Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Samsung Phone info στο tab personal βγαίνουν πλέον τα στατιστικά της μπαταρίας

 

75993f74934dd764eedb6e1d9c70bc40.jpg

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από ότι βλέπω είχα αλλάξει μπαταρία 23/10/2017 και μέχρι σήμερα έχει πάει στο 93,47%.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδιά.

Δεν εχω σκοπο να βαλω την νέα αναβαθμιση των 380ΜΒ οποτε θελω να μου γραψετε πως να μπλοκαρω την ειδοποιηση για το update. Η ειδοποιηση εμφανιζεται στο εικονιδιο "Ρυθμίσεις" αλλά και μέσα στο μενου των ρυθμισεων πανω πανω.

Link to comment
Share on other sites

Που υπάρχει αυτή η λειτουργεία με τα στοιχεια της μπαταρίας; Ειναι μεσα στο μενού;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo&hl=el

 

Εμένα μου δείχνει 84% με 376 κύκλους φόρτισης (2520mah/3000mah). Παω σιγά σιγά για αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

27 φόρτισης στο 94% Αίσχος. Έχω και απενεργοποιημένη τη γρήγορη φόρτιση

Σε δύο μήνες έχασε 6% 3% ανά μήνα. Δηλαδή μείον 36% το χρόνο σε τρία χρόνια καπούτ. Αν είναι σωστοί οι υπολογισμοί μου. Σε τρία χρόνια θα έχει γράψει 546 κύκλους φόρτισης. Οι απλές επαναφορτιζόμενες μπαταρίες ΑΑ υπόσχονται χίλιους κύκλους φόρτισης. Κάτι δεν μου κάθεται καλά

Edited by fikast
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως πέφτει πολύ γρήγορα στο 90% και μετά αργά και σταθερά στο 85% στο χρόνο ή γύρω στις 400 φορτίσεις. Όπως και να έχει είμαι απογοητευμένος από τη μπαταρία ειδικά σε standby. Όταν του ζητήσεις φόρτο θα αντέξει αρκετά καλά, αλλά όταν είσαι ειδικά έξω το battery endurance είναι χάλια. Όταν είναι 30% η μπαταρία και είναι να βγω έξω για ξανά ποτό, θα με αφήσει στάνταρ

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

27 φόρτισης στο 94% Αίσχος. Έχω και απενεργοποιημένη τη γρήγορη φόρτιση

Σε δύο μήνες έχασε 6% 3% ανά μήνα. Δηλαδή μείον 36% το χρόνο σε τρία χρόνια καπούτ. Αν είναι σωστοί οι υπολογισμοί μου. Σε τρία χρόνια θα έχει γράψει 546 κύκλους φόρτισης. Οι απλές επαναφορτιζόμενες μπαταρίες ΑΑ υπόσχονται χίλιους κύκλους φόρτισης. Κάτι δεν μου κάθεται καλά

Μετα απο 150-300 κυκλους φορτισεων (1 κυκλος =0-100%) οι μπαταριες φθανουν στο 80% της αρχικης χωρητικοτητας τους...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το κινητό από τον Αύγουστο του '17. 197 κύκλοι φόρτισης με 87%. Πάντως δεν έχω πρόβλημα με την μπαταρία. Μήπως το υπολογίζει με κάποιο αλγόριθμο και δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα;

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πιθανον αυτο που λες... Και εγω δεν το εμπιστευομαι 100%. Απλα περνεις μια εικονα περιπου που βρισκεται η μπαταρια. Κυριο κριτηριο ειναι η χρηση του καθενος. Εγω φορτιζω μεχρι 85% και το βραδυ στο σπιτι εχω 25%. Αυτο μου φθανει. Οσο με βγαζει ετσι ειμαι ΟΚ. Ισωε με τον καιρο χρειαζεται να φορτιζω παραπανω. Παντως οσο αποφευγεις την πληρη φορτιση κανεις καλο στην μπαταρια.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να κάνω τον έξυπνο αλλά τον πρώτο χρόνο η μπαταρία είναι δωρεάν αλλαγή τον δεύτερο 20 με 25 αν έχετε burn in στην οθόνη που υπάρχει μεγάλη πιθανότητα αν το δουλεύετε τέρμα φωτεινότητα σε fb κτλ και πάει δωρεάν αλλαγή οθόνη και μπαταρία ακόμα και αν είστε στον 23ο μήνα με την συσκευή και το έχετε σαν καινούργιο κ ανανεώνεται η οθόνη για έναν χρόνο ακόμα εγγύηση... Μην σκατε για την μπαταρία 1 ώρα κάνουν για την αλλαγή στη σμαρτεκ οθόνη κ μπαταρία το έχω κάνει κ το γράφω..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πιθανον αυτο που λες... Και εγω δεν το εμπιστευομαι 100%. Απλα περνεις μια εικονα περιπου που βρισκεται η μπαταρια. Κυριο κριτηριο ειναι η χρηση του καθενος. Εγω φορτιζω μεχρι 85% και το βραδυ στο σπιτι εχω 25%. Αυτο μου φθανει. Οσο με βγαζει ετσι ειμαι ΟΚ. Ισωε με τον καιρο χρειαζεται να φορτιζω παραπανω. Παντως οσο αποφευγεις την πληρη φορτιση κανεις καλο στην μπαταρια.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ισχύει αυτό που λες. Κι εγώ αυτής της άποψης είμαι. Προς το παρόν ποτέ δε χρειάζεται να λείψω από το σπίτι συνεχόμενα παραπάνω από 10 ώρες. Και με τα πάντα ανοιχτά από τις 6.30 μέχρι τις 15:00 έχω 50%, έχοντας ενεργοποιημένο συγχρονισμό, τοποθεσία και smart Lock... Του ρίχνω και μια σύντομη φόρτιση μισαωρη και δεν ανησυχώ για τίποτα.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χωρίς να θέλω να κάνω τον έξυπνο αλλά τον πρώτο χρόνο η μπαταρία είναι δωρεάν αλλαγή τον δεύτερο 20 με 25 αν έχετε burn in στην οθόνη που υπάρχει μεγάλη πιθανότητα αν το δουλεύετε τέρμα φωτεινότητα σε fb κτλ και πάει δωρεάν αλλαγή οθόνη και μπαταρία ακόμα και αν είστε στον 23ο μήνα με την συσκευή και το έχετε σαν καινούργιο κ ανανεώνεται η οθόνη για έναν χρόνο ακόμα εγγύηση... Μην σκατε για την μπαταρία 1 ώρα κάνουν για την αλλαγή στη σμαρτεκ οθόνη κ μπαταρία το έχω κάνει κ το γράφω..
Προσωπικά θα το στείλω στον 11ο μήνα!!

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[/color]Προσωπικά θα το στείλω στον 11ο μήνα!!

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν έχεις μεγάλο θέμα. Με την μπαταρία καντο δεν το συζητώ κοίταξε το με το phone info.

Αλλά πιστεύω για κάποιον που είχε κ καμία γρατζουνιά απτό πουθενά κ ένα burn in κ αλλάζεις οθόνη κ μπαταρία έχεις τέλειο κινητό απτην αρχή

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Γενικά αποφεύγω να χρησιμοποιώ τα κουμπιά του κινητού. Για να ανοίγω την οθόνη έχω το gravity screen και για screenshot έχω εγκαταστήσει εφαρμογή από playstore. Θα βγάλω την μεμβράνη αύριο μήπως όντως φταίει αυτό αλλιώς service

 

To gravity screen τι λέει από κατανάλωση μπαταρίας;

Edited by enterhere
Link to comment
Share on other sites

110 κύκλους η δική μου μπαταρία με 89.22 υγεία.

Ακόμα μου φαίνεται ότι κρατάει το ίδιο.

Θα αργήσω να το στείλω για μπαταρία.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κανείς που να έχει πρόβλημα με αργοπορημένες ειδοποιήσεις, ή ειδοποιήσεις που την μια να έρχονται εγκαίρως, την άλλη όχι? Πιο συγκεκριμένα σε whatsapp/messenger.

Έκανα factory reset και wipe την cache, αλλά το πρόβλημα δεν έχει λυθεί, με αποτέλεσμα να χάνω συνεχώς κλήσεις και μηνύματα.

(Να σημειώσω είμαι αποκλειστικά σε 4G, και up-to-date σε αναβαθμίσεις λογισμικού και εφαρμογών.)

Αν έχετε καμιά ίδεα, ή κάποιος παρόμοιο πρόβλημα, πλιζ ρίξτε κανένα φως και προς τα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα μήνα κλείνει 2 χρόνια και είναι το s7 flat (3000 capacity) άρα το ποσοστό πάει στα 83% περίπου. Μια χαρά νομίζω 37d40ef1664c59e097d3ac27a156213c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

To gravity screen το λέει από κατανάλωση μπαταρίας;

Προσωπικά το είχα και σε προηγούμενα κινητά. Κατανάλωση τίποτα το ιδιαίτερο παρόλο που τρέχει συνέχεια από πίσω. Βέβαια εδώ και 3 μέρες, ενώ έβγαζα 5 ώρες SOT τώρα με την ίδια χρήση βγάζω 3.5 ώρες. Δεν γίνεται ξαφνικά να έπεσε τόσο πολύ η μπαταρία και ψάχνω να βρω ποιά εφαρμογή μου κάνει τη ζημιά. Ελπίζω να μην είναι αυτή γιατί μου έχει λύσει τα χέρια! Θα σου συνιστούσα σίγουρα όμως να τη δοκιμάσεις. Έχει λειτουργίες ( μέσω αισθητήρα εννοείται) που αν το κινητό είναι ανάποδα και το γυρίζεις ανάβει η οθόνη. Όταν το βάζεις στην τσέπη κλείνει μόνη της η οθόνη και αντίστοιχα όταν το βγάζεις από την τσέπη ανοίγει κατευθείαν.

 

 

Όσον αφορά τη μπαταρία, με 185 κύκλους φόρτισης, σύμφωνα με το phone info, είναι στα 2584mah και στο 86%. Είναι φυσιολογικά τα νούμερα γιατί δεν το κατέχω το συγκεκριμένο αντικείμενο.

Edited by pakakos
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, σήμερα μου ήρθε αναβάθμιση 374,56 MB G930FXXU2DRB6/G930FATO2DRB5/G930FXXU2DRB6.

Ξέρουμε περί τίνος πρόκειται?

 

Αναβάθμιση σε oreo δεν είναι θα ήταν πάνω από 1300 mb

Λογικά είναι update ασφαλείας για τον μηνα Φλεβάρη η Μάρτη

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως μετά από αλλαγή μπαταρίας και με 4 κύκλους φόρτισης το εμφανίζει και στο root directory και στο Phone info 3442/3600 και 95.61% health.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...