Jump to content

Samsung Galaxy J5 2016


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα στην κοινοτητα.Μια ερωτηση οποιος μπορει να με βοηθησει παρακαλω.Εχω ενα rooted samsung galaxy j5 2016 dual sim,με android version 6.0.1,προσπαθω μεσα απο τις ρθυμισεις να ενεργοποιησω την δυνατοτητα φωνητικης κλησης των επαφων μου αλλα χωρις αποτελεσμα.Προσπαθησα με 2 διαφορετικα bluetooth αλλα το μονο που μου βγαζει οταν δινω εντολες φωνητικα ειναι αναζητηση στο chrome και αυτο οταν ειμαι online.Υπαρχει μηπως καποιο software η ρυθμιση για να ενεργοποιηθει η συγκεκριμενη λειτουργια?Ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 809
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεί να έχει απαντηθεί ποιό πίσω αλλά αν θέλει κάποιος απαντάει..Έχω περάσει την nougat μέσω Odin θα παίρνω αναβαθμίσεις όταν υπάρχουν ή θα έχω πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει απαντηθεί ποιό πίσω αλλά αν θέλει κάποιος απαντάει..Έχω περάσει την nougat μέσω Odin θα παίρνω αναβαθμίσεις όταν υπάρχουν ή θα έχω πρόβλημα;

Μια χαρα θα παιρνεις .Αναλογα βεβαια την χωρα προελευσης που φλασαρες θα παιρνεις γρηγορα η λιγο πιο αργα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Εχω ενα θέμα τον τελευταίο μήνα με το κινητό μου. Κάνει εναν περίεργο ήχο όταν το εχω στο δυνατό.

Ξαφνικά δεν μου δεχοταν τα ακουστικα του και μου εσβηνε την οθονη οταν τα εβαζα και αλλαξα ακουστικά και κανει τον περιεργο ήχο και οταν με καλουν κ εχω τα ακουστικά δεν με ακουνε καθαρά πάντα και κανει παράσιτα...και τον ηχο τον κάνει στο άσχετο όποτε το εχω στο δυνατο..τι μπορεί να είναι??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,διαθετω ενα rooted j5 2016.Yπαρχει καμία ρύθμιση να μπλοκάρω τις ενοχλητικές διαφημίσεις απο όλες τις εφαρμογές ή ακομη και μεμονομένα απο καθε μια απο αυτες?Οποιος χρησιμοποιεί κάποιον αξιόπιστο virtual assistant ας μας πει εντυπωσεις.
Link to comment
Share on other sites

Γκουγκλαρε και βρες adguard, adaway, adhell ειναι καμποσα.... Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,διαθετω ενα rooted j5 2016.Yπαρχει καμία ρύθμιση να μπλοκάρω τις ενοχλητικές διαφημίσεις απο όλες τις εφαρμογές ή ακομη και μεμονομένα απο καθε μια απο αυτες?Οποιος χρησιμοποιεί κάποιον αξιόπιστο virtual assistant ας μας πει εντυπωσεις.

Το adfree πολύ καλό!!

https://www.google.gr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://adfree.odiousapps.com/&ved=2ahUKEwiDyuOo2LHaAhVEDSwKHfBFCu0QFjAAegQIBhAB&usg=AOvVaw03cvo6lmuoxgoNbSQ7Tyf2

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο μήνα έχω συχνά αλλά όχι πάντοτε, πρόβλημα με την αποστολή email με συνημμένες φωτογραφίες, με τη gmail app: Δεν φεύγουν, κολλάνε στο φάκελο «προς αποστολή», γράφοντας «μεταφόρτωση» (ή uploading αν το έχετε σε αγγλική γλώσσα). Εννοείται, μιλώ για μικρές συνημμένες φωτογραφίες, που τραβώ συνήθως, αλλά όχι απαραίτητα, με την κάμερά του (2-4 ΜΒ). Συμβαίνει δε είτε είμαι σε κάποιο wifi είτε στο δικό μου 4G.

 

Έχω δοκιμάσει διάφορα που διάβασα: (α) διαγραφή μνήμης κας της εφαρμογής -- δεν δουλεύει (β) επανεκκίνηση της συσκευής. Τη δοκίμασα μια φορά, μόλις άνοιξα ξανά πράγματι τα μέιλ έφυγαν, αλλά στατιστικώς δεν είναι επαρκές το δείγμα. Ούτε φυσικά μπορώ να το κάνω όποτε δεν φεύγουν τα μέιλ.

 

Σας έχει τύχει; Καμία ιδέα;

 

===

Και με αυτή την αφορμή: Ξέρει κανείς στη φωνητική πληκτρολόγηση του πληκτρολογίου Samsung στην ελληνική γλώσσα, πώς βάζουμε σημεία στίξης;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά δεν ισχύει αυτό που λες (αν το λες εμένα). Προσπάθησα να κάνω μια επαρκή περιγραφή. Εξήγησα ότι δεν φεύγουν ποτέ, όταν αποφασίσουν να κολλήσουν. Αλλιώς φεύγουν σε ένα δευτερόλεπτο. Και είναι πολύ μικρά αρχεία.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Αποχαιρετώ την ενότητα αυτή, λόγω θραύσης του κινητού χτες. Μια χαρά ήταν τους 18 μήνες που το κράτησα.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Καλημέρα στην ομάδα, εδώ και κάτι μέρες πάνω στην μπάρα ειδοποιήσεων, ενώ έχω το wifi του σπιτιού μου και της δουλειάς μου ανοικτό και συνδεδεμένο, μου δείχνει και το σήμα του 4g(εχω ανοιχτά τα δεδομένα παράλληλα). Το έκανα επανεκκίνηση μήπως φύγει αλλά δεν. Το παρατήρησε κάνεις άλλος αυτό; Ευχαριστώ.
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όχι αλλά ενδέχεται κάποια "κολλημένη" εφαρμογή του χαμού να θέλει καλά και σώνει να περάσει τα σκουπίδια της μέσα από το 4g. Είναι εφικτότατο αυτό μια κι η συσκευή μπορεί να πατάει ταυτόχρονα σε ένα κάρο δίκτυα κι οι εφαρμογές της να θέλουν να διοχετεύσουν καλά και σώνει μέσα από κάποιο συγκεκριμένο απ'αυτά, πράγμα που τέλος πάντων δεν είναι και το θετικότερο..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα, εδώ και κάτι μέρες πάνω στην μπάρα ειδοποιήσεων, ενώ έχω το wifi του σπιτιού μου και της δουλειάς μου ανοικτό και συνδεδεμένο, μου δείχνει και το σήμα του 4g(εχω ανοιχτά τα δεδομένα παράλληλα). Το έκανα επανεκκίνηση μήπως φύγει αλλά δεν. Το παρατήρησε κάνεις άλλος αυτό; Ευχαριστώ.

 

Τελικά μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα τι έφταιγε, είχα βάλει κατά λάθος στις ρυθμίσεις του προγραμματιστεί, να δουλεύουν παράλληλα, wifi-4g. Τέλος καλό, όλα καλά.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα σε ολους, εχει ενας φιλος μου ενα samsung j5 2016 και του κολλησε, το παει σε ενα servise και του κανουν εν αγνοια του hardseset.

το θεμα ειναι οτι μολις ανοιγει το κινητο, του βγαζει γλωσσες, συνδεση σε wifi κτλ, και μετα του λεει οτι εγινε μη εξουσιοδοτημενη επαναφορα και θελει επαληθευση λογαριασμου.

πρεπει λεει να συνδεθω με καποιο λογαριασμο που να να εχει συγχρονιστει με το συγκεκριμενο τηλεφωνο.

 

το θεμα ειναι οτι ο μοναδικος αριθμος αυτος που ειχε γινει η συνδεση, δεν χρησιμοποιειται πλεον και το mail δεν ηταν πουθενα γραμμενο

προσπαθησα να περασω TWRP, αλλη ρομ αλλα ματαια γιατι ειναι κλειδωμενο...

καμια ιδεα?

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Nα ψάξει στο YouTube την διαδικασία παρακαμψης του Google account, αυτο εκανα και εγω και μπορεσα και ξεκλειδωσα το τηλεφωνο με το ιδιο πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,εδώ και καιρό έχω μια 32gb Kingston κάρτα μνήμης και δούλευε πολύ καλά μέχρι πριν λιγο,(έχει γύρω στα 15gb,τραγούδια,φωτο,αρχεία,apk.)και κάποια στιγμή βλέπω στην μπάρα ειδοποιήσεων(μη υποστηριζόμενη κάρτα μνήμης).Έκανα επανεκκίνηση αλλά και πάλι δεν την είδε.Την έβαλα σε άλλο τηλέφωνο αλλά πάλι τα ίδια.Την έβγαλα και την έβαλα στο λαπ τοπ ,την είδε μεν αλλά δεν την ανοίγει,παρά μόνο ασφαλή καταργηση κάνει.Ξέρει κάποιος τρόπο να την επαναφέρω;Ευχαριστώ. Edited by dantspet
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η μπαταρια μου αρχιζει να τα παιζει. Δεν κραταει πολυ κ εχτες το βραδι ενω ηταβ φορτισμενο, σημερα το πρωι εδειχνε 73% κ σε λειτοργια πτησης!!!

Το ερωτημα μου ειναι που θα βρω γνησια μπαταρια. Στα σκρουτζομαγαζα δεν ξερω κατα ποσο ειναι γνησια.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου πάντως πήρα μία από electroholic κάτω από 8€ και είναι ίδια με αυτή που φοράει απ'το εργοστάσιο το κινητό. Απόδοση και διάρκεια ίδια (όπως όταν ήταν καινούργια εννοώ).
Sent from my Ericsson 198.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά Γειά σας.

Να ρωτήσω κάτι.

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το j5 2016 ως gps να μου πεί αν ρολάρει κανονικά χωρίς κολλήματα κλπ;

Θέλω να το χρησιμοποιήσω για λίγες μέρες και θα ήθελα τη γνώμη σας.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει και το καλύτερο GPS τουλάχιστον το δικό μου αλλα μια αξιοπρεπής πλοηγηση στον αυτοκινητόδρομο σου την παρέχει. Τωρα μες στην πολη με τα ψηλα κτήρια εχει καποια θέματα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 2016

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...