Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1η του μηνός θα τα πάρεις.
Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Γνωρίζετε ποιο είναι το κόστος online παραγγελίας φοιτητικού what's up;

Ως προς το διαδικαστικό; Στέλνουν το πακέτο σύνδεσης στο σπίτι ή θα πρέπει να έχω πάρει ήδη πακέτο και αυτοί το ενεργοποιούν ως φοιτητικό;

Link to comment
Share on other sites

Δωρεαν είναι.

Γίνεται και σε νούμερο που υπάρχει ήδη αλλά και σε φορητότητά Απο άλλη εταιρεία αλλά και με νέο αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

Δωρεαν είναι.

Γίνεται και σε νούμερο που υπάρχει ήδη αλλά και σε φορητότητά Απο άλλη εταιρεία αλλά και με νέο αριθμό.

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Γνωρίζεις μηπως για πόσο χρόνο ισχύει το φοιτητικό πακέτο για μεταπτυχιακούς φοιτητές; Πάει και εδώ ν+2;

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα δεν έχει κοπεί κανένα φοιτητικό στην Cosmote. 32 χρονών έφτασε ο γυιός μου.
Link to comment
Share on other sites

Στη Vodafone, πάντως, το cu μου το έκοψαν στα 6 χρόνια (4+2). Και γι' αυτό σκεφτόμουν να το έκανα φοιτητικό what's up, αλλά με την ταυτότητα του μεταπτυχιακού μου.
Link to comment
Share on other sites

Στη Vodafone, πάντως, το cu μου το έκοψαν στα 6 χρόνια (4+2).

 

Είσαι άτυχος φίλε μου

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός οτι η cosmote δεν έχει κόψει φοιτητικά δεν είναι εγγύηση ότι στο μέλλον δεν θα συμβεί.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

Έχω συμβόλαιο Vodafone (απο πρώην Cyta) το οποίο λήγει τον άλλο μήνα. Πρόσφατα η σύζυγός μου μπήκε στο πανεπιστήμιο και απόκτησε το ανάλογο πάσο. Θέλω να της το γυρίσω σε φοιτητικό Cosmote . Θα υπάρχουν τίποτα κυρώσεις απο μεριά Vodafone; Το 18μήνο λήγει στις 20/3 . Θα πρέπει να το προχωρήσω νωρίτερα; Πόσο χρόνο απαιτεί η φορητότητα να γίνει;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

καλύτερα να περιμένεις ένα μήνα . Η φορητότητα ολοκληρώνεται σε μία μέρα. Μπορει και νωρίτερα.

Σιγουρα θα υπάρχει κόστος σπασίματος του συμβολαίου το οποίο περιγράφεται στο συμβόλαιο σου.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα , τότε θα προχωρήσω στην αλλαγή την εβδομάδα που λήγει το συμβόλαιο , να αποφύγω τυχόν επιβαρύνσεις..Ευχαριστώ!
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μα ξέρεις ότι η γυναίκα σου δικαιούται ένα φοιτητικό cosmote,αλλά και ένα Vodafone που δεν λήγει ποτέ και μπορεί να έχει πολλές χρησιμότητες

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω σίγουρα για το Vodafone. Το πάσο της το είχε παραλάβει απο κατάστημά τους (δεν ξέρω για ποιό λόγο) και η κοπέλα εκεί όντως της είπε οτι δικαιούται ενα δωρεάν πακέτο. Ίσως το πάρουμε δεν έχουμε να χάσουμε κάτι.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

H Vodafone δέχτηκε να δίνει δωρεάν τα πάσα στους φοιτητές ενώ η cosmote ζήταγε 2 ευρώ.

Δεν χρειάζεται νέο πακέτο. Μπορεις και σε υπάρχων πακέτο να πάρεις την φοιτητική προσφορά είτε στην Vodafone είτε στην Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Μα ξέρεις ότι η γυναίκα σου δικαιούται ένα φοιτητικό cosmote,αλλά και ένα Vodafone που δεν λήγει ποτέ και μπορεί να έχει πολλές χρησιμότητες

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Για το "δεν λήγει ποτέ" μην είσαι σίγουρος. Παρά πολλά φοιτητικά cu κόπηκαν μετα την πάροδο ν+2 ετών φοίτησης.

Υ.Γ.: Αν γυρίσω σε φοιτητικό το απλό what's up της συζύγου, τον χρόνο ομιλίας και τα δεδομένα που έχουν μαζευτεί τα χάνει;

Edited by nikkal
Link to comment
Share on other sites

Για το "δεν λήγει ποτέ" μην είσαι σίγουρος. Παρά πολλά φοιτητικά cu κόπηκαν μετα την πάροδο ν+2 ετών φοίτησης.

Υ.Γ.: Αν γυρίσω σε φοιτητικό το απλό what's up της συζύγου, τον χρόνο ομιλίας και τα δεδομένα που έχουν μαζευτεί τα χάνει;

 

Update: Από το chat της Cosmote μου είπαν ότι χάνονται τα συσσωρευμένα gb λόγω αλλαγής πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

δεν χάνονται την στιγμή της αλλαγής αλλά με την φυσιολογική τους λήξη αν δεν βάλεις το ίδιο πακέτο.

Τα relodit δεν χάνονται αν ανανεώσεις.

Τα λεπτά ομιλίας θα πάρεις 1000 τον μήνα για 3 μήνες. Άρα ας χάσεις τα παλιά.

Link to comment
Share on other sites

δεν χάνονται την στιγμή της αλλαγής αλλά με την φυσιολογική τους λήξη αν δεν βάλεις το ίδιο πακέτο.

Τα relodit δεν χάνονται αν ανανεώσεις.

Τα λεπτά ομιλίας θα πάρεις 1000 τον μήνα για 3 μήνες. Άρα ας χάσεις τα παλιά.

 

Άρα θα χάσουμε σχεδον 18 gb και θα μας μείνουν γύρω στα 15 gb από τα reload it.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

Έχω συμβόλαιο Vodafone (απο πρώην Cyta) το οποίο λήγει τον άλλο μήνα. Πρόσφατα η σύζυγός μου μπήκε στο πανεπιστήμιο και απόκτησε το ανάλογο πάσο. Θέλω να της το γυρίσω σε φοιτητικό Cosmote . Θα υπάρχουν τίποτα κυρώσεις απο μεριά Vodafone; Το 18μήνο λήγει στις 20/3 . Θα πρέπει να το προχωρήσω νωρίτερα; Πόσο χρόνο απαιτεί η φορητότητα να γίνει;

 

Βρήκα αυτό από παλαιότερη συζήτηση για δική μου διακοπή σύνδεσης .

 

14.3. Σε περίπτωση που η Σύμβαση είναι αορίστου χρόνου (είτε βάσει της Αίτησης του Συνδρομητή, είτε κατόπιν ανανέωσής

της), ο Συνδρομητής μπορεί να την καταγγείλει οποτεδήποτε σε κατάστημα του δικτύου πωλήσεων COSMOTE ή με αποστολή

επιστολής ή με αποστολή τηλεομοιοτυπίας ή μέσω ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου επισυνάπτοντας αντίγραφο δελτίου ταυτότητας ή

διαβατηρίου. Η υλοποίηση της διακοπής παροχής των υπηρεσιών μετά από καταγγελία της σύμβασης εκ μέρους του Συνδρομητή

πραγματοποιείται εντός δύο (2) εργασίμων ημερών, εκτός εάν ο Συνδρομητής ζητήσει η διακοπή να πραγματοποιηθεί σε

συγκεκριμένο χρόνο.

 

https://www.cosmote.gr/pdf...osmote_v11.pdf

 

Επίσης να ξέρεις ότι στην κοσμοτε παίρνει κανένα μήνα η αλλαγη σύνδεσης σε καρτοκινητο , οπότε αν τη διακοψεις 20/3 , μπορεί να σου χρεώσουν και τον επόμενο μήνα και δυστυχώς θα είναι με τιμή του παγίου σου χωρίς έκπτωση , εάν έχεις κάποια έκπτωση. Όποτε ίσως καλυτερα να τους πάρεις τηλέφωνο και να τους πεις θέλω να διακόψω τη σύνδεση αλλά όχι τώρα. Θέλω να κανω αίτηση διακοπής που να έχει ολοκληρωθεί 20/3.

 

Για του λόγου το αληθές, δες στο λινκ τη συζήτηση ολόκληρη.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8094529#

Link to comment
Share on other sites

Θα έχω μπερδέματα , είμαι σίγουρος. Οπότε θα πρέπει να πάω στις 20/2 να κάνω αίτημα στην Cosmote αφού κάνει ένα μήνα να πάρει την γραμμή ώστε να συμπέσει με την λήξη του συμβολαίου της Vodafone.

Εκεί που ανησυχώ είναι μην κόψουν τον αριθμό απο την Vodafone μόλις γίνει το αίτημα φορητότητας απο την Cosmote (ή ακόμα χειρότερα γίνει καμιά στραβή και χαθεί το νούμερο-ακραίο μεν αλλά ποτέ δεν είσαι σίγουρος) και με γυρίσουν στο κανονικό πάγιο.

Μήπως θα ήταν καλύτερη και πιο σίγουρη λύση με την λήξη του συμβολαίου να το κάνω καρτοκινητό Vodafone και μετά να παω στην Cosmote;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Θα έχω μπερδέματα , είμαι σίγουρος. Οπότε θα πρέπει να πάω στις 20/2 να κάνω αίτημα στην Cosmote αφού κάνει ένα μήνα να πάρει την γραμμή ώστε να συμπέσει με την λήξη του συμβολαίου της Vodafone.

Εκεί που ανησυχώ είναι μην κόψουν τον αριθμό απο την Vodafone μόλις γίνει το αίτημα φορητότητας απο την Cosmote (ή ακόμα χειρότερα γίνει καμιά στραβή και χαθεί το νούμερο-ακραίο μεν αλλά ποτέ δεν είσαι σίγουρος) και με γυρίσουν στο κανονικό πάγιο.

Μήπως θα ήταν καλύτερη και πιο σίγουρη λύση με την λήξη του συμβολαίου να το κάνω καρτοκινητό Vodafone και μετά να παω στην Cosmote;

 

Δεν υπάρχει θέμα, γίνονται εκατοντάδες φορητότητες κάθε μέρα. Θα συνεννοηθείς με Cosmote για την ακριβή ημέρα αλλαγής και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

η φορητότητα ολοκληρώνεται την ίδια μέρα θεωρητικά , οπότε μην πας ένα μήνα νωρίτερα. Εφόσον είσαι στην vodafone όπως λές, δεν χρειάζεται να βιαστείς. Οι όροι που σου δώσανε είναι της Cosmote . Ο ένας μήνας είναι για μετατροπή σε καρτοκινητό από συμβόλαιο της ίδιας εταιρείας. Δεν ισχύει για φορητότητα (μετατροπή σε καρτοκινητό από άλλη εταιρεία).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πρόσφατα έκανα αλλαγή αριθμού σε Whatsup. Ενώ έχει φινει η αλλαγή κανονικά στην εφαρμογή τους μου λέει ότι δεν είμαι συνδρομητής wu και δεν μπορώ να τη χρησιμοποιήσω. Την έσβησα δέκα φορές αλλά τιποτα. Έχει κανεις καμία ιδεα; Επίσης έχω καταθέσει τα έγγραφα σε κατάστημα εδώ και μια βδομαδα,για να το κάνω φοιτητικό αλλά ακόμη δεν έχει γινει η αλλαγή. Ποσο χρονικό διάστημα θέλει για να γινει η ταυτοποίηση;
Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...