτω View log).

Όντως εκεί υπάρχει το αρχείο καταγραφής για τις ασκήσεις. Ευχαριστώ δεν το είχα προσέξει.

Στα βήματα και στους ορόφους όμως , εκτός από τα διαγράμματα νομίζω δεν μπορείς να δεις των προηγούμενων ημερών .

Link to comment
Share on other sites

Όντως εκεί υπάρχει το αρχείο καταγραφής για τις ασκήσεις. Ευχαριστώ δεν το είχα προσέξει.

Στα βήματα και στους ορόφους όμως , εκτός από τα διαγράμματα νομίζω δεν μπορείς να δεις των προηγούμενων ημερών .

Το διάγραμμα είναι μόνο για την εβδομάδα. Κακώς έχουν αφαιρέσει βέβαια το ιστορικό όλου του μήνα αλλά οκ μικρό το κακό. Τουλάχιστον κράτησαν το ιστορικό των ασκήσεων. Προφανώς υπάρχει η πρόθεση να ωθησουν στο κατέβασμα της εφαρμογής Android όπου εκεί έχει λεπτομέρειες.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Όντως εκεί υπάρχει το αρχείο καταγραφής για τις ασκήσεις. Ευχαριστώ δεν το είχα προσέξει.

Στα βήματα και στους ορόφους όμως , εκτός από τα διαγράμματα νομίζω δεν μπορείς να δεις των προηγούμενων ημερών .

 

Το διάγραμμα είναι μόνο για την εβδομάδα. Κακώς έχουν αφαιρέσει βέβαια το ιστορικό όλου του μήνα αλλά οκ μικρό το κακό. Τουλάχιστον κράτησαν το ιστορικό των ασκήσεων. Προφανώς υπάρχει η πρόθεση να ωθησουν στο κατέβασμα της εφαρμογής Android όπου εκεί έχει λεπτομέρειες.

 

Ναι, για βήματα και ορόφους έχει αφαιρεθεί το ιστορικό από το ρολόι και πλέον υπάρχει μόνο το γράφημα της τρέχουσας εβδομάδας και ο εβδομαδιαίος μέσος όρος.

Καλώς ή κακώς, μόνο με Samsung Health στο κινητό βλέπεις το ιστορικό γι'αυτά. Προσωπικά με βρίσκει σύμφωνο η αλλαγή αυτή, μιας και η οθόνη του ρολογιού είναι μικρή και με ενδιαφέρουν περισσότερο οι μετρήσεις της τρέχουσας εβδομάδας.

Για το ιστορικό ασκήσεων πάλι, θεωρώ ότι μιας και πολλές καταγραφές θα γίνουν χειροκίνητα από το ρολόι, πρέπει να παραμένει ένα ιστορικό ασκήσεων στο ρολόι για 1-3 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι , δεν διαφωνώ με τα ανωτέρω. Οι περισσότεροι έχουμε το κινητό για το αρχείο βημάτων. Αν είναι να μην φορτώνεται το ρολόι, που έχει ακόμη μικρη μνημη , καλά έκαναν.
Link to comment
Share on other sites

αν καποιος με ελληνικο παρει την αναβαθμιση ας ειδοποιησει να το τσεκαρουμε και οι υπολοιποι, γιατι μεχρι τωρα οσες φορες εχω τσεκαρει μεσω της εφαρμογης στο κινητο, μου λεει πως έχω το πιο προσφατο λογισμικο.
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση. Στο ρολόι με ποιον τρόπο μπορούμε να δούμε τα βήματα μας σε πόση απόσταση (χλμ) αναλογούν;

 

Lenovo Yoga Book & Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας την αναβάθμιση μερικές μέρες μπορώ να παρατηρήσω τα εξής δύο : η μέτρηση των ορόφων που με την προηγούμενη αναβάθμιση είχε γίνει ότι να ναι, έχει στρώσει. Μέχρι στιγμής νομίζω είναι πιο ακριβής και από ότι ήταν με το tizen 3. Από την άλλη, στα δύο widget που έχω με επαφές για άμεση κλήση παρατηρώ ότι μερικές φορές αργούν λιγάκι να φορτώσουν τα εικονίδια κάτι που δεν γινόταν πριν. Όχι ότι είναι κάτι ιδιαίτερο αλλά μου φαίνεται περίεργο μιας και γενικότερα το ρολόι δείχνει πιο smooth στην όλη λειτουργία του.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και με καινούρια μπαταρία από την smartec, το κινητο κρατάει 3 μέρες.. και το κλείνω το βράδυ. Νομίζω πολύ χειρότερα με το τελευταίο update. Και με normal χρήση, παλμούς στο 10λεπτο, και watchface το tomcat του galaxy watch..τι να πω..κάποτε κρατούσε 4 μέρες με την ίδια χρήση
Link to comment
Share on other sites

Φίλε pank πας στην εφαρμογή health στο κινητό. Μπαίνεις στα βήματα , πας τρεις τελίτσες πάνω δεξια, προβολή των δεδομένων πλήθους και ρυθμιζεις να καταγραφει βήματα μόνο από το ρολοι

 

Καλημερα, δεν εχει αυτη την επιλογη, εχει μονο "ολα τα βηματα" και "κινητο τηλεφωνο" . Δεν εχω samsung κινητο αν αυτο ειναι το προβλημα.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ea6gka υπήρχε αυτή η δυνατότητα. Προφανώς αφαιρέθηκε μετά από κάποια αναβάθμιση της εφαρμογής. Πολύ κακώς για εμένα. Σήμερα το πρόσεξα και εγω
Link to comment
Share on other sites

Με τους καρδιακους παιδιά πως το βλέπετε... εμένα σαν να τα βγάζει πάντα πιο φουσκωμένα από 10 έως 20 bpm ανάλογα την κατάσταση. Έχετε κάποια συμβουλή για καλύτερες μετρήσεις; Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση: Όταν έχω συνδεδεμένο το κινητό με το ρολόι και προσπαθώ να απαντήσω την κλήση από το κινητό, δεν ακούγεται ούτε ο συνομιλητής μου ούτε εγώ, παρά μόνο αν κλείσω το Bluetooth. Απαντώντας την κλήση έχω δει ότι είναι ενεργοποιημένη η επιλογή να μιλήσω από το τηλέφωνο και όχι από το ηχείο του τηλεφώνου ή το ρολόι. Πρέπει να ρυθμίσω κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα νεότερο για την αναβάθμιση σε ελληνικό S3 ftontier?
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα νεότερο για την αναβάθμιση σε ελληνικό S3 ftontier?

 

Μπα τίποτα ακόμα να την δώσει και ένας φίλος μου ακόμα την περιμένει εγώ την πέρασα σε ελληνικό με το που κυκλοφόρησε 5 λεπτά υπόθεση είναι απλά μετά θέλει στήσιμο από την αρχή

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Μπα τίποτα ακόμα να την δώσει και ένας φίλος μου ακόμα την περιμένει εγώ την πέρασα σε ελληνικό με το που κυκλοφόρησε 5 λεπτά υπόθεση είναι απλά μετά θέλει στήσιμο από την αρχή

 

 

εμενα ηρθε κανονικα χθες. 110 mb περιπου.

Link to comment
Share on other sites

εμενα ηρθε κανονικα χθες. 110 mb περιπου.

 

σε Ελληνικο S3 (πχ εμενα ειναι απο Public) ή απο καποιο σκρουτζομαγαζο (δηλαδη που προοριζοταν για καποια αλλη χωρα)?

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπα τίποτα ακόμα να την δώσει και ένας φίλος μου ακόμα την περιμένει εγώ την πέρασα σε ελληνικό με το που κυκλοφόρησε 5 λεπτά υπόθεση είναι απλά μετά θέλει στήσιμο από την αρχή

 

Υπαρχουν καπου οδηγιες για τη διαδικασια;

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

σε Ελληνικο S3 (πχ εμενα ειναι απο Public) ή απο καποιο σκρουτζομαγαζο (δηλαδη που προοριζοταν για καποια αλλη χωρα)?

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Υπαρχουν καπου οδηγιες για τη διαδικασια;

 

Αφού κάνεις την διαδικασία στο ρολόι θα επιλέξεις ΧΑR θα κάνει επανεκκίνηση και θα το στίσεις από την αρχή θα κάνεις έλεγχο για update και θα το κατεβάσεις, αφού περαστεί θα ξανά κάνεις πάλι όλοι την διαδικασία στον υπολογιστή για να το γυρίσεις από ΧΑR (Αμερική) σε GR(Ελληνικό) και αυτό ήταν!

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Αφού κάνεις την διαδικασία στο ρολόι θα επιλέξεις ΧΑR θα κάνει επανεκκίνηση και θα το στίσεις από την αρχή θα κάνεις έλεγχο για update και θα το κατεβάσεις, αφού περαστεί θα ξανά κάνεις πάλι όλοι την διαδικασία στον υπολογιστή για να το γυρίσεις από ΧΑR (Αμερική) σε GR(Ελληνικό) και αυτό ήταν!

 

Το τελευταίο update 4.0.0.4 δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...