Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νόμιμος τρόπος αποκλείεται να είναι, υπο την έννοια ότι δεν είσαι φοιτητής. Ως εκ τούτου, αν δεχτείς τη συμφωνία, πάντα υπάρχει η περίπτωση να σου ζητήσουν καποια στιγμή επιβεβαίωση των στοιχείων σου απο την Κοσμοτε για να δουν εαν όντως εισαι φοιτητής, οπότε τελικα να στο κοψουν. Ρισκαρεις λοιπον.

 

Θετικό το ότι θα γυρίσει στο ονομα σου.

 

Πρώτα ευχάριστω για την απάντηση.δευτερον όταν λες να το κόψουν το εννοείς; Να χάσω το νούμερο ή να κόψουν τις παροχές; Γιατί να χάσω το νούμερο είναι θέμα διότι το χρησιμοποιώ κανονικά ως νούμερο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης πέρα το απλό what's up που έχω υπάρχει άλλο ένα προνομιακό θέλω να ρωτήσω αν στο προνομιακό με συμφέρει να κάνω την αλλαγή; (Ξέρω ότι υπάρχει ποστ για το προνομιακό αλλά δεν μπορώ να στείλω μύνημα διότι έχω στείλει εδώ) ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όλες οι μετατροπές σε φοιτητικό έναντι αμοιβής παράνομες γιατί και εγώ ξέρω άτομα που έχουν πουλήσει το φοιτητικό τους δικαίωμα επειδή δεν το χρησιμοποιούσαν.

Κάποιοι τα πουλάνε μόνοι τους και κάποιοι μέσω τρίτων σε αγγελίες.

Επίσης τον τελευταίο καιρό οι έλεγχοι για την έγκριση και την παραμονή σε φοιτητικό αριθμό έχουν αυξηθεί όπως και τα κριτήρια οπότε είναι σχετικά δύσκολο να κάνεις παράνομη μετατροπή.

Όχι όμως ότι δεν υπάρχουν και εξαιρέσεις, μην παρεξηγηθώ.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο το παράνομο και άλλο το παράτυπο. Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος νόμος που τον παραβαίνει οποίος έχει φοιτητικό χωρίς να είσαι φοιτητής. Αντίθετα, ο πάροχος έχει θέσει κάποιες προϋποθέσεις για να σου δώσει το φοιτητικό, και η κυριότερη είναι να είσαι φοιτητής. Αν κάποιος έχει τα μέσα να παρακάμψει αυτή την συνθήκη, δεν νομίζω ότι είναι κάτι που τιμωρείται από τον νόμο. Άλλο αν δεν είναι σωστό ή ηθικό κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία δεν διατίθεται

α) Στο FROG

β) σε whatsUp με διπλασιασμό χρημάτων μέχρι να συμπληρωθεί 1 έτος από την ενεργοποίηση.

Έχω What's Up, αλλά διπλασιασμό χρημάτων δεν έχω δει ποτέ να γίνεται, τί είναι αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις φοιτητικό, τότε με κάθε ανανέωση ηλεκτρονικά παίρνεις 1200ΜΒ από το reload it +500ΜΒ bonus +100ΜB από το Πάρε Μοίρασε. Αν κάνεις ανταλλαγή στο σχετικό θέμα του forum, θα πάρεις ακόμα 300ΜΒ , σύνολο 2,1GB για ένα μήνα.

Κάθε μήνα παίρνεις 600ΜΒ για 1 μήνα, και με τα € της κάρτας που έβαλες μπορείς να πάρεις το φοιτητικό πακέτο που θα σου δώσει ακόμα 1,2GB.

Σύνολο θα έχεις δηλαδή με ανανέωση 10€, 3,9GB, από τα οποία όσα δεν καταναλωθούν μεταφέρονται στον επόμενο μήνα με την ενεργοποιηση του ίδιου πακέτου.

 

Αν δεν σε ενδιαφέρει η ομιλία, μπορείς να δεις τα πακέτα DIY που δίνουν λιγότερα λεπτά ομιλίας και περισσότερα δεδομενα για social/video/χρήση τη νύχτα.

 

Ποια μέρα γίνεται η ανανεωση και ο διπλασιασμός; κάθε μήνα από τότε που το ενεργοποίησες το γουατσ απ ή κάθε πρώτη του μήνα ;

Link to comment
Share on other sites

Έχω What's Up, αλλά διπλασιασμό χρημάτων δεν έχω δει ποτέ να γίνεται, τί είναι αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προσφορά για νέες κάρτες για τους πρώτους 3 μήνες.

Δεν ισχύει για όλες τις κάρτες αλλά μόνο για όσες το γράφουν.

Link to comment
Share on other sites

https://www.facebook.com/WhatsUpCosmote/?ti=as

Στο chat που εχει η εφαρμογή cosmote

Ή στο 13888

Δεν βλέπω να λειτουργεί το chat......και απο το fb που τους έστειλα μήνυμα με έγραψαν κανονικά.....(μα καλά τι έπαθαν?)

 

Ξέρετε που μπορώ να στείλω τη βεβαίωση σπουδών για να μετατραπεί σε φοιτητικό? Στο site του watch up ζητάει να κάνεις upload το πάσο το οποίο δεν το έχω παραλάβει ακόμα......

Link to comment
Share on other sites

Δέχεται και βεβαίωση σπουδών από όσο θυμάμαι.

Πόσες μέρες κάνει όμως; Ηδη πέρασαν 15 και τίποτα. Το chat δεν δουλεύει από πουθενά, και στο 13888 τώρα που κάλεσα έχει αναμονή 4 ωρες. Κατι μου λεει πως όταν με καλέσουν πισω δεν θα ισχύει πια το πάσο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να λειτουργεί το chat......και απο το fb που τους έστειλα μήνυμα με έγραψαν κανονικά.....(μα καλά τι έπαθαν?)

 

 

 

Ξέρετε που μπορώ να στείλω τη βεβαίωση σπουδών για να μετατραπεί σε φοιτητικό? Στο site του watch up ζητάει να κάνεις upload το πάσο το οποίο δεν το έχω παραλάβει ακόμα......

Εγώ πάντως τους έστειλα μέσω της εφαρμογής μόνο την ταυτότητα του γιου μου και το γυρίσανε αμέσως σε φοιτητικό.

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τους έστειλα μέσω της εφαρμογής μόνο την ταυτότητα του γιου μου και το γυρίσανε αμέσως σε φοιτητικό.

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

Καλημέρα θέλω να ρωτήσω πριν το κάνεις φοιτητικό το είχες σε στο όνομα σου; η ήταν στον γιό σου και πριν; Εγώ θέλω να κάνω φοιτητικό τις γυναίκας μου που έχει βεβαίωση σπουδών ώσπου την σχολή της αλλά έχω το νούμερο στο όνομα μου.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα μέσω του site τα δικαιολογητικά από τις 5/11......ξέρουμε πόσες ημέρες παίρνει για να γίνει η αλλαγή ? Επίσης, με το υπόλοιπο χρημάτων, χρόνου ομιλίας, mb, sms τι γίνεται ? Τα χάμω μόλις γίνει η μετατροπή ?
Link to comment
Share on other sites

Οχι, απλά ενεργοποιούνται και τα φοιτητικά πακέτα. Όλα τα υπόλοιπα παραμένουν όπως πριν.

Η ενεργοποιηση κάνει 5-10 μέρες περίπου, αλλά σε εμενα κόλλησε και ήθελε να τους παρω τηλέφωνο για να κάνουν επανεκκίνηση το αίτημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θέλω να ρωτήσω πριν το κάνεις φοιτητικό το είχες σε στο όνομα σου; η ήταν στον γιό σου και πριν; Εγώ θέλω να κάνω φοιτητικό τις γυναίκας μου που έχει βεβαίωση σπουδών ώσπου την σχολή της αλλά έχω το νούμερο στο όνομα μου.
Πήγα αγόρασα ένα what's up καρτοκινητο στο όνομά μου και το έκανα φοιτητικό με την ταυτότητα του γιου μου. Η γραμμή συνεχίζει να είναι στο όνομά μου.

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι, απλά ενεργοποιούνται και τα φοιτητικά πακέτα. Όλα τα υπόλοιπα παραμένουν όπως πριν.

Η ενεργοποιηση κάνει 5-10 μέρες περίπου, αλλά σε εμενα κόλλησε και ήθελε να τους παρω τηλέφωνο για να κάνουν επανεκκίνηση το αίτημα.

 

Ευχαριστώ. Θα τους τηλεφωνήσω κ εγώ

Link to comment
Share on other sites

διακοπη ληξης φοιτητικου πακετου;

καλησπερα βλεπω οτι στην vodafone αρχιζουνε και κοβουνε τα καρτοκινητα φοιτητικα στην whats up υπαρχει καποιος που του εχει ληξει το πασο και του εχουνε καταργησει εντελως το φοιτητικο; και το εχουνε κανει απλο whats up ; ;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Τελικά σήμερα ενεργοποιηθηκε το φοιτητικό και έτσι δεν χρειάστηκε να τους καλέσω. Έστειλε και μια πρόσκληση στην αδελφή της που έχει what's up αλλά είναι γεννημένη το 2004 και δεν γίνεται. Επειδή το πάσο θα το παραλάβουμε από κατάστημα Vodafone θα δω μήπως κάνω της άλλης κόρης φοιτητικό Vodafone.

 

Πως καταλαβες οτι ενεργοποηθηκε;;; ηρθε μηνυμα;

Link to comment
Share on other sites

Πως καταλαβες οτι ενεργοποηθηκε;;; ηρθε μηνυμα;
Σου έρχονται απανωτά μηνύματα με τα δώρα

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: το έχουν κλείσει το μαγαζί?

 

Είχα βάλει τον αριθμό μου στο site της cosmote για να με καλέσουν.......μετά απο μερικές ημέρες με κάλεσαν και μου είπαν οτι το τμήμα που με κάλεσε είναι αρμόδιο μόνο για τη σταθερή και καλύτερα θα ήταν να καλέσω στο 13888 για να με εξυπηρετήσουν που έχει χρέωση 0,19€ ανεξαρτήτως διάρκειας και στην περίπτωση που δεν υπάρχει διαθέσιμος εκπρόσωπος υπάρχει επιλογή για να σε καλέσουν πίσω (!)

 

Πήρα τηλέφωνο δυο φορές, χρεώθηκα, για να ακούσω το ηχογραφημένο μήνυμα οτι όλοι οι εκπρόσωποι είναι απασχολημένοι και να κλείσει η γραμμή!!!

 

Μίλησα και στο πρωϊ στο chat απο το fb και απο εκει δεν πήρα καμία απάντησ.

 

Περιμένω να γίνει φοιτητικό και κάνω χρήση του κινητού με το σταγονόμετρο............

 

Στην vodafone που ήμουν πριν, μπορεί να μην είχε σήμα, αλλά με έπαιρναν πίσω τηλέφωνο......

 

Πόσο είναι ο ελάχιστος χρόνοσ παραμονής σε watch up? Δύο μήνες?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: το έχουν κλείσει το μαγαζί?

 

Είχα βάλει τον αριθμό μου στο site της cosmote για να με καλέσουν.......μετά απο μερικές ημέρες με κάλεσαν και μου είπαν οτι το τμήμα που με κάλεσε είναι αρμόδιο μόνο για τη σταθερή και καλύτερα θα ήταν να καλέσω στο 13888 για να με εξυπηρετήσουν που έχει χρέωση 0,19€ ανεξαρτήτως διάρκειας και στην περίπτωση που δεν υπάρχει διαθέσιμος εκπρόσωπος υπάρχει επιλογή για να σε καλέσουν πίσω (!)

 

Πήρα τηλέφωνο δυο φορές, χρεώθηκα, για να ακούσω το ηχογραφημένο μήνυμα οτι όλοι οι εκπρόσωποι είναι απασχολημένοι και να κλείσει η γραμμή!!!

 

Μίλησα και στο πρωϊ στο chat απο το fb και απο εκει δεν πήρα καμία απάντησ.

 

Περιμένω να γίνει φοιτητικό και κάνω χρήση του κινητού με το σταγονόμετρο............

 

Στην vodafone που ήμουν πριν, μπορεί να μην είχε σήμα, αλλά με έπαιρναν πίσω τηλέφωνο......

 

Πόσο είναι ο ελάχιστος χρόνοσ παραμονής σε watch up? Δύο μήνες?

 

Λογικα δουλευουν με λιγοτερα ατομα + οτι αυξηθηκε η κινηση λογω καταστασης.....

 

2106513888 με αστικη χρεωση...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει κι εγώ αίτηση σε κατάστημα απο της 5/11..ακόμα τίποτα.. εννοείται οτι πιο εύκολα πιάνεις το τζοκερ παρά να τους πετύχεις στο 13888.. μίλησα με το τσατ και κατέθεσαν αίτημα στις 11/11.. δεν έγινε τίποτα.. πήγα εχθές το πρωί σε κατάστημα και μου είπαν οτι θα γίνει σε 24 ώρες.. δεν έγινε τίποτα... σήμερα κάλεσα στο 13788.. μου το είπαν από το κατάστημα για να μη χρεώνομαι καθόλου είτε καλώ απο κινητό είτε από σταθερό.. σήμερα το πρωί κατάφερα να μιλήσω.. με διαβεβαίωσαν οτι θα γίνει μέχρι Τρίτη.. και μου έδωσαν δώρο για την αναμονή 200' προς όλους και 500μβ.. Επίσης μου μου είπαν την Τριτη να κάνω απεγκατάσταση και ξανα εγκατάσταση της εφαρμογής whats up..
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχει 4 ημερες που εκανα την αιτηση για μετατροπη σε φοιτητικο αλλα ακομα τιποτα !!Προχτες μου ειπαν στο chat αλλα και στο 13888 να περιμενω 24 ωρες και θα γινει αλλα ακομα τιποτα!
Link to comment
Share on other sites

Εχοντάς κάνει αίτηση από τις 5/11 και εχοντάς επίκοινωνήσει 3 φορές με την εταιρία (σε κατάστημά τηλεφωνικώς και με τσατ) επιτέλους χθες ολοκληρώθηκε η μετατροπή του πακέτου μου σε φοιτητικό!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...