Jump to content

Samsung Galaxy J5 2016


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά Γειά σας.

Να ρωτήσω κάτι.

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το j5 2016 ως gps να μου πεί αν ρολάρει κανονικά χωρίς κολλήματα κλπ;

Θέλω να το χρησιμοποιήσω για λίγες μέρες και θα ήθελα τη γνώμη σας.

Ευχαριστώ

 

Εγώ χρησιμοποιώ αποκλειστικά το εκάστοτε κινητό που έχω(htc wildfire, samsoung core, Samsung Ace, lumia 640, J5 2016) και καλύπτομαι πλήρως όπου και να πάω, ακόμα και στο εξωτερικό, ποτέ δεν έιχα GPS συσκευή. Όσο για μέσα στην πόλη με τα κτήρια τα ψηλά έχω κάποιο θέμα μόνο με τα πόδια κάποιες φορές, αλλά στιγμιαία και στρώνει αμέσως Πρόσφατα Ιταλία με το gmaps.

Edited by dantspet
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 809
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες dantspet.

Η μπαταρία, έχεις προσέξει να καταστρέφεται σύντομα με τη χρήση gps ;

Edited by kles
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες dantspet.

Η μπαταρία, έχεις προσέξει να καταστρέφεται σύντομα με τη χρήση gps ;

 

Σχετικά με την μπαταρία, το πρωί έφευγα με 100%και με πλοήγηση και data(ξενάγηση με τα πόδια) , το μεσημέρι γύριζα πισω στο ξενοδοχείο με 50%-60%χωρις power bank ή άλλη φορτηση.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Μιά χαρά. Κρατάει ακόμα η μπαταρία ή τα έχει φτύσει;

 

Κρατάει μια χαρά.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω δυο προβλήματα με το κινητο. Το πρωτο ειναι οτι τραβαω βιντεο και μετα απο λιγες μερες μου τα καταστρεφει, δηλ μου πεταει μηνυμα οτι προεκυψε αγνωστο σφαλμα. Δεν το κανει σε ολα τα βιντεο αλλα ειναι τυχαιο. Επισης τα βιντεο αυτα δεν αντιγράφονται ουτε σε αλλο φακελο ουτε στον υπολογιστη. Το αλλο προβλημα ειναι με την οθόνη. Αν πιεσω στο πανω μερος ακουγεται σαν να ξεκολαει εσωτερικα. Δεν εχει καποιο προβλημα στην αφη αλλα ακουγεται και ειναι σπαστικο. Καμμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω δυο προβλήματα με το κινητο. Το πρωτο ειναι οτι τραβαω βιντεο και μετα απο λιγες μερες μου τα καταστρεφει, δηλ μου πεταει μηνυμα οτι προεκυψε αγνωστο σφαλμα. Δεν το κανει σε ολα τα βιντεο αλλα ειναι τυχαιο. Επισης τα βιντεο αυτα δεν αντιγράφονται ουτε σε αλλο φακελο ουτε στον υπολογιστη. Το αλλο προβλημα ειναι με την οθόνη. Αν πιεσω στο πανω μερος ακουγεται σαν να ξεκολαει εσωτερικα. Δεν εχει καποιο προβλημα στην αφη αλλα ακουγεται και ειναι σπαστικο. Καμμια ιδεα;

 

Για αρχη πηγαινε στις ρυθμισεις / εφαρμογες βρες την εφαρμογη της "καμερας" μπες πηγαινε αποθηκευση και κανε εκκαθαριση δεδομενων και cache.

 

Για το δευτερο δεν μπορω να καταλαβω ενω ακους να ξεκολαει χμμμ κατι συμβαινει απο μεσα να πας να το κοιταξουν στο σερβις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Εκανα εκκαθαριση και θα δω πως παει. Το περιεργο ειναι οτι τα βιντεο χαλανε στο ασχετο. Βασικα χαλαει καποιο frame και μολις φτασει σε αυτο πεταει μηνυμα λαθους. Αν περασω το frame αυτο παιζει κανονικα το υπολοιπο βίντεο. Βρηκα κατι σχετικο σε ξενα φορουμς αλλα ειπα να ρωτησω κ εδω μηπως ειναι γνωστο προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να ρωτήσω κάτι, πόσο διαρκεί η φόρτιση στο δικό σας από το 10% στο 100% ;

Στης γυναίκας μου θέλει περίπου 4 ώρες (είναι με Nougat)

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φταίει το καλώδιο οπως στο δικό μου απο την στιγμη που το άλλαξα ξαναγύρισε στους αρχικούς χρόνους φόρτισης
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φταίει το καλώδιο οπως στο δικό μου απο την στιγμη που το άλλαξα ξαναγύρισε στους αρχικούς χρόνους φόρτισης

Εχω αλλάξει καλώδιο και φορτιστή και πάλι θέλει 4 ώρες να φορτίσει. Το δικό σου πόσο κάνει να φορτίσει ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μου κάνει μεγάλη εντύπωση μετά από 1,5 χρόνο που το έχω και την απίστευτη ταλαιπωρία που έχει φάει(το δουλεύω ενώ φορτίζει,το βάζω συχνά για φόρτιση χωρίς να χρειάζεται και το βγάζω πριν φτάσω στο 100% και άλλα τέτοια που χαλάνε την μπαταρία) και σήμερα που είπα να το δουλέψω από το 100% ως το 10% για να δω sot,βλέπω πάνω από 6:30 ώρες και λέω wow..Εσάς πόσο σας βγάζει?
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μου κάνει μεγάλη εντύπωση μετά από 1,5 χρόνο που το έχω και την απίστευτη ταλαιπωρία που έχει φάει(το δουλεύω ενώ φορτίζει,το βάζω συχνά για φόρτιση χωρίς να χρειάζεται και το βγάζω πριν φτάσω στο 100% και άλλα τέτοια που χαλάνε την μπαταρία) και σήμερα που είπα να το δουλέψω από το 100% ως το 10% για να δω sot,βλέπω πάνω από 6:30 ώρες και λέω wow..Εσάς πόσο σας βγάζει?

 

Το να το δουλεύεις ενώ φορτίζει δεν είναι καλό. Το να το βγάζεις όμως πριν φτάσει το 100% (γύρω στο 90%), όπως επίσης και να το φορτίζεις πριν εξαντληθεί η μπαταρία (γύρω στο 20%) είναι η ιδανική χρήση.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το να το δουλεύεις ενώ φορτίζει δεν είναι καλό. Το να το βγάζεις όμως πριν φτάσει το 100% (γύρω στο 90%), όπως επίσης και να το φορτίζεις πριν εξαντληθεί η μπαταρία (γύρω στο 20%) είναι η ιδανική χρήση.

 

Το εχω διαβάσει και γω αυτό αλλά δεν το κάνω ακριβώς έτσι..πχ είναι στο 50% και εγώ το βάζω για φόρτιση 10' και πάει στο 55% για να φύγω πιο σίγουρος από το σπίτι.Αλλα το κάνω πολύ συχνά αυτό,είναι καλό?

Link to comment
Share on other sites

Το εχω διαβάσει και γω αυτό αλλά δεν το κάνω ακριβώς έτσι..πχ είναι στο 50% και εγώ το βάζω για φόρτιση 10' και πάει στο 55% για να φύγω πιο σίγουρος από το σπίτι.Αλλα το κάνω πολύ συχνά αυτό,είναι καλό?

 

Κακό δεν του κάνει. Λένε πως το ιδανικό είναι μικρές τακτικές φορτίσεις και όχι να το ξεζουμίζεις και αντίστοιχα να το φουλάρεις. Τώρα πόσο βάση έχουν αυτοί οι ισχυρισμοί δεν ξέρω. Εγώ πάντα τις συσκευές μου τις ψυλοπροσεχω χωρίς όμως να γίνομαι όμως ψυχαναγκαστικός. Όσο κρατήσει η μπαταρία. Άμα τελειώσει αλλάζει. Άλλωστε στα δύο τρία χρόνια θα κρατήσει οι περισσότεροι αλλάζουν και συσκευή.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Κακό δεν του κάνει. Λένε πως το ιδανικό είναι μικρές τακτικές φορτίσεις και όχι να το ξεζουμίζεις και αντίστοιχα να το φουλάρεις. Τώρα πόσο βάση έχουν αυτοί οι ισχυρισμοί δεν ξέρω. Εγώ πάντα τις συσκευές μου τις ψυλοπροσεχω χωρίς όμως να γίνομαι όμως ψυχαναγκαστικός. Όσο κρατήσει η μπαταρία. Άμα τελειώσει αλλάζει. Άλλωστε στα δύο τρία χρόνια θα κρατήσει οι περισσότεροι αλλάζουν και συσκευή.

 

Συμφωνώ..!!Εγω το έχω ως 2η συσκευή γιαυτό και δεν το προσέχω όσο πρέπει(κακώς βέβαια).

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ..!!Εγω το έχω ως 2η συσκευή γιαυτό και δεν το προσέχω όσο πρέπει(κακώς βέβαια).

 

Το έχει η γυναίκα μου και όντως είναι σκυλί. Η μπαταρία του κρατάει εντυπωσιακά παρόλο που του βγάζει το λάδι, το λιώνει στη χρήση. Το καλό με τις συσκευές που έχεις ο ίδιος πρόσβαση στην μπαταρία είναι πως ότι ώρα θες την αλλάζεις για πλάκα, ούτε σέρβις, ούτε αντιπροσωπείες κτλ.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το έχει η γυναίκα μου και όντως είναι σκυλί. Η μπαταρία του κρατάει εντυπωσιακά παρόλο που του βγάζει το λάδι, το λιώνει στη χρήση. Το καλό με τις συσκευές που έχεις ο ίδιος πρόσβαση στην μπαταρία είναι πως ότι ώρα θες την αλλάζεις για πλάκα, ούτε σέρβις, ούτε αντιπροσωπείες κτλ.

 

Ναι έτσι είναι,βέβαια εμένα είναι και σπασμένη η οθόνη (κάνω την δουλειά μου αλλά είναι αρκετά σπασμένη) και γιαυτό δεν μπαίνω στον κόπο να σκεφτώ για αλλαγή μπαταρίας,οθόνης κλπ γιατί δεν αξίζει νομίζω.Οσο αντέχει όμως είναι σκυλί σε όλα όπως είπες και συ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλημέρα σε όλους, από την προηγούμενη βδομάδα παρατήρησα στο viber ότι, όταν έχω wifi και έχω μια συνομιλία επικοινωνώ κανονικά, μόλις κλείσω το wifi και ανοίξω τα data, τότε δεν έχω ίντερνετ. Αν βγω από την εφαρμογή και μπω ξανά με data μόνο,τότε δουλεύει κανονικα. Αυτό συμβαίνει σε κάποιον από εσάς; Η έκδοση που έχω είναι η 9.6.5.
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα σε όλους, από την προηγούμενη βδομάδα παρατήρησα στο viber ότι, όταν έχω wifi και έχω μια συνομιλία επικοινωνώ κανονικά, μόλις κλείσω το wifi και ανοίξω τα data, τότε δεν έχω ίντερνετ. Αν βγω από την εφαρμογή και μπω ξανά με data μόνο,τότε δουλεύει κανονικα. Αυτό συμβαίνει σε κάποιον από εσάς; Η έκδοση που έχω είναι η 9.6.5.

Τελικά το πρόβλημα ήταν στο AdGuard. Μόλις το απενεργοποιησα δούλεψε το viber.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση να κανω

Την έχει μια φίλη την εν λόγο συσκευή και έχω παρατηρήσει ότι βγαζει θολές φωτο

Είναι λογικό? Είναι καμιά ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη συσκευή δεν έχει σταθεροποιητή για τις φωτό οπότε αν το χέρι που τραβάει δεν είναι σταθερό βγαίνουν λίγο θολές. Αν αυτό συμβαίνει όμως σε όλες τις φωτογραφίες κάποιο πρόβλημα υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 2016

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...