Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα έχει κυκλοφορήσει ένα καινούριο update με ονομασία One UI το έχει βάλει κάποιος να μας πει αν διορθώνονται τα προβλήματα??
που εχει κυκλοφορησει και πως το βαζουμε ?
Link to comment
Share on other sites

που εχει κυκλοφορησει και πως το βαζουμε ?

Μέσα από την εφαρμογή Galaxy Wearable κάνεις το update για ελληνικές συσκευές δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα αν όμως παρόλα αυτά θες να την βάλεις υπάρχει τρόπος σχετικά εύκολος https://forum.xda-developers.com/smartwatch/gear-s3/guide-how-to-change-gear-s3-r760-csc-t3784226

 

https://www.sammobile.com/2019/05/20/one-ui-update-for-galaxy-watch-gear-s3-gear-sport/

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να λυθούν έστω μερικά από τα προβλήματα.

Σημαντική προσθήκη το "ξύπνημα" της οθόνης με άγγιγμα χωρίς να πρέπει με το ζόρι να πατήσεις κουμπί ή να κουνήσεις τη ροδέλα για να ανοίξει η οθόνη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να λυθούν έστω μερικά από τα προβλήματα.

Σημαντική προσθήκη το "ξύπνημα" της οθόνης με άγγιγμα χωρίς να πρέπει με το ζόρι να πατήσεις κουμπί ή να κουνήσεις τη ροδέλα για να ανοίξει η οθόνη.

Εμένα πάντως με ξενέρωσε αρκετά που απλά η σύνδεση του WiFi είναι καθαρά για λήψη ειδοποιήσεων από κινητό σε ρολόι και ούτε καν αποστολής σημαντικών δεδομένων όπως το shealth, δεδομένα σημειώσεων η ημερολόγια από το ρολόι στο κινητό, όλα αυτά για να γίνουν απαιτούν Bluetooth σύνδεση.... Άρα πάλι θα πρέπει να έχω το κινητό στα χέρια μου..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να λυθούν έστω μερικά από τα προβλήματα.

Σημαντική προσθήκη το "ξύπνημα" της οθόνης με άγγιγμα χωρίς να πρέπει με το ζόρι να πατήσεις κουμπί ή να κουνήσεις τη ροδέλα για να ανοίξει η οθόνη.

 

Εμένα πάντως τώρα ξυπνάει με διπλό χτύπημα

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από την εφαρμογή Galaxy Wearable κάνεις το update για ελληνικές συσκευές δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα αν όμως παρόλα αυτά θες να την βάλεις υπάρχει τρόπος σχετικά εύκολος https://forum.xda-developers.com/smartwatch/gear-s3/guide-how-to-change-gear-s3-r760-csc-t3784226

 

https://www.sammobile.com/2019/05/20/one-ui-update-for-galaxy-watch-gear-s3-gear-sport/

Ελλάδα πότε θα βγει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέσα από την εφαρμογή Galaxy Wearable κάνεις το update για ελληνικές συσκευές δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα αν όμως παρόλα αυτά θες να την βάλεις υπάρχει τρόπος σχετικά εύκολος https://forum.xda-developers.com/smartwatch/gear-s3/guide-how-to-change-gear-s3-r760-csc-t3784226

 

https://www.sammobile.com/2019/05/20/one-ui-update-for-galaxy-watch-gear-s3-gear-sport/

Ελλάδα πότε θα βγει?

Link to comment
Share on other sites

Άγνωστο να φανταστείς το προηγούμενο update επειδή καθυστερούσε πολλά άτομα το βάλαμε με τον τρόπο που σου έγραψα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Άγνωστο να φανταστείς το προηγούμενο update επειδή καθυστερούσε πολλά άτομα το βάλαμε με τον τρόπο που σου έγραψα
το θέμα είναι ότι επειδή έχει πολύ φασαρία και γω δε γνωρίζω από αυτά καλά φοβάμαι μη κάνω καμιά *******
Link to comment
Share on other sites

Οπως πάντα, μην βιαζεστε. Εκανε πατάτες η Sammy στο προηγούμενο update. Ποιος σας λέει ότι αυτό δεν θαναι χειρότερο; Διαβάστε λίγο το feedback στο εξωτερικό πριν αναβαθμίσετε...

 

Lenovo Yoga Book & Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οπως πάντα, μην βιαζεστε. Εκανε πατάτες η Sammy στο προηγούμενο update. Ποιος σας λέει ότι αυτό δεν θαναι χειρότερο; Διαβάστε λίγο το feedback στο εξωτερικό πριν αναβαθμίσετε...

 

Lenovo Yoga Book & Tapatalk

εγω το εχω το ρολοι μια βδομαδα οποτε δε ξερω που να διαβασω κτλ
Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις για παράδειγμα gear s3 One UI update στο Google, θα βρεις πληροφορίες για το τι προσφέρει η νέα έκδοση και αν έχει εμφανίσει προβλήματα.

 

Lenovo Yoga Book & Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άντε να το δοκιμάσω κι εγώ. Έκανα τη διαδικασία, αλλαγή CSC σε ΧΑR, και τώρα κατεβαίνει το udpate. Το θέμα είναι, αφήνω το XAR (έχει και samsung pay) ή το ξαναγυρίζω σε ΕUR? :lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Άντε να το δοκιμάσω κι εγώ. Έκανα τη διαδικασία, αλλαγή CSC σε ΧΑR, και τώρα κατεβαίνει το udpate. Το θέμα είναι, αφήνω το XAR (έχει και samsung pay) ή το ξαναγυρίζω σε ΕUR? :lol::lol:

 

το γυρνάς πάλι EUR έτσι και αλλιώς το samsung pay δεν λειτουργεί στην Ελλάδα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Άντε να το δοκιμάσω κι εγώ. Έκανα τη διαδικασία, αλλαγή CSC σε ΧΑR, και τώρα κατεβαίνει το udpate. Το θέμα είναι, αφήνω το XAR (έχει και samsung pay) ή το ξαναγυρίζω σε ΕUR? :lol::lol:

Φίλε Αχιλλέα, μας βλέπω πάλι σε τηλέφωνα και οθόνες μπροστά, να μου περνάς το update......

Εκτός και αν σταθείς τυχερός και έρθει κανονικά πιο σύντομα από την επικοινωνία μας, αλλιώς ετοιμάσου χα!χα!χα!

Ελπίζω κατά τα άλλα να είσαι γερός και δυνατός!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Αχιλλέα, μας βλέπω πάλι σε τηλέφωνα και οθόνες μπροστά, να μου περνάς το update......

Εκτός και αν σταθείς τυχερός και έρθει κανονικά πιο σύντομα από την επικοινωνία μας, αλλιώς ετοιμάσου χα!χα!χα!

Ελπίζω κατά τα άλλα να είσαι γερός και δυνατός!

 

Όποτε θέλεις!! :)

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα και εγώ.. θα δείξει πως θα πάει..

Καλημέρα ανέφερε μας αν δεις τίποτα αξιοσημείωτο. Εγώ αυτή την φορά λέω να περιμένω να έρθει κανονικά στην συσκευή μου δεν βιάζομαι. Ποια έκδοση είναι;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το tap to wake.. το ξυπνάει χωρίς να θέλω και το έκλεισα.. Τώρα Γενικά πάει καλά και είναι φρέσκο σαν ui. Έχασα όμως ένα face που του πήγαινε πολύ ρε γμτ..κάτι σαν metallic έλεγε με 3 χρονογράφους. Anyway..άσχετο έπαθα πλάκα με την smartec παιδιά..

Πήρα το ρολόι μεταχειρισμένο πριν 3 μέρες.. και έκανε ένα κλικ το besel..είχε κενό.. Ε το πήγα.. άλλαξαν besel οθόνη μπαταρια και κάτω καπάκι.. free. 10 μηνων το ρολοι

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το tap to wake.. το ξυπνάει χωρίς να θέλω και το έκλεισα.. Τώρα Γενικά πάει καλά και είναι φρέσκο σαν ui. Έχασα όμως ένα face που του πήγαινε πολύ ρε γμτ..κάτι σαν metallic έλεγε με 3 χρονογράφους. Anyway..άσχετο έπαθα πλάκα με την smartec παιδιά..

 

Πήρα το ρολόι μεταχειρισμένο πριν 3 μέρες.. και έκανε ένα κλικ το besel..είχε κενό.. Ε το πήγα.. άλλαξαν besel οθόνη μπαταρια και κάτω καπάκι.. free. 10 μηνων το ρολοι

Εγώ το πήρα καινούργιο και έχει κι εμένα κενό η στεφάνη.

Κάνα 2μηνο το' χω

Μετά την αλλαγή είναι πιο σφιχτή?

Που το πήγες;

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ενώ την προηγούμενη αναβάθμιση την είχα περάσει με αλλαγή csc, τώρα δεν μπορώ να κάνω το ρολόι να επικοινωνήσει με τον υπολογιστή με τίποτα. Καμιά ιδέα? Έχω ενεργοποιήσει το debugging, έκανα και restart, έκλεισα και το firewall μήπως έφταιγε αυτό. Τίποτα.

 

after this command you will be prompted in your watch to allow a RSA Authorization Key( you must allow it)

 

Εδώ δεν εμφανίζεται ποτέ κάτι στο ρολόι.

Edited by friends_addict
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα καινούργιο και έχει κι εμένα κενό η στεφάνη.

Κάνα 2μηνο το' χω

Μετά την αλλαγή είναι πιο σφιχτή?

Που το πήγες;

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Smartec στο Χαϊδάρι..με κλειστά τα ματια

Link to comment
Share on other sites

Smartec στο Χαϊδάρι..με κλειστά τα ματια
Ευχαριστώ, θα πεταχτω σήμερα :)

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...