Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πώς λειτουργεί ο διπλασιασμός δεδομένων, χρόνου ομιλίας στο φοιτητικό whatsup? Ευχαριστω

 

Τι εννοείς ακριβώς; Δεν υπάρχει κάποιος γενικός κανόνας ότι όλα είναι διπλάσιο στο φοιτητικο! :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου ήρθε πριν λίγο μήνυμα ότι το χρηματικό υπόλοιπο σε φοιτητικό w'up διατηρείται έως τις 31/12/2021 χωρίς να χρειαστεί ανανέωση υπολοίπου!!!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε πριν λίγο μήνυμα ότι το χρηματικό υπόλοιπο σε φοιτητικό w'up διατηρείται έως τις 31/12/2021 χωρίς να χρειαστεί ανανέωση υπολοίπου!!!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και όσο ήμουν έτοιμος να την κάνω για voda!

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε πριν λίγο μήνυμα ότι το χρηματικό υπόλοιπο σε φοιτητικό w'up διατηρείται έως τις 31/12/2021 χωρίς να χρειαστεί ανανέωση υπολοίπου!!!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καινούργιο ''κόλπο'' είναι αυτο? Τσέκαρα και το δικό μου αλλά τίποτα...επιλεκτικά έρχεται ή θα γίνει για όλους στα πρότυπα της voda?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε πριν λίγο μήνυμα ότι το χρηματικό υπόλοιπο σε φοιτητικό w'up διατηρείται έως τις 31/12/2021 χωρίς να χρειαστεί ανανέωση υπολοίπου!!!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και σε μένα μου ήρθε το μήνυμα αλλά τελικά το υπόλοιπο χάθηκε για έναν παράξενο λόγο. Τι να πω....

 

Στάλθηκε από το RMX2155 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να βάλει το μήνυμα για την παράταση ληξης;;;

 

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να φαίνεται γιατί είναι μικρότερη ανάλυση.. d2cbc192bcd3d68b0f34ec83940c2983.jpg

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά φαίνεται, thanks :)

 

Δεν νομίζω ότι είναι μια προσωπική προσφορά, μάλλον είναι κάτι θα ισχύσει για όλους

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

οερισσευει σε κανεναν κανενα φοιτητικο η προνομιακο ?
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που ανακάλυψα και νόμιζα ότι δεν ισχύει.

 

Έχω ένα φοιτητικό που το χρησιμοποιώ μόνο τα καλοκαίρια, μετά το αφήνω να λήξει μέχρι τον Ιούνιο.

 

Σήμερα ανακάλυψα ότι αν και εχει φραγή εισερχομένων κλήσεων δέχεται κανονικά μηνύματα :)

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά. Βλεπω διαφορες αγγελίες με φοιτητικά κτλ. Ξέρουμε από καπου που να είναι αξιόπιστο? Επι πληρωμή εστω. Αν ξέρει κάποιος ας μου στείλει πμ :) Edited by alexgiak
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα φοιτητικό (...)

Σήμερα ανακάλυψα ότι αν και εχει φραγή εισερχομένων κλήσεων δέχεται κανονικά μηνύματα :)

Κανονικά δεν δέχονται μηνύματα, ίσως να έχει σχέση με την επέκταση του υπόλοιπου.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν δέχονται μηνύματα, ίσως να έχει σχέση με την επέκταση του υπόλοιπου.
Μακάρι να παίξει κάτι καλό

 

Πάντως στα ανηψακια μου που κοίταξα (είναι και οι δύο φοιτήτριες) δεν είδα να έχει αλλάξει η ημερομηνία λήξης.

 

Θα δούμε....

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

@alexgiak Δυστυχώς φίλε μου αν δεν βρεις από φοιτητή που να μην το θέλει και να το πουλάει οι πιθανότητες να την πατήσεις είναι πολύ μεγάλες.

Στο λέω εκ πείρας δική μου και φίλων-συγγενών μου που την πάτησαν.

Δούλεψαν για 2-3 μήνες σαν φοιτητικά και μετά έγιναν απλά What's Up.

Link to comment
Share on other sites

Χτες προσπαθησα να κάνω πάρε δώσε ανταλλάσσοντας data απο τα 600MB που δίνει κάθε μήνα στο φοιτητικό, χωρίς επιτυχία. Γενικά λειτουργούσε,τελευταία φορά το είχα κάνει τέλη Δεκέμβρη. Δυστυχώς φαίνεται ότι το έκοψαν ΚΑΙ αυτό, σε συνέχεια των προηγούμενων περικοπών.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά. Βλεπω διαφορες αγγελίες με φοιτητικά κτλ. Ξέρουμε από καπου που να είναι αξιόπιστο? Επι πληρωμή εστω. Αν ξέρει κάποιος ας μου στείλει πμ :)
Ψάξε στο marketplace, είναι γεμάτο φοιτητικά από όλες τις εταιρείες.

Απόλυτα αξιόπιστα.

Αν κάνεις μετατροπή κοσμοτε, πρέπει να είναι what's up οπωσδήποτε.

Πληρώνεις όταν γίνει η ενεργοποίηση.

Γνωστοί μου έχουν κλείσει 3 χρόνια ήδη.

Στείλε μήνυμα να σου πουν οδηγίες.

Βέβαια προσπάθησε να εξασφαλίσεις ότι δεν θα είναι λαμόγιο ο τύπος.

Αν δεν βρεις θα ψάξω να σου στείλω τηλέφωνο.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

ουτε σε εμενα ηρθε/αλλαξε κατι

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ακομη κανένα σμσ και η ημερομηνια ληξης ειναι στο διμηνο της ανανεωσης...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω πλέον φοιτητικό αριθμό whats up και αυτή τη στιγμή εχω 5,5 γιγα ίντερνετ 5000 λεπτά προς όλους και 1200 sms προς όλους και υπόλοιπο 14,20€ . Τα sms λήγουν 9/2 τα λεπτά ομιλίας 8/2 τα mb 5/3 και τα λεπτά προς whats up 1/3. Έχω δύο ερωτήσεις .

 

1) γιατί υπάρχει τέτοια απόκλιση στις ημερομηνίες εφόσον έβαλα πριν ένα μήνα το πρόγραμμα με τα 8,5€ όποτε θεωρητικά θα έπρεπε τα 1200mb,sms,λεπτα να λήγουν την ίδια μέρα;

2) πρέπει να βάλω το ίδιο πρόγραμμα (1200 sms,mb,λεπτά προς όλους με 8,5€) που έβαλα την τελευταία φορά για να μη λήξουν αυτά που έχω, ή μπορώ να βάλω και το πρόγραμμα με 1000λεπτα προς όλους και 600mb με 7€; Το ρωτάω διότι αφού έχω ήδη 14€ υπόλοιπο, αν βάλω το πρόγραμμα με τα 7€ , θα μπορέσω να το ξαναβάλω και τον άλλο μήνα χωρίς να βάλω ξανά κάρτα. Ενώ αν βάλω τα 8,5€ θα χρειαστεί να ξαναβάλω.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Με τα sms έχει γίνει κάποιο μπέρδεμα. Και εμένα λήγουν 1/3 ενώ τα λεπτά ομιλίας προς όλους 28/2. Από εκεί και έπειτα ίσως είναι διαφορετικές παροχές τα υπόλοιπα, πχ σου δίνει κάθε 1η του μήνα 600' προς what's up και 600mb. Αυτά κρατάνε διαφορετική ημερομηνία λήξης.

Για το άλλο που λες, έχω κάνει 4-5 φορές την εναλλαγή πακέτου, από των 7€ σε αυτό των 8,5€ και αντίστροφα χωρίς να χάσω τα λεπτά προς όλους. Έχω 28570 αυτή τη στιγμή. Απλά αν θέλεις να ενεργοποιήσεις 2 φορές το πακέτο των 7€ να θυμάσαι ότι τα χρήματα που έχεις βάλει έχουν διάρκεια 2 μήνες. Δηλαδή η δεύτερη φορά μην προσπαθήσεις να γίνει αφού περάσει το 2μηνο από την ανανέωση γιατί θα έχουν χαθεί τα χρήματα.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Με τα sms έχει γίνει κάποιο μπέρδεμα. Και εμένα λήγουν 1/3 ενώ τα λεπτά ομιλίας προς όλους 28/2. Από εκεί και έπειτα ίσως είναι διαφορετικές παροχές τα υπόλοιπα, πχ σου δίνει κάθε 1η του μήνα 600' προς what's up και 600mb. Αυτά κρατάνε διαφορετική ημερομηνία λήξης.

Για το άλλο που λες, έχω κάνει 4-5 φορές την εναλλαγή πακέτου, από των 7€ σε αυτό των 8,5€ και αντίστροφα χωρίς να χάσω τα λεπτά προς όλους. Έχω 28570 αυτή τη στιγμή. Απλά αν θέλεις να ενεργοποιήσεις 2 φορές το πακέτο των 7€ να θυμάσαι ότι τα χρήματα που έχεις βάλει έχουν διάρκεια 2 μήνες. Δηλαδή η δεύτερη φορά μην προσπαθήσεις να γίνει αφού περάσει το 2μηνο από την ανανέωση γιατί θα έχουν χαθεί τα χρήματα.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Η αλήθεια είναι ότι δε μου διαχωρίζει τις ημερομηνίες, δλδ άλλη ημερομηνία για τα δωρεά

600mb του μήνα, άλλη για το πακέτο των 8,5€

κλπ. Τα έχει όλα τα mb ,ήτα λεπτά ή τα σμσ με μια ημερομηνία. Όσο για τη λήξη των χρηματων, μου γράφει Λήξη υπόλοιπου 30/12/2021 και φραγή κλήσης 29/1/2022.

Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσεις το πακέτο των 7 ευρω , θα μεταφερθούν τα λεπτά ομιλίας αλλά δεν θα μεταφερθούν τα SMS .

Οπότε αν χρειάζεσαι έστω και λίγα SMS βαλε τα 8,5 ευρώ,

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα ενα φοιτητικό μετά απο κάποιους μήνες αδράνειας, αλλα τα 600 mb και 600 προς what's up, δεν μου τα έδωσε; εχει τύχει και σε άλλον;

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...