Jump to content

Samsung Galaxy J5 2016


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://images.e-shop.gr/images/TEL/TEL.002817.jpg

 

Samsung: Επίσημα το Galaxy J5

Λειτουργικό Σύστημα: ANDROID V6.0.1 MARSHMALLOW

Κεντρικός Επεξεργαστής: Quad-core 1.2 GHz, GPU:Adreno 306

Μνήμη RAM: 2 GB

Εσωτερική μνήμη: 16 GB

Κάρτα μνήμης: microSD εως 128GB

Οθόνη: 5.2'', Super AMOLED, 720 x 1280

Ασύρματη επικοινωνία: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth v4.1 με A2DP

Mobile Internet: GSM, HSPA, LTE

Camera: Οπίσθια: 13MP /f1.9/28mm/autofocus/LED flash. Εμπρόσθια: 5MP /f1.9/LED flash

Διαστάσεις (mm): 145.8 x 72.3 x 8.1

Βάρος (γραμ.): 159

Sar: Head 0.579 w/kg - Body 0.594 w/kg

Μπαταρία: 3100mAh Li-Ion Αποσπώμενη

Χρόνος Ομιλίας:

Xρόνος Αναμονής:

Video: 1080p@30fps

Java: Οχι

GPS: Ναί

NFC: Οχι

Ειδοποιήσεις: MP3, WAV, Δόνηση

Υποστήριξη Ραδιοφώνου: Ναί

Fingerprint: Οχι

Ενσωματωμένοι Αισθητήρες: Εγγύτητας, Επιταχυνσιόμετρο

Edited by Sofos_5

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 809
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολύ ωραίο κινητό, το έχω απο την τρίτη και είμαι πολύ ευχαριστημένος

Όταν ανοιξα τη συσκευασία ή μπαταρία ήταν στο 96% και έτσι δε χρειάστηκε να το φορτισω και μου κράτησε 3 μέρες και κάτι!

Είμαι πρώην κάτοχος του j5 2015 στο οποίο ήμουν πολύ ευχαριστημένος και με εκείνο το κινητό αλλά αυτό εδώ είναι λίγο καλύτερο σε μερικά σημεία!

Ή οθόνη του και ή κάμερα είναι λίγο καλύτερη!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πολύ ωραίο κινητό, το έχω απο την τρίτη και είμαι πολύ ευχαριστημένος

Όταν ανοιξα τη συσκευασία ή μπαταρία ήταν στο 96% και έτσι δε χρειάστηκε να το φορτισω και μου κράτησε 3 μέρες και κάτι!

Είμαι πρώην κάτοχος του j5 2015 στο οποίο ήμουν πολύ ευχαριστημένος και με εκείνο το κινητό αλλά αυτό εδώ είναι λίγο καλύτερο σε μερικά σημεία!

Ή οθόνη του και ή κάμερα είναι λίγο καλύτερη!

 

όντως μεγάλη αναβάθμισή σε σχέση με το περσινό πόσες ώρες sot σου βγάζει

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί η μονή sim έκδοση είναι ακριβότερη από την dual ???

Περίεργο δεν είναι???

 

:confused:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί η μονή sim έκδοση είναι ακριβότερη από την dual ???

Περίεργο δεν είναι???

 

:confused:

 

άπλα σε duos το βρήκαν κάποια σκρουτζομάγαζα πιο φτηνά θα ναι από πιο φτωχές χώρες της Ευρώπης με πιο χαμηλές τιμές της αντιπροσωπίας εκεί

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

όντως μεγάλη αναβάθμισή σε σχέση με το περσινό πόσες ώρες sot σου βγάζει

Όταν το πήρα ή μπαταρία ήταν στο 96% και κράτησε 3 μέρες με αρκετή χρήση το φορτιζω μετά και κρατάει 6 μέρες και κάτι με ανοιχτή οθόνη 6 ώρες και κάτι λεπτά 1 ώρα facebook και γύρω στις 2 και 35 λεπτά ομιλία και ήταν στο 5% μετά το έβαλα φόρτιση

 

Βαριέσαι να περιμένεις να τελειώσει ή μπαταρία του....χαχαχαχ...το δικαρτο έχω εγώ j510 FN/DS

 

Απιστευτο κινητό

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος για το sar της συσκευής ευχαριστώ

 

Από οτι είδα : Head 0.579 w/kg Body : 0.594 w/kg

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Όταν το πήρα ή μπαταρία ήταν στο 96% και κράτησε 3 μέρες με αρκετή χρήση το φορτιζω μετά και κρατάει 6 μέρες και κάτι με ανοιχτή οθόνη 6 ώρες και κάτι λεπτά 1 ώρα facebook και γύρω στις 2 και 35 λεπτά ομιλία και ήταν στο 5% μετά το έβαλα φόρτιση

 

Βαριέσαι να περιμένεις να τελειώσει ή μπαταρία του....χαχαχαχ...το δικαρτο έχω εγώ j510 FN/DS

 

Απιστευτο κινητό

 

μιλαμε για τερας

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το δικό σας κινητό έχει την εφαρμογή s-bike?

Εμένα δεν έχει πάντως αν και στο ίντερνετ είδα ότι στα χαρακτηριστικά έγραφαν και έδειχναν ότι την έχει την εφαρμογή αυτή

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,η συσκευή ειναι λειτουργική ή ειναι αργη και κολλάει με τους 4 πυρήνες στα 1.2GHz?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,η συσκευή ειναι λειτουργική ή ειναι αργη και κολλάει με τους 4 πυρήνες στα 1.2GHz?

 

Μία χαρά είναι ή συσκευή, δεν κολλάει καθόλου και είναι σούπερ με ωραία οθόνη και ή μπαταρία κρατάει αρκετές μέρες

Παρτο με κλειστά μάτια

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά είναι ή συσκευή, δεν κολλάει καθόλου και είναι σούπερ με ωραία οθόνη και ή μπαταρία κρατάει αρκετές μέρες

Παρτο με κλειστά μάτια

 

Το έχω ήδη πσραγείλει...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ ότι εντυπωσιάστηκα.

Μια συσκευη φθηνή στα 190 ευρω απο το Gadgetlab του Skroutz με Android 6.0.1 που πετάει,παρόλο που τρέχει στα 1.2 GHz με 4 πυρήνες.

Δικαρτο με καλή αυτονομία...και επιδόσεις 2016.

Τι άλλο να ζητήσει κανείς?

Εγω την πήρα για δεύτερη συσκευη αλλά δεν με χαλάει να την εχω και για πρώτη μερικές φορές.

Εχω ενα S3 που τρέχει στα 1.4GHz με ίδια RAM αλλα κολλάει απίστευτα παρόλα τα hard reset και τα καθαρά στησίματα που του κάνω.Μαλλον η Marsmallow κάνει τη (μεγάλη) διαφορά!!!!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια... Και εγω κατοχος αυτης της συσκευής και μπορω να πω οτι εχω εντυπωσιαστεί ! Δεν μπορω ομως να βρω καμια θήκη sv view εχει βρει κανεις σας ? Η εχει παρει καμια αξιολογη θηκη κανενας σας ?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αν μπορει καποιος φιλος που το εχει να δωσει πληροφοριες μετα απο αρκετη χρηση για το κινητο σχετικα με την μπαταρια του και αν εχει κολληματα , θα του ειμουν ευγνωμων. Θελω να το παρω για την γυναικα και ειμαι μεταξυ αυτου και το Lg k10. Ευχαριστω.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος φιλος που το εχει να δωσει πληροφοριες μετα απο αρκετη χρηση για το κινητο σχετικα με την μπαταρια του και αν εχει κολληματα , θα του ειμουν ευγνωμων. Θελω να το παρω για την γυναικα και ειμαι μεταξυ αυτου και το Lg k10. Ευχαριστω.

Εχω το J5 duos 2016 εδώ και ενα μήνα σχεδόν.

Εξαιρετικό τηλέφωνο.Δεν κολλάει πουθενά και για κανενα λόγο.

Φοράει 6.0.1 Marshmallow και παει σφαίρα.Συστηνεται ανεπιφύλακτα.Αυτονομια εξαιρετική με μπαταρια 3100 mAh.Παρτο θα με θυμηθείς!!!!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Εχω το J5 duos 2016 εδώ και ενα μήνα σχεδόν.

Εξαιρετικό τηλέφωνο.Δεν κολλάει πουθενά και για κανενα λόγο.

Φοράει 6.0.1 Marshmallow και παει σφαίρα.Συστηνεται ανεπιφύλακτα.Αυτονομια εξαιρετική με μπαταρια 3100 mAh.Παρτο θα με θυμηθείς!!!!

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν βλεπω να περνετε update αν και θελω ενα δικαρτο για δευτερο λογο καρτας που βαζω αγγελιες και δεν γουσταρω να δινω τα δικο που χρισημοποιο αν και εχω sony εγω κινητο
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς θέλεις να πείς; Νομίζω την τελευταία έκδοση , 6.0.1 , φοράει το κινητό.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς θέλεις να πείς; Νομίζω την τελευταία έκδοση , 6.0.1 , φοράει το κινητό.

Σωστά την τελευταία φοράει, και πάει σφαίρα.

Μάλλον εννοεί , οτι δεν θα πάρει αναβαθμίσεις στο μέλλον, όπου φυσικά κάνει λάθος, μια και η συσκευή είναι ολοκαίνουργια.

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ παιδια νεο μελος

θα ηθελα να ενημερωθω για το δικαρτο

1) με δυο sim οταν μιλατε στη μια γραμη και σας καλουν στη δευτερη ειναι απεηεργοποιημενη η λειτουργει κανονικα δλδ βλεπετε ποιοσ σασ

καλει (παρακαλω ας μου απαντησει οποιος το λειτουργει με 2 sim 2)αν ζεστενετε 3)αν εχει nfc ευχαριστω!!!

Edited by pan_pap1
Link to comment
Share on other sites

γεια σασ παιδια νεο μελος

θα ηθελα να ενημερωθω για το δικαρτο

1) με δυο sim οταν μιλατε στη μια γραμη και σας καλουν στη δευτερη ειναι απεηεργοποιημενη η λειτουργει κανονικα δλδ βλεπετε ποιοσ σασ

καλει (παρακαλω ας μου απαντησει οποιος το λειτουργει με 2 sim 2)αν ζεστενετε 3)αν εχει nfc ευχαριστω!!!

 

1.οπως η πλειοψηφια των δικαρτων,ειναι dual standby, δηλ. οσο μιλας στην μια καρτα,δεν λειτουργει καθολου η αλλη. Επισης,δεν σου ερχεται καν μνμ αναπαντητης οταν τελειωσεις την κληση

2. Ζεσταινεται καπως,αλλα οχι σε ενοχλητικο βαθμο

3. Εχει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από 'μένα.

Νέο μέλος και πρόσφατα κάτοχος της εν λόγω συσκευής.

Παρακαλώ τα φώτα σας αν γνωρίζετε:

Προσπάθησα να συνδέσω το headset της Plantronics "explorer 50" αλλά δυστυχώς δεν την βρίσκει.

Επειδή το headset με έχει βολέψει αφάνταστα και το έχω λίγο καιρό δεν θα ήθελα να μπω στην διαδικασία να αγοράσω άλλο.

Έψαξα στο playstore αν υπάρχει κάποια εφαρμογή είτε από τη Samsung έιτε από την Plantronics που να με βοηθήσει να κάνω pairing τις 2 συσκευές αλλά δεν υπάρχει κάτι.

 

ερωτήσεις :

 

1) Είναι δυνατόν να μην την "βρίσκει την συσκευή";

2) Είναι θέμα Samsung γενικότερα ή το συγκεκριμένο μοντέλο δεν είναι συμβατό με Plantronics; (από μια σύντομη αναζήτηση στο site της Plantronics δεν βρήκα κάτι σχετικό)

 

 

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το τηλέφωνο (αν και είμαι ακόμα στη 2η φόρτιση) σε σχέση με τα λεφτά του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδια... Και εγω κατοχος αυτης της συσκευής και μπορω να πω οτι εχω εντυπωσιαστεί ! Δεν μπορω ομως να βρω καμια θήκη sv view εχει βρει κανεις σας ? Η εχει παρει καμια αξιολογη θηκη κανενας σας ?

 

Κι εγω ψάχνω κάτι καλό οπότε αν βρεις πρώτος στείλε μια ενημέρωση. Εγω πήρα μια φθηνή τύπου portfolio να κάνω την δουλειά μου μέχρι να βγάλουν κι άλλες. Στην στέλνω με μήνυμα για να μην θεωρηθεί διαφήμιση του μαγαζιού.

Link to comment
Share on other sites

1.οπως η πλειοψηφια των δικαρτων,ειναι dual standby, δηλ. οσο μιλας στην μια καρτα,δεν λειτουργει καθολου η αλλη. Επισης,δεν σου ερχεται καν μνμ αναπαντητης οταν τελειωσεις την κληση

2. Ζεσταινεται καπως,αλλα οχι σε ενοχλητικο βαθμο

3. Εχει

 

ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

εφοσον ειναι dual standby πως ειναι δυνατον να μην ερχεται καν μνμ (ενοεις sms) αναπαντητης μηπως υπαρχει τηλ/της η ειναι θεμα παροχου;

Edited by pan_pap1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 2016

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...