Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Ενώ την προηγούμενη αναβάθμιση την είχα περάσει με αλλαγή csc, τώρα δεν μπορώ να κάνω το ρολόι να επικοινωνήσει με τον υπολογιστή με τίποτα. Καμιά ιδέα? Έχω ενεργοποιήσει το debugging, έκανα και restart, έκλεισα και το firewall μήπως έφταιγε αυτό. Τίποτα.

 

after this command you will be prompted in your watch to allow a RSA Authorization Key( you must allow it)

 

Εδώ δεν εμφανίζεται ποτέ κάτι στο ρολόι.

 

Δεν εμφανίζει.

αφού κάνεις restart τρέξε τις εντολές με την παρακάτω σειρά:

1. sdb.exe

2. sdb connect 192.168.1.XX:26101 (XX σιγουρέψου ότι βάζεις την σωστή ip, δεν χρειάζεται να κάνεις κατι στο ρολόι)

3. sdb shell

4. launch_app csc-manager.csc-pre-configuration

Link to comment
Share on other sites

Εμένα RSA key δεν μου ζήτησε πότε στο ρολόι.. Δεν ξέρω γιατί.. όμως πέρασε κανονικά με XAR και μετά πάλι EUR
Link to comment
Share on other sites

εμας τπτ ακομα με το update
Αν δεις ότι δεν.. Κατέβασε τα αρχεία στην επιφάνεια εργασίας και το κάνουμε με team viewer.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για όποιον δυσκολεύεται η του φαίνεται πολύ δύσκολη η διαδικασία δείτε το video εδώ

και ακολουθήστε τα βήματα είναι πάρα πολύ εύκολο μετά αφού περαστεί το update κάνουμε πάλι την ίδια διαδικασία για να το γυρίσουμε σε EUR

A και μόλις ενεργοποιήσετε το Debugging κάντε επανεκκίνηση το ρολόι και μετά κάντε τα υπόλοιπα βήματα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις ότι δεν.. Κατέβασε τα αρχεία στην επιφάνεια εργασίας και το κάνουμε με team viewer.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

παιζει και αυτο ?ευχαριστω μαν

αν δω οτι δεν θα το κατεβασω αλλα απο που το κατεβαζουμε ?

Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

Δεν εμφανίζει.

αφού κάνεις restart τρέξε τις εντολές με την παρακάτω σειρά:

1. sdb.exe

2. sdb connect 192.168.1.XX:26101 (XX σιγουρέψου ότι βάζεις την σωστή ip, δεν χρειάζεται να κάνεις κατι στο ρολόι)

3. sdb shell

4. launch_app csc-manager.csc-pre-configuration

 

Αφού σε ευχαριστήσω πολύ για τη βοήθεια, να πω ότι για κάποιο λόγο δεν έπαιρνε σωστά την ip όταν έβαζα τις τελείες από το numpad. Μόλις τις έβαλα από την τελεία που βρίσκεται δίπλα από το κόμμα, συνδέθηκε. Συγνώμη για το off topic, απλά επειδή μου φάνηκε πολύ παράξενο είπα να το αναφέρω μπας και γλυτώσω κανέναν άλλο που μπορεί να πάθει το ίδιο και να βαράει το κεφάλι του στον τοίχο! Περνάω το update και επανέρχομαι με εντυπώσεις. Ένα τελευταίο. Κανένας λόγος να το επαναφέρουμε σε EUR υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

παιζει και αυτο ?ευχαριστω μαν

αν δω οτι δεν θα το κατεβασω αλλα απο που το κατεβαζουμε ?

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=74585286&postcount=330

 

Αφού σε ευχαριστήσω πολύ για τη βοήθεια, να πω ότι για κάποιο λόγο δεν έπαιρνε σωστά την ip όταν έβαζα τις τελείες από το numpad. Μόλις τις έβαλα από την τελεία που βρίσκεται δίπλα από το κόμμα, συνδέθηκε. Συγνώμη για το off topic, απλά επειδή μου φάνηκε πολύ παράξενο είπα να το αναφέρω μπας και γλυτώσω κανέναν άλλο που μπορεί να πάθει το ίδιο και να βαράει το κεφάλι του στον τοίχο! Περνάω το update και επανέρχομαι με εντυπώσεις. Ένα τελευταίο. Κανένας λόγος να το επαναφέρουμε σε EUR υπάρχει?

Για την εγγύηση. Εμένα έχει λήξει οπότε δεν με πειράζει, αν και το ξαναγύρισα σε eur.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα guys. Πηρα προσφατα και εγω το ρολογακι και ειναι πραγματικα ενα κοσμημα. Εχω ομως να παρατηρησω κατι. Εχω το Mi 9 και το εχω συνδεσει για να εχω ειδοποιησεις. Οταν χρησιμοποιω μονο το κινητο, ερχονται κανονικα. Εχω και ενα iPad οπου εχω περασμενο το viber, οποτε τυγχανει να απαντησω και απο εκει. Αν στειλω μηνυμα απο το κινητο η απαντηση θα ερθει σαν δονηση στο ρολοι μαζι με αφυπνιση της οθονης. Αν στειλω μηνυμα απο το ταμπλετ, και μου ερθει εκει η απαντηση, θα αναψει μονο η οθονη χωρις να δονηθει. Οι ρυθμισεις ειναι οι ιδιες εξ αρχης. Αυτο το επαθε ξαφνικα. Επισης, στο instagram, ενω μου στελνει δονηση για τα μηνυματα, αν καποιος δεχθει το αιτημα ακολουθησης ή μου στειλει αιτημα, θα αναψει μονο η οθονη χωρις να δονηθει. Και επειδη συνηθως το εχω στο να μην αναβει η οθονη με τις ειδοποιησεις αλλα μονο δονηση, χανω μερικες που δε δονουνται. Εχει ακουσει κανεις κατι παρομοιο; Γιατι οσο και αν εχω ψαξει δεν εχω βρει τιποτα σχετικο.

Ευχαριστω!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατήρησα μετά το update είναι ότι στο health δεν μπορείς να δεις δραστηριότητα από κάποια άσκηση , ακόμα και τα βήματα των προηγούμενων ημερών. Παλιά αν πατάτες τις 3 τελιτσες δεξιά , υπήρχε επιλογή για πρόβλημα κάθε μέρα. Πλέον υπαρχει μονο η επιλογή "Βοήθεια". Όπως επίσης αν πήγαινες τέρμα κάτω υπήρχε πάλι η επιλογή προβολής των προηγούμενων ημερών, πλέον υπάρχει μόνο η επιλογή "ρυθμίσεις".
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατήρησα μετά το update είναι ότι στο health δεν μπορείς να δεις δραστηριότητα από κάποια άσκηση , ακόμα και τα βήματα των προηγούμενων ημερών. Παλιά αν πατάτες τις 3 τελιτσες δεξιά , υπήρχε επιλογή για πρόβλημα κάθε μέρα. Πλέον υπαρχει μονο η επιλογή "Βοήθεια". Όπως επίσης αν πήγαινες τέρμα κάτω υπήρχε πάλι η επιλογή προβολής των προηγούμενων ημερών, πλέον υπάρχει μόνο η επιλογή "ρυθμίσεις".

 

Αν πας στο widget <άσκηση > το πατήσεις και πας κάτω κάτω δεν σου έχει το αρχείο καταγραφής; Παιδιά οι υπόλοιποι που έχετε το νέο update μπορείτε να βρείτε το ιστορικό σε δραστηριότητες βήματα παλμούς ασκήσεις κλπ κατευθείαν μέσω του s health στο ρολόι; Προσωπικά αν το έχουν καταργήσει δεν βάζω καθόλου την αναβάθμιση γιατί δεν έχω καν κατεβασμένη την εφαρμογή s health στο κινητό. Ότι κανω γίνεται μέσω του ρολογιού.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα ήρθε και σε μένα η ενημέρωση αλλά δεν την πέρασα ακόμα. Μπορεί να μου πει κάποιος που την έχει αν υπάρχει το ιστορικό ασκήσεων στο s health του ρολογιού;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα ήρθε και σε μένα η ενημέρωση αλλά δεν την πέρασα ακόμα. Μπορεί να μου πει κάποιος που την έχει αν υπάρχει το ιστορικό ασκήσεων στο s health του ρολογιού;

 

Υπάρχει και στο Tizen 4.0.0.4 με One UI 1.0, το ιστορικό ασκήσεων (log), στο Samsung Health του ρολογιού.

(Samsung Health - ανθρωπάκι που τρέχει - και τέρμα κάτω View log).

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και στο Tizen 4.0.0.4 με One UI 1.0, το ιστορικό ασκήσεων (log), στο Samsung Health του ρολογιού.

(Samsung Health - ανθρωπάκι που τρέχει - και τέρμα κάτω View log).

 

Σε ευχαριστώ πολύ το απόγευμα θα την περάσω.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με την αναβάθμιση. Βέβαια όπως επεσήμαναν και άλλοι χάθηκε το ιστορικό βημάτων ύπνου κλπ.

Στις ασκήσεις υπάρχει κανονικά όπως τα λέει ο φίλος.

Εμφανισιακά καλύτερο μπαταρία πάνω κάτω τα ίδια βλέπω μετά από μια βδομάδα χρήσης

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει που βρίσκεται η ρύθμιση να σε ειδοποιει το ρολόι όταν οι καρδιακόι παλμοί υπερβαίνουν ένα όριο; Το αναφέρει σαν προσθήκη στο changelog αλλά έχω φάει τον τόπο και δεν το βρίσκω πουθενά. Αν υπάρχει όντως στο s3.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει που βρίσκεται η ρύθμιση να σε ειδοποιει το ρολόι όταν οι καρδιακόι παλμοί υπερβαίνουν ένα όριο; Το αναφέρει σαν προσθήκη στο changelog αλλά έχω φάει τον τόπο και δεν το βρίσκω πουθενά. Αν υπάρχει όντως στο s3.

Για δες εδώ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7849565#post7849565

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πήρατε την αναβάθμιση, ποιας προέλευσης είναι το ρολόι σας?
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει που βρίσκεται η ρύθμιση να σε ειδοποιει το ρολόι όταν οι καρδιακόι παλμοί υπερβαίνουν ένα όριο; Το αναφέρει σαν προσθήκη στο changelog αλλά έχω φάει τον τόπο και δεν το βρίσκω πουθενά. Αν υπάρχει όντως στο s3.

 

Το High Heart Rate Alert αφορά μόνο το Galaxy Watch.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...