Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρα. Μετα απο μερικους κυκλους φορτισης η μπαταρια λογικα θα ανεβει στα 3600 που ειναι η πληρης χωριητικοτητα της... Απο οτι εχω διαβασει οι λιθιου φτανουν στο max τους μετα απο ενα μηνα χρησης και τοτε σιγα σιγα αρχιζει η πτωση...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες σημερα το απογευμα το κινητακι με κανε μια δυσαρεστη εκπληξη. Αρχισε να κολαει το ui. Καθε φορα που μπαινω στο μενου ή σε μια εφαρμογη(πχ viber) και μετα παταω το κεντρικο κουμπι να βγω, πρωτα εμφανιζεται η οθονη σκετη με το backround και μετα εμφανιζονται τα εικονιδια και τα widgets. Αυτο καθε φορα ακομα κ μετα απο επανεκκινηση. Εβαλα nova prime και κανενα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λοιπόν άλλαξα και εγώ την μπαταρία με μηδενικό κόστος στη Smartec λίγες μέρες πριν κλείσω χρόνο με τη συσκευή

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μήπως ξέρει κάποιος αν έχει αλλάξει το widget του καιρού στο S7? Κάπου διάβασα ότι σε κάποιους έχει αλλάξει και έγινε όπως στο S8. Εμένα πάντως με Ελβετική ρομ παραμένει το ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Φαντάζομαι ότι θα έχει συζητηθεί πολλές φορές η επιλογή tempered glass. Θέλω την βοήθειά σας γιατί αγόρασα αυτά τα τζαμάκια για το κινητό του θείου μου και στις άκρες δεν εφαρμόζει με τίποτα. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο δοκιμασμένο τζαμάκι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Φαντάζομαι ότι θα έχει συζητηθεί πολλές φορές η επιλογή tempered glass. Θέλω την βοήθειά σας γιατί αγόρασα αυτά τα τζαμάκια για το κινητό του θείου μου και στις άκρες δεν εφαρμόζει με τίποτα. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο δοκιμασμένο τζαμάκι;

 

Εδω θα βρεις πολλές πληροφορίες.

Κάνε ενα ξεφύλλισμα τις τελευταίες 10-20 σελίδες και θα βγαλεις καποια χρησιμα συμπεράσματα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=432871&page=288

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα, έχω ένα σοβαρό (και πολύ περίεργο) πρόβλημα με το S7 μου. Αγόρασα λοιπόν 2 φορτιστές με καλές αξιολογήσεις από το gearbest για να τους βάλω σε διαφορετικά σημεία του σπιτιού μου.

 

Δυστυχώς, πέρα από το ότι φορτίζουν με ρυθμό 2% την ώρα, μετά την χρήση τους δεν δουλεύει το fast charging ούτε με τον γνήσιο φορτιστή του κινητού και γενικά φορτίζει υπερβολικά αργά! Ούτε ο υπολογιστής το αναγνωρίζει, ενώ έκανα ακόμη και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δεν έφτιαξε!

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ακόμη στην εγγύηση, τον λόγο έχει το σέρβις.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ακόμη στην εγγύηση, τον λόγο έχει το σέρβις.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Μήπως ξέρεις αν πέρα από την Smartec στο Χαϊδάρι, υπάρχει κάποιο άλλο service spot της Samsung; Έχω δει ένα στη Γρηγορίου Λαμπράκη στον Πειραιά, αλλά δεν ξέρω τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Μένω Θεσσαλονίκη και δεν γνωρίζω, μπορείς να μάθεις τηλεφωνωντας στο κατάστημα από όπου αγόρασες το κινητό.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα, έχω ένα σοβαρό (και πολύ περίεργο) πρόβλημα με το S7 μου. Αγόρασα λοιπόν 2 φορτιστές με καλές αξιολογήσεις από το gearbest για να τους βάλω σε διαφορετικά σημεία του σπιτιού μου.

 

Δυστυχώς, πέρα από το ότι φορτίζουν με ρυθμό 2% την ώρα, μετά την χρήση τους δεν δουλεύει το fast charging ούτε με τον γνήσιο φορτιστή του κινητού και γενικά φορτίζει υπερβολικά αργά! Ούτε ο υπολογιστής το αναγνωρίζει, ενώ έκανα ακόμη και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δεν έφτιαξε!

 

Eγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσης πριν το πας service και με άλλον φορτιστή μήπως (λέω μήπως) δεν πάει κάτι καλά με τους φορτιστές που πήρες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα στη παρέα, έχω ένα σοβαρό (και πολύ περίεργο) πρόβλημα με το S7 μου. Αγόρασα λοιπόν 2 φορτιστές με καλές αξιολογήσεις από το gearbest για να τους βάλω σε διαφορετικά σημεία του σπιτιού μου.

 

Δυστυχώς, πέρα από το ότι φορτίζουν με ρυθμό 2% την ώρα, μετά την χρήση τους δεν δουλεύει το fast charging ούτε με τον γνήσιο φορτιστή του κινητού και γενικά φορτίζει υπερβολικά αργά! Ούτε ο υπολογιστής το αναγνωρίζει, ενώ έκανα ακόμη και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δεν έφτιαξε!

 

Eγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσης πριν το πας service και με άλλον φορτιστή μήπως (λέω μηπως) δεν πάει κάτι καλά με τους φορτιστές που πήρες γιατί σε ανάλογα προβλήματα ξέρω ότι φταίει συνήθως το καλώδιο φόρτισης.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Μήπως ξέρεις αν πέρα από την Smartec στο Χαϊδάρι, υπάρχει κάποιο άλλο service spot της Samsung; Έχω δει ένα στη Γρηγορίου Λαμπράκη στον Πειραιά, αλλά δεν ξέρω τι παίζει.

 

Στη γλυφαδα,στην α.παπανδρεου.

Link to comment
Share on other sites

Εδω θα βρεις πολλές πληροφορίες.

Κάνε ενα ξεφύλλισμα τις τελευταίες 10-20 σελίδες και θα βγαλεις καποια χρησιμα συμπεράσματα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=432871&page=288

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε αναβάθμιση το κινητό 380mb

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επιβεβαιώνω.

Να δούμε τι έχει νέο

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Φαντάζομαι ότι θα έχει συζητηθεί πολλές φορές η επιλογή tempered glass. Θέλω την βοήθειά σας γιατί αγόρασα αυτά τα τζαμάκια για το κινητό του θείου μου και στις άκρες δεν εφαρμόζει με τίποτα. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο δοκιμασμένο τζαμάκι;
Για μένα μη βάλεις τίποτα. Το τζάμι αντέχει μια χαρά (φτου φτου). Εμείς πάντως μια πτώση καλή τον μήνα την έχουμε σίγουρη. Δεν έχω πιάσει πιο στιβαρό κινητό στα χέρια μου που μετά από δέκα και βάλε πτώσεις να αντέχει, μόνο με χτυπήματα στο πλαίσιο. Μη το ματιασω...

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω.

Να δούμε τι έχει νέο

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κοντεύει να βγει το Android 9 και η Samsung ακόμα να δώσει το 8...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα την αναβάθμιση και το κινητό έχει μείνει στο ,logo και αναβοσβηνει εδώ και κάνα μισάωρο:mad:

 

Δεν άνοιξε ξανά bootloop μάλλον

Edited by joanjapan
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε αναβάθμιση το κινητό 380mb

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και σε μενα το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανοτατα ναι γιατι σε μενα χωρις μεμβρανη βγαζει κανονικα

By the way, εκτος από την εξυπνη αποτυπωση με το χερι, υπαρχει και άλλος "κλασικος" τρόπος για screenshot?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να φταιει γτ εμενα με τζαμακι προστασιας, βγαζει κανονικα. Να ξερεις ομως, οτι καποιες εφαρμογες, με μεγαλη ασφαλεια, οπως ebanking, δεν επιτρεπουν αποτυπωση οθονης.

 

Καλησπέρα. Προσπαθώ να βγάλω screenshot με την έξυπνη αποτύπωση αλλά συνέχεια ανεπιτυχώς. Παίζει ρόλο που έχω μεμβράνη;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...