Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και το πάσο και το whats up βγήκαν στο όνομα του αδερφού μου. Είσαι σίγουρος ότι δεν πρέπει το δικό μου συμβόλαιο, που θα το μετατρέψω σε whats up , να έχει τα ίδια στοιχεία με το πάσο; Δηλαδή μπορώ στο δικό μου whats απ να βάλω το πάσο του αδερφού μου;
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι σίγουρο. Φτάνει να το κάνεις πρώτα whatsUp
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι σίγουρο. Φτάνει να το κάνεις πρώτα whatsUp

 

Δεν πρέπει να δώσω ταυτότητα όμως εγώ για να το κάνω whats up? Και μετά όταν δώσω το πάσο του, δε θα φανεί ότι είναι διαφορετικό όνομα;

Link to comment
Share on other sites

Ο αριθμός σου είναι ήδη στα στοιχεία σου. Η μετατροπή σε καρτοκινητο (η αίτηση) γίνεται τηλεφωνικά.

Η μετατροπή σε φοιτητικό μπορεί να γίνει και μέσω του site στέλνοντας την ταυτότητα του κατόχου και το φοιτητικό πάσο, αρκεί το πάσο αυτο να μην χρησιμοποιείται σε άλλο καρτοκινητο Cosmote.

Δεν χρειάζεται το πάσο και η ταυτότητα να είναι στα ίδια στοιχεία, αυτοί προφανώς και θα δουν ότι είναι διαφορετικά άτομα αλλά δεν τους νοιαζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Με ποιο τρόπο παιδιά διπλασιάζετε τα mb σας; Εννοώ ποιο είναι το συμφέρον στο φοιτητικό whats up? Υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός για να μη σπαμαρω ; Ευχαριστώ πολύ !!!
Link to comment
Share on other sites

Ανανεώνεις ηλεκτρονικά και πριν λήξουν τα πακέτα σου, αυτός είναι ο γενικός «κανόνας».
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε σημαίνει ότι δε πρέπει να τα ξοδέψεις πριν τελειώνει ο μήνας;; θέλω να πω 1,2 γιγα το μήνα δεν είναι και μεγάλο ποσό για να μη το ξοδέψεις ως το τέλος του μήνα. Ποιο είναι ένα μέσο κόστος για χρήση ίντερνετ γύρω στα 4-5 γιγα;
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις φοιτητικό, τότε με κάθε ανανέωση ηλεκτρονικά παίρνεις 1200ΜΒ από το reload it +500ΜΒ bonus +100ΜB από το Πάρε Μοίρασε. Αν κάνεις ανταλλαγή στο σχετικό θέμα του forum, θα πάρεις ακόμα 300ΜΒ , σύνολο 2,1GB για ένα μήνα.

Κάθε μήνα παίρνεις 600ΜΒ για 1 μήνα, και με τα € της κάρτας που έβαλες μπορείς να πάρεις το φοιτητικό πακέτο που θα σου δώσει ακόμα 1,2GB.

Σύνολο θα έχεις δηλαδή με ανανέωση 10€, 3,9GB, από τα οποία όσα δεν καταναλωθούν μεταφέρονται στον επόμενο μήνα με την ενεργοποιηση του ίδιου πακέτου.

 

Αν δεν σε ενδιαφέρει η ομιλία, μπορείς να δεις τα πακέτα DIY που δίνουν λιγότερα λεπτά ομιλίας και περισσότερα δεδομενα για social/video/χρήση τη νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα what' s up στο όνομά μου το οποίο χρησιμοποιεί η κόρη μου. Από φέτος είναι φοιτήτρια και έκανα αίτηση την Παρασκευή να γίνει φοιτητικό αλλά δεν της έχει έρθει μέχρι σήμερα ούτε sms, ούτε email.

Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας για να δω τί γίνεται; ή viber; fb;:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ανανεώνεις ηλεκτρονικά και πριν λήξουν τα πακέτα σου, αυτός είναι ο γενικός «κανόνας».

 

Πρέπει να ανανεώσω αναγκαστικά το πακέτο που έχω ενεργό για να μη λήξουν τα δεδομένα και τα λεπτά ομιλίας ή μπορώ απλά με ανανέωση χρημάτων στο κινητό;

Τελειώνει το πρώτο τρίμηνο από την ενεργοποίηση σε λίγες μέρες και θέλω να ξέρω τι να κάνω για να μη χάσω αυτά που έχω (λίγα είναι μιας και είμαι στην αρχή ακόμα και δεν καταναλώνω πολλά).

Edited by thodoris85
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα what' s up στο όνομά μου το οποίο χρησιμοποιεί η κόρη μου. Από φέτος είναι φοιτήτρια και έκανα αίτηση την Παρασκευή να γίνει φοιτητικό αλλά δεν της έχει έρθει μέχρι σήμερα ούτε sms, ούτε email.

Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας για να δω τί γίνεται; ή viber; fb;:)

 

https://www.facebook.com/WhatsUpCosmote/?ti=as

Στο chat που εχει η εφαρμογή cosmote

Ή στο 13888

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ανανεώσω αναγκαστικά το πακέτο που έχω ενεργό για να μη λήξουν τα δεδομένα και τα λεπτά ομιλίας ή μπορώ απλά με ανανέωση χρημάτων στο κινητό;

Τελειώνει το πρώτο τρίμηνο από την ενεργοποίηση σε λίγες μέρες και θέλω να ξέρω τι να κάνω για να μη χάσω αυτά που έχω (λίγα είναι μιας και είμαι στην αρχή ακόμα και δεν καταναλώνω πολλά).

Για να μεταφέρεις στον επόμενο μήνα ότι περίσσεψε πρέπει αφού βάλεις τα χρήματα, να αγοράσεις το ίδιο πακέτο πριν την ημερομηνία λήξης του

Link to comment
Share on other sites

Για να μεταφέρεις στον επόμενο μήνα ότι περίσσεψε πρέπει αφού βάλεις τα χρήματα, να αγοράσεις το ίδιο πακέτο πριν την ημερομηνία λήξης του

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

https://www.facebook.com/WhatsUpCosmote/?ti=as

Στο chat που εχει η εφαρμογή cosmote

Ή στο 13888

Ευχαριστώ πολύ! Τελικά σήμερα ενεργοποιηθηκε το φοιτητικό και έτσι δεν χρειάστηκε να τους καλέσω. Έστειλε και μια πρόσκληση στην αδελφή της που έχει what's up αλλά είναι γεννημένη το 2004 και δεν γίνεται. Επειδή το πάσο θα το παραλάβουμε από κατάστημα Vodafone θα δω μήπως κάνω της άλλης κόρης φοιτητικό Vodafone.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Το νουμερο μου ειναι στην wind αλλα περασα στο πανεπιστημιο και εκανα αιτηση προχτες για μεταφορα στο whats up.Ξερετε σε ποσες ημερες ολοκληρώνεται η μεταφορα?Αααα και δεν ελαβα ουτε καποιο email η sms οτι εγινε η αιτηση! Edited by galopoula
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει μια προσφορά με 3 ευρώ όπου παίρνεις 15GB και άλλα 5GB ένας φίλος. Είναι κανείς που να θέλει να αγοράσει το ίδιο πακέτο και να κάνουμε αμοιβαία ανταλλαγή; Δηλαδή να αγοράσω εγώ το πακέτο και να του στείλω τα 5GB, και να αγοράσεις και ο άλλος το ίδιο πακέτο και να μου στείλει σε μένα τα 5GB, οπότε θα έχουμε και οι δύο από 20GB σύνολο. Όποιος ενδιαφέρεται ανταλάζουμε τα νούμερά μας με προσωπικό μήνυμα.
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Ποια μέρα γίνεται η ανανεωση και ο διπλασιασμός; κάθε μήνα από τότε που το ενεργοποίησες το γουατσ απ ή κάθε πρώτη του μήνα ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Την υπηρεσία easy transfer την έκοψαν;

Προσπάθησα να κάνω σε δύο διαφορετικά νούμερα και μου βγάζει μήνυμα :

"Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ COSMOTE EASY TRANSFER ΔΕΝ ΔΙΑΤΙΘΕΤΑΙ ΣΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΣΑΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ. ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΛΕΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ 13888"

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία δεν διατίθεται

α) Στο FROG

β) σε whatsUp με διπλασιασμό χρημάτων μέχρι να συμπληρωθεί 1 έτος από την ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα βρήκα ένα τύπο μέσω viper που λέει ότι με 40€ και την ταυτότητα μου μετατρέπει σε φοιτητικό το απλό μου what's up.Στο δικό μου όνομα. Υπάρχει κάτι να προσέξω; Ευχαριστώ. Edited by tamp
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα βρήκα ένα τύπο μέσω viper που λέει ότι με 40€ και την ταυτότητα μου μετατρέπει σε φοιτητικό το απλό μου what's up.Στο δικό μου όνομα. Υπάρχει κάτι να προσέξω; Ευχαριστώ.

Με ποιο τρόπο ?

Νόμιμο ?

Και γιατί θέλει 40€ ?

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τρόπο ?

Νόμιμο ?

Και γιατί θέλει 40€ ?

Δεν ξέρω πως μπορώ να καταλάβω αν είναι νόμιμο ή παράνομο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως μπορώ να καταλάβω αν είναι νόμιμο ή παράνομο;

 

Νόμιμος τρόπος αποκλείεται να είναι, υπο την έννοια ότι δεν είσαι φοιτητής. Ως εκ τούτου, αν δεχτείς τη συμφωνία, πάντα υπάρχει η περίπτωση να σου ζητήσουν καποια στιγμή επιβεβαίωση των στοιχείων σου απο την Κοσμοτε για να δουν εαν όντως εισαι φοιτητής, οπότε τελικα να στο κοψουν. Ρισκαρεις λοιπον.

 

Θετικό το ότι θα γυρίσει στο ονομα σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ρώτησε ομως αν είναι νόμιμο αλλά αν τον συμφέρει.
Link to comment
Share on other sites

Αν γίνει φοιτητικό με πάσο φοιτητή ο οποίος έχει απεμπολήσει το δικαίωμα του για φοιτητικό what's up έναντι αμοιβής είναι νόμιμο.

Όπως μπορείτε και εσείς να κάνετε το what's up σας φοιτητικό με πάσο γνωστού σας φοιτητή ο οποίος δεν θέλει να κάνει χρήση του δικαιώματός του.

Προφανώς είναι παράνομο αν παίζει άλλη διαδικασία...

Edited by arjuna
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...