Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω φοιτητική ιδιότητα αλλά έχω ξεπεράσει κατά πολύ το ν+2 γιατί τα είχα παρατήσει για μερικά χρόνια.

Τώρα γράφτηκα ξανά και έχω και φοιτητική ταυτότητα αλλά στη κοσμοτέ μου λένε ότι δε δικαιούμαι φοιτητικό whats up.

Γνωρίζει κάποιος αν ισχύει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

δευτερο φοιτητικό με πάσο στο ίδιο όνομα δεν δίνουν στην cosmote.

Ίσως μόνο αν στείλεις αίτημα για "δικαίωμα στην λήθη" ώστε να διαγραφτεί από τα αρχεία τους η προηγούμενη φορά που πήρες φοιτητικό.

Αλλά αν εξακολουθεί να παίζει το πρώτο φοιτητικό δεν μπορείς να το διαγράψεις.

Αλλά με ν+2 δύσκολο το βλέπω να σε δεχτούν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή έχω φοιτητικό με δεύτερο πάσο, απλά το προηγούμενο ήταν προπτυχιακό και αυτο μεταπτυχιακό. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά έγινε κανονικα δεκτό.
Link to comment
Share on other sites

Έχω φοιτητική ιδιότητα αλλά έχω ξεπεράσει κατά πολύ το ν+2 γιατί τα είχα παρατήσει για μερικά χρόνια.

Τώρα γράφτηκα ξανά και έχω και φοιτητική ταυτότητα αλλά στη κοσμοτέ μου λένε ότι δε δικαιούμαι φοιτητικό whats up.

Γνωρίζει κάποιος αν ισχύει αυτό?

 

Προσπάθησες να κάνεις κάποιον αριθμό φοιτητικό και σου απέρριψαν το αίτημα με τη συγκεκριμένη δικαιολογία;

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησες να κάνεις κάποιον αριθμό φοιτητικό και σου απέρριψαν το αίτημα με τη συγκεκριμένη δικαιολογία;

 

Έκανα την αίτηση ηλεκτρονικά δυο φορές και δεν πήρα απάντηση.

 

Πήγα σε κατάστημα και μου είπαν ότι δε γίνεται για τον παραπάνω λόγο. Μου είπαν ότι στο πάσο πρέπει να φαίνεται ημερομηνία λήξης και μάλλον εννοούν μέχρι πότε ισχύει το πάσο για έκπτωση εισιτηρίου.

Link to comment
Share on other sites

Με φοιτητική ταυτότητα (ακαδημαϊκή) που δεν αναγράφει ημερομηνία λήξης, επίσης δεν είχα θέμα. Η ταυτότητά μου έχει μόνο ημερομηνία έναρξης.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αίτηση ηλεκτρονικά δυο φορές και δεν πήρα απάντηση.

 

Πήγα σε κατάστημα και μου είπαν ότι δε γίνεται για τον παραπάνω λόγο. Μου είπαν ότι στο πάσο πρέπει να φαίνεται ημερομηνία λήξης και μάλλον εννοούν μέχρι πότε ισχύει το πάσο για έκπτωση εισιτηρίου.

 

Τα καταστήματα είναι για κλάματα. Κανε μια προσπάθεια επικοινωνίας μέσω τσατ στο σάιτ της κοσμοτε.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με δεύτερό πτυχίο τώρα εκανα αίτηση μόνο με τη βεβαίωση σπουδών καθώς δεν εχω ακόμα παραλάβει πασο
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με έναν γνωστό μου στον ΟΤΕ και μου είπε ότι επειδή στο πάσο μου φαίνεται η ημερομηνία εγγραφής η οποία είναι αρκετά παλιά 10 έτη + δε γίνεται να κάνω το καρτοκινητό μου φοιτητικό.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να περιμένεις, αν και λενε ότι απαιτείται ένα τρίμηνο.
Link to comment
Share on other sites

Εχοντάς κάνει αίτηση από τις 5/11 και εχοντάς επίκοινωνήσει 3 φορές με την εταιρία (σε κατάστημά τηλεφωνικώς και με τσατ) επιτέλους χθες ολοκληρώθηκε η μετατροπή του πακέτου μου σε φοιτητικό!

 

Εμενα ακομα τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ακομα τιποτα....

 

Και εγώ από το περασμένο Σάββατο τίποτα

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ηταν να τους ενοχλήσετε ξανά.. εγώ επέμενα πολύ..στη δεύτερη επικοινωνία καταθέσαμε αίτημα εκ νέου..στην τρίτη επικοινωνία μου είπαν οτι βλέπουν το αίτημα και οτι θα το προωθήσουν άμεσα..και μου έδωσαν δώρο για την καθυστέρησή. Μιλήσαμε Σάββατο..τη Δευτέρα έγινε η μετατροπή
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να πάρει παράταση και μετά τις 3/12?

Δε θα έλεγα όχι σε ένα πακέτο των 45GB (3x15GB) με 9€/μήνα (3x3€)!

 

15-GBand5-GB.jpg

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα από δυο καταστήματα τα οποία είχαν κόσμο, ουρά έξω στο κρύο. Δεν σταμάτησα. Δηλαδή σε περίοδο πανδημίας όπου προτρέπονται οι συναλλαγές να γίνονται με όσο το δυνατόν λιγότερη φυσική παρουσία εγώ θα πρέπει να στηθώ στην ουρά κ στο κρύο να χαλάσω βενζίνη κ να χάσω κ το χρόνο μου επειδή αυτοί δεν μπορούν με με εξυπηρετήσουν ούτε στα βασικά ? Αυτοί δεν απαντάνε ούτε στο τηλέφωνο ..... Δεν νομίζω bye bye
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πάτησα, έβαλα κάρτα 12€ και αντάλλαξα mb με το πάρε μοίρασε για 80 λεπτά προς όλους και τα ξεπέρασα με αποτέλεσμα να φάω σε μερικά λεπτά ομιλίας όλη την κάρτα!

Πολύ σπαστικο που δεν έχει κάποιο περιορισμό να σταματάει η κλήση μόλις τελειώσει το πακέτο, αλλά έτσι είναι κάπου πρέπει να κερδίζουν και οι εταιρείες!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πάτησα, έβαλα κάρτα 12€ και αντάλλαξα mb με το πάρε μοίρασε για 80 λεπτά προς όλους και τα ξεπέρασα με αποτέλεσμα να φάω σε μερικά λεπτά ομιλίας όλη την κάρτα!

Πολύ σπαστικο που δεν έχει κάποιο περιορισμό να σταματάει η κλήση μόλις τελειώσει το πακέτο, αλλά έτσι είναι κάπου πρέπει να κερδίζουν και οι εταιρείες!

 

Αρχικά λέγεται πάρε δώσε αυτό που λες. Επίσης, όταν έχεις περιορισμένα λεπτά ομιλίας, είναι νόμος να έχεις το νου σου και όχι να μιλάς ξεγνοιαστα. Είσαι σίγουρος ότι δε σου εστάλη μήνυμα ότι έληξαν τα λεπτά, όπως είπε ο Βασίλειος;

Link to comment
Share on other sites

εχω whats up στο όνομά μου αλλά το πάσο ανήκει στον αδερφό μου. Στη διαδικασία εγγραφής στο φοιτητικό whats up, τι πρεπει να βάλω σα στοιχεία; τα δικά μου ή του αδερφού μου; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

εχω whats up στο όνομά μου αλλά το πάσο ανήκει στον αδερφό μου. Στη διαδικασία εγγραφής στο φοιτητικό whats up, τι πρεπει να βάλω σα στοιχεία; τα δικά μου ή του αδερφού μου; ευχαριστώ

 

Πάντα βάζεις τα στοιχεία του πασο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...